Jump to content
Dogomania

Walka o zycie Roja!!! Potrzebna kazda pomoc!!!


niger

Recommended Posts

  • Replies 770
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

JAK TO COS DA TO PODAJ NR DO MNIE NIECH STRACE :eviltong: A NIESTEY TAK CZESTO BYWA ZE LUDZIE DUZO MOWIA NIESTETY MALO ROBIA A SZKODA
JUTRO OK 9 JADE ODWIEZC ROJA DO MIEDZYLESIA OCZYWUSCIE NIE DALAM RADY WYKUPIC LEKOW I LICZE TROCHE NA TE PANIA(OJ NIE LADNIE NIGER NIE LADNIE)

Link to comment
Share on other sites

a coś wyniknie z TEGO telefonu popołudniowego?
No i masz u mnie obiecane pamiętasz co...?
A, i mam drobną wpłatę od dobrej duszy ale nie wiem, czy będzie podane to konto TOZu czy zbierać na nasze jeśli ktoś chce wpłacić?
Ty za wczorajszą wizytę sama płaciłaś?

Link to comment
Share on other sites

Nikt do mnie nie dzwonil poza oliwia ktora bedzie u roja w weekend
mam u ciebie wiem co pewnie ci wysle poczta jutro a moze podjade jeszcze z jakimis gadzetami nna bazarek zobaczymy
nie wiem co z kontem tozu bo pani prezes nie jest zbyt chetna ale p iwonka bedzie ja jeszcze nakrecac
a oprocz tozu jaka jeszcze alternatywa mi pozostaje

Link to comment
Share on other sites

Można zbierać pieniądze na subkonto Vivy, które mogę udostępnić ale chciałabym, żeby sprawa z TOZem była jasna, bo płaca teoretycznie za opiekę w lecznicy na Grochowie. Ale nie wiem czy w innych także i dlatego jestem w kropce. Ja mogę konto udostępnić ale nie chcę, żeby były potem jakies nieporozumienia.
Będą też inne wydatki, których jak sadzę TOZ chyba nie będzie refundował, więc coś trzeba ustalić.
W jakim zakresie pomaga TOZ? Czy tylko pokrywa wydatki te z grochowskiej lecznicy czy inne także?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wolf122']Witam.Fizycznie nie pomogę,bo ze Ślaska nie dojadę.Mogę zrobić na FB wydarzenie ale muszę znać numer konta i to najlepiej fundacyjnego,bo z prywatnym mogą być kłopoty z U.S.W wydarzeniu mogę dopisać,że jest potrzebna pomoc finansowa i przy rehabilitacji ale muszę mieć dane do kontaktu oraz konkretne miejsce,gdzie dojechać."Szczegóły" ale bez tego nawet nie ma co się brać za event.
P.S. Nie napisałem co najważniejsze-super,że psiak ma szansę i [COLOR=#ff8c00]weterynarka[/COLOR] niech lepiej zmieni firmę na zakład utylizacji.[/QUOTE]

wolf, nie odpowiadamy na Twoje pytania, bo jak wynika z powyższych postów sytuacja nie jest jasna
Ktoś pomaga niger. To pomoc przez jedną Panią, która rozmawia z drugą i tworzy się cały łańcuszek....Nie ma bezpośredniego kontaktu choćby z osobą z TOZu, więc nie wszystko jest jasne
Jak napisałam wcześniej, mogę udostępnić dla zbiórki subkonto psów pod moją opieką ale chcę, zeby sytuacja z TOZem była jasna. Nie chcę być posądzona, że odbieram im należne pieniądze albo coś w tym stylu
Dlatego chcę wiedzieć, gdzie ich pomoc się kończy albo czy pokrywają wszyskie wydatki, bo wtedy nalezałoby przecież podać ich konto

Link to comment
Share on other sites

Uff, przebrnęłam właśnie przez waszą debatę ;) Długą, ciężką i wielowątkową. Sytuacja psa tragiczna, każdemu nerwy puszczają - nie dziwię się.

