Jump to content
Dogomania

Whippet do (prawie) wszystkiego


Gezowa

Recommended Posts

Harika, któryś twój post chyba nawet rzucił mi się w oczy :) Z jakiej hodowli? Chyba dobrze kojarzę, że jakaś zagraniczna? Kai ma jeszcze taki szczurkowaty ryjek, więc może dlatego :)
 

olla1998, haha :D U mnie jeden gorszy od drugiego, jak nie Ejden zacznie zabawę to Kai i najgorsze w tym wszystkim jest to, że jeden drugiego nakręca, a żaden nie chce odpuścić. Dzisiaj też była sytuacja, że mój "utalentowany" pręgusek zrobił dwa fikołki w pełnym biegu na prostej, ale to przecież wina Kaia, na pewno! Więc podniósł się wkurzony, wbiegł w niego, Kai zarzucił tyłkiem i wpadł do rowu. Dzień z życia whippeta!

 

Grześ, sama jesteś wielka >:C Whippety rosną szybko, taki 6cio miesięczny pies to jak dorosły prawie.

 

 

Taka pipidówka <3

[video]https://www.youtube.com/watch?v=6pvpz381rAA[/video]

 

 

I uwaga, uwaga! Radosny komunikat. Muszę to aż zapisać. Ejden po roku buntu i przejściu na weganizm - dzisiaj zjadł W KOŃCU surowiznę xD Chyba zrozumiał, że do coursingu musi się wyrobić, a suche mu tego nie zapewni...

Link to comment
Share on other sites

Guest TyŚka

Kogo ja widzę w tej galerii, fajnie że wróciłaś :)

Kojot faktycznie Ci urósł, gdzie się podział ten mały, słodki papi? Ale musze przyznać - jest coraz ładniejszy, a chłopaki fajnie się prezentują. Równie świetnie się bawią, hehe uwielbiam dźwięczne psie walki :D Cieszę się, że Twój "borderek" ;) przynosi Ci tyle radości, trzymamy kciuki za Wasze sukcesu, za jego starszego "brata" też :)

Link to comment
Share on other sites

Tak, mieszkamy we Francji, wiec i hodowla stad: Savannah's Dream, pieski w typie sportowym :) Co najlepsze dzis dowiedzielismy sie, ze jeden pies w hodowli jest "w polowie Polakiem", gdyz tato jest z polskiej hodowli :)
Bardzo mi sie podobaja czarne whippety!!

Link to comment
Share on other sites

TyŚka, ano, przywiało mnie, ale mam nadzieję, że na dłużej :D Gdzie jest ten mały słodki papi... Tutaj!

 

11215560_1621533868083848_2024692859_o.j

 

11207701_1621533878083847_2066307423_o.j

 

:D

 

