Jump to content
Dogomania

Staruszek Aduś prosi o każdy jeden grosik na utrzymanie się w DT i o ogłoszenia.


Klaudus__

Recommended Posts

A kto mi odpowie na pytanie - w jakim stanie jest Władzio?
Czy gorączka ustąpiła, czy dostaje 2xdziennie antybiotyk?
Czy ktoś ma kontakt z p.Igą?
Mam nr telefonu do p.Igi, ale może lepiej żebym się już w to nie mieszała, bo ktoś tę sprawę monitoruje.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 446
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='AtaO']A kto mi odpowie na pytanie - w jakim stanie jest Władzio?
Czy gorączka ustąpiła, czy dostaje 2xdziennie antybiotyk?
Czy ktoś ma kontakt z p.Igą?
Mam nr telefonu do p.Igi, ale może lepiej żebym się już w to nie mieszała, bo ktoś tę sprawę monitoruje.[/QUOTE]

Skoro masz tel do Pani, to zadzwoń, plizz, nie chodzi tu o konwenanse, ale o dobro Władzia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lobaria'][I]
Jeszcze jedno - jak byłam w lecznicy z Władziem wetka stwierdziła, że psiak musi mieć kwarantanne. Zadzwoniłam do Pani i zapytałam czy w takiej sytuacji może przyjąć chorego psiaka i czy ma możliwość odseparowania - stwierdziła, że tak. Kiedy dojechaliśmy już na miejsce i przypomnieliśmy o odseparowaniu Pani powiedziała, że u niej wszystkie psiaki chore i zdrowe są razem i nigdy nie ma żadnego problemu[/I]

To tym bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, że Władzia trzeba zabrać.[/QUOTE]

Rozumiem że niefajna sytuacja wynikła, ja też się nieprzyjemnie poczułam, jak mi Klaudus powiedziała co sobie zażywczył dt, ale czy również czujecie że Władek nie ma wystarczającej opieki ?
Rozmawiałam z Teresą Borcz, ona ma doświadczenie, powiedziała mi, że często weterynarze mylą ludzkiego świerzba z psim, i że przy zachowaniu higieny, nic nie stoi na przeszkodzie aby psiaki były razem.
Natomiast jeśli boicie się o wynik leczenia psiaka (chociaż ja myślałam że po tym, jak Klaudus wyciągnęła silnie przeziębionego biedaka z budy, to on będzie tylko leżał w dt a nie będzie taki żywotny, ale to moje prywatne odczucie) to jedyną radą jest wziąć psiaka na wizyte kontrolną u tego samego weta w lecznicy w Tychach.

Link to comment
Share on other sites

Wpłaty wg Lobarii:
(od osób z fb)
Pani A.R. 10 zł
Pani J.K. 40 zł
Pani P.B. 50 zł
Pani J.M. 20zł
Pani I.S. 10zł
Razem 130zł.
:)

WYDATKI:
karma i puszki oraz wizyta w lecznicy w Tychach plus leki (czekamy na info od Klaudus)

Zobaczymy jakie będzie jeszcze potrzebne wsparcie, zwł. że psiaczka czeka wizyta kontrolna.

Ponadto AtaO dała na wykup 40zł :).

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam dzisiaj z p. Igą, z dt Władka :).
Pani mówiła, że piesek dostaje leki, że ma się dobrze, że teraz był z nią na ogródku, i że w pon. ma iść na wizyte kontrolną do weta.
Ponoć Władek jest dość wybredny, i nie bardzo chce jeść suchą karmę, więc mówiłam p. Idze, żeby go próbować zachęcać, troszkę mu najwyżej moczyć, no dawać troszkę puszki, troszkę karmy, żeby miał urozmaicone.
Aha, pytałam jeszcze jak z zachowaniem czystości, to pani mówiła, że już załapał i załatwia się tylko na polu.

Link to comment
Share on other sites

Pani Iga nic mi nie mówiła, ale jej koleżanka mi właśnie napisała że będą potrzebne pieniążki na wizyte u weta i ew.leki.
Bo leki już się kończą.
I jeszcze coś wspominała o odpłatności dt, i teraz to tego to ja zupełnie nie rozumiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dogo07']Pani Iga nic mi nie mówiła, ale jej koleżanka mi właśnie napisała że będą potrzebne pieniążki na wizyte u weta i ew.leki.
Bo leki już się kończą.
I jeszcze coś wspominała o odpłatności dt, i teraz to tego to ja zupełnie nie rozumiem.[/QUOTE]

Pieniążki za weta, i ewentualnie leki / o ile będą potrzebne / zwrócimy po przedstawieniu rachunku.

