Jump to content
Dogomania

Canon z łódzkiego schronu odszedł za TM, w swoim domu u swojej kochanej Neris [*]


katya

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dzisiaj byłam w Warszawie odwozić sunię do adopcji i nie było mnie kilka godzin, Canon na mój widok PO RAZ PIERWSZY odtańczył taniec szalonego psiaka, skakał, szczekał, cieszył się jak szczeniaczek.

On dopiero teraz odżywa, patrzcie ile czasu mu zajęło wyjście ze schroniskowego marazmu...

Link to comment
Share on other sites

Canon czeka na kochający domek

Napisałam mu tekst do ogłoszeń, można z niego skorzystać.
[B]
TEKST DO OGŁOSZEŃ

[/B] [B][COLOR=red]Canon wcześniej[/COLOR][/B]
Nazywam się Canon, od 2,5 roku przebywam w schronisku, mam ok. 7 lat. Mój wygląd nie zależy ode mnie, prawdziwy ukrywam pod tym skołtunionym, brudnym futrem. Jeszcze nie tak dawno słyszałem, że jestem piękny... Kto mnie pokocha, kto wyciągnie mnie z tego miejsca? Pomóżcie mi!!!
[COLOR=blue]Tymi słowami do niedawna był wyrażany niemy krzyk Canona.[/COLOR]
[COLOR=blue]Jego wygląd i zachowanie wzbudziły niepokój wśród wolontariuszy.[/COLOR]
[COLOR=blue] Pies był bardzo brudny, zaniedbany. Sierść była w opłakanym stanie. Resztki jedzenia, odchodów, słomy tworzyły jedną wielką skorupę.[/COLOR]
[COLOR=blue] Nie tylko wygląd zewnętrzny Canona budził niepokój , ale także jego zachowanie. Od pewnego czasu pies stał się apatyczny, często leżał w jednym miejscu. Czasami podkulony przemieszczał się w drugi kat boksu.[/COLOR]
[COLOR=blue]Psina poddała się na całej linii. Przestał podchodzić do krat, zwracać na siebie uwagę odwiedzających. Było mu już wszystko jedno. [/COLOR]
[COLOR=blue]Wspólnymi siłami wolontariuszom udało się znaleźć psiakowi domek tymczasowy i ratować psa przed załamaniem i nieuchronną chorobą skóry. Tak oto Canon w dniu[/COLOR] 07.03 2007 r. zmienił swoje miejsce pobytu ze schroniska na Dom Tymczasowy.
[B][COLOR=purple]Canon w domu tymczasowym[/COLOR][/B]
W pierwszym etapie po kąpieli okazało się, że koniecznie trzeba się pozbyć skołtunionej sierści psiaka, pod którą miejscami były odparzenia. Poza tym pies jest zdrowy.
Ku zdziwieniu wszystkich Canon w nowym otoczeniu zachowuje się jak młodzieniaszek. Odzyskał wiarę w człowieka, poczuł zapach lasu, miękkość trawki pod swoimi łapkami, więc korzysta z tego do woli. Mimo 2,5 letniego pobytu w schronisku bardzo łatwo nawiązał kontakt ze swoją opiekunką. Jest psiakiem ufnym , bardzo radosnym i smakoszem naleśniczków z serem . Z obserwacji wynika, że Canon lubi towarzystwo innych psów, natomiast nie darzy sympatią kotów.
Sierść psiaka powoli odrasta .
Canon w domku tymczasowym doszedł do siebie i teraz pilnie poszukujemy mu stałego domku. Jest to średniej wielkości wesoły piesek o gołębim sercu. Czeka na człowieka, który ofiaruje mu domek i pozwoli zapomnieć o przeszłości. W zamian pokocha go całym swym psim serduszkiem. Proszę o pomoc dla tego pieska wszystkich ludzi o wrażliwych sercach.
Kontakt w sprawie adopcji pieska:
Neris tel.kom. 604-551-117
[FONT=&quot]e-mail [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...