Jump to content
Dogomania

GRIPEX jest szkodliwy dla psa?


Vailet

Recommended Posts

[h=2]mój yorkshire terrier zjadł połowę takiej tabletki. lek jest dość mocny, dla osób od 12 roku życia czyli jakieś 50 kilo a mój pies waży 3.. co robić? przed chwilą zachowywał się normalnie teraz popiskuje ale dość często to robi, ma wzdęty brzuch i cały się trzęsie. nie jestem na 100% pewna czy ją zjadł ale na to wygląda.[/h]

Link to comment
Share on other sites

przedawkowanie paracetamolu jest groźne dla psiaka a 1/2 tab gripexu zawiera go duzo wiecej niz może przyjąć 3 kg piesek
Niestety objawy zatrucia mogą sie pojawić dopiero za parę godzin
zresztą przeczytaj choćby tu - przystępnie napisane:
[url]http://www.weterynariaradomsko.pl/zatrucie-lekami-u-psow.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

pierwsze objawy prawdopodobnie będa ze strony ukladu pokarmowego(wymioty,może biegunka)watroba tez jest pod "ostrzałem.idz do weta jak radziły poprzedniczki,na pewno coś da(na wszelki wypadek kup wegiel leczniczy w tabletkach-tabletka jet na 2 kg,prócz tego esseliv duo lub hepatil-ornityl odbudowuje watrobe)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vailet']jeżeli pies zjadł pół tabletki Gripexu około 12 i do teraz nie miał objaw to nic się nie stanie?[/QUOTE]
Taks podlinkowała Ci tekst na ten temat - kliniczne objawy zatrucia pojawiają się 4-12 godzin po zjedzeniu paracetamolu. Minęło 5, więc ja bym nie zwlekała, bo jeszcze godzina czy dwie i zostaną Ci tylko nocne dyżury, bo zwykłe gabinety zamkną.

Link to comment
Share on other sites

dzięki wszystkim, będę pisać co z psiurem, rodzice mówią że wet teraz jak nie ma objawów nic nie zrobi. nie jestem na 100% pewna czy ją zjadł więc szkoda by było go męczyć jakimiś lekami przeczyszczającymi. Strasznie się boję że tak jak [B]filodendron[/B] mówi niedługo zostaną mi tylko nocne dyżury.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vailet']dzięki wszystkim, będę pisać co z psiurem, rodzice mówią że wet teraz jak nie ma objawów nic nie zrobi. nie jestem na 100% pewna czy ją zjadł więc szkoda by było go męczyć jakimiś lekami przeczyszczającymi. Strasznie się boję że tak jak [B]filodendron[/B] mówi niedługo zostaną mi tylko nocne dyżury.[/QUOTE]

norma :/ = "jakoś to będzie...", a potem płacz i zgrzytanie zębów...

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...