Jump to content
Dogomania

Farel - cudowny Przyjaciel - odszedł za Tęczowy Most 18.07...Biegaj Kochadełko...


RudziaPaula

Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Niestety, dzisiaj Farelino ma zdecydowanie gorszy dzień. Mam nadzieję, że jest to spowodowane zmianą pogody. Zanosiło się na burzę, było bardzo parno, w rezultacie jednak tylko trochę pokropiło. Był osłabiony, nie bardzo chciał chodzić, plątały mu się nogi i się przewracał. Być może poprzez swoje problemy z sercem tak właśnie zareagował na zmianę pogody- tak to sobie przynajmniej tłumaczę. Był osłabiony do tego stopnia, że robiąc kupę przewrócił się.Teraz śpi w domu. Mam nadzieję, że po drzemce będzie lepiej. Kurcze, zastanawiam się, czy już zawsze będzie taka huśtawka i mój niepokój, czy też po jakimś czasie sytuacja się ustabilizuje. Już było tak dobrze, a dzisiaj pogorszyło się. Mam nadzieję, że to chwilowy spadek formy.
Chyba dzisiejszą kolację i wieczorne siusianie trochę przesuniemy w czasie.
Pozdrawiam, Kasia.

Link to comment
Share on other sites

Oby było tak, jak piszesz, Iljova. Jak tylko coś z Farulkiem zaczyna coś być nie tak, od razu staje mi przed oczami jego stan w dniu przyjazdu i tej fatalnej niedzieli, kiedy miał atak. Jak ognia boję się powtórki z rozrywki.
Tak bym chciała, żeby jego stan się unormował, chociaż jak mówi moja prywatna Paulisia, powinniśmy się przygotować na to, że będzie miał także gorsze dni. Żeby tylko tych ostatnich było jak najmniej.

Link to comment
Share on other sites

Taka pogoda ma zły wpływ nawet na zdrowych a wiem od osób z chorobami serca że lekarze właśnie mówią żeby uważać w upalne dni , wtedy kiedy jest duszno i ciężko się oddycha. Już sama choroba serca powoduje że oddychanie nie jest swobodne i prawidłowe stąd prawdopodobnie zwiększone problemy w czasie takiej pogody. Oby się ochłodziło to może wtedy Farelciu poczuje się lepiej...nie wiem co można by zrobić...

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam bazarek z butami dla psa. Moze nadałyby sie dla Farelka ?
[SIZE=4][COLOR=blue][B].[/B] Buty dla psa (dwie sztuki), rozmiar L[/COLOR][/SIZE]
Butki są nowe, oryginalnie zapakowane.

[COLOR=red][B]KUP TERAZ 15 zł[/B][/COLOR]

[IMG]http://img824.imageshack.us/img824/7681/bazarz3.jpg[/IMG]

[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/226328-PSIE-RZECZY-%28kaga%C5%84ce-legowiska-frisbee-i-inne%29-dla-Margo-i-Czarka-KT-do-20-05[/url]

Link to comment
Share on other sites

Na stałe (raz dziennie) przyjmuje Nootropil i Heparegen (na wątrobę i wspomagające pracę mózgu - przy zespole przedsionkowym).W krytycznych sytuacjach (tak jak w przypadku tego niedzielnego ataku) - Furosemidum.
do tej pory było bardzo fajnie - robił ogromne postępy, dużo i chętnie chodził, apetyt mu dopisywał. Spadek formy nastąpił około południa. Teraz wyraźnie się ochłodziło, mam nadzieję, że juterko będzie lepiej.

Link to comment
Share on other sites

bela51- dzięki za pomoc i zainteresowanie. Obawiam się, że te, które znalazłaś, nie bardzo zdadzą egzamin. Butki dla niego muszą
być porządnie usztywnione, żeby mu się łapka nie podwijała. Rudzia znalazła sklep internetowy z takimi butkami i przed chwilą je zamówiłyśmy z moją Paulą - dwie pary w dwóch rozmiarach, bo nie wiem, jaki rozmiar będzie dla niego dobry (XL czy XXL).

Link to comment
Share on other sites

Zaczynam się robić chorobliwie zabobonna. Ilekroć chcę się odezwać i zrobić rozliczenie farelowych finansów, a jest dobrze, stabilnie i fajnie - robi się gorzej. No to się zamykam i przeczekuję. I jest poprawa.
Tfu, tfu, odpukać, teraz też będzie poprawa i będzie dobrze (choć pewnie trzeba się liczyć niestety z gorszymi i lepszymi dniami).
A ja rozliczenie zrobić muszę, nie mam wyjścia. Jest minus :((( Konto nasze puste, nie ma z czego zakładać.
Z ciężkim sercem rozliczenie. Najpierw lepsze wiadomości: nowe wpłaty, które wpłynęły na konto Farela po ostatnim rozliczeniu:
Irina K. z Warszawy 150 zł
Monika M. z Warszawy 20 zł
K.S. z Przemyśla 14 zł
Kancelria Ewa R Przemyśl 50 zł
Dorota M. z Wałbrzycha 25 zł
Anna K. z Ząbek 20 zł
Ewa M. (Ewa Gonzales) z Sosnowca 22 zł (bazarek)
Krystyna S. (Kika_Krk) z Krakowa 20 zł
Do tego wpłata ze zbiórki organizowanej przez Agnieszkę K. z Warszawy 654 zł

