Jump to content
Dogomania

Kaliningrad 28-29.07


Jagoodka

Recommended Posts

[quote name='NigdyNigdy']Nasz Konsulat się takimi sprawami nie zajmuje :evil_lol:
Dzwoniłam przed chwilą i to potwierdzili - odsyłają do firm ubezpieczeniowych, ale jakich niestety nie potrafili powiedzieć :roll: [/quote]
aa, no to na maila mi na pewno nie odpisza
ale od czego sa gogle :) to chyba to, troche niewazne, ale naswietlaja sprawe :)
[URL]http://www.aini.pl/wnioski.htm[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 494
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[B]Strumyk[/B]
- dzięki wielkie!!!
(Tu widać jak działa Kaliningrad; kopalnia wiedzy pod ręką , a ja szukam w Rosji :razz:)


[quote name='NigdyNigdy']To już chyba ten sam próg co mój :diabloti:
[/quote]

No i nasz próg "najlepszy" ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawana']a ja błagam o jakieś informacje dotyczące wystawy do kiedy zgłoszenia i jakie opłaty i gdzie zgłoszenia wysyłać ?
[/quote]

To już wszystko było:
zgłoszenia mailem - [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] - z tego adresu mi napisali, że można tak zgłaszać,
opłata 40 euro teraz, na wystawie około 50.

Jedynie termin zgłoszeń jest nieznany - ale myślę, że im szybciej tym lepiej :lol: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hawana']a ja błagam o jakieś informacje dotyczące wystawy do kiedy zgłoszenia i jakie opłaty i gdzie zgłoszenia wysyłać ?

informuje jeszcze ze jak pojedziemy to możemy wziasc ze soba kilka osob + psy[/quote]
I termin minal w grudniu 2006!!!
II termin - 29 czerwca - 40E
III termin 10 lipca - 60E
Przez telefon powiedzieli, ze oplaty na wystawie takie same jak w konkretnych terminach.
A zgłoszenie najlepiej wysyłac przez formularz internetowy na stronie
[url]http://dogzapad.moy.su/board/[/url] tylko trzeba tam wybrac w "dog show" CACIB 2007

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, dzwonicie z pytaniami o ceny OC, a ja wyslalam maila (wspominalam wczesniej) i dostalam odpowiedz :multi::multi:

"Szanowna Pani Dagmaro,
rzeczywiście w Rosji obowiązują wyłącznie rosyjskie ubezpieczenia komunikacyjne, których polisę musi wykupić każdy cudzoziemiec wjeżdżający do Obwodu Kaliningradzkiego. Zwracam uwagę, że nie jest to europejska "zielona karta". Dla samochodów osobowych cena polisy uzależniona jest od mocy silnika, np. polisa ważna 15 dni dla pojazdu mechanicznych o mocy 70-100 koni mechanicznych kosztuje 1030 rbl. Cena ta może podlegać niewielkim zmianom ze względu na różnego rodzaju przeliczniki, np. walutowe, zrozumiałe tylko dla firm ubezpieczeniowych, a także obciążona dodatkową marżą, np. za pośrednictwo. Polisy rosyjskich firm wykupuje się w okolicy przejść granicznych, również po polskiej stronie granicy. Oprócz tego od stycznia br. niezbędne jest dokonanie odprawy celnej pojazdu po rosyjskiej stronie granicy, za którą należy zapłacić nie mniej niż 100 rbl. Łączy się to z koniecznością wypełnienia kilku dokumentów w języku rosyjskim oraz stratą nawet do 2 godzin czasu. Ostrzegamy też, iż wprawdzie do Obwodu dość łatwo wjechać własnym samochodem, ale wyjazd łączy się z poważnymi problemami związanymi z pokonaniem dojazdu do rosyjskiego przejścia granicznego. Czas oczekiwania na wyjazd wynosi nawet kilka dni. Sugerujemy zapoznanie się z informacjami na ten temat zamieszczonymi na naszej stronie internetowej w dziale Opieka konsularna: [URL="http://www.polkon-kaliningrad.ru/"]www.polkon-kaliningrad.ru[/URL] lub w poradniku "Polak za granicą" na stronie MSZ: [URL="http://www.msz.gov.pl/"]www.msz.gov.pl[/URL]"

Ja wiem, ze Rosja to specyficzny kraj (zdarzylo mi sie tam byc kilka razy), ale teraz juz przebijaja sami siebie :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Po przeczytaniu postu Strumyka nabieram coraz większej ochoty na Kaliningradzki CACIB :lol: .
Szkoda, że tam wystawy nie są organizowane częściej, bo w ramach tego parodniowego czekania na wyjazd z Obwodu można by opędzić jeszcze CACówki. No ale do lipca trochę czasu, może się wydłuży i będzie można załapać się na 11-12.08 :lol: ...

