Jump to content
Dogomania

FAFIK ZA TM połknięcie kawałka wędzonego nosa - wymioty


sonia1974

Recommended Posts

hmm... ciężko coś napisać, żeby nie wyglądało to nieetycznie...

jeśli guz stwierdzony w usg nie potwierdził się w sekcji - tzn. nie było go i tyle, pomyłka.

wymioty z krwią plus krwotoczne zapalenie okrężnicy - choroba wrzodowa (czy jatrogenna czy pierwotna? dostawał ostatnio śr. przeciwzapalne bez osłony w postaci np. ranigastu?)

nie spotkałam się z zachłystowym zapaleniem w postaci krwotocznej, myślę, ze to nadużycie. Z zasady przy zachłystowym zapaleniu w płatach płuc są inne zmiany niż opisane.

krwista piana w tchawicy świadczy o przedśmiertnym obrzęku płuc (przydałby się szerszy opis tej kwestii) - niewydolność krążeniowo-oddechowa i świadczy o bezpośredniej przyczynie śmierci w tym zakresie

opisana niedrożność prostnicy tła zapalnego (wcześniejsza wypowiedź mogła świadczyć o podejrzeniu wrodzonej niedrozności)
- aby dochodzić przyczyny, trzeba by wykonać histopatologię tego fragmentu

przydałyby sie opisy innych narządów, czy była uogólniona krwotoczność?

Pisałaś, ze kontrast stał w żołądku = atonia przewodu pokarmowego/niedrożność wysoka - jeśli przyczyna byłaby powyższe zapalenie, to kontrast zatrzymałby się na jego wysokości.

Za skromny ten opis, żeby dochodzić przyczyn.

edit. - badałaś krew?
podobne objawy mogą zdarzać się naprawdę także przy zatruciu.

Edited by endurka
dopisek
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ogólne wyniki były robione dwa razy w tym tygodniu pierwsze były ok to było w poniedziałek a w czwartek zaczynały wskazywać zapalenie trzustki TO TE WYNIKI
1 BUN 14 mg/dl
2 Glu 92 mg/dl
3 ALP 347 IU/L
4 T-Pro 5.4 g/dl
5 GPT 23 IU/L
6 Cre 1.2 mg/dl
7 Amy 800 IU/L
8 GOT 12 IU/L

MORFOLOGI JUŻ NIE ZDĄŻYŁAM ODEBRAĆ ALE ZAMIERZAM TO ZROBIĆ


co masz na myśli pisząc o nieetycznej wypowiedzi ja czegoś nie dopilnowałam czy co .Zaufałam ślepo mojej wetce ,proszę pisz otwarcie co masz na myśli .Mam jeszcze trzy psy i nie chcę więcej patrzeć jak one cierpią , próbuje dociec przyczyny śmierci Fifola żeby więcej błędów nie popełniać .



On był leczony na parwo przez pierwsze trzy dni czy te leki mogły spowodować któreś z uszkodzeń które miał .?
osłonowo nigdy żaden mój pies nie dostawał żadnych leków

Edited by sonia1974
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...