Jump to content
Dogomania

7tygodniowa suczka skazana na łańcuch PILNIE szuka domu!


Recommended Posts

Dramat dzieje się na jednej ze wsi pod Białymstokiem. Dla rolnika oszczeniła się suka-miała tylko jedno maleństwo. Mała suczka biega i dokazuje, rośnie jak na drożdżach nieświadoma tego co ją czeka. Z tego co udało się ustalić ma niespełna 7tygodni, oraz udało się znaleźć chętnego na szczeniaczka. Niestety, przyszły właściciel to totalny człowiek bez serca, który chcę uwiązać malutką na łańcuch. Dla jej obecnego właściciela jest to kompletnie obojętne, gdzie trafi szczeniak- aby się go pozbyć. Maluszek nigdy nie był u weterynarza, nie był odrobaczony ani szczepiony. Potrzebny jest pilnie chociaż DT, trzeba uprzedzić wieśniaka,który chce ją skrzywdzić :-(. Niestety mieszkam w bloku, moja mama ma alergię więc wzięcie suni na tymczas nie wchodzi w grę. Pomogę we wszelkich kosztach weta, utrzymania.. chociaż tyle. Pomóżcie proszę!
[IMG][IMG][IMG]http://i48.tinypic.com/212iz6g.jpg[/IMG][/IMG][/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bubeleek']o to chodzi, że na maluszka brak chętnych.. nawet na DT, a czasu coraz mniej ;/ Postaram się namówić właściciela na sterylkę.[/QUOTE]

przede wszystkim powinna być kolejność - że facet ma wysterylizować swoja sukę, bo inaczej takie działanie nie ma sensu - za pół roku kolejny miot i znów łańcuchem będzie straszył ?

Link to comment
Share on other sites

Uważam, że najpierw powinna być decyzja o sterylizacji suku, dopiero później pomoc szczeniakowi. Inaczej za kilka miesięcy znowu założysz taki sam wątek.
A tak nawiasem mówiąc, to mieszkając w bloku też można dać psu DT. Jak się chce oczywiście...

Link to comment
Share on other sites

bubeleek podstawowe pytanie- czy właściciel zgadza się i zamierza partycypować ( chociaż częściowo) w kosztach sterylizacji ?

Inaczej nic się nie da na to poradzić..za pół roku będzie kolejny miot..
bardzo szkoda maleńkiej,ale nauczyłam się już,że muszę pomagać z głową..nie sztuka zabrać szczeniaka,sztuka zapobiec nastepnym tragediom..

Link to comment
Share on other sites

Chyba sami dobrze wiecie jak trudno namówić zaściankowego wieśniaka na sterylkę suczki. Dla mnie teraz ważniejszy jest szczeniak, to jak gra z czasem, w każdej chwili może przyjechać po niego facet, który uwiąże szczyla na łańcuchu i na tym się skończy swawola. Do następnej cieczki postaram się coś zaradzić ze sterylką.

[B]Joanna83 [/B]nie wiem czy doczytałaś na początku, ale moja mama ma silną alergię na psie i kocie alergeny, więc wziąć jej nie mogę, z resztą do pełnoletności brakuje mi jeszcze parę miesięcy, więc sama niczego nie mogę zrobić...

[B]Evelin [/B]niestety znając życie właściciel nawet grosza nie wyłoży na sterylkę.. wszystkim będę musiała zająć się ja. A jak wspomniałam wyżej nie mam jeszcze 18lat, uczę się i pieniądze biorę tylko od rodziców.. A dochodzi do tego też opieka po zabiegu? Kto się nią zajmie w razie jakiegoś zakażenia?

Link to comment
Share on other sites

bubeleek,a jakiego rodzaju pomocy oczekujesz ?
Rozumiem,że szczeniak to priorytet- pisałaś,że masz zdjęcia..czy jest ogłaszany np (pupile,tablica,białystok online) ?
Gdzie dokładnie jest szczeniak (tzn nie chodzi mi o dokładny adres, właściwie o najbliższego,logicznego weta)....
Jakiego macie weta? zajmie się sterylką czy nie? jeśli tak- ile u was kosztuje sterylka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaszanka']:crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye::crazyeye: WŁAŚCICIEL !!!!!!!!!!!!!!![/QUOTE]

nie pierwszy raz zastanawiam się cioteczki na jakim świecie wy żyjecie :roll:
juz widzę jak wieśniak zajmuje się suka po sterylce :crazyeye::crazyeye::crazyeye:
i jeszcze może do weta pędzi jakby coś się działo :razz:
eh,szkoda gadać :shake:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE='J.D.[Asencja];19089464']potrzebne miejsce dla szczyla...to chyba jasne...[/QUOTE]

nie jest takie jasne - bo sytuacja nie jest jasna. Jeżeli suka nie zostanie wysterylizowana - pomoc w takich przypadkach nie ma najmniejszego sensu. Fama po wsiach pójdzie - są miejskie idiotki co psiaki od naszych psów i tak zabiorą, więc się nie muszę o nic martwić. NA TYM CI ZALEŻY - jaka to pomoc i na jaką skalę??

A jeżeli wieśniak nie wie jak sie zająć suką po sterylce - to można takich ludzi edukować a jak nie to znam takie przypadki dogomaniaków że nawet bezdomne psy zaraz po sterylce wypuszczały na wolność .... więc jakby suka po zabiegu trafiła na swoje podwórko - to też sobie by poradziła, lepiej jeszcze niż ta dzika.

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie ja się tak zastanawiam, czemu wy wszystkie kobietki płacicie za sterylki skoro na zielonogórskiej były darmowe? Facet to wieśniak, to logiczne ,ze ledwo się zgodzi na serylke jeżeli w ogóle, ale na pewno nie zapłaci. Ja się nie łudzę w takich wypadkach. Najpierw szczeniak, bo o niego tu chodzi, znajdźmy dom stały lub tymczasowy, potem zaczniemy rozmawiać o sterylizacji i działać coś dalej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaszanka']nie jest takie jasne - bo sytuacja nie jest jasna. Jeżeli suka nie zostanie wysterylizowana - pomoc w takich przypadkach nie ma najmniejszego sensu..[/QUOTE]

"Ratując jednego psa nie zmienisz świata, jednak świat zmieni się dla tego psa."

Nie uważam, że to jest bez sensu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kapelusz']Słuchajcie ja się tak zastanawiam, czemu wy wszystkie kobietki płacicie za sterylki skoro na zielonogórskiej były darmowe? Facet to wieśniak, to logiczne ,ze ledwo się zgodzi na serylke jeżeli w ogóle, ale na pewno nie zapłaci. Ja się nie łudzę w takich wypadkach. Najpierw szczeniak, bo o niego tu chodzi, znajdźmy dom stały lub tymczasowy, potem zaczniemy rozmawiać o sterylizacji i działać coś dalej.[/QUOTE]

Kolejny raz to pytanie na dogo.Na Zielonogórskiej darmowe sterylki są [B]wyłącznie [/B]dla psów właścicielskich - nie można sterylizować w ten sposób psów bezdomnych i będących w domach tymczasowych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...