Jump to content
Dogomania

Kaliningrad 28-29.07


Jagoodka

Recommended Posts

  • Replies 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Juta']ZPR - byłam w Kalinku kilka razy i nigdy nie przysłali mi rzadnego potwierdzenia ani nie odpisywali na maile w konkretnych sprawach. Zawsze musiałam "wisieć" na telefonie i o wszystko zabiegać. Wysyłając prośbę o zaproszenie czyniłam sztukę dla sztuki nie sądząc w jego przysłanie. A tu niespodzianka - zaproszenie jest!!! Na Twoim miejscu nie czekałabym na owo potwierdzenie, bo możesz się nie doczekać:evil_lol: . Jesli chodzi o wystawy w Kalinku - niczego nie mozna byc pewnym : sędziego stawki, itp. Jedno czego mozesz byc pewnym to to, że jak Ci powiedzieli, że masz płacić tyle to tyle dokładnie zapłacisz. Może to szczegół, ale jakże ważny:lol: :cool3: choc nieco gubiacy sie w calosci....[/quote]
Dzięki za info ;) Oby udało sie pojechać i dojechac, a i może cos powalczyć :evil_lol: a reszta to wiesz, rzecz względna :mad:

Link to comment
Share on other sites

[CENTER]Rozmawiałem wstępnie z powiatowym lek.wet. nt. odpowiedniego zaświadczenia o dobrym stanie zdrowia psa i zostałem poproszony o zapoznanie się z następującą informacją:[/CENTER]

[LEFT]„[B]Zwierzęta towarzyszące (psy, koty i fretki) przewożone w celach niekomercyjnych (niehandlowych) z Polski do [U][COLOR=#ff0000]Federacji Rosyjskiej[/COLOR][/U] muszą spełniać następujące wymagania:[/B][/LEFT]

Wwóz psa, kota lub fretkę na teren Federacji Rosyjskiej wymaga uzyskania indywidualnego zezwolenia importowego od rosyjskich służb weterynaryjnych Federal Veterinary Services Orlikov per., 1/11 107139 Moscow, Russian Federation
tel. (7 095) 975-4347,
fax: (7 095) 207 - 5111,
e-mail: [U][EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL][/U]
http:/www.mcx.ru

Ww. zwierzęta muszą spełnić następujące wymagania:

1. Być zaopatrzone w świadectwo zdrowia wydane przez kompetentne władze kraju wysyłającego (powiatowy lekarz weterynarii).
2. Nie wykazywać objawów chorobowych w ciągu 21 dni poprzedzających wysyłkę.
3. Być zaszczepione przeciwko wściekliźnie w ciągu ostatnich 6 miesięcy.
4. Pochodzić z regionu, na którym w ciągu ostatniego roku nie występowała wścieklizna.”

Źródło:
[URL="http://www.wetgiw.gov.pl"]www.wetgiw.gov.pl[/URL]
- zkładka: Zdrowie ochrona zwierząt,
- zakładka: Przepisy obowiązujące przy przemieszczaniu zwierząt towarzyszących (psów, kotów i fretek) w celach niekomercyjnych z terytorium Rzeczypospolitej Polskiej do państw trzecich (ostatnia od dołu):
- to wybieramy kraj: Rosja.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] 3. Być zaszczepione przeciwko wściekliźnie w ciągu ostatnich 6 miesięcy.[/QUOTE]
ja sie dowiadywałam od ludzi, którzy byli juz w Rosji, ze żadnych dodatkowych wymogów nie ma. Pies musi mieć ważne szczepienie przeciw wściekliźnie (ważne jest przez rok). Ja mam szczepienie ważne do 20 sierpnia. Lepiej zaszczepić ja teraz?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zpr']Może ktoś podać jak najdokładniejszy adres wystawy w Kaliningradzie.[/quote]
Prospekt Mira 134 Kaliningrad

Palermo spokojnie . Od żadnych rosyjskich służb wet jeszcze nikt nic nie chciał. Wystarczy jak Powiatowy lekarz wystawi Ci świdectwo zdrowia wg tzw starego wzoru postawi tam okragłą pieczęć i jest OK. Rosjanie lubia bardzo okragle pieczątki nic tam nie czytaja tylko pieczątka ma byc:razz:

Link to comment
Share on other sites

Nic już nie rozumiem z tego, co napisał/a Palermo, może te przepisy też od 1 czerwca obowiązują?

Do tej pory jak jechałam do Kalinka miałam "płachtę" od weta z okrągłą, czerwoną pieczątką i nigdy nie miałam żadnego zezwolenia na import ......

Zresztą to już chyba nie ma teraz znaczenia, bo to na pwno trwa a wyjazd niedługo.....

Link to comment
Share on other sites

Ludzie, ochłońcie trochę!!! Co znów nowego "wymyślacie"? Po co?:angryy:
Brak Wam atrakcji, czy zbywa Wam gotówka?
Odkąd są paszporty, zaczęto wycofywać zaświadczenia na kartce A4 lub A5 z ową okragłą pieczęcią!!! Wyjątek stanowią USA!
A jeśli ktoś twierdzi, że potrzeba i to i to, to nabija Was w butelkę! Swojego rodzaju zezwoleniem jest wyjazd na wystawę. Zaświadzczeniem zdrowia jest BADANIE KLINICZNE w paszporcie. A okrągłą pieczęć to niech Wam wet przystawi w aktuallizacji w paszporcie skoro tak strasznie chcecie ją mieć! I nie mąćcie już, bo jak się to czyta to się słabo momentami robi...... Nie dajcie się robić w konia na maxa. Może jeszcze przed wyjazdem zróbcie psom USG, EKG, RTG (co by uprzedzić ewentulane fakty), wykupcie psom polisy ubezpieczeniowe na wypadek wszystkich możliwych wypadków, zróbcie badania na HIVa i koniecznie kupcie im na granicy apteczkę z kondomami :roflt: :roflt: :roflt: .
----------
Bongobongo i Burzan
Wizy już mam.
Brat, ja i pies - gotowi do wyjazdu!
Psu biorę tylko i wyłącznie aktualny wpis (od zwykłego weta, bez okrągłych pieczęci) w paszport w dziale IV -"Szczepienie p/ko wściekliźnie", w dziale VIII - "Inne szczepienia" (na temat daty ostatniego szczepienia na choroby), IX - "Badanie kliniczne", X - "Legalizacja" oraz dla czystej sztuki w dziale XI - "Inne" (na temat daty ostatniego odrobaczania).