Karmę przywiozły dziewczyny, a skoro w schronie chłopak jadł suchą, to nie rozumiem, dlaczego nagle żąda się puszek... Chyba, że dla innych psów Pani.

Co do odpłatności za dt, to się teraz wkurzyłam na maksa, bo nie było mowy o tym gdy pani zaproponowała dt.
Obawiam się, że jednak będziemy musieli poszukać Władziowi inny dt.

Link to comment
Share on other sites

Jestem po rozmowie z p. Igą.
Niestety nie jest mi przyjemnie.
Okazało się , że faktycznie dt dla Władka ma być płatne , oprócz karmy i zwrotu kosztów za weta, jeszcze 150zł za miesiąc.
Zdziwiłam się że tak dużo za małego pieska, próbowałam wytłumaczyć pani, że Władek został zabrany tak na szybko i że były inne ustalenia i że nie ma żadnych deklaracji, że dopiero cały czas zbieramy pieniążki na opłacenie weta, karmy...
A my jesteśmy prywatnymi osobami nie fundacją, i jak się pomaga wielu psiakom to z pieniążkami ciężko.
W każdym razie do końca miesięcznego pobytu dt powinno być opłacone.
Chyba nie jestem dobrym negocjatorem :(.
No cóż... idę szukać pomocy na fb.

Natomiast jeśli chodzi o samego Władka.
Od wczoraj psiak zaczął siusiać w domu, wczoraj nasiusiał na swoje posłanko. Dzisiaj też w domu. Ale nie bardzo daje się myć, no a znowu na kąpanie to jest przeziębiony. Pani ma dzisiaj iść do weta, na kontrole i zapytać też o to siusianie. Prosiłam, żeby pani wzieła od weta rachunek za Władka.
Pani też jeszcze mówiła, że psiak nie bardzo chętnie je suchą karmę, ona mu to trochę moczy, on zje ale potem zwymiotuje i ona musi mu gotować nowe, wczoraj np. kupiła skrawki, żeby nie był głodny.
To tyle.

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia Władka.
[IMG]http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/p480x480/420012_257100564378484_100002356277364_588714_87447513_n.jpg[/IMG]

[IMG]http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/420590_257098741045333_100002356277364_588709_275748560_n.jpg[/IMG]

[IMG]http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/417995_257099524378588_100002356277364_588710_1403570999_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

To teraz już naprawdę robi się nieciekawie - po tygodniu bytności w dt żądanie 150 zł, o czym wcześniej mowy nie było. W to siusianie nie bardzo wierzę, chyba, że Władziu nie jest dobrze traktowany i boi się... W schronie jadł suchy pokarm, w dt nie chce... Ciekawe, czego dowiemy się za parę dni...
Jak na złość mam zablokowane czasowo konto na fb, bo była próba włamania i nie wiem, jak odblokować.

Link to comment
Share on other sites

No to dziwna sprawa dopiero teraz zaczął siusiać w domu, wcześniej Mu się to nie zdarzało, ciekawe.
Żeby tylko Go nie karciła za to:shake:. A może ma pęcherz przeziębiony i popuszcza?

A co do odpłatności za pobyt, to już szkoda słów.
Co my teraz zrobimy?

Link to comment
Share on other sites

beznadziejna sprawa;/ ta Pani mi się nie spodobała, bo sprawiała wrażenie jakby chciała za nasze pieniądze utrzymać pozostałe swoje psy...ale żeby była tak bezczelna...widziałam ile karmy dostała!! Władzio przez 3 miesiące tego by nie przejadł!! fakt, dziwne, że w schronie chciał jeść,a w domu już nie...mam tylko nadzieję, że tak jak pisze AtaO nie karci go za to siusianie...

ja nie znam żadnych dt:( wiem tylko o Emiś i Uli koło Częstochowy dt płatny jest

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna Lipicka']beznadziejna sprawa;/ ta Pani mi się nie spodobała, bo sprawiała wrażenie jakby chciała za nasze pieniądze utrzymać pozostałe swoje psy...ale żeby była tak bezczelna...widziałam ile karmy dostała!! Władzio przez 3 miesiące tego by nie przejadł!! fakt, dziwne, że w schronie chciał jeść,a w domu już nie...mam tylko nadzieję, że tak jak pisze AtaO nie karci go za to siusianie...

ja nie znam żadnych dt:( wiem tylko o Emiś i Uli koło Częstochowy dt płatny jest[/QUOTE]

Rozumiem że Wy nie dajecie tam swojego Bingo ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...