Jump to content
Dogomania

Znaleziona suczka Onka ze szczeniakami!!!! Pomocy!!!!


karolina175

Recommended Posts

[B][SIZE="2"]Pare tygodni temu odezwali sie do mnie znajomi. Znalezli suczke owczarka niemickiego. Nie chcieli jej oddawac do schroniska ani wyrzucac postanowili ja zostawic u siebie. Jednak niedlugo po znalezieniu okazalo sie ze suczka jest w ciazy - urodzila. Potrzebuja wsparcia, nie chca prosic o dom dla szczeniat - prosza o pomoc finansowa na szczepienia i odrobaczenia pieskow. Chca im podarowac nowe zdrowe zycie. Pomozecie???? A oto cala hitoria ktora dostalam od znajomych.[/SIZE][/B]

[B][COLOR="red"]28 stycznia będąc na spacerze znależliśmy suczkę rasy owczarek niemiecki długowłosy. Sunia była w złym stanie , była zmarznięta, brudna i głodna. Jej śerść która powinna wyglądać zdrowo była skołtuniona. Widać było, że psiak już jakiś czas błąkał się po okolicy. Zauważyliśmy także, że suczka ma zaokrąglony brzuszek i dało się wyczuć ruchy maluszków pod ręką. Niedawno wprowadziliśmy się do małej wioski i praktycznie nikogo tutaj nie znamy, ale mimo wszystko staraliśmy się znaleźć właściciela suni rozwieszając ogłoszenia i pytając mieszkańców. Niestety nikt się po nią nie złosił. Najprawdopodobniej poprzedni właściciel widząc, że sunia jest ciężarna pozbył się jej i kłopotu związanego ze szceniaczkami :-( Poruszeni widokiem psa w tak tragicznym stanie, postanowiliśmy jej dać schronienie i otoczyć należytą opieką. Jako że kochamy zwierzaki nasze sumienie nie pozwalało jej zostawić na pastwę losu, a tym bardziej oddać do schroniska. Postanowiliśmy o nią walczyć! Sunia od razu została nakarmiona, wykąpana i odpchlona. Pojechaliśmy z nią do weterynarza i okazało się po badaniu USG, że ma conajmniej cztery szczeniaczki i termin rozwiązania jest już bardzo bliski. 8 lutego Nigra (bo tak ją nazwaliśmy) zaczęła rodzić. Po 20 godzinach porodu okazało się, że zamiast czterech maleństw jest dziesięć. Niestety dwa z nich urodziły się martwe a dwa musieliśmy reanimować. Pozostała szóstka maluszków była zdrowa. Jedna z dwóch reanimowanych suczek była znacznie mniejsza i słabsza niż rodzeństwo. Mimo podjętej walki o życie suczki i wstawania co dwie godziny, aby ją nakarmić i ogrzać, po dwóch dniach maleństwo zmarło... Bardzo to przeżyliśmy, bo każde zwierzątko traktujemy jak członka rodziny. Podejrzewamy, że śmierć tych maluszków spowodowało niedożywienie suczki w tak zaawansowanej ciąży, wyziębienie i strach. Jesteśmy młodym małżeństwem na dorobku, wynajmujemy małe mieszkanie i mamy już dwa dorosłe koty i świnkę morską. W związku z zaistniałą sytuacją i z nowymi ośmioma domownikami nasze wydatki znacznie się powiększyły i z każdym dniem rosną coraz bardziej. Nasze fundusze topnieją a młode mają już 2,5 tygodnia i lada chwila zaczną samodzielnie jeść co wiąże się z jeszcze większymi kosztami. Do tego dochodzą też wizyty u weterynarza- odrobaczanie i podstawowe szczepienia. Kochamy zwierzęta i ich los jest dla nas bardzo ważny dlatego chcemy im zapewnić wszystko co najlepsze. Już od momentu narodzin zaczęliśmy szukać im dobrych domów i kochających opiekunów wśród najbliższych znajomych, żeby w każdej chwili móc je zobaczyć. Postanowiliśmy też , że mama zostanie z nami już na zawsze i nigdy nie będzie przechodziła przez takie piekło drugi raz. Zwracamy się do Was o jakąkolwiek pomoc finansową. Pozwólmy maluszkom cieszczyć się zdrowym i szczęsliwym dziećiństwem a nam pewnością , że nasza decyzja była jak najbardziej właściwa :-)

Alicja i Łukasz [/COLOR][/B]

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg403/scaled.php?server=403&filename=dsc0087we.jpg&res=medium[/IMG]

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg208/scaled.php?server=208&filename=dsc0051fb.jpg&res=medium[/IMG]

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg443/scaled.php?server=443&filename=dsc0052xn.jpg&res=medium[/IMG]

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg39/scaled.php?server=39&filename=dsc0054x.jpg&res=medium[/IMG]

