Jump to content
Dogomania

moje bulwy i nie tylko bulwy ;)


lula2010

Recommended Posts

czekamy na pana Meza i lecimy z bulwami do weta....Lula (ciemna bulwa )pod moja krotka nieobecnosc, wydrapala sobie doslownie rany na szyi,brzuszku,cycuszku....:shake:,byly wczesniej wykluczone wszelkie gronkowce,swierzbowce, nuzence i inne...ponowimy badania,moze teraz cos wyjdzie aczkolwiek kiedys tam wet stwierdzil u Luli AZS....:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lula2010']czekamy na pana Meza i lecimy z bulwami do weta....Lula (ciemna bulwa )pod moja krotka nieobecnosc, wydrapala sobie doslownie rany na szyi,brzuszku,cycuszku....:shake:,byly wczesniej wykluczone wszelkie gronkowce,swierzbowce, nuzence i inne...ponowimy badania,moze teraz cos wyjdzie aczkolwiek kiedys tam wet stwierdzil u Luli AZS....:shake:[/QUOTE]


To jak wrócicie to pisz co i jak.

Dziś chyba u "wszystkich" Dzień Weta :roll:

Link to comment
Share on other sites

robali zadnych Lula nie ma....jest za to ATOPIA:shake:.....mala dostala znow zastrzyk ,niestety to steryd a ja nie mam pomyslu co dalej,bo sterydy rozwala jej serduszko i watrobe:mad:....dolegliwosci Luli nasilaja sie gdy jest bardzo wilgotno,a w Bydgoszczy albo leje,albo pada ,albo mzy:angryy:....nie moglo jej uczulic jedzenie ,bo dostaje caly czas karme dla alergikow...dzis juz 0 drapania ,a ja pilnuje ,zeby astunia jej nie wylizywala; Lula obrazona na "ojcow swych",bo ja trzymal w czasie badan ,pobierania zeskrobin,oczyszczania gruczolow i zastrzykow:evil_lol:,za to po wszystkim ,przy opuszczaniu weta ,chciala zezrec owczarka niem i opuszczala przychodnie u mnie pod pacha i rozezlona chciala mnie dziabnac w nos :diabloti: ;no bo czy zdrowa czy chora ,ona przeciez BULDOGIEM jest!!!:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lula2010']robali zadnych Lula nie ma....jest za to ATOPIA:shake:.....mala dostala znow zastrzyk ,niestety to steryd a ja nie mam pomyslu co dalej,bo sterydy rozwala jej serduszko i watrobe:mad:....[B]dolegliwosci Luli nasilaja sie gdy jest bardzo wilgotno[/B],a w Bydgoszczy albo leje,albo pada ,albo mzy:angryy:....nie moglo jej uczulic jedzenie ,bo dostaje caly czas karme dla alergikow...dzis juz 0 drapania ,a ja pilnuje ,zeby astunia jej nie wylizywala; [/QUOTE]


Bo z alergią atopową własnie tak jest - tylko zmoczy psa od góry i od razu drapanie i rozdrapywanie się.
Lula - będziesz musiała Luli kupic ubranko przeciwdeszczowe - serio. I zakładac je zawsze jak tylko bedzie padac, mżyc, siąpic, itd, itp.

Jak nie będzie się "moczyła" od góry to powinnyście dzięki sterydom zapanowac nad alergią. I wcale nie trzeba będzie ich często podawac.


Mona była alergikiem atopowym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bira']Wy powinniscie miec jakas karte stalego klienta u weta ;-)[/QUOTE]
....no....tez tak myslimy :diabloti:,jesli jest "nasz"wet ,to kasuje nas tylko za leki,pozostali za wszystko ,nawet jesli wizyta jest kontynuacja leczenia.....biora juz tez 5 zl za wypisanie recepty dla astki ,jesli jestesmy bez niej,a tylko z bulwami...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maupa4']Bo z alergią atopową własnie tak jest - tylko zmoczy psa od góry i od razu drapanie i rozdrapywanie się.
Lula - będziesz musiała Luli kupic ubranko przeciwdeszczowe - serio. I zakładac je zawsze jak tylko bedzie padac, mżyc, siąpic, itd, itp.

Jak nie będzie się "moczyła" od góry to powinnyście dzięki sterydom zapanowac nad alergią. I wcale nie trzeba będzie ich często podawac.


Mona była alergikiem atopowym.[/QUOTE]
Dzieki za rade i autentyczne podtrzymanie na duchu :loveu:;dzieki temu ,ze czytam Twoj (Wasz)watek troche rzeczy u bulw opanowalam( a przynajmniej tak mi sie wydaje,bo kazda bulwa jest inna i nieprzewidywalna) :eviltong:;ubranko na deszcz dla Luli sie "robi"...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lula2010']...
....nawet tak nie strasz....miala badania....no ,ale wszystko mozliwe jest...jak znow sie "cos" porobi-jeszcze raz [B]zbadamy pod katem gronkowca[/B]...[/QUOTE]


To jakby nie daj Bóg był to Lula gronkowiec to Lula na deszcz też tylko w ubranku. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maupa4']To jakby nie daj Bóg był to Lula gronkowiec to Lula na deszcz też tylko w ubranku. :roll:[/QUOTE]
tak myslalam....maz mowi,ze Lula nie powinna z nami spac w lozku,bo to nasila atopie...:-(,a ona od szczeniulka z nami spi ,mimo,ze ma swoj kojec z mojej strony przy lozku...dreptala dzis bidula cala noc (nie umie wskakiwac na tapczany ,lozka i takie tam...)...