Przybywam na polecenie Ludwy. Jak pomoc?
Skoro Wolf zaoerował się zrobić wydarzenie na Facebooku to chyba nie ma sensu tego dublować. Kiedy będa znane konkrety to może Wolf tego będzie pilnował?
Chyba, że Ludwa zostnaie zobligowana do udostępnienia subkonta Viva! to wtedy wydarzenie powinno być na Facebook 4DogS, mogę Wolfowi udostępnić namiar, albo Ludwa mi każe to zrobie :)
(wiecznie oddana służąca psów Ludwy ;) w imię św. pamięci Stasi)

W sumie nie wiem jak pomóc, sytuacja Roja jest bardzo dynamiczna, a ja teraz powiedzmy, że wakacjuję do sierpnia - 400 klm. od Warszawy. Mam internet i właścwie to moje jedyne narzędzie do pomocy.


Natomiast myślę jeszcze o tej pani z Grochowa, kt. potrzebuje pomocy przy opiece nad psem. Proszę uściślijcie mi i napiszcie więcej bo już nie chce mi się grzebać w wątku. Jej mogę zrobić obligatoryjnie wydarzenie na facebooku, numer telefonu Ludwa do Ciebie? (Nika, jesli to jest blisko Ciebie to może dałabys radę chociaż pstryknąć ftki, są nieocenione w przykłuwaniu uwagi)

Tylko uściślę co wiem:


[B]Pani poszukuje domu dla swojej collaczki a zanim się ten dom znajdzie, to pomocy w opiece, czyli głównie spacerów. Sunia ma 9 lat...Ta sama okolica. Pani odchodzi na raka....
Pomoc w opiece najlepiej kilka razy dziennie?


Adres - Szaserów/ Wspólna Droga.
Pani stara sie też sama wychodzić. Najlepiej jakby znalazł się ktoś blisko i że tak ujmę "stały" w pomocy. Bo Pani się trochę obawia obcych osób. Pani dokarmiała bezdomne koty, więc ma trochę wrogów...
[/B]

Pytanie:
Co to znaczy "collaczki"? :)

Link to comment
Share on other sites

Na początek założyłam mu album na facebooku 4DogS. Podałam numer i mail do Ludwy. Napisałam, że pis jest w Międzylesiu i potrzebni sa wolontariusze do pomocy i robienia masaży. Byłoby cudownie gdyby zgłosiło się kilka osób, razem było by łatwiej przywrócić Roja do formy, łatwiej się zorganizować.


[URL]http://www.facebook.com/media/set/?set=a.417245694984103.86449.181992551842753&type=1[/URL]

Link to comment
Share on other sites

acha, w pierwszym poście jest kilka literówek, poprawiłam je na potrzeby facebooka,ale jak coś to tutaj też wklejam.




JEŚLI NIE stanie na łapy po dwóch tygodniach terapii i masaży ZOSTANIE UŚPIONY.
To dopiero 7 letni pies, zasługuje na szanse, potrzebni wolontariusze. Błagamy o pomoc!!

ROJ to piękny [U][B]długo włosy owczarek nieniecki[/B][/U] z tragicznym życiorysem

[LIST]
[*]uratowany przez dwoje młodych ludzi z opuszczonej działki na którą jego właściciel przyjeżdżał bardzo rzadko...
[*] I miało być tak pięknie - młodzi przygarnęli niby pokochali głaskali pieścili dawali jeść chodzili na długie spacery [B]był z nimi ok 2 lat[/B]... i...pojawiło się na ich drodze [B]dziecko[/B]... nowa sytuacja powrót do rodziców [B]dla Roja wyrok[/B]
[*]- ON TU NIE MA PRAWA WSTEPU!!!- zadecydował pan domu. I Tak smutny i przerażony psina trafił na ...melinę gdzie przeżył piekło.
[*][B]Codzienne libacje krzyki bicie go kopanie nie wychodzenie na spacery brak jedzenie a NAWET PICIA![/B]
[/LIST]