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg835/scaled.php?server=835&filename=dsc0061r.jpg&res=medium[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bric-a-brac']Reanimować szczenięta? ... Problem bezdomności zwierząt, z tym tu walczymy... Zaciążone suki należy sterylizować aborcyjnie... Proponuję dokształcić państwa w tym temacie. Jeśli kochają zwierzęta, być może na drugi raz nie dopuszczą do mnożenia kolejnego nieszczęścia...[/QUOTE]
Tak juz sa uswiadomieni... Lecz nie siedza w temacie tak jak my tu wszyscy i nawet nie wiedzieli o sterylizacji aborcyjnej dlatego szczeniaki sie urodzily a juz nie sa slepe teraz. Wiec powstrzymajmy sie od takich komentarzy bo nie wszyscy w tym siedza tak jak pisalam a oni dopiero pierwszy raz w zyciu maja psa.

Link to comment
Share on other sites

nie ma co już mówić tak, szczeniaki są już na świecie, widzą więc trzeba im znaleźć najlepsze domy :) super ludzie, że zajęli się taką dzieciarnią i mamusią :D
a ta suczka...choć zdjęcia jej nie pokazują dokładnie to już widać, że jest piękna :loveu:
zapisuję się :) będę myśleć o domach dla maluchów, a i finansowo coś postaram się zorganizować

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alekcuk']nie ma co już mówić tak, szczeniaki są już na świecie, widzą więc trzeba im znaleźć najlepsze domy :) super ludzie, że zajęli się taką dzieciarnią i mamusią :D
a ta suczka...choć zdjęcia jej nie pokazują dokładnie to już widać, że jest piękna :loveu:
zapisuję się :) będę myśleć o domach dla maluchów, a i finansowo coś postaram się zorganizować[/QUOTE]
Bardzo dziekuje super:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bric-a-brac']Reanimować szczenięta? ... Problem bezdomności zwierząt, z tym tu walczymy... Zaciążone suki należy sterylizować aborcyjnie... Proponuję dokształcić państwa w tym temacie. Jeśli kochają zwierzęta, być może na drugi raz nie dopuszczą do mnożenia kolejnego nieszczęścia...[/QUOTE]

Nie potrzebna była ta krytyka... Czy może uważasz że lepiej było zostawić tą sukę na takim mrozie z widoczną ciążą ? Albo pozabijać te szczeniaki nie dopuszczając "do mnożenia kolejnego nieszczęścia" ? Większość z nas postąpiła by tak jak Ci ludzie ! Ja ich popieram i postaram się weprzeć ! [IMG]http://www.dogomania.images/smilies/icon_wink.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JoStin']Nie potrzebna była ta krytyka... Czy może uważasz że lepiej było zostawić tą sukę na takim mrozie z widoczną ciążą ? Albo pozabijać te szczeniaki nie dopuszczając "do mnożenia kolejnego nieszczęścia" ? Większość z nas postąpiła by tak jak Ci ludzie ! Ja ich popieram i postaram się weprzeć ! [IMG]http://www.dogomania.images/smilies/icon_wink.gif[/IMG][/QUOTE]
To 'zabijanie' jak się wyraziłaś nazywa się eutanazja. I tak uważam, że byłaby ona najlepszym wyborem kogoś, kto kocha i szanuje zwierzęta.
Nie była to krytyka, jedynie moja opinia, to forum, każdy może się wypowiedzieć.

Ja nie popieram rozmnażania psów, skoro Ty popierasz taką postawę, Twój wybór. Dlaczego nie popieram? Bo schrony w PL są przepełnione, psy żyją w niewyobrażalnie dla niektórych złych warunkach, inne głodne chodzą po ulicach, ulegają wypadkom , giną pod kołami samochodów. I tym które już są na świecie należy się szansa w postaci choćby domu. Jeśli dopuszczamy do rozrodu kolejnych, tym samym zabieramy szansę innemu, żyjącemu już zwierzęciu. To jest temat rzeka, warto poczytać, zastanowić się.

Wpisałam ten post, który nazwałaś niesłusznie krytyką właśnie po to, by osoby, które nie do końca zdają sobie sprawę z problemu bezdomności, miały okazję zauważyć coś, czego być może nie dostrzegają. W końcu każdy ma prawo zmienić poglądy, zrewidować swoje dotychczasowe... Drugim powodem mojego postu było zasugerowanie edukacji ludzi w tym zakresie. Nie widzę w tym nic co byłoby "zbędne" czy "niepotrzebne".

