Jump to content
Dogomania

ej pies mi sie wypala :(


Bogushia

Recommended Posts

Witam was.
:shake: :-( :shake: :-( :shake: :-( :shake:
Zaczne od tego ze mój pies( mix bernardyna) jest chory na niewydolność trzustki ( ale podajemy mu odpowiedni lek "amylan" i wszystko jest w porządku)
Od wczorajszego ranka chodzi strasznie osowiały. Wczoraj wymiotował cały dzień ( mimo ze od rana nic nie jadł, bo nie miał apetytu). Nie miał czym wymiotować ( cały dzień nie jadł) a mimo to "oddawał" taką pianę ze śluzem. Raz jak wymiotował to nawet pisknął ( tak mi sie wydaje) i potem poszło - jak by go coś zabolało. Dzisiaj tez cały dzień nic nie jadł. Ale dalej jest osowiały . . . widać ze zbiera mu sie na wymioty ale juz nie ma czym i nic nie idzie. Jak chce sie połozyć na dywanie to zachowuje sie tak jak by sie bał połozyć ( jak by go brzuszek bolał . . . ). Nie wiem juz co to moze być !!! Zachowuje sie tak jak by pod działaniem środka uspokajającego. Zawsze ciągnie na dwór i rzuca sie na inne psy, a od 2 dni nawet pociągnąć nie ma siły. Nic nie je. Załatwia sie na rzadko ( biegunka) ale tez juz nie ma się czym załatwiać i wylatuje bardzo duzo (siarczystych) gazów i taka papka przypominająca pokarm w fazie jakiejś smołki. I ta kupka tak dziwnie śmierdzi ... on cały jakoś tak śmierdzi. Jak... nie wiem, odchody pomieszane ze smrodem gołębia . . . To mu sie wydobywa z odbytu... jak go dzisiaj czesałam i czesałam mu tylnie łapy to sie nachyliłam i poczułam taki odór. Juz nie wiem co robić . . Byłam u weta ( u 3) i oni powiedzieli ze pewnie sie czymś zatruł . . . nie wiem juz co to moze być . . . zachowuje sie tak kak by miał "paść"-------> dosłowinie"paść" ! ! ! . . . od czasu do czasu machnie ogonem . . . ciągle siedzi, lezy ze schowanymi uszamu... nic nie je - nawet nie chce wedzonej kiełbachy . . . nic . . .
Pomóżcie mi . . . co to moze być [IMG]http://forum.dogs.pl/images/smilies/sad.gif[/IMG] czy to moze być związane z jego chorą trzustką ??

Pozdrawiam
i czekam na
odpwoiedzi

Link to comment
Share on other sites

Niebardzo wiem co to moze byc... ale bardzo mozliwe ze cos zwiazane z ta trzustka. Koniecznie skontaktuj sie z innym wetem. Ja kiedys tez tak mialam ze pies ciagle wymiotowal nie jadl itp to sie okazalo ze panuje jaka epidemia zatruc i psiak pewno od jakies suni jak sie zalatwila na dworzu on polizal i zalapal. Dostawal siemie lniane i lakcid. A co do tego smrodku to moze ma przepelnione gruczoly okoloodbytnicze. Popros weta o oczyszczenie. Zycze zdrowka psiakowi :*

Link to comment
Share on other sites

A dostal kroplowke ? Przy uciazliwych wymiotach i biegunce wet powinien nawet zdrowemu psu podac kroplowke, trudno sie dziwic jego oslabieniu . Smolka w kale to prawdopodobnie krwawienie spowodowane byc moze sama biegunka abyc moze czyms innym . Nieprzyjemny zapach kalu ( jesli wogole moze byc przyjemny :D ) moze swiadczyc np. o parwo . Dostal jakies leki oslonowe na przewod pokarmowy ?

Link to comment
Share on other sites

Bogusiu.Mam podobnie co ty ten sam problem.Moja Onka/10 lat/od dłuższego czasu cierpi na zewnątrzwydzielniczą niewydolność trzustki.Tzn,że jej trzustka przestaje wytwarzać niezbędne enzymy do przerobu pokarmu.Objawia się to częstymi biegunkami,śmierdzącymi wiatrami.Zapach biegunki-jak zjełczałe jajka.Do tego często miewa wymioty.Zalecenie mojego weta zawsze było/w takim przypadku/48 godzinna głodówka,picie wody eg własnego upodobania.Do tego 3x dz NiFURAKSAZYD/na receptę,3x dz SALOTANNAL/bez recepty,1x dz LAKCID w amp /bez recepty,oraz do wody wrzucałam 1 x dz saszetkę SMEKTY/bez recepty.Ponadto całkowicie zrezygnowałam z podawania wędzonych wędlin,surowego mięsa,wszelkich pasztetów.Zakupiłam worek karmy Roal Canin INTENSTINAL i powoli wyciszyłam -w miarę uspokoiłam jej organizm.Wymioty i biegunki powtarzają się,ale mają łagodniejszy przebieg.Przypuszczam,że twój psiak to też starszak.Gdybyś mogła to poproś weta o zbadanie krwi psiakowi.Z jej analizy wet będzie wiedział jakie leki Twojemu pupilowi zaaplikować.Zyczę zdrówka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...