Bardzo, bardzo dziękujemy :Rose::Rose::Rose:


W sumie razem od początku Farelowi udało się uzbierać 2346 zł :)

A teraz gorsza strona: wydatki :( lecę po rachunkach:
1270 zł leczenie na SGGW
148,50 hotel luty
64,69 leki
325 leczenie luty i karma wet (przychodnia Pro Animals Tomaszów)
160 zł leczenie marzec (przychodnia Pro Animals Tomaszów)
553,50 hotel i jedzenie marzec
430 zł transport

[B]koszty razem wyszły aż 2951,69 zł, na minusie jest więc 605,69 zł
[/B]
Przepraszam, że piszę o tym, ale jestem zmuszona. Kiedy jako Psy Niczyje zodziliśmy się wziąć pod skrzydła Farelka, mówiłam, że nie mamy z czego za niego płacić ani nawet założyć :(((

Edited by Fela
kopnęłam się w rozliczeniu, przepraszam
Link to comment
Share on other sites

Witam. Z Farelkiem słabo. Sam nie jest w stanie chodzić, plączą i uginają się pod nim łapki, przewraca się. Ma poważne kłopoty z utrzymaniem równowagi, nawet nad ruchami głowy nie bardzo panuje.Podnosi głowę i rozgląda się, ale nie może prosto jej utrzymać . Od wczorajszego wieczoru nie chciał jeść karmy, którą tak polubił. Dzisiaj rano ugotowałam mu ryż z kurczakiem - zjadł, potem podałam mu leki. Bardzo się o niego martwię.Podtrzymywany próbuje stać, puszczony zaczyna kręcić się w kółko i przewraca się. Ciężko na to patrzeć.

Link to comment
Share on other sites

wproszę sie z bazarkiem [SIZE=2][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/226608-TOREBENCJE-KOSMETENCJE-LAPTOPENCJE-na-sieropsiniec-Ingi-mm-19-05-21/page2"][COLOR=#cc00cc]torebencje-kosmetencje-laptopencje[/COLOR][/URL][/SIZE]

----------------------
O Mateczko. Wprosiłam się nie w porę.

Czy Farcik nie ma udaru cieplnego?
Objawy przy tak ciężkim stanie neurologicznym Farela mogą być podobne do wylewu.
Konieczny wet.
Furosemid nie ma tu nic do rzeczy. Spędza obrzęki, ale nie krwi.

Edited by inga.mm
Link to comment
Share on other sites

[quote name='RudziaPaula']Nie wiem....ale z tym wylewem?nie znam się za bardzo ale skoro dostaje lek Nootropil wpomagający pracę mózgu....Martwie się,tym bardziej że nie znam się nie jestem lekarzem.Chciałabym pomóc ale nie wiem i nie mam jak:([/QUOTE]

Mój pies miał cztery wylewy i nie chcę siać paniki ale naprawdę wiem co mówię. Lek wspomagający krążenie mózgowe jest właśnie tylko wspomagający - nie gwarantuje, że kolejny wylew nie nastąpi. Kręcenie się w kółko, niemożność utrzymania głowy i plątanie się łap to klasyczne objawy wylewu. Oczywiście, powinien to potwierdzić wet, ale jeśli to to, to kluczowe jest podanie sterydu JAK NAJSZYBCIEJ.

Link to comment
Share on other sites

Też może być jeśli tak piszecie są klasyczne objawy wylewu, więc faktycznie powinien trafić do weta.
Farelku nie daj się ... będzie dobrze...musi być...
Przyszło mi do głowy czy tu też mogła mieć wpływ pogoda wiele zwierząt w ostatnich dniach ma pogorszenie stanu zdrowia a są z różnymi schorzeniami, ale właśnie teraz kiedy pogoda tak szleje ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iljova']Też może być jeśli tak piszecie są klasyczne objawy wylewu, więc faktycznie powinien trafić do weta.
Farelku nie daj się ... będzie dobrze...musi być...
Przyszło mi do głowy czy tu też mogła mieć wpływ pogoda wiele zwierząt w ostatnich dniach ma pogorszenie stanu zdrowia a są z różnymi schorzeniami, ale właśnie teraz kiedy pogoda tak szleje ...[/QUOTE]

Mogła... niestety w takie upały jak teraz wylewów jest zdecydowanie więcej, i u ludzi i u zwierząt. Ale tak naprawdę nie ma reguły. Mój Vario miał we wszystkich czterech porach roku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...