Jump to content
Dogomania

Walka o zycie Roja!!! Potrzebna kazda pomoc!!!


niger

Recommended Posts

A ja mam prośbę aby był to wątek pomocy psu. Jeśli ktoś posiada wiedzę jak działają leki i jak psa wspomóc, bardzo proszę o wypowiedzi a resztę spraw proponuję przenieść na pm.
Nie odstraszajmy ludzi, którzy chcą pomagać. Nie ma ich zbyt wielu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 770
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

tutaj jeszcze jedna sprawa. Pies nie miał badań. Rozmowa była przeprowadzona z osobami, które zaopiekowały się psem a nie z właścicielem, który ........delikatnie mówiąc nie interesuje się psem.
Pies od wielu dni nie jadł i nie pił, co w połączeniu z dysplazją ( i innym traktowaniam psa) spowodowało, że zupełnie przestał wstawać a pewnie jakiekolwiek podanie jedzenia w tym stanie powoduje problemy żołądkowe.
Dlatego dopytywałam czy kreon może wspomóc wchłanianie. Wcześniej prawdopodobnie pies nie miał stwierdzonych ani choćby zauważalnych problemów trzustkowych. Stąd moje zainteresowanie i wątpliwości doborem tego leku w przypadku tego psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ludwa']A ja mam prośbę aby był to wątek pomocy psu. Jeśli ktoś posiada wiedzę jak działają leki i jak psa wspomóc, bardzo proszę o wypowiedzi a resztę spraw proponuję przenieść na pm.
Nie odstraszajmy ludzi, którzy chcą pomagać. Nie ma ich zbyt wielu.[/QUOTE]


Jestem za,aczkolwiek wiem z własnego doświadczenia(nie dużego jeszcze) że ważne są dobre podpowiedzi a i tak weterynarz na miejscu je skoryguje ew.Jednak po podpowiedziach wiadomo o co wogóle pytac....I wiem też że podpowiedzi Ingi są bardzo celne i rzeczowe.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='RudziaPaula']Słyszałam od weta że nifuroksazyd nie zawsze pomoga na to.Bo to zależy czy bakteryjne czy wirusowe to jest...Ponoc dobry jest LIPANCREA na dolegliwosci i osłona na trzustkę[/QUOTE]

Lipancrea jest tańszym zamiennikiem Kreonu.

Dobrze byłoby mu zrobic badanie krwi a nie podawac w ciemno :(.
To że onki mają problemy z trzustką nie uzasadnia podawania enzyn=mów bez badań.

onki które miała ostatnio pos chroniskowe, miesiac wyciagałam z biegunek. Zadna nie miała problemów z trzustką. A badanie kału na pasożyty i pierwotniaki miał?

Link to comment
Share on other sites

To prawda co pisze Beka.
To może być efekt efekt zagłodzenia i zniszczenia śluzówki jelit, niekoniecznie trzustki.
Trzeba faktycznie dobrego miesiąca lekkiego gotowanego jedzenia żeby przywrócić jako taki stan jelit.
Będzie dobrze !

Link to comment
Share on other sites

Przykro mi, że osobiste anse zaśmieciły wątek.
Kto będzie chciał weźmie moje propozycje pod uwagę i dopyta weta czy podsunięte pomysły będą się sprawdzały w przypadku tego konkretnego psa.
Konkretny pies -> indywidualne problemy -> indywidualne wyniki -> indywidualne leczenie.
Mam wrażenie, że nie jest to forum weterynaryjne tylko pomocowe. Pomagamy sobie podpowiadając różne rozwiązania nabyte doświadczeniem.
Mam nadzieję, że moje podpowiedzi będą pomocne, a skorzystanie choćby z części z nich da tak dobre wyniki w rekonwalescencji Roja, jak w przypadku zwierząt przebywających pod moją opieką.
Szanuję doświadczenie Maupy4 w ratowaniu starych i chorych zwierząt i niewątpliwie ma bardzo duże doświadczenie w codziennym prowadzeniu psów z problemami zdrowotnymi. Być może ma rację, że można podawać kreon bez konsultacji i będzie działał stymulująco. Wiem również, że nadmiar enzymów trzustki wymaga pilnej konsultacji lekarskiej.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A ja pozdrawiam wszystkich za chec pomocy
Skarbnika nie mam chyba ze ktos sie zaoferuje lub jesli mozna dla dobra psa nagiac przepisy.
Sytuacja jednak nie jest taka slodka jak mi laikowi wydawalo sie na poczatku- kobieta jest dobra ciepla itd tylko nie daje sobie juz rady Roj nie wstaje robi pod siebie ona go myje 1000 razy dzienie zmieniaa podklady Pracuje naa noce na taksowce(czyli odpowiedzialnosc) i ie bardzo ma czas na sen porzadki mnormalne zycie ddo tego jak kazdy ma swoje problemy
Ja mam wrazenie ze dlugo nie poiagnie z psiakiem nawet sama bierze taka ewentualnoddsc pod uwage ze jak wet zasugeruje uspienie to nie befzie przeciwna
DLATEGO MOJA PROSBA O OSOBE KTORA MOGLAABY POGEJSC I POMOCC PRZY PIELEGNACJI ROJAA OKOLICCE PL SZEMBEKA lub pomoc przy znalezieniu takiej osoby przy minimalnych kosztach!
POOOMOOCCCYYY!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ludwa']niger mówiła mi chyba o Fundacji Kastor, która sponsoruje leczenie
Pies znalazł tymczas w Warszawie na Grochowie, z bardzo dobra opieką. Ale najlepiej jeśli szczegóły napisze niger, żeby nie było przekazywania jadna pani, drgiej pani...:)[/QUOTE]przepraszam ale ja pierwsze slysze.Jesli moze ktos rozmawial z Ela, to podajcie zrodlo gdzie to jest napisane.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem o którą fundację chodzi, Kastor też się przewinął w trakcie rozmowy, więc zapamiętałam
Nie przychodzi Wam do głowy ktos z okolic grochowa, kto by dysponował odrobiną wolnego czasu, żeby pomóc?
Obawiam się, że bez tego, to pies ma drogę tylko w jedną stronę:(
może jacyś studenci? Uczniowie? Są wakacje...

