Jump to content
Dogomania

XVI Wystawa Psów Rasowych Kraków 16-17.06.2012 r .


marcelinka371

Recommended Posts

  • Replies 190
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W komunikacji miejskiej psy mają być w kagańcu , bilet kasujesz ''normalny'' tzn taki bez zniżek żadnych za 3zł20gr
Psiaki na ulicach na smyczach zazwyczaj bez kagańców i nikt raczej się nie czepia

Edited by kasia.rott
Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasia.rott']W komunikacji miejskiej psy mają być w kagańcu , bilet kasujesz ''normalny'' tzn taki bez zniżek żadnych za 3zł20gr
Psiaki na ulicach na smyczach zazwyczaj bez kagańców i nikt raczej się nie czepia[/QUOTE]
dzięki :) (ale ceny biletów!!!! a tak marudzimy w Lublinie na 2.80 za normalny....)

Link to comment
Share on other sites

co do cen biletów wklejam link [url]http://mpk.krakow.pl/pl/bilety2/cenniki-biletow-jednoprzejazdowych-i-wieloprzejazdowych04082011/[/url]
a co do narączkowych maluchów to hymmm raczej bilet nie potrzebny a i jeszcze jedno jak kierowca jest dooopek to może nie zabrać pasażera z psem ( mi się nie zdarzyło bo nie używam MPK ale znajomym niestety tak)

Link to comment
Share on other sites

Może się jeszcze komuś przyda

[B][SIZE=2]Uprzejmie informujemy, że dostępne są jeszcze pokoje w hotelu Justyna, który znajduje się na terenie XVI Międzynarodowej Wystawy Psów. Rezerwacja pokoi pod numerem tel.12 649 80 00,[/SIZE][/B] [EMAIL="[email protected]"][SIZE=2][email protected][/SIZE][/EMAIL][SIZE=2] , [/SIZE][URL="http://www.hoteljustyna.pl/"][SIZE=2]www.hoteljustyna.pl[/SIZE][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem to w Krakowie ceny biletów są od ilości przystanków !! Bilety kupuje się w automacie na przystankach albo w tramwaju!!

Do wystawy jest 12 min. jazdy tramwajem nr 4, 10, 15 Ze Starego Krakowa oraz dworców. Wyjść na przystanku AWF

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monalisa4']Z tego co wiem to w Krakowie ceny biletów są od ilości przystanków !! Bilety kupuje się w automacie na przystankach albo w tramwaju!!

Do wystawy jest 12 min. jazdy tramwajem nr 4, 10, 15 Ze Starego Krakowa oraz dworców. Wyjść na przystanku AWF[/QU


nie ceny biletów nie zależą od ilości przystanków

Edited by kasia.rott
Link to comment
Share on other sites

Nie ma potrzeby kupować "narączkowemu" psu biletu, natomiast może być problem z kagańcem, a raczej jego brakiem u takiego psa. Wielokrotnie zdarzyło mi się oberwać od kierowcy lub kontrolera, że pies nie ma kagańca, a jeżdżę MPK z niedużymi psami (mam cavaliera i młodego whippeta). Cavalier od kilku lat jeździ w kagańcu, natomiast miałam nadzieję, że dopóki whippet jest szczeniakiem i wożę go na rękach to będę go spokojnie wozić bez kagańca. Zdarzyło mi się nie dojechać na trening, bo kierowca wyrzucił mnie z autobusu robiąc przy tym wielką awanturę o to, że szczeniak, którego trzymałam na rękach nie ma kagańca, a jego nie obchodzi, że to jest SZCZENIAK ;)

[quote name='breszkin']Szczenię? Szczenię! :) Wymiarów nikt nie precyzuje, albo ja nie wiem :)[/QUOTE]
I tu się można BARDZO mylić ;)

Tak jak mówię, może ja mam jakiegoś pecha do kierowców, ale dla nich nie ma znaczenia wiek i wielkość psa, pies MUSI mieć kaganiec. Dlatego "przyjezdnym" polecam na wszelki wypadek zorganizować sobie jakikolwiek najprostszy namordnik, bo można się niemiło rozczarować ;)

Link to comment
Share on other sites

jako mieszkanka krakowa, jeżdżąca mpk z dwoma psami(sznaucerami miniaturami) wyprostuję trochę :)

