Jump to content
Dogomania

thegibongibon

Recommended Posts

Theg, gratuluję decyzji i szybkiej reakcji. Jesteś wielka, że pochyliłaś się nad tym malutkim, nierasowym (nikomu niepotrzebnym, na razie!!!) życiem. Wierzę, że znajdziesz dla szczeniaka cudny domek i dopilnujesz, żeby został w stosownym czasie wykastrowany lub wysterylizowany :) Szczeniaki szybciutko znajdują domy (teraz idzie wiosna, jest jeszcze łatwiej;)), tylko trzeba je dobrze sprawdzić , uświadomić i potem dopilnować... Obejrzałam zdjęcia, szczeniaczek jest śliczny, to sunia czy piesek?

Link to comment
Share on other sites

Jesteś dzielna i odważna że przygarnęłaś tego malca. Psiaczek śliczny. Ma już jakieś imię?

Taki jeden malutki, zaopiekowany odpowiednio psiak to kropelka nadziei w świecie pełnym psich nieszczęść. Myślę, że taki gest dobrego serca należy oceniać tylko i wyłącznie pozytywnie. Oczywiście pod warunkiem przyjęcia pełnej odpowiedzialności za zwierzątko.

Link to comment
Share on other sites

Też życzę powodzenia. Ideowo zgadzam się z Lady i evel, ale przypuszczam, że nie dała bym rady uśpić szczeniąt, absolutnie uznaję i rozumiem ich racje. Sterylka aborcyjna - owszem. Ale uśpienie maluchów dla mnie prywatnie nie wchodzi w grę. Inna sprawa, że moimi zwierzętami, w tym tymczasowymi, opiekuję się sama, więc nie odbieram funduszy, które by mogły iść na inne psy. Zresztą, moje psy idą albo w rodzinę, albo w znajomych, także zawsze gdzieś blisko, zwykle do ludzi, którzy psa nie chcieli, nie planowali, nigdy nie mieli i sami by się nie zdecydowali, a lekkie popchnięcie z mojej strony pozwoliło im odkryć, że fajnie jest mieć psa.
Przypuszczam, że sama też bym na rzęsach stanęła dla malucha.
Mnie bardziej boli ratowanie starych, bardzo ciężko chorych psów, których leczenie pochłania np. 500 zł miesięcznie plus karma plus hotel. Za te pieniądze na przestrzeni powiedzmy pół roku można by przeprowadzić wiele sterylek na młodych sukach, które nie mają w tej chwili szans, można by odkarmić lub wyleczyć z parwo kilka miotów... Dla mnie to jest większy problem, niż szczeniaki.

LEON! Uwielbiam to imię, jest dumne, urocze... Baldur też.

Link to comment
Share on other sites

uważam że chęć ratowania i poświęcanie swojego czasu/pieniędzy/chęci nie powinien być tu tematem dyskusji a już na pewno nei teksty ile to innych psów można by uratować, chce niech robi, robi wspaniałą rzecz! temat miał chyba na celu pomoc a nie nagonkę i wymianę poglądów ... ale może się mylę
saved- sejwi:) ocalony

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ale ja tu czegoś nie rozumiem, to co lepiej jest uśpić pieski niż je odchować i poszukać im domku? ja nie wiem czy mogłabym żyć ze świadomością ze dałam do uśpienia kilkutygodniowe psiaki czy kociaki nieważne , to są żywe istoty. dla mnie to tak jakby zabić noworodka;////

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karolinka125']ale ja tu czegoś nie rozumiem, to co lepiej jest uśpić pieski niż je odchować i poszukać im domku? ja nie wiem czy mogłabym żyć ze świadomością ze dałam do uśpienia kilkutygodniowe psiaki czy kociaki nieważne , to są żywe istoty. dla mnie to tak jakby zabić noworodka;////[/QUOTE]

Nie mozna usypiać kilkutygodniowych kociąt i szczeniąt. Usypia się ślepy miot. I uważam, że jest to mniejsze zło i egoistyczne jest ratowanie jednego istnienia, gdy cierpi ich już kilka tysięcy.

Link to comment
Share on other sites

gratuluję dobrego serca, nie kazdy by się podjął takiego zadania, myślę że jest taki cudny że znajdzie kochającego właściciela-przyjaciela, co do imienia to dla mnie też Leon (rozrabiaka) miałam kiedyś pieska o takim imieniu super na nie reagował i oczywiście był kochanym rozrabiaką , pozdrawiam i życzę powodzenia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='thegibongibon']Jest to piesek, miał na imie Zenon, ale planuje zmienić, bo imie jest co najmniej śmieszne :) Może są jakieś pomysły?
Właśnie zaczął widzieć w pełnym wymiarze, bryka jak koziołek i je kurczaka z marchewką :)[/QUOTE]
wspaniale .ze go uratowalas przed niechybna smiercia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...