Jump to content
Dogomania

Dżeki ponownie w schronisku. Czy ten młody pies znajdzie wreszcie normalny dom ?


henikar

Recommended Posts

[quote name='gosia2313']chodzi wam o to, że "właściciele" będą chcieli jakiegoś nowego psa, czy odebrać dżekiego? I żeby właśnie dżekeigo im nie oddawać z powrotem?[/quote]

obojętne czy nowego czy konkretnie dżekiego - schroniskom nie zalezy na tym by wyadoptowac takim ludziom psa a za tydzień go złapać bo się będzie błąkać..

W ich ręce nie moze trafić żaden psiak, dzięki poinformowaniu schronisk jakąś pewność uzyskamy że z takich miejsc go nie dostaną

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No właśnie najlepiej to na piśmie, tylko to musi być z tego co się orientuję pismo od TOZu czy czegoś takiego. Bo na "gębę" niestety się nie da, bo nawet ostatnio w schronisku mówili, że ktoś może kogoś nie lubić i powiedzieć, żeby mu psa nie dawali, no i mają rację w sumie.

Link to comment
Share on other sites

najpierw toz musiałby być zawiadomiony - a chyba nie jest??

najlepiej zawsze podać w piśmie (oraz podczas ustnej relacji) świadków - kto był podczas wizyty przed adopc., podczas wydawania im psa, podczas interweniowania kiedy zniknął etc. kto był w to zaangażowany, kto widział, kto był..etc..

zawsze zabierać ze sobą aparat i dyktafon! :) wtedy nic nam nie umknie a i w razie czego są dowody. Ja już nikomu nie ufam..niestety..

opiszcie na wątku schroniska w którym jest Dżeki skrótowo tę historię, to już będzie jakiś alarm

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filomen']Pies na razie nie zostanie wydany do adopcji czy zwrotu właścicielom. zablokowałam na 2-3 dni
Poproszę o oficjalne pismo dlaczego psa nie mozna wydać właścicielom. I pytanie co dalej z psem?[/QUOTE]

dziękujemy. Czy takie oficjalne pismo może wystosować osoba prywatna czy musi to być organizacja typu TOZ?
jeżeli może być osoba prywatna to henikar - chyba Ona prowadziła tę adopcję? - na pewno takie pismo złoży

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że nie pisałam, ale byłam w świętokrzyskim, a tam nie mam możliwości korzystania z komputera. Jutro zadzwonię do schroniska w Chorzowie. Oni mieli dzwonic do kobiety. Muszę ich powiadomic o tym, że Dżeki jest w Sosnowcu. Przy schronisku działa TOZ, mam nadzieję, że wystosuja pismo. Na czarne kwiatki zaraz tych ludzi umieszczę. Będę chciała w tym tygodniu podjechac do schroniska w Sosnowcu, tylko nie wiem do której jest czynne. Jeżeli nie w tygodniu to napewno dam radę w sobotę.
Dżeki nie załatwia się w domu, natomiast niestety niszczy i gryzie rzeczy. Kobieta o tym wiedziała i nie robiła z tego problemu. Radziłam jej aby psinie dała jakieś zabawki itp. Muszę się zabrac za ogłoszenia.

Link to comment
Share on other sites

bardzo dziwna ta praktyka jest z tym TOZ'em .. nie bardzo rozumiem. Wiem że chodzi o to żeby nie nagadać na kogoś kogo się nie lubi - ale odpowiednio argumentując i opisując cała historię, tez im nie wystarczy? co więcej wydaje mi się (i sprawdzę to) że schronisko posiadając takie informacje o właścicielach i wydając im go tylko dlatego że pismo nie przyszło z TOZU a od osoby prywatnej która przeprowadziła adopcję - naraża się na kłopoty (schronisko)

[quote name='filomen']w schronisku powiedziano mi ze jak pismo bedzie z TOZu to nie wydadza "właścicielom"[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że nie będzie problemu. Psiaki z Będzina trafiały jeszcze do końca 2011 r. do schroniska w Chorzowie, toteż w miarę możliwości odwiedzałam to schronisko, organizowałam zbiórki. Myślę, że mi nie odmówią, tym bardziej, że osobiście przyjechałam z kobietą po psinę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gosia2313']Jak przyjedziesz w sobotę to może nawet go złapiesz na spacerze ;)[/QUOTE]

gosia2313 czytasz w moich myślach. Tak cichutko myślałam, aby na ciebie czy innych wolontariuszy trafić. Myślę, że sobota będziei OK.
Dzisiaj kontaktowałam się ze schroniskami w Chorzowie i Sosnowcu. Przedstawiłam cała sprawę jak wygląda. Mam nadzieję, że nawiążą ze sobą kontak tak jak obiecali i wysuną konsekwencje co do kobiety.

Edited by henikar
Link to comment
Share on other sites

Schronisko w Chorzowie przesłało faksem umowę adopcyjną Dżekiego do Sosnowca. Mam nadzieję, że wobec kobiety zostaną wyciągnięte konsekwencje. Proszę napiszcie mi czy w soboty są w schronisku w Sosnowcu wolontariusze i o której godzinie byłoby najlepiej przyjechać. Chciałabym odwiedzić Dżekiego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='henikar']Schronisko w Chorzowie przesłało faksem umowę adopcyjną Dżekiego do Sosnowca. Mam nadzieję, że wobec kobiety zostaną wyciągnięte konsekwencje. Proszę napiszcie mi czy w soboty są w schronisku w Sosnowcu wolontariusze i o której godzinie byłoby najlepiej przyjechać. Chciałabym odwiedzić Dżekiego.[/QUOTE]

Wolontariat jest w sobotę od 9-13:30 :) jego boks zwykle wychodzi na ostatnią, III-cią turę, czyli około godziny 12 :)

Link to comment
Share on other sites

Właśnie weszłam na dogo, aby zmienić temat. Byłam w sobotę w schronisku i widziałam Dżekiego. Niestety byłam za późno, Dżeki był zabrany wcześniej na spacer niż to było planowane i nie miałam okazji mu towarzyszyć. Jest w boksie razem z trzema psinami. Wiadome jak w schronisku.... a na dodatek jeszcze mrozy nie odpuszczają. Dzisiaj wydrukowałam jego zdjęcia. Jest rodzina, która straciła ostatnio psiaka i chciałaby adoptować, tylko oni wspominali o większym (wilczurkowatym) do roku. Muszę mu porobić ogłoszenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='henikar']Właśnie weszłam na dogo, aby zmienić temat. Byłam w sobotę w schronisku i widziałam Dżekiego. Niestety byłam za późno, Dżeki był zabrany wcześniej na spacer niż to było planowane i nie miałam okazji mu towarzyszyć. Jest w boksie razem z trzema psinami. Wiadome jak w schronisku.... a na dodatek jeszcze mrozy nie odpuszczają. Dzisiaj wydrukowałam jego zdjęcia. Jest rodzina, która straciła ostatnio psiaka i chciałaby adoptować, tylko oni wspominali o większym (wilczurkowatym) do roku. Muszę mu porobić ogłoszenia.[/QUOTE]

A mogłabyś im podesłać Grubego, żeby sobie zobaczyli i gdyby nie chcieli Dżekiego?
Gruby ma 15 miesięcy i jest w typie ONka, jak coś możesz podać mój numer 721035215
Gruby jest jeszcze na kwarantannie, ale gdyby byli chętni to zostanie poza koleją wykastrowany i może zmykać do domku :)
[URL]https://picasaweb.google.com/105403799412769020996/Gruby4444KwarantannaBoksNr5#5702037911864145410[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...