Jump to content
Dogomania

pies a obrona własna


Hanako

Recommended Posts

jako że ja sensownych danych na ten temat znaleźć nie potrafię, pytam tutaj, bo może ktoś wie:

czy jeśli zostanę zaatakowana w sposób, który może zagrażać mojemu życiu i zdrowiu, mam prawo użyć w obronie własnej psa? czy jeżeli mój pies ugryzie atakującego, nie czeka mnie grzywna, bądź, co gorsza, nakaz uśpienia psa?
przepisy które znalazłam, traktują tylko o szczuciu i to na niekorzyść szczującego.

zastanawia mnie od pewnego czasu możliwość zastosowania IPO w życiu zwykłego śmiertelnika, ale jeśli ma to pociągać za sobą tak poważne konsekwencje prawne, to doprawdy, nie widzę sensu.

Link to comment
Share on other sites

Niestety bronić się możesz sama bo użycie psa to tak jak atak niebezpiecznym narzędziem .Nawet na własnej posesji musisz mieć na wejściu tabliczkę ostrzegawczą i psa zamkniętego za podwójnym ogrodzeniem w przeciwnym wypadku też będziesz odpowiadać karnie jak pies ugryzie.A co do IPO to po prostu zabawa z psem.Zauważ ,że psy służące w policji czy innych służbach nie gryzą raczej ,a powalają .Nie znam wszystkich przepisów ale polskie prawo uważa ,że lepiej uciekać niż się bronić bo możesz np przekroczyć uprawnienia obrony koniecznej.Dokładniej to u prawnika się dowiesz.

Link to comment
Share on other sites

wiem, że IPO nie służy wytrenowaniu maszyny do zabijania.
po prostu z nożem przy gardle czasem trudno uciekać. trudno mi też wyobrazić sobie psa, który stoi spokojnie obok i czeka, aż pańcia się wyrwie brzydkiemu panu.
no ale cóż, pozostaje mi nie lubić polskiego prawa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...