Jump to content
Dogomania

Smycz automatyczna


Melka

Recommended Posts

Zawsze uważałam, że smycze Flexi są najlepsze. Ale może nie mam racji? Może znacie jakiś tańszy odpowiednik, który wcale jakością tej niemieckiej firmie nie ustępuje? Moja dotychczasowa Flexi właśnie się "skończyła" i muszę kupić nową. Interesuje mnie smycz w przedziale wagowym do ok. 20 kg. W internecie widziałam taką właśnie Flexi po 52 zł.

Doradzicie coś? Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 101
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

JA mam smycz 'Flippy" i jestem zadowolona- a właściwie moja psinka:)

Moja jest w przedziale wagowym do 10kg i kupiłam ją za 29 zł, a większe były po około 36 zł jeżeli dobrze pamiętam....

Kiedys w sklepiej osiedlowym u mojej babci widzialam jakieś smycze automatyczne (jakiejs mlo zannej firmy) po 11-15 zł!!!

JusT@ & GALA

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że flexi to najlepsze ze smyczy z jakimi sie spotkałam. Mialam już z tych tańszych za 30 zł i po 3 miesiącach sie rozwaliła. Kupiłam następną i to samo a flexi mam od dwoch miesięcy i wygląda jak nowa. Nie potrzebnie straciłam 60 zł, ale mieszkam w małej mieścinie i tu nie ma porządnego sklepu, więc zamówiłam w sklepie internetowym.

Myślę, że lepiej zapłaciic trochę wiecej a jeden raz.

Link to comment
Share on other sites

Nie spotkalam nic innego rownie trwalego jak oryginalna Flexi.

Jeden raz poczulam sie ta smycza rozczarowana. A mianowicie, gdy kupilam sobie yorka, nabylam rownoczesnie ta smycz, informujac sprzedawce w sklepie zoologicznym dla jakiej rasy ma byc Flaxi. Gdy wyszlam z psem na pierwszy spacer (pies wazyl wtedy niecaly kilogram) i chcialam zwolnic blokade smyczy, aby sunia swobodnie mogla regulowac jej dlugosc, pies nagle podciagniety sila automatu wyladowal pod moja dlonia. Okazalo sie, ze sprzedawca dal mi smycz 6-cio metrowa, przeznaczona dla psow 30-kg :( Dobrze, ze pies byl na szelkach i cale zajscie pamieta jako niecodzienna przygode ;)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Ja takze uzywam flexi i jestem bardzo, naprawde bardzo zadowolona. Pierwszy pies mial flexi color dla psow srednich, ladna "obudowa", wytrzymala. Zaplacilam za nia okolo 48 - 50, ale zakupu dokonalam w hurtownii. Teraz mam smycz flexi compact dla sredniakow i rowniez jestem zachwycona. Smycz nie ma linki tylko tasme, wiec na pewno Mala jej nie zniszczy.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki wielkie wszystkim za rady :)

Czyli jednak kupię kolejną Flexi. Poczekam jednak do weekendu do przyjazdu mojego chłopaka, może niech spróbuje ją naprawić (to złota rączka ;)). Smycz bowiem nie zwija się, co bywa czasami niebezpieczne.

Pozdrowienia od Maxa (to ten koleś od smyczki) i Lorki :angel:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam 8-metrową FLEXI już od ponad 3 miesięcy i bardzo jestem zadowolony. Mam dla psów do 12 kg (chyba nie jesten pewien :P) i zdaje, sie że będzie trzeba zakupić nową, bo chyba średniak wyrośnie, ale poczekam, aż przekroczy te 12kg :P

P.S Jakie macie kolory automatycznych smyczy? Ja mam brązowy. 8) A i nie dlatego, ze "dziewczyny lubią brąz" :P

Link to comment
Share on other sites

No i żabcia wrzuci swoje 3 grosze...

Przedewszystkim odradzam kupować smycze automatyczne te tanie do 20 zł.. jeśli nawet pies jest mały, a ma skłonności do ciągnięcia lub nagłego ataku zabawy z innym psem, który wiąże się z nagłym wyrwaniem.. to smycz nie wytrzyma :lol:. Ja takie coś miałam, byłam zadowolona bo Mikuś jest spokojny na smyczy, ale gdy przypiełam smycz do psa kuzynki (który też jest maluśki) ... to smycz pękła w środku... :lol: :lol: jako tako działała ale wyglądała okropnie... potem sie przedarła u rodzinki.. bo mają drewniane schody... i tak jakoś wyszło.

Kolega ma automatyczną smycz, juz nie wiem z jakiej firmy ale te z tych leprzych ma ją już kupe czasu i trzymie sie bardzo dobrze...

No ja zrezygnowałam wkońcu z tych smyczy.. bo to jednak wydatek (ale sie opłaca) i kupiłam psu czerwone wyszywane szleki pręciane i taką samą smycz wiec rudy ma kąplet i wygląda ślicznie... ;)

Życze udanych spacerów, czasem lepiej wydać więcej a mieć coś leprzego.. chyba ze chcecie, aby pies nagle pobiegł gdzieś z linką.. ;)

Link to comment
Share on other sites

zabciu Skarbie ... nie jestem pania od polskiego ale Ty wiesz co chce powiedziec, prawda?

pozdrawiam,

Wind, chyba chodzi o moje błędy ortograficzne? pewnie jakieś są, niestety nie umiem sobie z nimi poradzić, staram sie jednak jak mogę :cry: a worda nie mam który sprawdza mi byki.... musze własnie go skąbinowac, bo mój gdzieś się zapodział, a z polskiego mam tylko 3... i gdyby moja Pani z polskiego to widziała, to by się za głowe złapała... ;) to moja wychowawczyni

... wiec bardzo przepraszam, będe próbować się jakoś lepiej starać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...