A tak poważnie: to myślę sobie, że najlepiej jest pojechać jakąś większą grupą - choćby od granicy, więc może pomyślimy o zorganizowanym wyjeździe, bo to taniej, bezpieczniej i sympatyczniej.
Rosyjski CAC kusi bardzo, więc ja jadę na 99% (za formalności zabiorę się na początku maja) tylko samochód mam z "górnego przedziału" ubezpieczeń.

A tak się jeszcze (po poczytaniu strony MSZ) zastanawiam czy nie wygodniejsza byłaby taka opcja:
do granicy - samochód, od granicy do Kaliningradu (35 km) - pociąg, albo jakiś taki podobny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaur']
A tak poważnie: to myślę sobie, że najlepiej jest pojechać jakąś większą grupą - choćby od granicy, więc może pomyślimy o zorganizowanym wyjeździe, bo to taniej, bezpieczniej i sympatyczniej.
[/quote]
A może po prostu spotkamy się przy granicy. Będzie nas wtedy niezła ekipa, więc będziemy mieli większą siłę przebicia i perswazji przy pertraktowaniu z celnikami. a jeżeli będą problemy to będziemy mieli sforkę psów, którą zawsze można trochę postraszyć (hihihi to akurat żart, ale rozbawiło mnie to czekanie parę dni na granicy :D)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagoodka']A może po prostu spotkamy się przy granicy. Będzie nas wtedy niezła ekipa, [COLOR=black]więc będziemy mieli większą siłę przebicia i perswazji przy pertraktowaniu z celnikami[/COLOR]. a jeżeli będą problemy to będziemy mieli sforkę psów, którą zawsze można trochę postraszyć (hihihi to akurat żart, ale rozbawiło mnie to czekanie parę dni na granicy :D)[/quote]

Dokładnie o to mi chodziło :lol:!
Można także "poprzemieszczać się" w samochodach (zwłaszcza, że od granicy jest do Kaliningradu jest około 40 km) - zmniejszając koszty, ilość papierów do wypełnienia, rozmów z celnikami itp..

Te parę dni też rozbawiło, ale tak jakoś na czarno, tym bardziej, że na stronie MSZ jest napisane:
[COLOR=blue]"Cudzoziemcy, w tym obywatele polscy, zamierzający wyjechać z Obwodu Kaliningradzkiego do Polski przez drogowe przejścia graniczne narażeni są na długotrwałe, [B]sięgające nawet 6 dni[/B], oczekiwanie w kolej­ce na wjazd na teren przejścia granicznego, w bardzo trudnych warunkach socjalnych. Oszuści – za nieformalną opłatą – oferują możliwość przekroczenia granicy poza kolejnością; jest to działanie całkowicie bezprawne."[/COLOR]

[COLOR=black]No ale podobno świat należy do odważnych, więc trzeba przygotować się na pionierską wycieczkę; zabrać śpiwory, sprzęt turystyczny,zapas żarcia na dwa tygodnie i JECHAĆ !!!:diabloti: [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagoodka']A może po prostu spotkamy się przy granicy. Będzie nas wtedy niezła ekipa, więc będziemy mieli większą siłę przebicia i perswazji przy pertraktowaniu z celnikami.[/quote]

Słuchajcie, ja byłam w Kaliningradzie na wystawie lipcowej w zeszłym roku i choć do przyjemnych przeprawa przez granicę nie należała, to jednak nie było tak tragicznie ;)
Najgorsze było.... słońce- nie wiadomo, co z psami robić.
Klimatyzację mam, ale ile mozna stać w upale i w korku z włączonym silnikiem (radzę zatankować przed wjechaniem w kolejkę ;) ).
Oprócz tego, warto poprosić organizatorów o uprzedzenie celników, że będą jechać ludzie z psami- nie koniecznie poskutkuje, ale jest zawsze jakaś szansa na skrócenie czasu oczekiwania, a w takich warunkach, nawet godzinka wydaje się być zbawieniem :)
Co jeszcze....?
Przy każdej kolejce pytajcie, proście, błagajcie o puszczenie poza kolejnością, bo wieziecie psy - niektórzy celnicy rosyjscy serce mają ;)
Ale niestety, polscy celnicy mi też nie ułatwili w zeszłym roku życia (a wręcz taki jeden bardzo mi je utrudnił :mad: ) dlatego warto zadzwonić do naszego Konsulatu w Kaliningradzie z prośbą o poinformowanie naszych celników o łaskawe traktowanie Polaków jadących z psami na tę wystawę (najlepiej rozmawiać z Konsulem).
Powodzenia! :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='strumyk']No i wlasnie problem polega na tym, ze odprawa celna weszla od stycznia[/quote]

