Jump to content
Dogomania

??suczka wystawowa??


AmiX

Recommended Posts

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Witam serdecznie wszystkich :) [/FONT][/SIZE][SIZE=3][FONT=Times New Roman]. [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Mam pytanie ponieważ zamierzam kupić suczkę wystawowa ale nie bardzo wiem na co zwracać uwagę przy wyborze szczeniaka .Bardzo podobają mi się te ciemniejsze Yorki ale we wzorcu doczytałam się ze piesek nie może mieć żadnych smoleń na pyszczku a na wystawie zauważyłam ze te ciemniejsze również wygrywają a do tego wydaje mi się ze maja bardziej efektowny włos. Przejrzałam wiele ogłoszeń i w oko wpadły mi te dwie ślicznotki. [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Nie wiem czy dobrze je oceniam. Myślicie ze w przyszłości będą miały szanse na ringu ??a może sa za ciemne??[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][IMG]http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/17/1712/171214/17121444/171214443_1[/IMG][/FONT][/SIZE]


[SIZE=3][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Znalazłam także nie daleko mnie hodowle [COLOR=black][B]Varius Canis[/B] może ktoś z was ma pieska z tej hodowli?? lub mógłby mi wskazać kilka piesków?? Jak wiecie cos o niej to napiszcie bo na internecie nie znalazłam żadnych informacji.[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Z góry dziękuję za odpowiedz[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]AmiX[/FONT][/SIZE]
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ładne takie czarne :loveu: Przebarwić się przebarwią, zależy jak wyglądali jak ich rodzice.
Na ringu wygrywa york [b]odpowiadający wzorcowi[/b], czyli jak wystawisz jakiegoś czarnulka to nikłe szanse.
Dopiero pierwszy raz słyszę o takiej hodowli, więc nie wiem jak doradzić :oops: Ale jeśli chcesz kupić szczeniaka, to zapytaj się z ZK o hodowle, lub poszukaj w Internecie, bo niektóre hodowle mają swoje strony.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]No właśnie śliczne to one sa dlatego od razu zwróciłam na nie uwagę ale czy wystawowe??. Co do rodziców jeszcze nie dostałam meila z odpowiedzią na moje pytanie a w ogłoszeniu było tylko napisane że sa rodowodowe i z doskonałym pochodzeniem. Prosiłam także o napisanie jak zostały opisane na przeglądzie hodowlanym. Na razie czekam :)[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Rany, te ślipka to im chyba ktoś podkolorował w photo shopie, co? Nie możliwe żeby miały takie niebieskie! :)
Nie chchę robić offtopa, ale w ogóle mam wrażenie jak patrze na te pysie że to zdjęcie było mocno przerabiane - zwłaszcza morda tego psiaka z jednym oczkiem niebieskim.
A wracając do tematu -rzeczywiście, najlepiej przedzwonic do Zwiazku, tam powinni udzielić info i o hodowli, i o wzorcu wystawowym yorka.

Link to comment
Share on other sites

Ja tez bardzo chciałam mieć ciemnego Yoraska. Naszukałam się bardzo ale nikt nie może zagwarantować ciemnej barwy włosa u Yorków:) Sama wiesz, że przeważają Yorki jasne , nawet jest większość "za jasnych" niż "za ciemnych". I tak się złożyło, że moja Amusia mimo sandardowych barw rodziców jest ciemna - a ma juz prawie 9 miesięcy. I mam ogromną nadzieję, że taka zostanie. Wymiękam jak widze osmolenia u Yorasków:) Czasami sobie żartuję, że ona się nie wybarwia na moje życzenie :)

Link to comment
Share on other sites

tak jak inni radze zadzwonic do ZK,
a jesli chodzi o psiaki to hhmm te oczy- jakies nierealne, moim zdaniem tez przerabiane,
co do kolorytu siersci to eh.. wedlug mnie za ciemne az- zwlaszcza na pyszczku.zdziwilam sie jak napisalas ze sa z rodowodem,no coz ja bym sie jeszcze zastanowila- zwlaszcza ze chcesz by byl to psiak wystawowy ;)

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Co do oczków to chyba przez flesz :)[/FONT][FONT=Times New Roman] bo na innym już sa normalne :)[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Do związku to chyba nie bardzo ponieważ byłam gdy narzeczony kupował wystawowa Amstaffke i nic się nie dowiedziałam tylko tyle co już wiedziałam za jest taka hodowla co ma szczeniaki ale żadnych wskazówek[/FONT][/SIZE]
[IMG]http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/17/1712/171214/17121444/171214443[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Mi się nie spieszy jeszcze 4 tygodnie temu mogłam pochwalić się moja ukochana suczką Yorka (była tez na tym forum kilka lat temu)ale niestety….. :( Ta suczka była moim oczkiem w głowie moim skarbem. Teraz jest tak smutno i pusto ze zaczęliśmy myśleć o zakupie maleństwa ale tym razem z rodowodem. Moja Deizusia była bardzo jasna o strasznie cienkim włosie oczywiście mimo to nie miała sobie równych!![/SIZE][/FONT][SIZE=3][FONT=Times New Roman] teraz chciała bym żeby nasz maluszek miała grubszy włos.[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][B]DEIZI[/B][/FONT][/SIZE]
[IMG]http://img157.imageshack.us/img157/1385/dsc00012pf7.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze rzeczywiscie pieski są bardzo ciemne.Po drugie widziałam tą Hodowczynie ze swoimi pieskami wiele razy na wystawach.Ostatnio była właśnie z małym bardzo ciemnym pieskiem,który nawet dostał lokate.Nie wiem czy ten piesek czasem nie był importem:roll: .
Czy ta Hodowla znajduje się w Szczecinie?

