Jump to content
Dogomania

Pieski wyciągnięte z olkuskiej mordowni szukają domów.


iwoniam

Recommended Posts

[quote name='iwoniam']Mój TZ poprosił, abym weszła i zobaczyła wpisy oraz napisała kilka słów co niniejszym czynię:

Marta..

Uważam, że nie ma czego komentować,
Ada jeje mnie nie zna
Przeprowadziła ze mną w życiu jedną telefoniczną rozmowę, podczas której starała mi się narzucić swoje zdanie i "warunki", żądania, jej pomocy dla moich podopiecznych psów.
Z pomocy nie skorzystałam i od tego czasu jest na mnie cięta.

A co do Pałki. Ten człowiek na tak na nazwisko, nie inaczej.
Jak bardzo bym go nie lubiła to nazwiska mu zmieniać nie będę.

KTOZ to wspaniała instytucja. Pomaga setkom, tysiącom zwierząt (od gołębia po zwierzę gospodarskie) i jej opiekunom, nie musi się z niczego tłumaczyć, bo to, co robi, czyni dobrze.
Każdego dnia tygodnia jeżdżę (w weekendy także) i staram się pomóc tak wielu zwierzętom jak jestem w stanie.

[B]Nie będę tłumaczyć się z moich działań, bo ja działam dla dobra zwierząt i zawsze dla nich, a nie ku gloryfikowaniu mojej osoby i jakichś tam zasług.[/B]
Dla mnie liczy się to, aby zwierzęciu było lepiej, [B]a nie to, aby siedzieć i dokuczać urzędnikom.[/B] Od tego są inni.
Jestem dumna, że także jako Inspektor KTOZ mogę pomagać. Działania urzędowe to tylko część pracy. a ta najważniejsza odbywa się kazdego dnia, osobiście, podczas interwencji.

[B]Krakowscy Inspektorzy [/B]wiele serca wkładają w pomoc zwierzętom, [B]pracując nieraz znacznie dłużej niż mogliby i jeśli ktoś tego nie rozumie to trudno.[/B]
Jedni nie lubią mnie, inni KTOZ, a jeszcze inni i mnie i Ktoz.
Trudno. Nie zależy mi na tych, którzy nie znając mnie wciąz mnie oceniają lub podają się za moich znajomych rozsyłając ciągle jakieś durne plotki.
Jeśli ktoś rozlicza mnie za działania Ktoz, zanim zostałam w nim zatrudniona, to sam pokazuje, iż jego wypowiedzi są nie na miejscu.
Nie komentuję durnych wpisów i [B]nie wdaję się w potyczki słowne, bo żal mi na to czasu,[/B]
Mam zbyt chore zwierzaki w domu i ten czas wolę poświęcić im, [B]a nie tłumaczeniu czegoś, co nie ma odniesienia do rzeczywistości.
[/B]
Jutro w południe na krakowskim rynku jest spotkanie "Zerwijmy Łańcuchy".
Ja tam będę. Mam nadzieję, że Wy także !

POZDRAWIAM WAS SERDECZNIE !!!

:)[/QUOTE]

Pani Iwono!
Rozumiem doskonale, że brakuje Pani czasu, ale TZ napisał, że złożyła Pani doniesienie do prokuratury na Pałkę - prosiłam zatem o info, gdzie można to przeczytać? Nie odnosi się Pani w swej wypowiedzi do tego, czy to doniesienie prywatne? W ogóle się Pani nie odniosła do tego!
Zanim została Pani zatrudniona na etacie inspektora KTOZ, ratowała Pani psy z Olkusza jako osoba prywatna, jak wiele innych, biorących w tym udział razem z Panią. Teraz nadal Pani to robi, ale jako kto? Bo jeśli jako inspektor KTOZ, tzn.że psy przechodzą pod opiekę organizacji!
Wyjaśnienie tego ma jak najbardziej odniesienie do rzeczywistości! Inny jest bowiem status zwierząt pod opieka osoby prywatnej, a inny pod opieką tak dużej organizacji.
Co do "dokuczania urzędnikom", jak Pani to sformułowała - to głównie dzięki ich działaniom może nadal istnieć mordownia w Olkuszu,Miedarach,Radysach, Wojtyszkach itd. Jeśli Pani jako inspektor organizacji pro zwierzęcej tego nie rozumie, to do końca życia będzie Pani miała takie zajęcie, a tacy jak Pałka pieniądze!! A psy "pieskie życie"!!