A psy się urodziły, są, czasu nikt nie cofnie. Za to edukacja i uświadamianie w zakresie usypiania miotów i sterylek nie powinna miłośników zwierząt gorszyć.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm a dlaczego ci Państwo nie chcą prosić o dom dla szczeniąt? Czy znaleźli dla wszystkich tak szybko nowe domki? Owczarek to nie jest mały pies którego wyprowadza się tylko na nóżkę... czy Ci chętni na szczylusie to odpowiednie osoby?
Pytam, bo mogę wrzucić informację o maluszkach szukających domku na forum miłośników owczarków...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bric-a-brac']To 'zabijanie' jak się wyraziłaś nazywa się eutanazja. I tak uważam, że byłaby ona najlepszym wyborem kogoś, kto kocha i szanuje zwierzęta.
Nie była to krytyka, jedynie moja opinia, to forum, każdy może się wypowiedzieć.

Ja nie popieram rozmnażania psów, skoro Ty popierasz taką postawę, Twój wybór. Dlaczego nie popieram? Bo schrony w PL są przepełnione, psy żyją w niewyobrażalnie dla niektórych złych warunkach, inne głodne chodzą po ulicach, ulegają wypadkom , giną pod kołami samochodów. I tym które już są na świecie należy się szansa w postaci choćby domu. Jeśli dopuszczamy do rozrodu kolejnych, tym samym zabieramy szansę innemu, żyjącemu już zwierzęciu. To jest temat rzeka, warto poczytać, zastanowić się.

Wpisałam ten post, który nazwałaś niesłusznie krytyką właśnie po to, by osoby, które nie do końca zdają sobie sprawę z problemu bezdomności, miały okazję zauważyć coś, czego być może nie dostrzegają. W końcu każdy ma prawo zmienić poglądy, zrewidować swoje dotychczasowe... Drugim powodem mojego postu było zasugerowanie edukacji ludzi w tym zakresie. Nie widzę w tym nic co byłoby "zbędne" czy "niepotrzebne".

A psy się urodziły, są, czasu nikt nie cofnie. Za to edukacja i uświadamianie w zakresie usypiania miotów i sterylek nie powinna miłośników zwierząt gorszyć.[/QUOTE]

Ok wszyscy to rozumieja i wszyscy wiedza jak jest w schroniskach :( Jednak nie wszyscy szarzy ludzie wiedza o czym takim jak usypianie miotow i sterylizacja aborcyjna. Ludzie przyznali racje ze tak mogli zrobic jednak nie wiedzieli o tym. Mysleli ze robia dobrze ratujac im zycie. Wiec jak juz psiaki sa postarajmy sie pomoc im chociaz troszke. Jak psiaki beda szly do nowych domkow w umowach bedzie zapis o sterylizacji wiec juz nie bedzie rozmnazania. Dyskusja na temat za aborcja i przeciw aborcji nic tu teraz Cioteczki nie pomoze :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agenciara']Hmmm a dlaczego ci Państwo nie chcą prosić o dom dla szczeniąt? Czy znaleźli dla wszystkich tak szybko nowe domki? Owczarek to nie jest mały pies którego wyprowadza się tylko na nóżkę... czy Ci chętni na szczylusie to odpowiednie osoby?
Pytam, bo mogę wrzucić informację o maluszkach szukających domku na forum miłośników owczarków...[/QUOTE]
Znajomi szukaja im domkow w bliskiej okolicy bo chca miec mozliwosc sprawdzania jak pieski zyja pozniej.... Szukaja nadal domkow dla 4 szczeniat a 3 szczeniaki juz beda mialy domek w rodzinie tych ludzi. Bedzie spisana umowa, sprawdzone domy i bedziemy sledzic zycie psow. Nie oddamy psow w ciemno pierwszemu lepszemu ktory zglosi sie po psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bric-a-brac']To 'zabijanie' jak się wyraziłaś nazywa się eutanazja. I tak uważam, że byłaby ona najlepszym wyborem kogoś, kto kocha i szanuje zwierzęta.
Nie była to krytyka, jedynie moja opinia, to forum, każdy może się wypowiedzieć.

Ja nie popieram rozmnażania psów, skoro Ty popierasz taką postawę, Twój wybór. Dlaczego nie popieram? Bo schrony w PL są przepełnione, psy żyją w niewyobrażalnie dla niektórych złych warunkach, inne głodne chodzą po ulicach, ulegają wypadkom , giną pod kołami samochodów. I tym które już są na świecie należy się szansa w postaci choćby domu. Jeśli dopuszczamy do rozrodu kolejnych, tym samym zabieramy szansę innemu, żyjącemu już zwierzęciu. To jest temat rzeka, warto poczytać, zastanowić się.

Wpisałam ten post, który nazwałaś niesłusznie krytyką właśnie po to, by osoby, które nie do końca zdają sobie sprawę z problemu bezdomności, miały okazję zauważyć coś, czego być może nie dostrzegają. W końcu każdy ma prawo zmienić poglądy, zrewidować swoje dotychczasowe... Drugim powodem mojego postu było zasugerowanie edukacji ludzi w tym zakresie. Nie widzę w tym nic co byłoby "zbędne" czy "niepotrzebne".

