Jump to content
Dogomania

potrzebuje porady


gagama

Recommended Posts

Dzisiaj nabyłam yorka (4l)
Piesek jednak jest zaniedbany,min był karmiony czym popadnie "bo lubił sobie podjeść"
Wg mnie wygląda jak beczka ;)
Trzeba coś z tym zrobić,bo on ma nawet problemy gdy wchodzi pod schody (czyt.po kilku musze go wnosić)

Potrzebuje porady odnośnie karmy,ilości i częstotliwości karmienia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stzw']A od kogo go nabyłaś?[/QUOTE]

znalazłam ogłoszenie w sieci że york z metryką itd...może miał być reproduktorem w przyszłości...nie mam pojęcia,no ale ta osoba wszystkie psy sprzedawała,wydaje mi się że z powodu pojawienia się dziecka...
Jednak piesio wymaga obecnie dużo opieki i "interwnecji" z mojej strony

Link to comment
Share on other sites

Koniecznie wybierz się z psem do weterynarza. Oprócz sprawdzenia stanu zdrowia psa poproś go o sporządzenie pisemnej opinii. Oprócz tego przeanalizuj metrykę - może w googlach znajdziesz coś na temat "organizacji" z jakiej wywodzi się pies. Może ktoś miał podobne doświadczenia i możecie coś razem zdziałać?
Widziałam ostatnio "rasowego maltańczyka z rodowodem", kupionego za ciężkie pieniądze. Wieczorem kupiony a rano dokładnie obejrzany - okazało się, że ma niedorozwój przedniej łapy. Właściciele postanowili powalczyć o odzyskanie pieniędzy...
Obecne przepisy niejako "przy okazji" usankcjonowały działania pseudohodowli pod przykrywką 'pies z metryką".
Przyjrzałam się baczniej jednej z nich na wątku:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/225312-CANIS-e-CACTUS[/url]

Począwszy od agresji "chodofcy" a skończywszy na zdjęciach psów.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma co polecać od razu karm weterynaryjnych, a bytówka RC jest kiepska obecnie. Trzeba zwracać uwagę na dwie rzeczy: dostosowanie porcji żywienia do aktywności psa oraz odpowiednie dostosowanie białek i tłuszczy w karmie. Karma standardowa ma ok. 25% białka, dla psa na diecie albo daje się mniejszą porcję, albo mniejsza zawartość białka; tłuszcze również dobrze, aby oscylowały ok. 10%. Wiadomo oczywiscie, że psa trzeba obserwować, aby dostosować karmę i żywienie do jego potrzeb.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja polecam barf na odchudzanie i poprawe ogolne kondycji pieska. Karmy odchudzajace dla psow maja za duzo blonnika (wcale psu nie potrzebny) i za malo tluszczow (wbrew powszechnej opinii tluszcze nie tucza a maja duze znaczenie dla zdrowia psa, zwierzece oczywiscie).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...