Co do sukcesów to jak łatwo się domyślić - skupiliśmy się na coursingach, z tym, że coursingów mamy bardzo mało w ciągu roku (8-9, zależy...), a psy mam jakie mam to nadal sobie trenujemy. Kojot frisbee, bardzo ładnie łapie dyski, ale ostatnio zaczął niestety do nich wyskakiwać, więc szlaban póki nie podrośnie, coby nie męczyć rozwijających się stawów i mięśni zanadto. No i... chyba wrócimy na flyball. Ostatnio miałam głębsze przemyślenia co do tego co chcę z psami robić i wiadomo - Ejdenko lubi każdy sport. On naprawdę daje 100% siebie, ale widać subtelną różnicę w jego zachowaniu w każdym z tych sportów. Zdecydowanie numerem jeden jest coursing, wiadomo - chart do polowań został stworzony, a że u nas z chartem nie można to chociaż taką marną namiastkę mają. I mnie to przeogromnie cieszy jak widzę, jak on kończy bieg, dorwie wabik i jest taki spełniony, stoi dumny z zadartym ogonem i się cieszy, jakby obwieszczał: "DORWAŁEM! WIDZIELIŚCIE! OJAAA, JAKI SUPER BYŁEM!". Coursing oczywiście ma swoje minusy, różnie działa na różne psy. Ejden np. zrobił się bardziej czujny na spacerze, wypatruje co by tu pogonić i jak zaszeleści coś w krzakach to leci sprawdzić. Ostatnio poleciał za sarną, ale... on jest jakiś dziwny. On nawet za zwierzyną nie biegnie, po prostu wymija łukiem i wraca. W każdym razie wyglądał tak: https://scontent-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t35.0-12/11171853_1614400578797177_115242299_o.jpg?oh=f8d3823bc27ab91d3fd87af4ca5f4eb6&oe=554FB971 . No i flyball... Flyball to jest coś, co pręgus uwielbia na podobnym poziomie jak Kojot wielbi dyski. To jest totalna fiksacja. Bo tam się BIEGABIEGABIEGABIEGA i rozdają piłki i w ogóle... Agility przestało mnie cieszyć już od dawna, a obi ćwiczymy bardziej rekreacyjnie chociaż nie ukrywam, że chciałabym kiedyś wrócić na treningi. Może z Kojotem. Ejden mimo, że lubi obi to czasami miał chwile, gdzie - mam wrażenie - robił to dla mnie, a nie dlatego, że chce i ma z tego fun. Takiej sytuacji nie było absolutnie na flyballu. Na każdym wyjściu 150% torpeda, CHCIAŁ to robić całym charcim serduszkiem. Ja i tak wyłączyłam się dość mocno ze środowiska, więc będę robić to dla moich psów, a reszta ludzi mnie nie obchodzi totalnie. Hejty zawsze były i będą, ludzie nie mają własnych problemów to sobie je tworzą. Ile ja już się nasłuchałam, że "Ejdena trzeba wykastrować, bo jest brzydki", albo że "jak mogłam wziąć takiego szczeniaka po obleśnym ojcu" i tak dalej, i tak dalej... Można się jedynie uśmiechnąć z politowaniem i robić swoje. Może to głupie, ale też dlatego zrezygnowałam z bordera z tak świetnego, sportowego miotu. Po prostu nie wiedziałam co chcę dalej robić i czy w ogóle, a szkoda "marnować" psa, jeśli może go wziąć ktoś, kto wie czego chce i ma ambicje.

 

Harika, przejrzałam sobie stronę hodowli i z tego co widzę to niektóre suczki są po mieszanych miotach, co jest wg. mnie bardzo fajne, bo taki typowy whippet na tor potrafi być karukaturą psa... Nie przepadam też za przesadzonymi psami w typie "show", lubię właśnie taki balans :) Jak patrzę na te psy to zupełnie inaczej wyglądają niż te u nas, w Polsce. Dlatego też jak będę chciała kiedyś trzeciego whippeta to zaryzykuję i sprowadzę z Czech chociażby - też zupełnie inaczej wyglądają. Nasze są takie... śmieszne, nietypowe, zarówno z wyglądu jak i charakteru. No i w Polsce niestety mamy tylko trzy hodowle wyścigowych whippetów (jedna nastawiona na torowe wyścigi, dwie na coursingi), a co za tym idzie - praktycznie każdy pies jest spokrewniony z moimi. Taka świeża krew też by się przydała.

 

Baton, akurat chodziło mi o wafle, a nie nazwisko :/ XD "Co to za pies co surowego nie chce jeść" - mówię mu to samo, chyba w końcu się przejął :D

 

W ogóle niedługo otworzę w końcu oficjalnie blogaska, którego założyłam rok temu, ale przez lenistwo z wykonaniem grafiki trochę się to przesunęło. Na pewno zaspamuję Was linkiem.

