Jump to content
Dogomania

Kiedy na spacer?


Juniorka
 Share

Recommended Posts

Witam,
Mam pytanie:
Kiedy pierwszy raz można wyjść ze szczeniaczkiem na spacer? Bo chyba najpierw trzeba zrobić serię wszystkich zastrzyków, dopiero potem na spacer? I w jakim wieku? Mój został dopiero kilka dni temu wzięty od matki, ma 7 tygodni- i wszystkie szczepienia prócz jednego, które w tym tygodniu zrobimy.
Proszę o pomoc i dziękuję za odpowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

Mój ma niecałe 2,5 miesiąca i pomimo, że wetka zalecała siedzenie w domu i kwarantannę - ja posłuchałam rad doświadczonych osób, bo jak to jedna dziewczyna określiła trafnie: "weterynarz dba o zdrowie, a ty o socjalizację szczeniaka" mniej więcej tak to brzmiało :). Po prostu pilnuję, żeby nie wąchał kup, bo na dobrą sprawę jeśli ma coś złapać to złapie z moich butów. Niby mam ogród, ale nie mam gwarancji, że nie łażą po nim obce koty i przypadkiem nie narobią gdzieś w krzewach, gdzie nie mam dostępu i nic nie widzę. Oczywiście ile ludzi tyle opinii - równie dobrze możesz natrafić na skrajną odpowiedź, że trzymają się kwarantanny, chowają buty, myją ręce przed dotykaniem psa... znam też takie przypadki, niestety :shake: Ja osobiście wolę wykorzystać okres, w którym szczeniak jest pozytywnie nastawiony do wszystkiego, pokazać mu jak najwięcej, zabierać do miasta, do lasu, urządzać przejażdżki autem czy autobusami...

Edited by Gezowa
Link to comment
Share on other sites

Wypowiem się z perspektywy osoby, która tymczasowała szczeniaki i miała najróżniejsze psy u siebie - teoretycznie dla wychowania najlepiej, aby wychodzić wcześnie na spacery, co by się pies przyzwyczajał, jednak miałam dwa przypadki, w których suczki nawet w miejscach nie bardzo zanieczyszczonych przez psy zaraziły się parwo - jedna przeżyła, druga nie... My u swoich tymczasów, o ile były zdrowe, kwaratanny nie trzymaliśmy, ale przy psie osłabionym, w złym stanie albo odratowanym, ale przed szczepieniem i nie przyjmującym leków na podniesienie odporności w życiu bym nie wyszła na spacer - co jedynie, nosiła na rękach, bo trzymanie absolutnej kwarantanny jest trudne, choć i taką kwarantannę kilka razy miałam ze swoimi psami.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja z kazdym psem robilam inaczej. moze czasami nie fair wobec tego co mówi wet ale cóż ;p

z huskiem jak miał 7tyg juz chodzilismy na spacery mimo kwarantanny, owczarki od małego szczeniaczka na podwórku były, teraz mam cos pomieszanego z pinczerem i przed wszystkimi szczepieniami w wakacje jezdziła juz z nami po calej polsce.
moze mam po prostu farta co niekoniecznie przeciez musi zawsze tak dobrze się konczyc.

aha tylko nie pozwalam wąchac wtedy psich kup i nie dopuszczam do innych psów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...