Link to comment
Share on other sites

[IMG][URL="http://imageshack.us/photo/my-images/266/z95b.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/scaled/large/266/z95b.jpg[/IMG][/URL][/IMG]

Kolejny raz zaginął Boston !! Tym razem zwiał z nowego domku w Zabierzowie Bocheńskim. Choc pani była sto razy upominana żeby go nie zostawiac samego na ogrodzie i żeby nie zdejmowac mu obroży z adresówką, pani zrobiła wszystko odwrotnie czyli pies jest bez obroży i wykorzystał chwilę kiedy nikogo w pobliżu nie było i uciekł. Nowej pani wydawało się, że on już ich tak pokochał, że już nigdzie się nie wybierze, a tu jednak taki jego charakter, że lubi biec przed siebie.
Bardzo proszę, gdyby ktoś gdzieś widział takiego psa w typie collie dajcie znać, bo go szukamy. Ma tez ogłoszenia na fb i popularnych portalach ogłoszeniowych. Jego nowa pani nazwała go Bartusiem, więc może reagowac na imię Boston lub Bartuś.
Gdyby ktoś coś wiedział prosze o telefon 605 106 866

Link to comment
Share on other sites

Jeśli się nie znajdzie, to nalezy szukać w Nowym Targu!!! Zabierzów Bocheński to gmina Niepołomice - na 2013r. ma podpisaną umowę na wyłapywanie ze schroniskiem w Nowym Targu! Niestety!!
Oby się ciekawy świata psiak znalazł! Może więcej spacerów mu potrzebne było? A może w okolicy suka z cieczką?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']
Jeśli Pani jako inspektor organizacji pro zwierzęcej tego nie rozumie, to do końca życia będzie Pani miała takie zajęcie, a tacy jak Pałka pieniądze!! A psy "pieskie życie"!![/QUOTE]

na forum wszyscy sa na ty, wiec tak bede pisac

epe, iwoniam nie odpisala ci na twoj post, co nie oznacza, ze tego nie zrobi (choc wcale nie musi)
tu nikt nic nie musi....
a co do zrozumienia, "wy" i "wasze" jedyne wg was pozyteczne metody niewiele daja
bo z urzednikami nie nalezy walczyc, tylko rozmawiac i oczywiscie, ze to jest trudne, ale oni sa (w kazdym kraju zreszta) jak male dzieci - trzeba ich uswiadamiac, powtarzac az do skutku....
i nawet jesli nam tu wszystkim na forum jest zle z tego powodu ze psy cierpia, to blokujac rozmowe, blokujecie wszelkie dzialania
bo poki co to ci urzednicy, a nie wy, wygrywaja albo nic nie robiac, albo wychodzac wam na przeciw...

a porownywanie dzialan iwoniam z pomoca dla Palki uswiadamia mnie jeszcze bardziej, ze takie klikanie i wipysywanie tekstow, oskarzen do osob, ktore na prawde zwierzakom pomogaja i to 24h / dobe (doslownie, nie tylko w przenosni) nie zasluguje na odpowiedz ze strony osob, ktore robia, a nie tylko o tym gadaja i pisza.....