Łeeeee....
To macie dodatkową karuzelę....
Proponuję zatem, zadzwonić do naszego Konsulatu w Kaliningradzie i dowiedzieć się jak taka odprawa NAPRAWDĘ wygląda- może tylko tak strasznie opisują....? :roll:
Może od stycznia im się już znudziło wszystkich przetrzepywać od stóp do głów? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='strumyk']Pociagi przyjezdzaja kolo 11 i 22 - oczywsice nie trzymaja ich. Podobnie nie trzymaja autobusow kursowych, ale tez przyjezdzaja w malo atrakcyjnych porach. Nawet statki sprawdzlaam - i tez kiszka :)[/quote]


A te mało atrakcyjne godziny autobusów i statków to jakie???
No i gdzie można do nich wsiąść?

Bo tak sobie myślę, że lepszy parogodzinny "piknik" przed wystawą niż parodniowy w oczekiwaniu na wjazd na przejście graniczne.
Zwłaszcza, że to jest środek lata...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaur']A te mało atrakcyjne godziny autobusów i statków to jakie??? No i gdzie można do nich wsiąść?[/quote]
[B]
pociag [/B]- jak widze na lipiec jest jeden (teraz 2) Gdańsk Główny
Kaliningrad
27.07.07
odj 15:09
przyj 22:35
czas - 5:26

[B]autobus - Gdansk PKS
[/B][URL]http://www.pks.gdansk.pl/cennik.php?cen=kaliningrad#cennik1[/URL]
[SIZE=2]
[/SIZE] [B]
statki - jak widac trzeba dzwonic, bo stare info
[/B] [CENTER]REJSY Z POLSKI DO ROSJI W ROKU 2006
ELBLĄG - KRYNICA MORSKA - FROMBORK - KALININGRAD

[/CENTER]
[CENTER]ELBLĄG - KRYNICA MORSKA [/CENTER]
[CENTER]wg czasu polskiego [/CENTER]
[CENTER]wg czasu rosyjskiego [/CENTER]
ELBLĄG - odjazd [CENTER]7.30[/CENTER]
[CENTER]8.30[/CENTER]
KRYNICA MORSKA - przyjazd [CENTER]8.15[/CENTER]
[CENTER]9.15[/CENTER]
[CENTER] KRYNICA MORSKA - FROMBORK[/CENTER]
KRYNICA MORSKA - odjazd [CENTER]8.30[/CENTER]
[CENTER]9.30[/CENTER]
FROMBORK - odprawa graniczna i celna w Polsce [CENTER]9.00[/CENTER]
[CENTER]10.00[/CENTER]
[CENTER]FROMBORK - KALININGRAD [/CENTER]
FROMBORK - odjazd [CENTER]9.30[/CENTER]
[CENTER]10.30[/CENTER]
KALININGRAD - odprawa graniczna i celna w Rosji [CENTER]10.45[/CENTER]
[CENTER]11.45[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich :)
Ja już nawet myślałam, żeby wrócić z Kaliningradu przez Litwę, ale w ambasadzie litewskiej mi odradzają, bo może być problem z przewozem psów z krajów spoza Unii.
W ZK w kaliningradzie powiedzieli mi że zgłoszenia są do końca czerwca i na zgłoszeniu nalezy napisać, że płatne na miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Gdzieś TY taką perełkę znalazłaś, może jest tam tego więcej ? :loveu: Może jakiś strój obowiązuje, albo jakieś testy lub badania też. Ale nie ma się co martwić, na granicy na pewno można nakupować takich apteczek i czego tam trzeba do wyboru do koloru oczywiście za odpowiednią ZAWYŻONĄ znacznie cenę. A ciekawe czy można wywozić takie apteczki bo jak jakiś dogomaniak się w końcu wybierze do nich to może nakupować dla innych:lol:

Wiecie co, ja mam w nosie takie kraje, chcą się izolować to niech się izolują!

Link to comment
Share on other sites

[I]:megagrin:"Rzecznik Izby Celnej w Olsztynie Ryszard Chudy mówi, że posiadanie apteczki jest warunkiem wjazdu także do Obwodu Kaliningradzkiego. Często jest też pretekstem do ściągania od Polaków dodatkowej opłaty. "[/I]

całość na [URL]http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,wid,8885360,wiadomosc.html[/URL]

:bye:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...