Jump to content
Dogomania

Biała księżniczka już nie mieszka w chlewni,uratowana z Ruskiej Wsi MA DOM


brazowa1

Recommended Posts

Kilka tygodni temu rozpętała się burza o schronisko w Ruskiej Wsi. Kilkaset psów żyło w starej chlewni. Pozatykane otwory ściekowe powodowały, że psy na stałe brodziły po kostki w wodzie. Młodsze i mniejsze radziły sobie wchodząc do paśników, zwinne wspinały się po siatkach i mogły na chwile uciec od wody, ale starsze i mniej sprawne, schorowane były zmuszone żyć jako zwierzęta wodne, bez możliwości położenia się w suchym miejscu. Najbardziej obciązający dla "schroniska" jest fakt,że oficjalne koszty utrzymania jednego psa,były najwyższe w Polsce, kwota nieprawdopodobna, za która psy powinny jeść najlepsza karmę, żyć w klimatyzowanych pomieszczeniach i spac na markowych posłaniach...

Niektóre z psów, które przeżyły psi obóz zagłady miały troszkę szczęścia - zostały zabrane pod opiekę miłosników zwierząt do Domów Tymczasowych. Jednym z tych psów była Lady-biała psia księżniczka,cudeńko w typie szpica. Gdy pracownik "schroniska" wchodził do jej boksu, ze strachu mało nie zabiła się o ścianę. Natomiast już w samochodzie usmiechał się jej pyszczek-wiedziała,że jedzie ku dobremu.Jej koszmar sie skończył,obecnie odchuchana szuka swojego Domu na Zawsze. Jest słodka i dobra,może mieszkać z kotem. Absolutnie łagodna i spolegliwa podczas czesania,kąpieli. Zdrowa,pod stałą opieką weterynarza.Wiek około 4 lata,czyli idealny,waga 11 kg,stan zdrowia obecnie bardzo dobry.Sparwdzona w warunkach domowych, mieszka z innymi psami i z kotkiem w bloku, radzi sobie świetnie, czyli gotowy do adopcji,miejski piesek.


Czas,by los wynagrodził jej całą mękę,jaką przeszła i ofiarował jej wspaniałą rodzinę. Jeżeli jesteś zainteresowany adopcją,zadzwoń,może to własnie będzie pies dla Twojej rodziny?

tel do tymczasowej opiekunki,sunia przebywa w Sopocie
Magda
513133521


[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images35.fotosik.pl/1557/13bafb7c0dca4cf2med.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images46.fotosik.pl/1701/5c25c92ca08b66fbmed.jpg[/IMG][/URL]

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images42.fotosik.pl/514/c9610cbd0ff64ca4med.jpg[/IMG][/URL]

Edited by brazowa1
Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaerjot']Wygląda tak słodko, że od razu mam ochotę ją uściskać. Cud, miód i śmietanka :)[/QUOTE]
taka własnie jest,jak bita smietana :) :) :) Hm,chociaż słowo BITA z jej przeszłościa,brzmi dwuznacznie.
Przebywa u szalonej kobiety,naszej dogomaniackiej forumowiczki megi153. Ileż juz razy słyszałam,ze "nigdy więcej tymczasa"....

Link to comment
Share on other sites

Wiola, a co myslisz o mnie? Bedziemy w Polsce na poczatku wrzesnia. Wprawdzie wybieramy sie, jak zwykle do Kalisza, ale i tak planowalam odwiedzic Sopot. Czy ona jest wieksza od Fiony? Na zdjeciu tak nie wyglada. Leo ciagle szuka Fiony, a ona zna koty. Napisz, co myslisz o naszej kandydaturze? Pozdrawiam Cie serdecznie!

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za odpowiedz! Z sopockiego schroniska adoptowalismy Fionke w 2007 roku. Niestety niedawno nas opuscila. Byla z nami 5 lat. O psim getcie w Ruskiej Wsi czytalam duzo na Facebooku, nie wiedzialam, ze psy wyladowaly takze w Sopocie. Wiole znam osobiscie, to ona pomogla nam w adopcji Fiony. Moja siostra ma 3 psy (2 ze schroniska w Ciapkowie i jednego staruszka, ktory jest u niej od szczeniaka) i ma ogrod, gdzie czesto przebywamy. Dlatego pytam o sterylizacje.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo słusznie, zależało mi żeby była wysterylizowana przed adopcją. Psich nieszczęść jest dosyć- a tak łatwo o wpadkę. Sama ma 2 psy- małe kundelki. Oba znalezione. Jeden koczował w lesie- tydzień nie mogłam go załapać, drugi biegał po drodze Żukowo- Kościerzyna. Tak mam 2 psy. Ale wystarczy, przy większej ilości robi się sajgon.Mam jeszcze kotkę z interwencji- obecnie to już mój kot. Wzięłam Lady bo pomyślałam sobie- poszukam jej domu, będzie jedna bida mniej w Ruskiej Wsi. A miało być juz nigdy więcej psa na tymczasie...