Link to comment
Share on other sites

Krakowianko!
Mylnie odczytujesz moje intencje, jeśli chodzi o Iwoniam! Ja od dawna widzę i doceniam to co ONA ROBI DLA ZWIERZAKÓW!!!
Chcę tylko, aby aktualnie, gdy jest na etacie inspektora KTOZ, wyjaśniła,czy nadal psy z Olkusza są zabierane prywatnie, czy jak to KTOZ ma w zwyczaju, zabierane przez inspektora KTOZ Iwonę??
W czasie zeznań inspektorów KTOZ, którzy byli powołani jako świadkowie oskarżonego, wiele się dowiedziałam - m.innymi, że KTOZ finansował szczepienia psów u Pałki, zabierał psy od niego,na swoje utrzymanie,do czasu znalezienia domu ostatnio byli w maju 2012r. nawet ciasto Pałce przywieźli, a zabierali psy, które ponoć u Pałki kastrowano bez znieczulenia!!!
Ale mimo tego, zeznali, że nie zauważyli nic co mogło by świadczyć o znęcaniu się nad zwierzętami!!
Co do gmin - jeśli osoba zatrudniona w referacie ochrony środowiska jest przyjazna zwierzętom, to i wykonanie ustawowych obowiązków w takiej gminie jest inne! I można rozmawiać i podpowiadać co jeszcze można zmienić na lepsze.
Ale jesli brak takiej osoby,to niestety trzeba egzekwować prawnie, to co się zwierzętom należy, bo nie ma z kim rozmawiać - ze ścianą się nie da!

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze na temat urzędów i urzędników - najlepiej ujęła to Potter ze Stowarzyszenia Obrony Zwierząt:

[COLOR=#333333][FONT=Arial]W jaki sposób zmienić urzędniczą mentalność? Empatii i szacunku do zwierząt nie nauczymy w ciągu kilku lat. Możemy jednak chociaż wymóc stosowanie się do obowiązującego prawa i rzetelne wypełnianie swoich obowiązków wynikających z ustaw. Zapewnienie należytej opieki bezdomnym zwierzętom nie powinno wynikać z dobrej woli lub wrażliwości tego czy innego urzędnika, to powinien być obowiązek, kontrolowany społecznie

[B]
Warto odwiedzić jej stronę:

[/B][/FONT][/COLOR][URL]http://www.obrona-zwierzat.pl/polityka-gmin-wobec-zwierzt.html[/URL][COLOR=#333333][FONT=Arial]
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='epe']Krakowianko!
Mylnie odczytujesz moje intencje, jeśli chodzi o Iwoniam! Ja od dawna widzę i doceniam to co ONA ROBI DLA ZWIERZAKÓW!!!
Chcę tylko, aby aktualnie, gdy jest na etacie inspektora KTOZ, wyjaśniła,czy nadal psy z Olkusza są zabierane prywatnie, czy jak to KTOZ ma w zwyczaju, zabierane przez inspektora KTOZ Iwonę??
W czasie zeznań inspektorów KTOZ, którzy byli powołani jako świadkowie oskarżonego, wiele się dowiedziałam - m.innymi, że KTOZ finansował szczepienia psów u Pałki, zabierał psy od niego,na swoje utrzymanie,do czasu znalezienia domu ostatnio byli w maju 2012r. [B]nawet ciasto Pałce[/B] [B]przywieźli[/B], a zabierali psy, które ponoć u Pałki kastrowano bez znieczulenia!!!
[B]Ale mimo tego, zeznali, że nie zauważyli nic co mogło by świadczyć o znęcaniu się nad zwierzętami!![/B]
Co do gmin - jeśli osoba zatrudniona w referacie ochrony środowiska jest przyjazna zwierzętom, to i wykonanie ustawowych obowiązków w takiej gminie jest inne! I można rozmawiać i podpowiadać co jeszcze można zmienić na lepsze.
Ale jesli brak takiej osoby,to niestety trzeba egzekwować prawnie, to co się zwierzętom należy, bo nie ma z kim rozmawiać - ze ścianą się nie da!

MASZ NA TO WSZYSTKO CO NAPISAŁAS DOWODY CZY OD LUDZI TO WIESZ EPE?