 

11256266_1621607314743170_1803835392_o.j

 

11211624_1621607304743171_2143356114_o.j

 

11207823_1621607294743172_721534125_o.jp

Link to comment
Share on other sites

 

 

olla1998, haha  :D U mnie jeden gorszy od drugiego, jak nie Ejden zacznie zabawę to Kai i najgorsze w tym wszystkim jest to, że jeden drugiego nakręca, a żaden nie chce odpuścić. Dzisiaj też była sytuacja, że mój "utalentowany" pręgusek zrobił dwa fikołki w pełnym biegu na prostej, ale to przecież wina Kaia, na pewno! Więc podniósł się wkurzony, wbiegł w niego, Kai zarzucił tyłkiem i wpadł do rowu. Dzień z życia whippeta!

U mnie jest to samo, no i człowiek sam tego nie przerwie, chyba że ma pod ręką spryskiwacz z wodą :D. A co do fikołków: https://www.youtube.com/watch?v=VEvIh1SVkWc obie mają do tego wyjątkowy talent :P.

Jakość zdjęć wybaczam, ważne, żeby było ich dużo :D.

Link to comment
Share on other sites

Guest TyŚka

Zapierdzielają, że aż miło :D

Mówiłam juz, że lubię Cię czytać? :)

Pozostaje mi trzymac kciuki za Twoje plany.
Heheh, myślisz juz o 3 psie? ;p

Link to comment
Share on other sites

Zapierdzielają, że aż miło

Mówiłam juz, że lubię Cię czytać?

Pozostaje mi trzymac kciuki za Twoje plany.
Heheh, myślisz juz o 3 psie? ;p

Och, dziękuję :D

Nie wiem co wyjdzie z Ejdenowymi dzieciaczkami, ale jak już mam Kaia to nie śpieszy mi się do trzeciego :D To bardziej takie luźne założenia "gdyby był fajny miot i możliwości...", bo mówiąc szczerze nie uważam kolejnego whippeta za wymagającego psa, w zasadzie to Kojot nauczył się większości zachowań od Ejdena i moja cała praca z nim polegała na "tutaj nie sikamy, tak się bawimy, a to jest piłka". No i prawdopodobnie tak czy siak byłby na współwłasność, bo jeśli już to wolałabym import.

 

Kai jest świetny  Ejdenko zresztą też <3 
fajnie chłopaki razem wyglądają  No i torpedy z nich niezłe

Tylko fajnie razem wyglądają, Ejden zrobił się strasznym zwyrolem dla dorastającego Kojota :P Wykorzystuje każdą okazję, żeby pokazać gnojowi kto tu rządzi...

 

 

Ech, widzę, że zdjęcia wygasają, więc tak czy siak muszę hostować i zmniejszać...

 

IMG_9389.jpg

IMG_9397.jpg

IMG_9412.jpg

IMG_9443.jpg

IMG_9444.jpg

Link to comment
Share on other sites

Gezowa, czy Twoje pipety jak bawią się z innymi psami (bo zakładam, że się bawią) też podszczypują zapraszając do zabawy? Dla Jugo to jest super fun, gorzej z właścicielami tych psiaków... Już kilka razy musiałam go zabierać. I zastanawiam się, czy po prostu nie zakładać mu kagańca wtedy. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja tam się modlę, żeby na tych 49cm się zatrzymał i już nie urósł nawet pół centymetra :D Chociaż robi się masywny, nie jest takim szczypiorem już i przez to zawsze gadają: "jaki on duży, większy od Ejdena" :D

 

Majkowska, ano, szpyry ma dłuższe od Ejdena. W ogóle różnice w budowie i eksterierze niby nie są aż tak duże, a jednak styl biegania obaj mają zupełnie inny... Kojot dużo "kica", Ejden biega nisko. Ciekawe jak to się przerzuci na coursingi...

