Jump to content
Dogomania

Alarm! 8 sierotek- pomóżcie spłacić dług, który ciągle rośnie!


esperanza

Recommended Posts

[SIZE=3][B][COLOR=red]23.01.12
Suka-matka zeszła. Szczeniaki zostały same. Zabraliśmy je ze schroniska i obecnie przebywają w 3 domach tymczasowych. Zbieramy fundusze na szczepienia i szukamy domów. [/COLOR][/B][/SIZE]

[FONT=Arial][SIZE=2]Rozliczenia:
[/SIZE][/FONT][B][FONT=Arial][SIZE=2]Do tej pory wydatki to:
94,52zł- RC Starter 1,5kg+1,5kg gratis+ mousse+ RC Babymilk (udało się kupić bez marży w lecznicy)
56zł- RC Starter 2kg + 2 szt RC Starter Mousse
65zł- RC Babymilk
246zł- miesiąc pobytu 2 szczeniąt u Anima Rescue w Kamieńczyku
?- antybiotyk dla Didi w klinice na ul.Gajkowicza- 4 wizyty
[COLOR=red]840zł[/COLOR] (pobyt, leczenie z antybiotykiem, kroplówki, badanie krwi labki, USG labki) w klinice całodobowej
[/SIZE][/FONT][/B]

[B][FONT=Arial][SIZE=2]Razem: 1301,52zl

Wpłaty:
15zł- Jędrzej R.
150zł- kl. III E z II LO Ostrołęce
150zł- Ewa P. W,
80zl- Krzysztof O.
218,45zł- II LO im. Kamila
Cypriana Norwida w Ostrołęce
50zł- Benita M.
50zł- Zofia K[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=2]
[/SIZE][/FONT][/B]

[B][FONT=Arial][SIZE=2]50zł- Anna P.
[/SIZE][/FONT][/B]

[B][FONT=Arial][SIZE=2]Razem: 763,45zł[/SIZE][/FONT][/B]

[B][FONT=Arial][SIZE=2]Jesteśmy znacznie na minusie :-([/SIZE][/FONT][/B]



Wcześniej:
Kilka dni temu do schroniska w Kruszewie trafiła suka w typie owczarka niemieckiego z 8 około 3-tygodniowymi szczeniętami. Suczka z dnia na dzień zaczęła chorować. Jeszcze nie wiadomo, co jej jest. Dzisiejsza wizyta u weterynarza nie dała jednoznacznej odpowiedzi. Straciła mleko. Jest apatyczna, nie je.
To prawdziwa tragedia dla jej szczeniąt! Suka zupełnie przestała opiekować się szczeniakami.
Maluchy są zbyt małe, by mogły jeść samodzielnie.
One nie przeżyją w schronisku!
Nie ma tam innej suki karmiącej, a opieka nad maluchami, które muszą jeść co kilka godzin, przy prawie 400 innych zwierzakach jest po prostu niemożliwa.
Szukamy:
- suki karmiącej, której przyjmie po 1-2 maluchy
- domów tymczasowych, które podejmą się opieki nad maluchami przez 3-4 tygodnie
Pomocy!
Kontakt: 607-077-350

Edited by esperanza
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przypadkiem tu trafiłam. Skopiuję swój post z innego wątku:

[quote name='bric-a-brac']Dzisiaj pani Jola ze Znajdek zawiozła na sterylkę wyłapaną sukę na wybuchu. Sterylka ma być dziś popołudniu. Jeśli macie gdzie sukę przygarnąć, to pewnie nie będzie przeciwwskazań. W razie czego dzwońcie do p.Joli, numer tel jest na [URL="http://www.znajdki.pl/"]www.znajdki.pl[/URL] . Tylko trzeba wcześniej powiadomić, bo pewnie weci planują jej dać od razu leki powstrzymujące laktację.[/QUOTE]

Suka jest pod Radzyminem, mazowieckie. Sterylka ma być dziś chyba o 18tej.

Link to comment
Share on other sites

nie bardzo, bo mam już 6 psów, łącznie kilkanaście zwierzów w 1 pokoju..
wszystkie przychodzą na kilka dni i już nigdy nie wracają do schronów itp..
jak jestem w pracy 12 h to one byłyby same.. nie mogę ich ze sobą zabrać, ale zrobię FB zaraz..


[quote name='esperanza']iwoniam a byłabyś w stanie wziąć do siebie 1-2 maluchy?[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli szczeniaki mają już 3 tygodnie, to można je szybko przestawic na jedzenie dla szczeniąt samodzielnych. Musiałam tak robić, bo moje suki szybko odmawiały karmienia szczyli. Jak tylko pokazywały się zęby to koniec. Karmiłam mieszankami dla niemowlaków, gotowymi, do tego powoli siekane mięso, zółtko, biały ser. A były to i rasowce i wielorasowce. Wyrastały na takim karmieniu bardzo dobrze. Dodaję, że były to czasy, kiedy o specjalnym jedzeniu dla szczeniąt nikt nie słyszał nawet.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='esperanza'][COLOR=red][B]Suka-matka nie żyje. Zeszła w nocy.
Część maluchów jest chudsza, trzy trzeba zmuszać do jedzenia.
Pomocy! [/B][/COLOR]

Jutro rano jedziemy po 2 maluszki. Możemy przywieźć więcej do W-wy, ale jak na razie nie mamy gdzie.[/QUOTE]

Bosszzz.... :( :( Pomóżcie... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='esperanza']KaL dzięki za porady.
Niestety taka "zabawa" z maluchami w schronisku jest niemożliwa.
Przy 3 osobach na prawie 400 psów jest tyle roboty, że na gotowanie, siekanie, uczenie jedzenia z miski 8 szczeniąt po prostu nie ma szans :-(
Co innego w przypadku dt...[/QUOTE]

No niestety, fakt... Też kiedyś wykarmiłam 5 szczeniąt greyków na humanie, kiedy trafiły do mnie, miały po 3 dni, ale to jednak pełna obsługa 24/h...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...