Edited by majku33krakow
Link to comment
Share on other sites

Iwonko
dziekuję za to co napisłaś
rozumię, że forum, to nie miejsce do podawania wszystkich informacji

poprosiłam CIę o wpis, bo bardzo niesprawiedliwe wydało mi się pisanie o Tobie takich informacji, na które sobie pozwoliła ada

pozdrawiam i życzę jak zawsze wszystkiego dobrego!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krakowianka.fr']
a co do zrozumienia, "wy" i "wasze" jedyne wg was pozyteczne metody niewiele daja
[B]bo z urzednikami nie nalezy walczyc, tylko rozmawiac [/B]i oczywiscie, ze to jest trudne, ale oni sa (w kazdym kraju zreszta) jak male dzieci - trzeba ich uswiadamiac, powtarzac az do skutku....
i nawet jesli nam tu wszystkim na forum jest zle z tego powodu ze psy cierpia, to blokujac [/QUOTE]
gdyby wszyscy tak rozumowali, to dzis w Polsce bylby [B]uboj rytualny, [/B]w Europie dalej[B] testowali by kosmetyki na zwierzetach, [/B]w Niemczech dalej byla by [B]dozwolona zoofilia. [/B]Dzieki tym osobom ktore mysla inaczej, w tych tematach nie ma juz cierpienia zwierzat.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta72'][URL]http://www.zwyklybohater.pl/znalezc-dom-i-dac-schronienie-bezdomnemu-psu-to-jej-pasja[/URL].[/QUOTE]
Marta, kochana jesteś.

[quote name='Malgoska']jakies głosowanie potem bedzie ?
daj znać[/QUOTE]

[quote name='Marta72']jak dostanę jakieś info dam znać oczywiście:)[/QUOTE]
Zrozumialam, ze wyboru dokonuje 6-cio osobowe jury. Malgoska rzuć okiem na stronę.

Link to comment
Share on other sites

Moze otworz sobie google I sprawdz czy juz nie ma....

A tak apropos - jesli ty I twoje kolezanki ada-jeje zaczelybycie wspolpracowac z dogomaniakami I na FB, zamiast ciagle tylko w kolko wszystkich krytykowaly bo nie jest po "waszemu" to wywalczylibysmy razem wiecej. Bo zauwaz ze my wszyscy tu zawsze podpisalismy I przekazywalismy dalej twoje info, petycje, linki itd... I takze te, ktore fundacja Pro Animals ma swoich stronach zalaczyla. Ale jak juz cokolwiek innego ktos inny wklei albo napisze to zamiast grzecznie zapytac, porozmawiac, bo wszyscy jestesmy po stronie zwierzat I zyjemy w demokracji (jaka by ona byla niedoskonala...) To niestety od razu p/nam sa rzucane obrazliwe komentarze, oskarzenia I wyciagane pochopne wnioski oraz zadania a tu co najwyzej mozna prosic bo zadac to sobie moze Sad... A to wcale nie jednostki wywalczja cokolwiek, a masa czyli my wszyscy. I zamiast tak ciagle byc p/ nam, moze trzeba byloby zaczac z tymi licznymi jednostkami wspolpracowac....
To tak w ramach wyjasnienia. Jesli chcemy rozmawiac, mozemy. Walczyc tu z wami nie bede bo za duzo jest do zrobienia.

Epe, dziekuje ci za wyjasnienie twojej opinii. Moge sie nawet zgodzic z tym co napisalas nt urzednikow (w teorii) ale praktyka wiemy jaka jest. Z ludzmi trzeba rozmawiac a nie tylko egzekwowac inaczej w niektore miejsca nie bedzie wstepu. Ale to juz inna dyskusja, mozemy ja przeprowadzic na pw.

