Jump to content
Dogomania

dwa boksery-kto tak ma??!!


eunice

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='apple']No nie wiem czy warunki lokalowe w przypadku bokserów nie mają znaczenia. Spróbuj trzymać dwa wulkany energii na 40 m kwadratowych?! Ja sobie tego nie wyobrażam.:evil_lol:[/quote]
Ja sobie jak najbardziej wyobrażam :multi: Mam 45 m kwadratowych i dwa mordziaki :loveu: Wszyscy żyją i są szczęśliwi :p

Link to comment
Share on other sites

A ja mysle troche inaczej niz wy. Mam dwa psy i szczerze mowiac to wolalabym miec jednego. To znaczy gdybym mogla poswiecac psom caly dzien, moglyby byc i trzy, ale jesli pracuje sie 8 godzin to.... no wlasnie, owszem psy sa szczesliwe, ze przebywaja w swoim towarzystwie, ale spacery z dwoma psami wygladaja inaczej:(. Treningi wygladaja inaczej, kontakt z psem jest inny, szczegolnie z tym drugim. Nie mam tyle czasu by wziac kazdego z psow na osobny spacer i poswiecic mu tyle czasu ile bym chciala, czesto nie moge zabierac psow ze soba, bo sa dwa:(. Czyli po obecnych doswiadczeniach- nie bylabym juz taka entuzjastyczna do zwiekszania psiego stada.

Link to comment
Share on other sites

Abi masz rację
oczywiście, że mając dwa psy i pracując zawodowo nie możesz poświęcać psom tyle czasu ile byś chciała, to zrozumiałe, ja sama nie mam go tyle ile bym chciała i wiem, że mam dużo więcej pracy niż osoby, które mają dwa psy
i sama się czasami zastanawiam, czy kiedykolwiek w przyszłości zdecyduję się na dwa psy

Link to comment
Share on other sites

hej Abi napisalas: "ale spacery z dwoma psami wygladaja inaczej:-(" - tzn jak?, na czym polega roznica? jakie sa minusy i jakie plusy?
Bo ja bym sie obawiala isc z dwoma duzymi psami: bo niewiem czy w razie czego bym dała rade utrzymac dwa!...:roll: na smyczy.;)
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='eunice']hej Abi napisalas: "ale spacery z dwoma psami wygladaja inaczej:-(" - tzn jak?, na czym polega roznica? jakie sa minusy i jakie plusy?
Bo ja bym sie obawiala isc z dwoma duzymi psami: bo niewiem czy w razie czego bym dała rade utrzymac dwa!...:roll: na smyczy.;)
Pozdrawiam.[/quote]
Moje to się wyraźnie cieszą jak oddzielnie wychodzą na spacery. Szczęśliwe są że pańcia może się skupić tylko na nich. No ale cóż nie mają wyboru, bo jak narazie nie mam zamiaru się żadnego pozbywać:evil_lol: :evil_lol: hehehehe
Co do wychodzenia to ja przez jakieś 2 lata wychodziłam z trzema psami (jeden duży dwa małe) , a moja siostra (gdy zostawiam jej psy pod opieke) wychodzi też wychodzi z trzema tyle że dwoma dużymi i jednym małym:evil_lol: . Spotem (box), małym Topsem i wielgaśnym Magnusem (Dogo Canario) I jakoś sobie radzi;)

Link to comment
Share on other sites

Jesli ktos ma watpliwosci czy bedzie w stanie zapanowac nad dwoma psami nie powinien nawet myslec o ich posiadaniu:(. Moze to okazac sie niebezpieczne nie tylko dla wlasciciela, ale tez i otoczenia.

Roznica w spacerach, no coz - latwo to sobie wyobrazic. Rzucamy naszemu psu patyki, pileczki, cokolwiek - a tu prosze pojawia sie drugi psiak, a z psami bywa tak, ze kazdy z nich uwaza, ze patyk kumpla jest fajniejszy. Wiec co nam zostaje, albo nie rzucac zadnemu, albo temu, ktory jest bardziej zaborczy - a co jesli zaborczym jest ten mlodszy - nasz do tej pory rodzynek wpada w depresje.

Jest jeszcze wiele innych aspektow. Ale wbrew ogolnemu, wielkiemu BUM na posiadanie kilku czworonogow - ja polecam sie nad tym zastanowic, bo jest fajnie z dwoma, ale bywa tez niefajnie.

Link to comment
Share on other sites

to o to mi chodzilo, bo te pytania to podstawa do jakiegokolwiek porozumienia/zrozumienia problemu :)
Teraz masz odpowiedz na 13, reszty nie moge teraz, bo wymagaja szerszego omowienia (szczegolnie 14-te).Na razie milej lektury tego co wyslalam i zapraszam do stosowania :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam,
ja też mam w mieszkaniu dwa bokserki. Aza ma 1,5 roku. Zeus natomiast 2 lata i trafił do mnie 2 miesiące temu. Zabrałam go z Wrocławskiego schroniska. Teraz wiem jak może byc ciężko z dwoma bokserami. Są to statystycznie trudne do ułożenia psy. Mam doświadczenie jednak Zeus nigdy nie miał do czynienia z rozumnym człowiekiem i teraz jest strasznie trudno czego kolwiek go nauczyc. Zresztą wkleję link tam jest o tym więcej:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=4396446#post4396446[/URL]

Ale warto dla wszystkich radosnych chwil. W końcu co dwa boksery to nie jeden nie?

Pozdrawiam:)[URL="http://img407.imageshack.us/my.php?image=zdj281cie19fj4.jpg"][IMG]http://img407.imageshack.us/img407/3236/zdj281cie19fj4.th.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

stary temat ale od niedawna mam dwa boksie jedna to moja "stara" Tequila a druga to nie mająca imienia jeszcze "nowy nabytek" nieudany prezent dla teścia od mojego TZta brata no i teściu wiedział gdzie ją usadowić (nie mogliśmy odmówić) początkowo miała być na chwile aż nie znajdziemy domku dla niej ale jak się okazało że Tequila przestała przy niej demolować to została bo mój TZ poszedł na żywioł lepiej dwa i nie mieć szkód hehehe

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...