Absolutnie nic więcej nie biorę poza powyższymi. To i tak jest "rarytas" wpisowo/weterynaryjny, ale jak mówią : a niech tam....
Wysłałam Wam PW

[quote name='bongobongo']Nic już nie rozumiem z tego, co napisał/a Palermo, może te przepisy też od 1 czerwca obowiązują?

Do tej pory jak jechałam do Kalinka miałam "płachtę" od weta z okrągłą, czerwoną pieczątką i nigdy nie miałam żadnego zezwolenia na import ......

Zresztą to już chyba nie ma teraz znaczenia, bo to na pwno trwa a wyjazd niedługo.....[/quote]


Nic takiego nikt nie wprowadził!!!
Ja np już od kilku lat nie mogę wziąć w Lublinie zaświadczenia A4 z okrągłą pieczęcią, gdyż je WYCOFANO na korzyść paszportów.

Link to comment
Share on other sites

Muszę przyznać, ze udziela mi się optymizm Juty.Osobiście nic nie wymyśliłem podzieliłem się tylko wiedzą jaką uzyskałem od Powiatowego Lekarza Weterynarii. A cytowane wymogi są na oficjalnej stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii: [URL]http://www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=2008[/URL] Czy już ktoś ma pobrane od Powiatowego takie "tradycyjne" zaświadczenie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wiesia756']Na stronie jest juz katalog:))
Czy ktos moze mi podac pelana nazwie adres gdzie wystawa bedzie sie odbywac?
Juz mi sie w oczach mieni od tych rosyjskich literek[/quote]

Było już wyżej podawane, ale proszę bardzo:
[B]STADION PIONIER, prospekt MIRA 134
[quote]
[/B]
[URL="http://Czy"]Czy[/URL] już ktoś ma pobrane od Powiatowego takie "tradycyjne" zaświadczenie?[/quote]

Ja się po nie udaję w piątek, bo ma swoją ważność, nie wiem ile, ale zawsze jak wyjeżdżałam to brałam jak najpóźniej (tego nie jestem pewna, ale od daty na zaświadczeniu trzeba w ciągu 48 godzin przekroczyć granicę)

Link to comment
Share on other sites

Rozmawialam wlasnie z powiatowym lekarzem weterynarii.
I tez mowi mi o jakims specjalnym pozwoleniu na wwoz psa do Rosji .
Podobno to weszlo w zycie od niedawna.

Juta prosze nie denerwuj sie tylko ale tak mi powedziano
.

Prosze o przeslanie mi standartowego wzoru zaswiadczenia od lekarza weterynai

Link to comment
Share on other sites

Wiesia ja jestem tez urzędowym lek.wet i rzeczywiście cos takiego jest ale nawet ja sama sobie nie zdąże tego załatwic !! Biore paszport i dodatkowo to stare świadectwo zdrowia , musi wystarczyc.

dzieki Wiesia:) to se kurde poczytałam hahahaale był tu kolega na forum który to rozszyfrowywał może cos pomoże:)

Link to comment
Share on other sites

Ja się staram nie denerwować i opanować w tym momencie. :lol: Tyle, że wniosek w tej sytuacji jest prosty : jeśli to prawda (mi o tym wet pow. dzisiaj nic nie mówił:mad: ) to albo nas puszczą albo nie. Jest już zdecydowanie za późno, aby coś takiego posiadać w tej chwili!:angryy: . Więc pozostaje jechać i modlić się, aby nikt tego nie chciał i aby to był kit. Inaczej "pocałujemy klamkę" na granicy. Ja jadę, pal licho, najwyżej mnie cofną:angryy: . Na szczęście mam zaproszenie, więc może ono "złagodzi obyczaje". Na prawdę pierwszy raz o czymś takim słyszę. A jeśli to prawda, to słowo daję - wracam i składam skargę na naszego weta powiatowego. Zawsze jest z nim cyrk. Tylko problemy potrafi robić i kasę doić za każdą pieczątkę. Za to wiedzy brak. A ja mam tego serdecznie dość.
Czy ktoś potrafi rozszyfrować ta cyrylicę???:placz:

Link to comment
Share on other sites

Palermo, Ty nie masz serca. Ja prosta kobita jestem ;) a Ty mnie tak podrążasz:lol: :evil_lol: . Jakie zakładki, jaki widok, o soo chosi???:loveu: :roll:
Spróbuję

Dzięki, dzięki:Rose: :Rose: :Rose:

HA, umi się :B-fly: Moja inteligencja przekroczyła wszelkie granice przyzwoitości i totalnie mnie zaskoczyła :cool3:

[U][URL]http://babelfish.altavista.com/babelfish/tr[/URL][/U]

mata ludziska, czytajta:loveu: :lol: ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...