A psy się urodziły, są, czasu nikt nie cofnie. Za to edukacja i uświadamianie w zakresie usypiania miotów i sterylek nie powinna miłośników zwierząt gorszyć.[/QUOTE]

Oczywiście zgadzam się co do przepełnionych schronisk i psach biegających po ulicach. Ale z tego co można tu wywnioskować nie była to ich decyzja tylko ślepy los ze ta suczka trafiła na nich. Edukacja także jest ważna ale nie każdy zdecydował by się na taki krok "eutanazji" / Oni się nie zdecydowali i już za późno aby się o to spierać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karolina175']Znajomi szukaja im domkow w bliskiej okolicy bo chca miec mozliwosc sprawdzania jak pieski zyja pozniej.... Szukaja nadal domkow dla 4 szczeniat a 3 szczeniaki juz beda mialy domek w rodzinie tych ludzi. Bedzie spisana umowa, sprawdzone domy i bedziemy sledzic zycie psow. Nie oddamy psow w ciemno pierwszemu lepszemu ktory zglosi sie po psa.[/QUOTE]

postaraj się także o to by państwo wysterylizowali sunię i o to samo polecili nabywcom szczeniaków


uważam ze wszelką krytykę to wypada odpuścić , najwazniejsza teraz jest edukacja

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']postaraj się także o to by państwo wysterylizowali sunię i o to samo polecili nabywcom szczeniaków


uważam ze wszelką krytykę to wypada odpuścić , najwazniejsza teraz jest edukacja[/QUOTE]

Wiadomo, że sterylka to rzecz niezmiernie ważna, ale nie wszyscy wiedzą, że istnieje sterylka aborcyjna. Sama bym o tym nie wiedziala, gdybym nie bywała na dogo. A państwo też nie zostali uświadomieni przez lekarza, ktory badał sunię, więc serio nie ma co deliberować i oceniać. Ja ich podziwiam za bezinteresowną chęć pomocy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ag2709']Wiadomo, że sterylka to rzecz niezmiernie ważna, ale nie wszyscy wiedzą, że istnieje sterylka aborcyjna. Sama bym o tym nie wiedziala, gdybym nie bywała na dogo. A państwo też nie zostali uświadomieni przez lekarza, ktory badał sunię, więc serio nie ma co deliberować i oceniać. Ja ich podziwiam za bezinteresowną chęć pomocy.[/QUOTE]

uwierz ....niewielu wetów podejmuje się tych zabiegów ....niestety nadal w tej materii mamy ciemnogród ...zresztą nie jeden

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']postaraj się także o to by państwo wysterylizowali sunię i o to samo polecili nabywcom szczeniaków


uważam ze wszelką krytykę to wypada odpuścić , najwazniejsza teraz jest edukacja[/QUOTE]
Oczywiscie suczka tez zostanie wysterylizowana juz na koszt znajomych :) Co do kastracji/sterylizacji psiakow to tez bedzie dopilnowane:)

Teraz tylko przydalby sie grosik na szczepienia koszt jednego szczepienia wirosowek to 50zl nas we Wrocawiu wiec to sporo pieniazkow. Jesli mozecie pomoc prosimy bardzo :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karolina175']Potrzebuja wsparcia, nie chca prosic o dom dla szczeniat - prosza o pomoc finansowa na szczepienia i odrobaczenia pieskow.


[/QUOTE]

Szczenięta można odrobaczyć środkiem dla dzieci -pyrantelum ,kosztuje ok 5 zł za buteleczkę. Jeśli są już chętni na maluchy to może niech zapłacą za szczepienie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rottaska']Szczenięta można odrobaczyć środkiem dla dzieci -pyrantelum ,kosztuje ok 5 zł za buteleczkę. Jeśli są już chętni na maluchy to może niech zapłacą za szczepienie.[/QUOTE]

no własnie to chciałam też zaproponować , przyszli właściciele juz mogli by łożyć na szczepienia i odrobaczania swoich psiaczków , mieli by też pewność że maluszki pójdą zdrowe do nich , a wtedy finansowe obciązenie było by mniejsze

Link to comment
Share on other sites

Rozmawialam dzisiaj ze znajomymi nie pomysleli o tym chcieli oddac odrazu zaszczepione psiaki z ksiazeczkami zdrowia, lecz beda rozmawiac z tymi trzema osobami zeby dali na szczepienia. Niestety 4 pieski sa jeszcze do oddania. Jesli zjawia sie chetni pewnie tez beda prosic zeby zaszczepili na swoj koszt no ale narazie brak zainteresowanych na choryzoncie:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...