Jump to content
Dogomania

Samoyed szuka domu.Pojechał do domu.


monika55

Recommended Posts

  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzisiaj mija równo tydzień jak Sony z nami zamieszkał. Dokładnie 7 dni temu o tej porze wracaliśmy z psiną :)
Kolejne ciekawostki :)
Ostatnio byłam u mamy, poszliśmy z Sonym daleko do parku na długi spacer. Wróciliśmy, chwilę posiedziałam i wyszłam. Mama kręciła się w kuchni po chwili woła psa- a psa nie ma. Drzwi wejściowe otwarte, Sony piętro niżej "rozmawia" z sąsiadem. Przybiegł do mamy jak gdyby nigdy nic. Łobuz jeden umie otwierać drzwi! Nigdy wcześniej się z tą umiejętnością nie zdradził :) Wyglądało, jakby poszedł mnie szukać. Teraz już drzwi zamknięte na zamek, jak przy małym dziecku :)
Cwaniak chowa też bułki po kątach na "czarną godzinę" :)

Zdarza mu się jeszcze sporadycznie warknąć, ale chyba sam jest tym zdziwiony. Nauczył się siadać, ćwiczymy dawanie łapki i warowanie. Warknął właśnie jak mama chciała podnieść jego łapkę, dlatego też uczymy się tej umiejętności :)
Kastracja najprawdopodobniej w drugim tygodniu ferii, czyli ok.23, podobno po szczepieniu powinno się odczekać z zabiegiem ok.2-3 tyg a Sony miał wściekliznę 4 stycznia.
Pozdrawiamy wszystkie Ciocie :)

Link to comment
Share on other sites

Sony zawiera nowe znajomości na osiedlu :) Dziś zapoznał się z samoyedem- Lolkiem :) Jest bardzo spragniony kontaktów z psami, już czekamy na lepszą pogodę żeby zabrać całe nasze psie towarzystwo na działkę gdzie będą szaleć ile sił w łapach. Sony oczywiście w mieście chodzi na smyczy, szpicom się nie ufa - z założenia :)
Dziś przyjechał materiałowy transporter, który będzie służył Sonemu jako budka w domu i uprzyjemniał podróże autem. Mama cieszy się z psa jak dziecko, od razu skończyły się problemy z sercem, które pojawiły się dokładnie w momencie odejścia Hotusia. Tata zresztą też jest w nim zakochany, nie wiem co ten pies z nimi zrobił przez te 1,5 tygodnia :)
Mama spaceruje 5 razy dziennie po ok.20 minut + jeden dłuższy spacer i nie narzeka, choć zanim nastał Sony skarżyła się na ból nogi i wymyślała, żeby tylko nie ruszyć się z domu.
Przykazała mi też zamówić "męską" Flexi, żeby Sony mógł w lesie pobiegać.
Wczoraj byliśmy z Sonym u weterynarza ustalić szczegóły kastracji. Wetka zaleciła 3 razy zbadać kupkę na obecność robali i odrobaczyć go dopiero po otrzymaniu wyniku. Mama lata zatem z pojemniczkiem i łopatką i modli się w duchu, żeby Sony zechciał "skupić" się w jakimś ustronnym miejscu a nie np. koło przystanku autobusowego :)
Serduszko osłuchowo jest ok, jeszcze krew mamy zbadać przed zabiegiem. A przy okazji narkozy zachipują go od razu.
Co więcej... Sony już dziarsko kroczy po klatce schodowej, pewnie wchodzi do windy, panoszy się po mieszkaniu. W nocy tata nakrywa go jak śpi na kanapie :) Nie umie się bawić zabawkami, kości prasowane także go nie interesują, z uwielbieniem jednak kradnie bułki- z torby z zakupami, z blatu, talerza.
Obiecuję że zasypię Was fotkami, ostatnio jednak jestem mniej mobilna, dziecko ma ferie w przedszkolu a ja szykuję się do egzaminu na prawo jazdy, ale jak tylko znajdę chwilę pojadę do rodziców z aparatem :)

Link to comment
Share on other sites

Przyszły wyniki kupki Sonego - robali nie stwierdzono :) Jutro mama idzie z nim na badanie krwi i pewnie w przyszłym tygodniu wycinamy jajka :)

Sony miewa się świetnie, mały złodziej z niego, ukradł ostatnio bochenek chleba z blatu i pożerał pośpiesznie żeby go mama nie nakryła :) Mama twierdzi, że mimo wszystko Sony bardzo się stara być grzecznym i niekłopotliwym psem :) Dziś np. jadł mięsko z rosołu- wykonał taki taniec radości, że mama go jeszcze tak podekscytowanego nie widziała. Po zjedzeniu znów przyszedł i dziękował, wdzięczył się i przymilał.
W weekend obiecuję zrobić fotki.

Link to comment
Share on other sites

No i nie byliśmy u rodziców w weekend, więc zdjęć nie zrobiłam :(
Sony miewa średnio co dwa-trzy dni lekkie rozstroje żołądkowe, objawia się to biegunką. Karmę je tą samą, nie podjada raczej nic co mogłoby powodować biegunkę no i mamy zagwostkę. Dziś właśnie miał biegunkę i raz zwymiotował - żółcią i chrupkami. Jutro w planach kastracja, ciekawe czy dzisiejsza biegunka nie będzie przeciwwskazaniem do zabiegu?
Badanie kupy nie wykazało robali ale i tak został jednorazowo odrobaczony, krew wyszła w porządku, nie mam pomysłu skąd te biegunki.
Na wszelki wypadek trzymajcie kciuki za Sonego i Tosię o 15.30 :)

Link to comment
Share on other sites

Mój Shantuś ma żółte wymioty i luźniejszą kupkę notorycznie co jakieś dwa tygodnie. Słaba trzustka. Nie na tyle żeby leczyć, ale niskotłuszczowa dieta na bank.
U mojej małej znowu żółte wymioty to reakcja na niektóre psie smaczki.
Kciuki trzymamy, a jakże!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='shanti']Mój Shantuś ma żółte wymioty i luźniejszą kupkę notorycznie co jakieś dwa tygodnie. Słaba trzustka. Nie na tyle żeby leczyć, ale niskotłuszczowa dieta na bank.
U mojej małej znowu żółte wymioty to reakcja na niektóre psie smaczki.
Kciuki trzymamy, a jakże![/QUOTE]
Shanti czy trzustka wyszłaby w badaniach krwi?

Link to comment
Share on other sites

Trzymam kciuki za jutro!
Trzustka by wyszła ale zależy jakie badania robiliście, jeżeli tylko podstawowe: morfologię i jeszcze kilka innych to akurat w tych chyba nie wyjdzie. To trzeba chyba enzymy trzustkowe czy inne zrobić.
Ale to Shanti wie dokładniej...

Link to comment
Share on other sites

Tak, miał morfologię. No nic, zadzwonię rano do lecznicy i zapytam, czy mamy szykować się na zabieg.
A jeszcze ze śmiesznych rzeczy- Sony rano (ok.6) chodzi z tatą na spacer. Po spacerze leci szalony ile sił w łapach do sypialni i ładuje się na łóżko obudzić mamę :evil_lol: Gnieździ się i mości w pościeli jakby co najmniej w sen zimowy miał zapaść- po czym schodzi, bo mu za ciepło :evil_lol:
Ziąb u nas straszny, nawet jemu w te kosmate i zarośnięte łapska zimno - a ma być coraz zimniej z każdym dniem. Jak Wasze schroniskowe psiaki znoszą te mrozy, dajecie jakoś radę?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...