[quote name='kasia.rott']W komunikacji miejskiej psy mają być w kagańcu , bilet kasujesz ''normalny'' tzn taki bez zniżek żadnych za 3zł20gr
Psiaki na ulicach na smyczach zazwyczaj bez kagańców i nikt raczej się nie czepia[/QUOTE]

ustalmy jedno! także do postów pod spodem, kupujemy bilet dla siebie, czyli osoby normalnie pracujące bez żadnych zniżek kupują bilet normalny, a psu nie trzeba kupować biletu ;) pies jedzie jakby na naszym bilecie

[quote name='panbazyl']dzięki :) (ale ceny biletów!!!! a tak marudzimy w Lublinie na 2.80 za normalny....)[/QUOTE]

[quote name='kasia.rott']co do cen biletów wklejam link [URL]http://mpk.krakow.pl/pl/bilety2/cenniki-biletow-jednoprzejazdowych-i-wieloprzejazdowych04082011/[/URL]
a co do narączkowych maluchów to hymmm raczej bilet nie potrzebny a i jeszcze jedno jak kierowca jest dooopek to może nie zabrać pasażera z psem ( mi się nie zdarzyło bo nie używam MPK ale znajomym niestety tak)[/QUOTE]

nie wchodzę na cennik ale pewnie dobry jest ;) jeśli chodzi o bilet dla psa to wyjaśniłam wcześniej, a co do wyrzucenia z mpk to w skrajnych przypadkach robią tak, choć nie jestem pewna czy ma do tego prawo... jeśli pies jest w kagańcu lub mały piesek na rękach to raczej nie mają się do czego przyczepić

[quote name='Monalisa4']Z tego co wiem to w Krakowie ceny biletów są od ilości przystanków !! Bilety kupuje się w automacie na przystankach albo w tramwaju!!

Do wystawy jest 12 min. jazdy tramwajem nr 4, 10, 15 Ze Starego Krakowa oraz dworców. Wyjść na przystanku AWF[/QUOTE]

Nie są od ilości przystanków, jak ktoś już zanegował przede mną. Bilety są jednoprzejazdowe/30-min, dwuprzejazdowe, 60-min, 90-min, dzienne itd.

Ah i jeśli chodzi o psa w mpk, właściciel musi mieć ze sobą zaświadczenie o szczepieniu psa na wściekliznę, oraz podsumowując wcześniejsze informacje kantarek lub kaganiec, choć małe pieski raczej mogą być na rękach, mi się tylko raz zdarzyło iż kierowca powiedział iż mam oba psy brać na ręce ponieważ nie mają kagańcy a jest tłok... Kontrolerzy się raczej nie czepiają.
A jeśli chodzi o chodzenie psa po mieście to można na smyczy bez kagańca ewentualnie w kagańcu bez smyczy np. na plantach ;) Straż miejska się także nie czepia bardzo jeśli zamiast kagańca jest kantarek ;)

PS. nie wiem czy był wcześniej wstawiany, poszukam, lecz szukam planu wystawy jeśli ktoś by mógł podrzucić, bo nie mogę znaleźć...

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]jeśli chodzi o bilet dla psa to wyjaśniłam wcześniej, [U]a co do wyrzucenia z mpk to w skrajnych przypadkach robią tak, choć nie jestem pewna czy ma do tego prawo[/U]... jeśli pies jest w kagańcu lub mały piesek na rękach to raczej nie mają się do czego przyczepić[/QUOTE]

Nie mają prawa wyrzucić pasażera z psem.
W każdym autobusie\tramwaju i na przystankach są umieszczone przepisy porządkowe dotyczące przewozu osób i bagażu.I tam jest wyraźnie napisane że zwierzęta można przewozić(psy w kagańcu i na smyczy,mniejsze zwierzaki mają być umieszczone w koszach,klatkach etc).

[URL]http://www.mpk.krakow.pl/Data/Files/_public/mpk/regulamin-przewozow/przepisy-porzadkowe---tekst-jednolity.pdf[/URL]

Jedyną sytuacją w której motorniczy może nas wyrzucić z pojazdu jest brak kagańca u psa lub odmowa jego założenia :)

Edited by Mona
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...