Link to comment
Share on other sites

Lula ale dlaczego spanie w łóżku ma nasilac atopię ?
Alergia atopowa to "podatnośc" na uczulenie od urodzenia więc pewnie z wiekiem coraz więcej "czynników" może Lulę uczulac (choc może nie musi) - tak to już jest z "wadami wrodzonymi" ze się po prostu z wiekiem pogłebiają/nasilają. Ale dlaczego własnie łóżko ma to potęgowac ? :hmmmm: ;)

Rozumiem żeby miała gronkowca - a tego to na razie nie ma - no to można się bac spac z nią w łóżku. No bo wiesz ... różnie to bywa.


Spałam w łóżku z Moną - nie nasilała się u niej atopia. Powiem więcej udało się w jakims stopniu zapanowac nad jej alergiami.
Sypiam w łóżku z Grubą - ja nie załapałam ... ja nie załapałam gronkowca. No ale na deszcz zdecydowanie zawsze wychodziłam i wychodzę ubrana ;)

Link to comment
Share on other sites

maz bzdura sobie ,ze zawsze jakis tam pot wydzielamy,a ja uwazam ,ze mala zdecydowanie gorzej wyglada jak ja po zlosci i z pseudo milosci astka wylizuje :mad:,wtedy mala bieda jest az mokra i miejscami nie ma siersci....jak jestem w domu to pilnuje,gorzej jak musze wyjsc....a co do gronkowca-moj syn mial i ma w zatokach,swego czasu zarazil nasza spanielke,mnie jedna nie....,swojej zony i synka tez nie...dostawal wtedy specjalnie wyhodowana az w Poznaniu autoszczepionke ,a sunieczka antybiotyk ;niestety tego swinstwa nie da sie calkowicie zlikwidowac ,mozna tylko zaleczyc (uspic),a przy kazdym oslabieniu organizmu ustrojstwo powraca(przynajmniej moj syn tak ma)

Edited by lula2010
Link to comment
Share on other sites

[quote name='lula2010']maz bzdura sobie ,ze zawsze jakis tam pot wydzielamy,a ja uwazam ,ze mala zdecydowanie gorzej wyglada jak ja po zlosci i z pseudo milosci astka wylizuje :mad:,wtedy mala bieda jest az mokra i miejscami nie ma siersci...[B].jak jestem w domu to pilnuje,gorzej jak musze wyjsc..[/B]..a co do gronkowca-moj syn mial i ma w zatokach,swego czasu zarazil nasza spanielke,mnie jedna nie....,swojej zony i synka tez nie...dostawal wtedy specjalnie wyhodowana az w Poznaniu autoszczepionke ,a sunieczka antybiotyk ;niestety tego swinstwa nie da sie calkowicie zlikwidowac ,mozna tylko zaleczyc (uspic),a przy kazdym oslabieniu organizmu ustrojstwo powraca(przynajmniej moj syn tak ma)[/QUOTE]


Wiesz co zrób ?
Ubieraj Lulę w ... podkoszulki.
Serio - ja tak robiłam z Moną żeby nie drapała się pod pachami. Nawet jak się drapała to przez koszulkę nie kaleczyła się pazurami.

U nas też problem rozlizywania ran (np po operacji Żwirka) czy w ramach wzajemnej samopomocy leczniczej - więc jak tylko widzimy zainteresowanie to od razu tego co budzi zainteresowanie w podkoszulkę. A jak w podkoszulku to już nie budzi zainteresowania. I spokojnie można wyjśc.


Podkoszulki pożyczysz od wnuczka ;)
Wszyjesz tylko na dole gumkę.


A gronkowiec - temat rzeka ale da się z nim życ ;)

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj pan Maz po powrocie z pracy ubral obie bulwy w ubranka i poszli na dworki :lol:,wzieli aparat zeby porobic zdjecia ;po powrocie na dworki poszla astunia :eviltong:...jak zwykle ciagnela nad Kanal Bydgoski (ostatnio jest w bdb kondycji i wrecz nas wykorzystuje):diabloti:,ale zeby dojsc nad Kanal ,trzeba przejsc kladka nad stumykiem Flis...no i astunia zobaczyla kaczki krzyzowki...i:mad:....maz mial rzadka okazje wykapac sie w listopadzie w strumyczku...:diabloti::evil_lol: ;do domu wrocil mokry do kolan :mad:,no ale oboje wiemy ,ze astunia jest w pelni sil jak na swoje 12-lat ...:multi:wszystkie fotki "polecialy "do Krakowa i za jakis czas beda wstawione na watek :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...