Co do Iwoniam, to jest pracownikiem KTOZu od polowy tego roku. Nadal nie rozumiem, dlaczego sa jej poddawane zarzuty za cos co sie dzialo w 2012 roku albo wczesniej.
I jeszcze jedno. KTOZ moze nie byc doskonaly. Ale gdyby go w Krakowie nie bylo I nie zajmowal sie tym wszystkim czym sie zajmuje, to zwierzetom tu byloby co najmniej tak zle jak w Olkuszu albo innym pseudo-schroniskom... A wolontariat wszystkiego nie rozwiaze I wiem tu o czym mowie, bo bylysmy wolontariuszami od 11 roku zycia kiedy to jeszcze nie bylo ani internetu, ani dogomanii ani pewnie nikogu tu zajmujacego sie w jakiejkolwiek skali pooprawianiem bytu schroniskowym zwierzetom.....

Zamykam moja wypowiedz bo mam do zrobienia ogloszenia psie I kocie....

Link to comment
Share on other sites

krakowianka.pr Z czescia Twojego wpisu, sie zgadzam, nie jetem przeciwko WAM jak napisalas, ale przeciwko obludnikom, przeciwko tym ktorzy bronili/bronia P. KTOZ nigdy nie mial ochoty wspolpracowac z jakas tam ada-jeje, (a wiem co pisze), to oni sa potega. I choc nie wszystko potepiam co robi KTOZ to jednak z tym co definitywie szkodzi zwierzetom nigdy sie nie zgodze. Nie wyobrazam sobie wspopracy z obludnikami, klamcami ( nie wkladam wszystkich do jednego wora). Sama zreszta wiesz ze nie jest to temat do rozmowy na dogo.

Link to comment
Share on other sites

gdzieś tu przeczytałam teraz nie mogę znaleźć gdzie, że znowu do Olkusza zaglądają świry od A.K., martwię się o suczkę ze zdjęcia, że może ją zabrały bo ponoć były po nią dwie panie...suczka była tam najdłużej ze wszystkich psów, tyle tam przeszła, włącznie z pogryzieniem i sterylizacją przez pijanego pseudo weterynarza. Nikt się nią nie interesował, wysyłałam ją gdzie mogłam i nikt nie był chętny do pomocy i nagle zjawiły się dwie panie i ją wzięły. Zwykle jak była informacja, że psa zabrała rodzina z dzieckiem lub jakieś panie to pies zostawał zlikwidowany lub gdzieś wyrzucany, a teraz doszła jeszcze jedna ciekawa opcja...może ktoś kto tu zagląda wie co mogło się z nią stać, to jest super suczka, ma bardzo fajny charakter

[IMG][IMG]http://imageshack.us/a/img7/9900/hyq6.jpg[/IMG]

[IMG][IMG]http://imageshack.us/a/img689/7979/oddp.jpg[/IMG][/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Till']gdzieś tu przeczytałam teraz nie mogę znaleźć gdzie, że znowu do Olkusza zaglądają świry od A.K., martwię się o suczkę ze zdjęcia, że może ją zabrały bo ponoć były po nią dwie panie...suczka była tam najdłużej ze wszystkich psów, tyle tam przeszła, włącznie z pogryzieniem i sterylizacją przez pijanego pseudo weterynarza. Nikt się nią nie interesował, wysyłałam ją gdzie mogłam i nikt nie był chętny do pomocy i nagle zjawiły się dwie panie i ją wzięły. Zwykle jak była informacja, że psa zabrała rodzina z dzieckiem lub jakieś panie to pies zostawał zlikwidowany lub gdzieś wyrzucany, a teraz doszła jeszcze jedna ciekawa opcja...może ktoś kto tu zagląda wie co mogło się z nią stać, to jest super suczka, ma bardzo fajny charakter

[IMG][IMG]http://imageshack.us/a/img7/9900/hyq6.jpg[/IMG]

[IMG][IMG]http://imageshack.us/a/img689/7979/oddp.jpg[/IMG][/IMG][/QUOTE]
dotarla do mnie informacja z dosc wiarygodnego zrodla, ze AK po opuszczeniu aresztu dziala nadal i ma znow swoje dziuple, ale wie o tym rowniez KTOZ, mam nadzieje ze trzymaja palec na pulsie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...