Link to comment
Share on other sites

Psy w Polsce powinny musowo sterylizowane. To powinien byc warunek posiadania psa w ogole.
Wlasnie czytalam, co pisala Wiola, ze nie wezmiesz juz zadnego. Ja tez mam w domu kota, nie jest najmlodszy ale bardzo dobrze sie trzyma. Z Fiona nie kochaly sie zabojczo ale bardzo dobrze tolerowaly. Czy ta biala Lady zostaje w domu bez problemu, kiedy musisz wyjsc? Fiona szla od razu spac. W schronisku byla bardzo wyszczekana ale w domu wcale. To byla bardzo kochana sunia. Wypatrzylam ja wtedy tez w internecie.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam tylko kota. Fiona z nim zostawala bez problemu. Zreszta u nas to tak wyglada. Ja wychodzilam z nia rano (05.45). Maz wyjezdza wczesniej ode mnie ale wraca ok. 11.30-12.00. O 13.00 chodzil z nia na spacer. Potem ja wracam ok. 15.00. O 16.00 znowu maly spacerek i wieczorem nastepny: 20.00-20.30. Jeszcze jedzonko i w ostatnim czasie ona szla spac na swoim legowisku w sypialni.

Link to comment
Share on other sites

Aniu,ona jest mniejsza od Fionki,nie jakos dużo,ale tak o 1/4.
Rozmawiałam z Meg153,szukamy domu intensywnie,bo zycie z trzema psami jest cokolwiek ciężkie,zwłaszcza,ze trzeba korzystac z pomocy osób trzecich. Więc, jeżeli trafi się dobry dom w ciągu tego miesiąca,to Lady najpewniej do niego trafi.

Chociaz przyznam,że wolałabym,aby nie,jeżeli w opcji byłby dom u Ciebie,Aniu :)
a jak nie Lady,to my juz znajdziemy dla Ciebie pieska :) jest przecież Sopot i Gdynia. Może ja juz teraz zaczne myslec,jakie psy pokazać.Ma byc kobieta,tak?

Poznałam sunie osobiście,jest faktycznie miłym i ułożonym psem.

Link to comment
Share on other sites

Wiem Wiola, najwazniesze, zeby znalazla dom. Ja mam Urlop od 27 wrzesnia ale Staszek ma jeszcze zobowiazania do 29.09. (wozi pacjenta na chemie). To sroda. W Czwartek chcialabym zebysmy wyjechali, prawdopodobnie wczesnie rano, wiec wieczorem bylibysmy w Sopocie. W piatek moglibysmy sie spotkac. Jezeli znajdzie wczesniej domek, to trudno - ona jest bardzo ladna, ale przede wszystkim, ze wydostaliscie ja z tej mordowni. Juz widac, ze to szczesliwy pies. Zobaczymy, jak to sie ulozy. Ja jestem chetna. Chce sunie, bo moja siostra ma teraz trojke i to same meskie osobniki. Pozdrawiam Cie serdecznie!

Link to comment
Share on other sites

I to nawet dobrze, ze jest mniejsza. Wszystko by pasowalo, bo i zna koty. Chociaz moj kot nie jest grozny (tylko dla mnie, bo czasem mnie chapnie), a tak jest strasznie ciekawski. Byloby fajnie. Ale pamietaj, jej dobro jest najwazniejsze, no i Magdy oczywiscie. I tak jest super, ze dala jej, chociaz tymczasowy ale zawsze prawdziwy dom.

Link to comment
Share on other sites

Lady czuje się lepiej, we wtorek strasznie biedna była, dostaje antybiotyk, leki przeciwbólowe i drepcze sobie po mieszkaniu. Mój numer telefonu to komórka, więc nie wykręca się 58 przed nim. ewentualnie numer kierunkowy do Polski. Słyszałam już od Wioli, Anno że cudowna z ciebie kobieta i domek najlepszy na świecie, chetnie bym poczekała z Lady, ale jestem uzależniona w opiece od innych ludzi i jesli będzie dobry dom dla Lady- to ją oddam wcześniej. Jednak może byś chciała biedaka z Ruskiej Wsi-one tam umierają. Mogę pojechać przywieść- do Sopotu, mogę sprawdzić jak z kotem się dogaduje. Jeśli Lady znajdzie szybciej domek, a ty masz serduszko innego możemy uratowac, kolejnego psiaka...

Link to comment
Share on other sites

Aniu,a tu jest taka dziewczynka,16 kg,czyli jak Fionka.Wobec kotów OK,bo jest w kojcu i łazi po ogródku,gdzie chodza koty rezydenci. Sunia ma na imie (roboczo) Borderowa,została zabrana z takiej mordowni na 600 psów,jest u kingi na DT,w Koszalinie. Jeszcze niewysterylizowana,ma rok-półtora,chdząca radość życia.
Popatrz wpierw, może cos tam zapika w sercu.

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images38.fotosik.pl/1743/f85578ea9b3ce3ff.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...