 

FredziaFredzia, Kai w ogóle bardzo szybko się ekscytuje i nakręca na zabawę, a to w połączeniu ze szczenięcym: "nie zdaję sobie sprawy z własnej siły i faktu, że mam igły, a nie zęby" powodowały, że Ejden miał trzy razy wyrwaną skórę. Ja tam rozróżniam "typy" szczypania... Ejden dużo szczeka i kłapie, nawet lekko chwyci innego psa za kudły czy szyję, ale wiem, że nic nie zrobi, że to prowokacja (w zabawie z Kaiem często go chwyta za głowę np.). Z Kojotem tej pewności nie było i przez okres wymieniania zębów i polowania na Ejdena nosił kaganiec i zachowanie to miał wygaszane. Też zależy od konkretnego psa, bo tego typu jakim jest Ejden nie ruszam po prostu, jak przegina to go prostuję głosem, ale zachowanie Kaia było dla mnie niedopuszczalne i nieprzewidywalne, bo tu biega sobie ładnie i nagle gryzie :) Czasami jest tak, że inne psy nie rozumieją whippecich zabaw... Ejdenowe szczekanie wiele psów (i ludzi) przeraża, bo on kocha burczeć i z perspektywy "przeciętnego psiarza" wygląda to tak, jakby chciał zrobić krzywdę.

Link to comment
Share on other sites

Moje pewnie też by tak na początku myślały :D Zwłaszcza Ejden, co do Kaia nie mam pewności, bo jego jara jak go psy gryzą xD Chociaż Ejden głównie ma taki wstręt do whippetów i dzikich gonitw z nimi - nie bawi się z żadnym innym whippetem/chartem poza Kaiem i dalszym kuzynem :P Chodzimy regularnie teraz na spacery z dwoma whippkami koleżanki i dopiero wczoraj (po... 2 miesiącach cotygodniowych spacerów?) dostał szajby i biegał z jednym chwilę. Jest też "inny" jeśli chodzi o strachliwe psy - on doskonale wie, że się boją, nie chce ich dobijać, ale próbuje je zachęcić do zabawy w zbyt natrętny sposób :D

I właśnie czasami jest tak jak pisze FredziaFredzia - niektórzy ludzie dostają wścieklizny jak taki pręgus stoi nad psem i mu szczeka do ucha. "Agresywny jakiś!". Tak, pitbull-morderca. No i ja generalnie w takiej sytuacji zazwyczaj mimo wszystko Ejdena wołam i odchodzę. Nie ma nic fajnego w straszeniu piesków, nawet jeśli intencje naszego są dla nas jasne :P Whippety - jak każda rasa - są specyficzne, ale Brodwinki to specyficzność specyficzności w rasie :D Takie psy albo się podobają z charakteru, albo nie.

 

 

A ja się mogę pochwalić, że nie ma już skubania i szczypania w szaleńczych biegach!

 

https://www.youtube.com/watch?v=yc9l8bOOzEM&feature=youtu.be

 

(nie zwracajcie proszę uwagi na mój łamiący się głos na końcu, chrypa mnie trzyma od dwóch dni :P)

Link to comment
Share on other sites

No cześć :P

A my znowu pobawiliśmy się w Top Speed Dog... Warunki w tym roku dużo lepsze to i psy się popisały!

Ejdeno co prawda nie w formie (grubasek jeszcze i początek sezonu), ale dzielnie wybiegał 3:06 :D Podejrzewam, że gdyby był w szczytowej formie to śmiało zszedłby poniżej 3 sekund :D Kai minimalnie gorzej - 3:08, co tylko utwierdza mnie we wcześniej wspomnianym przekonaniu... :P

 

Zdjęcia wstawię jak dostanę :)

Link to comment
Share on other sites

Chcę! Czekam na to z niecierpliwością. Niestety do Warszawy specjalnie nie pojadę (inne priorytety :D ) to czekam aż będzie u nas na przełomie lipca/sierpnia :) SpeedWay ma dużo lepszy system niż TSD, chart może się w końcu rozpędzić, a nie takie marne 5-10m na starcie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...