Na chwilę obecną ROJek dorobił się po dwóch latach (ma 7 z czego praktycznie samotny 3 lata na działce 2 lata u młodych i 2 u [U][B]SUPER PANA[/B][/U]) dysplazji stawów biodrowych, zaniku mięśni w tylnych łapach z braku jedzenia, z barku wszystkiego nawet wody, kłopoty z trawieniem plus biegunka...
Dziś Roj znalazł swoje tymczasowe wybawienie. Jest w domu tymczasowym w Międzylesiu pod opieką starszej pani.

[LEFT][SIZE=4][B]KONIECZNA POMOC LUDZI
do robienia masaży łapek, POTRZEBNI WOLONTARIUSZE Z MIĘDZYLESIA, chodzi o odwiedzanie psa, pomoc przy opiece, wykonywaniu masaży.

TEN PIES MA SZANSĘ ŻYĆ!

POMOC RZECZOWA – podkłady dla psa.[/B][/SIZE][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Ekiana! a już się bałam, że tu nie zajrzysz, super że jesteś ;)

Ludwa z Panią umówiona jest na sobotę na zdjęcia, rozmowę i wogóle w szczególe...
Chciałam wczoraj podejść do Pani i wyjśc z psem, ale Ludwa odradziła- brak zaufania, pierw spotkanie z Ludwą, ona najlepiej oceni sytuacje

*collaczka - ja rozumiem, że to piesek Coli

*Niger robi sporo literówek, bo ma problemy z kompem :) w jej laptopie pewien mały brzdąc wyciąga wszystkie przyciski, ja nie wiem jak ona to robi że wogóle jest wstanie coś napisać :D :D :D

Edited by nika_85
Link to comment
Share on other sites

No właśnie trochę przeczuwałam, że to jakiś Colie, ale jaki border, czy co? Może Ludwa lepie wytłumaczy, czy to jest duży pies, ile waży, czy trzeba go nosić, czy bywa kłótliwa z innymi psami, czy osoba pomagająca musi mieć krzepę itp...

Dobra, to zaczekajmy z alarmem do soboty. Będą zdjęcia i konkrety, to postaramy się jakoś pomóc, a w każdym razie do pomocy nawoływać.

P.S.
Staram się pomagać kiedy tylko mogę

Link to comment
Share on other sites

no to w sumie czekamy na wolfa. Poprosiłam też Selengę o allegro cegiełkowe. Wszystko rozbija się o czas

Pani od Collie, wczoraj sama zbierała się do spaceru. To starsza osoba i sądzę, że nie będzie łatwo się dogadać, tym bardziej, że Pani ma sporo czasu a ja mało, pojadę z dzieckiem itp. No i Pani chyba sądziła, że znajdzie się jedna, zaufana osoba, która będzie miała sporo czasu dla Pani i jej psa. A to niemożliwe. Nie wiem na czym stanie. Zobaczę w sobotę. Aparat wezmę, bo chcę przesłać zdjęcia Fundacji Dr Lucy (od kolaczków)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ekiana']No właśnie trochę przeczuwałam, że to jakiś Colie, ale jaki border, czy co? Może Ludwa lepie wytłumaczy, czy to jest duży pies, ile waży, czy trzeba go nosić, czy bywa kłótliwa z innymi psami, czy osoba pomagająca musi mieć krzepę itp...

Dobra, to zaczekajmy z alarmem do soboty. Będą zdjęcia i konkrety, to postaramy się jakoś pomóc, a w każdym razie do pomocy nawoływać.

