Jump to content
Dogomania

Kot i pies sam w domu?


oli:)

Recommended Posts

  • 1 month later...

Radzę wziąć psa bardzo spokojnego, takiego, który toleruje koty. Na początku aklimatyzacji nie można zostawiać psa z kotem, kontrolować sytuację, takze pod kątem drugiego psa, czy się zgadzają.
Mam psa i dwa koty, sunia, ze schroniska, od początku je tolerowała, chociaż jest zazdrosna czasami :) Ale na początku byłą w drugim pokoju i kontakty pod kontrolą.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Można. Musisz wybrać psa, który toleruje kociaki i innego typu zwierzynę. Jednak na początku musisz kontrolować i psa i kota. Tak aby zapanować nad którąś ze stron. Bo może być tak, że kot będzie bardziej "groźny" dla psa , niż pies dla kota. Dlaczego? Kot jest drapieżnikiem, i wprowadzasz do "jego" domu inne zwierze. Wiadomo, że pies może zrobić większą krzywdę kotu, niż kot psu, ale...

Ja swojego czasu, wprowadziłem do domu szczura którego mój pies zaakceptował, bo nie miał innego wyjścia. Mógł podchodzić do szczura tylko pod moją kontrolą, i na moje zaproszenie. Po około tygodniu, szczur latał po pokoju a pies tylko obserwował. I to też nie zawsze. Nie mógł być czujny, ani nie mógł się zbytnio skupiać na szczurze.

Link to comment
Share on other sites

GAJOS oj! Tu bym uważała na słowa - ja mam bardzo waleczne koty na osiedlu, jeszcze żaden pies im nie podskoczył ;) ale tak naprawdę "uczulenie" na koty zaczyna się od właściciela, o z 7mies. suką teraz pracuję i dla niej kot jest jak coś fajnego ruszającego się, ale bez rewelacji. Z Happy w młodości było identycznie, a wiele psów które znam mieszkają z kotami i nie ma problemu.
Tak samo, jak Happy nie wie co to małe dziecko albo szczeniak - jak zobaczyła szczeniaczka była autentycznie przerażona, co to za dziwna istota.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...