Jump to content
Dogomania

Pan PREZES trafił do najlepszego domu na świecie :) Powodzenia chłopaku.


Akrum

Recommended Posts

[quote name='farmerka63']
Myślę, że PRZEDE WSZYSTKIM powinno się Prezesa zdiagnozować , żeby podjąć rozsądną decyzję - również tą ostateczną. I głównym wykładnikiem powinien być rzeczywisty stan psa potwierdzony badaniami - bo może nie wszystko jeszcze stracone :([/QUOTE]

Dokładnie... trzeba wiedzieć co mu jest i czy ma szansę odzyskać zdrowie..
W takim razie nie pozostaje nic innego jak czekać do jutra. Mam nadzieję, że tym razem Pani Maria oddzwoni.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 663
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wklejam wyniki badań Prezesa , które przed adopcją zrobiła Akrum - może to wątroba szwankuje????



[LIST]
[*][INDENT]A więc faktycznie, wątroba jest w niezbyt dobrej formie, postaram się później wkleić zdjęcie wyników, póki co wpiszę:

Glukoza: 89 mg/dl
[B]ALT: 263 U/L[/B]
AST: 41 U/L
Mocznik: 29 mg/dl
Kreatynina: 0.33 mg/dl
Amylaza: 1202 U/L

wet powiedział, że ALT u staruszków jak osiągnie 100 to już jest górna granica, a Prezesik ma aż 263 U/L

ale lekami na wątrobę to zbijemy i będzie dobrze.
Póki co nie trzeba podawać żadnych zastrzyków ani kroplówek, aczkolwiek to by było najszybsze rozwiązanie do oczyszczenia organizmu, ale biorąc pod uwagę jak Prezes panikował przy pobraniu krwi, to wet powiedział że nie wyobraża sobie gdyby chłopak miał chodzić kilka dni z wenflonem i spokojnie leżeć np. godzinę pod kroplówką.

Dlatego leczenie na teraz:
hepatil 3x1 tabl.
Esensive 2x1 kaps.
wit. C 1x1 tabl.

+ koniecznie dieta najlepiej sucha karma weterynaryjna z Hills'a ewentualnie jak nas na razie nie stać to kurczak z ryżem i nic innego.

karma Hills 2,5 kg wet mówił że mniej więcej 80 zł w hurtowni kosztuje.
RC jest ciut tańsza, ale gorsza. [/INDENT]

[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pyrdka']Rany!!! Zgłupiałam już. Czekamy na decyzję. Przecież najważniejsza jest diagnoza Prezesika.:placz:Chcemy przecież pomóc. Niech pani Maria wreszcie to wykorzysta.[/QUOTE]

no... :( strasznie się martwię...
poprzednie badania były dawno temu - czy on cały czas dostawał leki na wątrobę? wiemy coś?

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z p. Marią. Ma ciężki okres bo 8 letnia wnuczka leży w szpitalu na zapalenie płuc a ona dyżuruje przy niej. Wczoraj dostała telefon z Londynu, że wnuk idzie na operację i ona jest tam potrzebna. Gdy tam pojedzie to Prezesem nie będzie miał się kto zająć. Obiecałam jej swoją pomoc w przechowaniu psiaka. Ale to jeszcze nic pewnego. Teraz trzeba pojechać z nim do weta i Natalia jest z panią umówiona na sobotę. Prezes ma chorą wątrobę i powinien być na specjalnej karmie. Niestety pani sama mu gotuje kurczaka z ryżem i warzywami bo ją na taką karmę nie stać. Czekamy więc na wyniki i diagnozę od weta. Puki co Prezes ma apetyt tylko brzydko pachnie mu z pyska.

Link to comment
Share on other sites

No to dobrze, że już coś wiemy.

Ja tak jak prawie ok rok temu jestem gotowa z kimś na spółę kupić Prezesowi worek tego "wątrobowego" Hill'sa .

Malawaszko - wchodzisz ? ;)

Dowiedziałam się ostatnio od mojego weta, że weterynaryjne karmy Hill'sa leczą ostre stany . Po opanowaniu sytuacji ( ustąpieniu objawów) można karmić zwierza Royalem o takim samym działaniu , niemniej trochę tańszym. U nas konkretnie chodzi o koty . Leczyliśmy je Hill'sem s/d - teraz przeszły na RC Urinary.

Link to comment
Share on other sites

Pani Maria ma do mnie dzisiaj dzwonić i potwierdzić, czy będzie mogła jutro jechać do weta, bo podczas wczorajszej rozmowy nie dała mi jasnej odpowiedzi. A więc czekam na telefon, żebyśmy mogły ustalić szczegóły.
Ale dzwoniłam do lecznicy i zaklepałam wizytę na godz. 12 także nie trzeba się już martwić, że nie będzie miejsca ;)

Dane do faktury przesłała mi Emma w pw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='farmerka63']No to dobrze, że już coś wiemy.

Ja tak jak prawie ok rok temu jestem gotowa z kimś na spółę kupić Prezesowi worek tego "wątrobowego" Hill'sa .

Malawaszko - wchodzisz ? ;)

Dowiedziałam się ostatnio od mojego weta, że weterynaryjne karmy Hill'sa leczą ostre stany . Po opanowaniu sytuacji ( ustąpieniu objawów) można karmić zwierza Royalem o takim samym działaniu , niemniej trochę tańszym. U nas konkretnie chodzi o koty . Leczyliśmy je Hill'sem s/d - teraz przeszły na RC Urinary.[/QUOTE]


Chciałabym dołozyc 50 zł do karmy. Farmerko, proszę, podaj mi nr konta to zrobię przelew.

Link to comment
Share on other sites

Koja - dzięki, ale może jeszcze się wstrzymajmy ze zbiórką. Jak dobrze pójdzie jutro dowiemy się wszystkiego.

Będzie diagnoza. Konkretne leczenie. Karma . Policzymy wszystko i rach ciach zrobimy zrzutę.

O ile dobrze pamiętam zbierałyśmy już raz kasę na leczenie Prezesa - pamiętacie może ? Wynikła wtedy kwestia guza , który miał być operowany, ale w końcu okazało się, że ma podłoże hormonalne i miał się wchłonąć. Coś już tam w berecie było... Kurcze...przydałaby się teraz te pieniążki...:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...