Link to comment
Share on other sites

jestem na zaproszenie DONnki. Roy przepiękny i chory :( skazany na samotność i odrzucenie.. czyli kopa
czy dobrze zrozumiałam, ze on ma dopiero 7 lat i nie chodzi? toż to jeszcze młody chłopak, siusia normalnie?
czy zbieramy na diagnostykę i leczenie? miał już jakieś badania?
trzebaby porozsyłać info do osób z Wawy, okolic Pragi/ Grochowa

Link to comment
Share on other sites

Niestety, nie mam pomysłu na Grochów. Może Sleepingbyday? Ona mieszka po praskiej stronie (tak mi wydaje się). Wiem, że są przynajmniej 4 osoby z okolicy Grochowa, ale nie pamiętam ich nicków.
Uważam, że świetnym pomysłem byłoby skorzystanie z pomocy ucznia/uczniów. Choćby przy targaniu tego psa.
Może zrobić wydarzenie na fb? Ładnie opisać dotychczasową sytuację Roja, może tam znalazłby się ktoś pomocny. Może ktoś wspomógłby finansowo?
Niger, tu nie ma przepisu na staż skarbnika, tylko zwyczaj, ponieważ było wiele nadużyć i wręcz złodziejstwa (bez obrazy). Stąd taka moja uwaga. Formalnie nie ma przeciwwskazania, żeby nowy forumowicz był skarbnikiem.
Jeśli dotychczas zebrane na wątku osoby nie maja oporów, to może jednak zbierałabyś te pieniądze? Tylko bądź przygotowana na różne podłości ze strony tzw. działaczy, którzy wpadają na wątek i robią bałagan. Niestety, jest to zbyt częste, żeby nie brać tego pod uwagę.

Link to comment
Share on other sites

Witam;)Skoro zostałem wywołany przez PW i Ingę zgłaszam się ;) (choć już tu zaglądałem-vide str.1)ale jako gentelman ustąpię miejsca Isadorze7:eviltong:.Mam już trochę tych wydarzeń i faktem jest,że trzeba przy tym siedzieć i pilnować. Zrobić event dla idei nie ma sensu.Jeżeli druga osoba dołączy do mnie by to dynamicznie prowadzić to wieczorem tu zajrzę i dogramy resztę.Tylko tu są potrzebne usystematyzowane dane odnośnie całej sytuacji oraz pełna nazwa i zgoda Fundacji czy Organizacji na zbiórkę pieniędzy i konkretne namiary na konto.Trzymaj się psinko....

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wolf, że sie pojawiłeś.
Faktycznie, najpierw trzeba usystematyzować wiadomości i ustalić kwestie finansowe, a dopiero potem brać się za robienie eventu.
W fb nie jestem mocna, dla kogoś nie robiłam jeszcze, więc takie prozaiczne kwestie są niejako poza moja uwagą.

Link to comment
Share on other sites

hmmm wydaje mi się, że póki co priorytetem jest znalezienie osoby do pomocy w wyprowadzaniu psa - do tego chyba nie potrzebna żadna zgoda ;) więc tylko chyba info dokladne, ale nie znam się aż tak...

Niger udało Ci się dostać te podkłady szpitalne???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...