P.S.
Staram się pomagać kiedy tylko mogę[/QUOTE]

owczarek collie:) Popularnie zwany Lassie:)
Wg. tego co mówi właścicielka pies wesoły, fajny, lubi koty i ma tylko jednego psiego wroga w okolicy. Boi się chyba czarnych psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewa36']Super że śliczny ma fb ! Więcej ludzi go zobaczy[/QUOTE]

ROJ ma u nas [B]póki co[/B] [B]album[/B] ze zdjęciami na facebooku [B]nie wydarzenie[/B] - aby nie dublować bo jeśli dobrze zrozumiałam to wydarzenie ma zrobić Wolf (jak będzie znał konkrety na pytania kt. zadał), ewentualnie ja mogę, ale po po sygnale od Ludwy.

Póki co aby sprawa nabrała biegu założyłam album i jest już jakiś odzew w postaci komentarzy - przynajmniej Roj zafunkcjonował już w świadomości naszych facebookowiczów. (a z pewnością jest to konieczne w przypadku tak dramatycznym jak Roj, gdzie liczą się wręcz minuty)

Mam wielką nadzieję, ze uda się Roja postawić na Łapy, a jeśli nie to chociaż ulżymy mu w cierpieniu, pozwolimy odzyskać godność, okażemy szacunek i pokażemy, że nie każdy człowiek to fałszywy zbój.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ekiana']ROJ ma u nas [B]póki co[/B] [B]album[/B] ze zdjęciami na facebooku [B]nie wydarzenie[/B] - aby nie dublować bo jeśli dobrze zrozumiałam to wydarzenie ma zrobić Wolf (jak będzie znał konkrety na pytania kt. zadał), ewentualnie ja mogę, ale po po sygnale od Ludwy.

Póki co aby sprawa nabrała biegu założyłam album i jest już jakiś odzew w postaci komentarzy - przynajmniej Roj zafunkcjonował już w świadomości naszych facebookowiczów. (a z pewnością jest to konieczne w przypadku tak dramatycznym jak Roj, gdzie liczą się wręcz minuty)

Mam wielką nadzieję, ze uda się Roja postawić na Łapy, a jeśli nie to chociaż ulżymy mu w cierpieniu, pozwolimy odzyskać godność, okażemy szacunek i pokażemy, że nie każdy człowiek to fałszywy zbój.[/QUOTE]

[quote name='wolf122'][URL]https://www.facebook.com/events/459414134077972/?context=create-[/URL] w budowie-zapraszam;)[/QUOTE]


BARDZO, BARDZO DZIĘKUJĘ:)

[quote name='gazzy']Zapisuję.
Napisałam już na facebooku, że można do vivy napisać , żeby ogłosili go na [URL="http://www.ratujzwierzeta.pl"]www.ratujzwierzeta.pl[/URL]
I, że na allegro można akcję cegiełkową zrobić i bazarek. Co myślicie ?[/QUOTE]


O allegro poprosiłam Selengę:) Będzie:) Bazarek na pewno się przyda:)

[quote name='anett']Bardzo Rojowi przydałaby się rehabilitacja, wiem, że w W-wie są gabinety i świetni rehabilitanci, którzy również jeżdżą do psów, poszukam namiarów...[/QUOTE]

Mam namiar do jednego ale nie dzwoniłam jeszcze, bo to na miejscu a nie z dojazdem a to będzie problem. No i orientacyjne koszty by się przydały. Mam namiar na PSYCHODNIĘ
anett jak znajdziesz kogoś w wielkim sercem i dojeżdżającego, to by było fajnie

Dzisiaj zadzwoniła jedna osoba, która chociaż w weekend chce pojechać:)

Link to comment
Share on other sites

Ludwa wydarzenie jako-tako zrobione,teraz tylko pilnować no i te dane do przelewów;)Im szybciej tym lepiej,bo pomoc zawsze by już mogła płynąc jeśli ktoś chciałby wspomóc;)Dziękować nie ma za co,mam dług u wszystkich zwierząt świata,za nas ludzi:-(;)

Aha było zapytanie o podkłady,jakie konkretnie mają być?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...