Jump to content
Dogomania

Kaliningrad 28-29.07


Jagoodka

Recommended Posts

[quote name='Asiaczek']W obrocie bankowymjest coś takiego, co nazywa się "list gwarancyjny". I pewnie chodzi im o takie zapewnienie, że opłacisz wystawę. Na pewno nie chodzi o Twoje pisemne zobowiązanie się do zapłacenia, ale o bankową gwarancję płatności.[/quote]

Fakt, coś takiego istnieje, ale trochę kosztuje i wymaga pewnych akrobacji- nie podejrzewam ( araczej mam nadzieję), żeby organizatorzy dali się ponieść wirowi szaleństwa, jakie teraz w Rosji panuje :roll:
Niektórzy organizatorzy natomiast, proszą o przesłanie wraz ze zgłoszeniem podpisanego pisma, na którym zobowiązujesz się do zapłacenia takiej i takiej kwoty, za udziała w takiej i takiej wystawie, w dniu imprezy.
Taki wymóg mieli na przykład Estończyczy podczas międzynarodówki.
Może to jednak to? :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='NigdyNigdy']
Niektórzy organizatorzy natomiast, proszą o przesłanie wraz ze zgłoszeniem podpisanego pisma, na którym zobowiązujesz się do zapłacenia takiej i takiej kwoty, za udziała w takiej i takiej wystawie, w dniu imprezy.
Taki wymóg mieli na przykład Estończyczy podczas międzynarodówki.
Może to jednak to? :roll:[/quote]

no szkoda ze nie piszą tego w infromacjach organizacyjnych.

A to ciekawostka:crazyeye:
[URL]http://bisztynek.www.webpark.pl/pobicie.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Dlatego może warto - mimo wszystko - wysłać do nich maila/ faks z taką informacją. To znaczy o zobowiązaniu się do zapłacenia należnej kwoty w dniu wystawy.

Ja tak zawsze robię, gdy jadę np. na Litwę. Do Kaliningradu, w poprzednich latach, też ta zasada działała i nie było żadnych problemów.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Ludziska, nie dramatyzujcie i bez histerii:crazyeye: . Byłam m.in. w Kalinku kilka razy i nigdy nie dawałam rzadnych łapówek mimo, że o tym trąbili choćby tu na forum.
Moim zdaniem wszystko zależy od podejścia i zachowania danej osoby. Jak ktoś zacznie roztrzęsiony latać i patrzeć komu by tu wlepić łapówkę to płaci. :diabloti: Jak ktoś na "dzień dobry obwieszcza swoje prawa".... to go chętnie dla pokory przetrzymają. Takie jest życie:cool3: . A w nim potrzeba pokory, dyplomacji, kultury i spokoju. Nigdy za nic nikomu nie płaciłam, zawsze miałam kanister paliwka (w państwach, w których można o tym zapomnieć), wódeczkę (jak trzeba było), dobre słowo, miły uśmiech i czar osobisty na temat mojego psa (który najczęściej był kupiony w danym państwie;) ). Wiele razy zatrzymywała mnie Policja, co zawsze kończyło się miłą pogawędką! W Rumunii np. jeździłam na czerwonym świetle z ręką za oknem (bo byłam spóźniona na wystawę:lol: :roll: ), powodując ogólne zamieszanie na skrzyżowaniu:loveu: . I nigdy, powtarzam NIGDY, nic nikomu nie zapłaciłam:angryy: ani nie zapłaciłam rzadnego mandatu. Nawet nigdy nie wykupiłam rzadnej winiety w Słowacji. Dodam, że jeżdżę na wystawy od 1997 roku...........:eviltong: :mad:
Więc dajcie na luz i nie straszcie ludzi;) :hmmmm: . Trzeba korzystać póki nam dane, byleby z kulturą i spokojem. Trzeba mieć zawsze "parę zeta" w razie czegoś, ale dlaczego od razu zakładać, że to na łapówki :grab: ? Za granicę jeżdżę od ponad 20. lat i nie raz widzę jak się ludzie zachowują - już na wstępie robią z siebie "przestępców"... A po co???
Jakby co - jadę na bank. Chętnie przyjmę kogoś "pod swoje skrzydła". Tyle, że jadę przez Bezledy chyba.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Konsulat nie pobiera opłat za wydanie wizy
do Obwodu Kaliningradzkiego od obywateli polskich. [/QUOTE]

Wszędzie pisze ze wizy do obwodu kaliningradzkiego w ramach wymiany przygranicznej są bezpłatne .
No to ja już nie wiem czy płaci się za ta wizę, czy nie??

Link to comment
Share on other sites

Ja zadzwoniłam teraz . Byli bardzo mili poprosili pania która mówiła po polsku:cool3: i udało mi sie potwierdzic że moje psy sa w katalogu.
Oraz że wystawa i wszytskie grupy sa w niedziele 29. Za tydzien można dzwonic po plan sedziowania.
Bosko:multi:
czyli jedna sprawa z glowy.