Ja jestem zwolenniczką ciemniejszych Yorków i dlatego moja Mersedes do takich własnie nalezy.Czy ciemniejsze nie maja szans?Tu bym polemizowała,bo niestety wzorzec wzorcem ,ale coraz częsciej wygrywaja czarnulki.Jasne mają małe szanse , z tego co zauwazyłam:p Moim zdaniem wszystko zalezy jaki typ woli sędzia;) Niestety taka jest prawda;)

Link to comment
Share on other sites

Acha nie odpowiedzałam na pytanie:cool3:
Szczerze to ja bym takiego szczeniaka nie kupiła,mimo ,ze znam Hodowle;) .Dla mnie mają zbyt ciemne kufy:razz: Moim zdaniem wygladaja jak szczeniaki Owczarka niemieckiego długowłosego:p Jedynie co ich rózni to krótka kufa.Moze poszukaj sobie szczeniaka w innej Hodowli,np.u Waldka ;)

Link to comment
Share on other sites

AmiX no ja niestety musze potwierdzic słowa moich poprzedniczek,moze poczekaj i wybierz innego szczeniaczka jak chodzi Ci aby ta suczka była wystawowa-widziałam ze na Yorklandzie Panie hodownycznie tez radziły Ci wstrzymac sie z wyborem...i dały linki jak wygladaja szczeniaczki zapowiadajace sie wystawowo bo wiesz w zyciu roznie bywa i to nie jest powiedziane ze on wyroscie na chempiona
ale to jest Twoja decyzja ale pieska kupujesz na 15 lat i jesli chcesz zaczac z nim jezdzic sobie na wystawy no to chyba wybierz inna suczke,niestetyy:razz:

Link to comment
Share on other sites

Mnie także się wydaje, że te pieseczki - choć oczywiście śliczne - nie rokują zbyt wysoko. Ale ze mnie żaden ekspert, oceniam głównie po tym, co widziałam w znanych hodowlach - włos powinien być lśniący, lejący, a ten wygląda matowo i zdecydowanie zbyt "puszyście". Kufy także dość specyficzne, bardzo krótkie.

Dla porównania:

[IMG]http://www.bakarat.pl/news/pupy0701.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.bakarat.pl/news/pupy0704.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.bakarat.pl/news/pupy0702.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AmiX'][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Witam serdecznie wszystkich :) [/FONT][/SIZE][SIZE=3][FONT=Times New Roman]. [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Mam pytanie ponieważ zamierzam kupić suczkę wystawowa ale nie bardzo wiem na co zwracać uwagę przy wyborze szczeniaka .Bardzo podobają mi się te ciemniejsze Yorki ale we wzorcu doczytałam się ze piesek nie może mieć żadnych smoleń na pyszczku a na wystawie zauważyłam ze te ciemniejsze również wygrywają a do tego wydaje mi się ze maja bardziej efektowny włos. Przejrzałam wiele ogłoszeń i w oko wpadły mi te dwie ślicznotki. [/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Nie wiem czy dobrze je oceniam. Myślicie ze w przyszłości będą miały szanse na ringu ??a może sa za ciemne??[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][IMG]http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/17/1712/171214/17121444/171214443_1[/IMG][/FONT][/SIZE]


[SIZE=3][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Znalazłam także nie daleko mnie hodowle [COLOR=black][B]Varius Canis[/B] może ktoś z was ma pieska z tej hodowli?? lub mógłby mi wskazać kilka piesków?? Jak wiecie cos o niej to napiszcie bo na internecie nie znalazłam żadnych informacji.[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Z góry dziękuję za odpowiedz[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]AmiX[/FONT][/SIZE]
[/SIZE][/quote]

Witaj AmiX
Ja jestem szczęśliwą właścicielką (na dodatek-bardzo rozpieszczonej) suni z hodowli Varius Canis. Link do galerii mojej pieszczoszki.
[URL]http://pets.webshots.com/album/247405920ghcodQ?start=0[/URL]