Druga czyli wize i voucher próbowałam załatwic w naszym biurze turystycznym Orbis to zaspiewali za vuocher 250 zł + wiza 137 ( to trzeba tak) no i zapośrednictwo 50 zł razem 437 zł na łeb:crazyeye:
na razie podziekowałam i skotaktowałam sie z tą firma:
[URL]http://transsib.com.pl/kontakt.html[/URL]
bardzo miła Pani ma oddzwonic jutro ponieważ wydaje jej sie ze na pobyt jednodniowy bez noclegu sparwa wyglada inaczej. A nawet jeśli nie to u nich zaproszenie to u nich kosztuje 95 zł więc zawsze to wyjdzie 250 a nie 430.
Zobaczymy jutro jak zadzwoni.

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam przed chwilą do Kalinka. Kobieta powiedziała mi, że wczoraj ostatecznie zamknięto przyjmowanie psów i zgłaszać już nie można.:mad:

I jeszcze jedna, nieciekawa informacja.:angryy: Moi znajomi byli dwa tygodnie temu w Kaliningradzie. A raczej próbowali tam być, gdyż po problemach jakie im stwarzano tego dnia na granicy postanowili wrócić:angryy: :angryy: .
Ku... czę, co się dzieje. Ja chyba wymiękam:roll: . Zastanawiam się coraz poważniej czy warto tak się szarpać i jechać???!!!:placz:

Link to comment
Share on other sites

Shillka, otóż to, nie wiem dokładnie o co komu chodziło. Wiem tylko, że byli tam służbowo i coraz to nowych rzeczy od nich chcieli. Ale znajomi nie byli zbyt rozmowni, bo warunki nam nie sprzyjały na dłuższą rozmowę i szczegóły.:look3:

Link to comment
Share on other sites

Wspaniale. Dzwoń, o ile nie będzie to dla Ciebie kłopotem, i dawajj znać co i jak. Jeśli udałoby Ci się dowiedzieć o jakiś taniutki ale czysty nocleg to byłoby extra:loveu: . Bo ja, niestety, nie jadę sama i będę tam już od CACówki koczować:lol: . Więc nocleg wskazany a wręcz niemiłosiernie porządany!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shilla2004']Ja zadzwoniłam teraz . Byli bardzo mili poprosili pania która mówiła po polsku:cool3: i udało mi sie potwierdzic że moje psy sa w katalogu.
Oraz że wystawa i wszytskie grupy sa w niedziele 29. Za tydzien można dzwonic po plan sedziowania.
Bosko:multi:
czyli jedna sprawa z glowy.

Druga czyli wize i voucher próbowałam załatwic w naszym biurze turystycznym Orbis to zaspiewali za vuocher 250 zł + wiza 137 ( to trzeba tak) no i zapośrednictwo 50 zł razem 437 zł na łeb:crazyeye:
na razie podziekowałam i skotaktowałam sie z tą firma:
[URL]http://transsib.com.pl/kontakt.html[/URL]
bardzo miła Pani ma oddzwonic jutro ponieważ wydaje jej sie ze na pobyt jednodniowy bez noclegu sparwa wyglada inaczej. A nawet jeśli nie to u nich zaproszenie to u nich kosztuje 95 zł więc zawsze to wyjdzie 250 a nie 430.
Zobaczymy jutro jak zadzwoni.[/quote]

Shilla2004, jaki jest końcowy rezultat rozmów z ww. firmą wystawiającą zaproszenia do Rosji? Wystawili Ci zparoszenie, które jest akceptowane przez Ambasadę Rosyjską?Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A nikt z Was nie pokusilby sie o podroz pociagiem .
Z Elblaga pociag jedzie 4 godziny, na miejscu jest 2235.
problem tylko taki ze pociag powrotny wyjezdza o 0930, takze trzeba by 2 noce przenoowac w Kaliningradzie.
Ale mysle ze to i tak lepsze rowiazanie niz kilkuhastogodzinne oczekiwanie na granicy

Link to comment
Share on other sites

Palermo:

Kontakt z ta firma jest bardzo dobry. Pani dzwoniła ż ejak tylko dojdzie mój przelew to wysyłaja mi zaproszenia mailem. Wydruk jest akceptowany przez kazdy konsulat i jeszcze nie zdarzylo sie by ktos wizy nie dostał. A o wyniku na 100 % czy jest ok to będę mówic jak dostane wize do reki. Brałam zaproszenie na 3 osoby to dotałam znizke 25 zl na łeb czyli zaproszenie wychodzi 65 zl.

Link to comment
Share on other sites

Do wszystkich zniechęconych! Rozmawiałam dzisiaj z organizatorem wystawy i uzyskałam info, że będą rozmawiać z naczelnikami przejścia w Mammonowie i Bagradianowsku, aby przepuszczali na wystawę i jeszcze będą tez prosić o pomoc konsulat w Warszawie.
Myślę więc, że nie będzie źle.
Ja byłam a Kalinku trzy razy, za każdym razem było inaczej, ale zawsze kłopoty były z wyjazdem, a nie z wjazdem.
Pozdrawiam!
Kasia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...