Co do zdjęcia które umieściłaś, jak ktoś z przedmówców dobrze to ujął przez te czarne pyszczki wyglądaja jak "bandziory". Osobiście pierwszy raz widze szczeniaki o takim ubarwieniu pyszczka.
Ekspertem nie jestem, więc jeżeli się mylę to mnie poprawcie ale czarny wybarwi sie na stal więc włos na pyszczku w przeważającej części będzie w kolorze stalowym, a na szybko w sieci znalazłam taki opis wzorca:
[B][I]UMASZCZENIE:[/I][/B]
[I]Na głowie czyste, w trzech odcieniach czysto złotego koloru: przy skórze głowy najciemniejszy, po czym średni i przy ziemi najjaśniejszy. Na kufie, skroniach i uszach o ton ciemniejszy. [B][U]Szare lub czarne osmolenia na częściach podpalanych są wadą.[/U][/B][/I]
[I]Korpus o barwie stalowej, ciemniejszej przy cebulkach, bez rudych odcieni.[/I]
[I]Przez długi okres czasu młody yorkie jest prawie czarny, ale jeśli włos ma charakter jedwabisty, jest nadzieja, że wybarwi się na piękny stalowy kolor.[/I]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Rzeczywiście szczeniaki z Bakaratu sa śliczne:)[/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Stronę hodowli p. Waldka niestety odwiedziłam za późno bo suczek już nie ma:([/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman]Miałam dzisiaj iść do związku dowiedzieć się cos o tej Szczecineckiej hodowli [COLOR=black][B]Varius Canis[/B] [/COLOR][COLOR=black]Pani Agnieszki Stankiewicz bo podobno ma szczeniaki(francuskiej linii) ale niestety choroba mnie rozłożyła i musze się w wstrzymać do poniedziałku. Hodowla podobno bardzo dobra chciałam zobaczyć kilka piesków na internecie i w sumie znalazłam tylko jedno zdjęcie.[FONT=Verdana][SIZE=2][B]beatkacg[/B] twoja sucza jest sliczna!!Dziekuje za pomoc.[/SIZE][/FONT][/COLOR][/FONT][/SIZE]

[SIZE=3][FONT=Times New Roman][COLOR=black][COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Suczki ze zdajecie są z hodowli z Radomia.[/SIZE][/FONT][SIZE=3][FONT=Times New Roman][COLOR=black]Też odniosłam wrażenie ze [/COLOR][COLOR=black]kufa jest za ciemna.[/COLOR][/FONT][/SIZE][/COLOR][/COLOR][/FONT][/SIZE]
[SIZE=3][FONT=Times New Roman][COLOR=black][COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman][COLOR=black]Dziekuje wszystkim za pomoc.[/COLOR][/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=black][SIZE=3][FONT=Times New Roman]Pozdrawiam[/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=3]AmiX[/SIZE][/FONT][/COLOR]
[/COLOR][/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Beatkacg - sunia jest super ale kariera wystawowa nie była chyba najłatwiejsza? Nowa fryzura;) Domyślam się, że uporządkowanie i ogarnięcie ilości włosów małej to nie łatwa sprawa. Mój mały ma ten sam problem. Nie jest to wełna - źle widziana, ale włosów jest ogromnie dużo i zmusić je do "opływania" sylwetki to pewien problem. Mój Misio jest (prawdopodobnie ale to inna bajka) po którymś championie Pani Stankiwiecz - Larry Medium czy coś nie pamiętam. A i kufę ma chyba trochę długą...? O moim psie mogę powiedzieć, że ma końskie zdowie, dobrą psychikę, jest silny i mocny, tylko te włosy... Acha i ma klapnięte uszy (to raczej przeze mnie, bo nie kleiłam).:: :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mikadosiek']Beatkacg - sunia jest super ale kariera wystawowa nie była chyba najłatwiejsza? Nowa fryzura;) Domyślam się, że uporządkowanie i ogarnięcie ilości włosów małej to nie łatwa sprawa. Mój mały ma ten sam problem. Nie jest to wełna - źle widziana, ale włosów jest ogromnie dużo i zmusić je do "opływania" sylwetki to pewien problem. Mój Misio jest (prawdopodobnie ale to inna bajka) po którymś championie Pani Stankiwiecz - Larry Medium czy coś nie pamiętam. A i kufę ma chyba trochę długą...? O moim psie mogę powiedzieć, że ma końskie zdowie, dobrą psychikę, jest silny i mocny, tylko te włosy... Acha i ma klapnięte uszy (to raczej przeze mnie, bo nie kleiłam).:: :oops:[/quote]

Dziękuję. Rzeczywiście z wystawami nie było łatwo, od sędziów słyszałam że "gdyby miała włos już do końca wybarwiony to ...", "zapraszam za rok jak się do końca wybarwi...", (moja jest po SOLO Bakarat-od P. A.Stankiewicz wiem że większośc szczeniaków po nim szybko sie wybarwia, moja należy do nielicznych wyjątków) a że włosów ma bardzo dużo, a moja sucz nienawidzi wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych, więc po zrobieniu uprawnień hodowlanych wystawy sobie odpuściłyśmy i teraz jest szcześliwa że nie "męczę" jej papilotami i ciągłym czesaniem. Uszka mojej stały jak ją odbierałam (miała 8 tygodni) i na szczeście uniknęłam klejenia.
AmiX najlepiej zadzwoń do hodowli i spytaj czy w chwili obecnej ma szczeniaki, hodowla ma swoją stronkę, ale przed chwilą próbowałam wejśc i zdaje sie strona jest w przebudowie lub coś w tym stylu. Jeżeli nie masz namiarów daj znac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...