Jump to content
Dogomania

koszmar grzywaczy pod Wrocławiem


Iza.

Recommended Posts

  • Replies 444
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='motyleqq']włos to tylko zwyczajowa nazwa pewnego rodzaju sierści... pies to pies i ma sierść, nie włos. jestem alergiczką i wiem, że nawet łysy kot będzie mnie uczulał ;) i tak samo jest z psami u osób, które mają alergię. oczywiście bywają jakieś mutacje, które sprawiają, że na jednego zwierza alergia jest, a na drugiego nie, ale tak czy siak, nie istnieje pies czy kot hypoalergiczny. i nie rozumiem, najpierw piszesz że sierści nie tolerujesz, a potem że masz psy po przejściach?[/QUOTE] i tu się z tobą nie zgodzę mianowicie miałam kilka lat temu psa z sierścią i niestety dzieci miały wysypki taki chropowate jesteś alergiczka wiec pewnie wiesz o czym mowie, a psy po przejściach miałam i mam do dziś dnia i sa to yorki, uważasz ze one nie trafiają do ludzi którzy je bija nie szczepią i skrajnie zaniedbują ? ostatni pies jakiego miałam był z takiej oborowki jak te tutaj, miał 3,5 roku nie miał szczepień, zębów, za to zapalenie oraz paradontozę a kamień tak wielki ze kaleczył mu dziąsła, choroby skory i skrajne wychudzenie, po krotce opisałam ci co mi zarzucasz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anastazja&Aleksander']i tu się z tobą nie zgodzę mianowicie miałam kilka lat temu psa z sierścią i niestety dzieci miały wysypki taki chropowate jesteś alergiczka wiec pewnie wiesz o czym mowie, a psy po przejściach miałam i mam do dziś dnia i sa to yorki, uważasz ze one nie trafiają do ludzi którzy je bija nie szczepią i skrajnie zaniedbują ? ostatni pies jakiego miałam był z takiej oborowki jak te tutaj, miał 3,5 roku nie miał szczepień, zębów, za to zapalenie oraz paradontozę a kamień tak wielki ze kaleczył mu dziąsła, choroby skory i skrajne wychudzenie, po krotce opisałam ci co mi zarzucasz.[/QUOTE]

ja Ci niczego nie zarzucam. mówię tylko, że psy nie mają włosów, niezależnie od rasy. nie istnieje pies hypoalergiczny. to, że Twoje dzieci nie mają uczulenia na yorki, nie znaczy, że yorki są nieuczulające w ogóle

Link to comment
Share on other sites

Nie zawsze uczula sierść, może być to naskórek i ślina m.in.
A rasowe zawsze szybciej szły a z rodowodem.
Też bym chciała rottka z papierami za darmo jakbym miała warunki.
Raczej skończy się na kundlu, który aktualnie będzie potrzebował pomocy.
Gdybym miała wydać grubą kasę za pieska to bym wolała zasponsorować jedzenie psom zdychającym z głodu czy braku leczenia a dobrze rokującym. Bo nie oszukujmy się w naszym kraju średnia płaca w to ok. 2 tyś a pies z rodowodem bardzo tani nie jest.
Czasem zdarza się w cenie jak bezpapierowy.
Jakoś nie mogłabym patrzeć jak to mój piesio za tysiące śpi w kołderce, na najdroższym legowisku albo łóżeczku, nosi szelki za 200zł a obok zdychają psy z głodu bo są nierasowe :(.
Ale każdy sam decyduje o swoich pieniądzach i tym co robi.

Link to comment
Share on other sites

mniejsza z tymi uczuleniami nigdy nie było to jakieś drastyczne jak u mego brata który cale życie się smaruje maściami i nic mu nie pomaga. w domu mam co mam , na dzień dzisiejszy w szkole zaproponowałam wycieczkę dzieci do schroniska ale dlatego ze to na odludziu i nie ma połączenia została zorganizowana zbiórka koców i jedzenia dla psów pierwsza partie już zabrano, w domu mogę określony rodzaj psa przetrzymać na tym czas oraz na odległość tez pomogę.

Link to comment
Share on other sites

Dyskusje takie wogóle są bez sensu. Fundacje mają prawo dawać pieski do domów które one uznają za słuszne i nam nic do tego. Jakby tak rozdawali pierwszemu lepszemu to też napewno nikt by nie był zadowolony. Widocznie pewne osoby wzbudzają większe zaufanie niż inne i tyle;)

Tak na boku to może porobić wątki dla piesków które jeszcze nie są wyadoptowane i nikt się o nie nie pyta, dziewczyny które mają pieski na DT niech może zrobią wydarzenia na facebooku im więcej osób udostępni tym więcej szans na adopcje:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niunka04']
Tak na boku to może porobić wątki dla piesków które jeszcze nie są wyadoptowane i nikt się o nie nie pyta, dziewczyny które mają pieski na DT niech może zrobią wydarzenia na facebooku im więcej osób udostępni tym więcej szans na adopcje:roll:[/QUOTE]

tak właśnie zrobię, wątek na dogo i wydarzenie na fejsie, jak tylko psina się u mnie znajdzie :) no może nie tak od razu, żeby nie atakować psa aparatem w stresie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']ale nic nie stoi na przeszkodzie by we własnym domu mieć psy rasowe, jednocześnie pomagając bidom. to się nie wyklucza ;)[/QUOTE]

mi tez bylo glupio miec tylko psa rasowego i olac reszte , wiec jest teraz 2+2 , dwa papierowe i dwa niepapierowe :D

a na fejsie to pewnie Agata zrobi im wydarzenie tam wrzuci fotki tej 20stki , a pod fotkami DT powinne krotko opisac tymczasowicza

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BuNiA84']mi tez bylo glupio miec tylko psa rasowego i olac reszte , wiec jest teraz 2+2 , dwa papierowe i dwa niepapierowe :D

a na fejsie to pewnie Agata zrobi im wydarzenie tam wrzuci fotki tej 20stki , a pod fotkami DT powinne krotko opisac tymczasowicza[/QUOTE]

ale jak ona zrobi im fotę, to psy będą w takim sobie stanie... pomyśl o ile łatwiej będzie znaleźć dom odpicowanemu, wykąpanemu psu, który ma na wydarzeniu mnóstwo swoich pięknych fotek i uaktualnień dotyczących zachowania :) wydaje mi się, że pojedyncze wydarzenia to lepsze rozwiązanie dla znalezienia domu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reno2001']Podobno teraz tablica się wykręca z odwołań ofert, tłumacząc, że psy urodzone przed wejściem ustawy w życie mogą byc jeszcze normalnie sprzedane. Takie wyjasnienia dostały już niektóre osoby zgłaszające naruszenia.[/QUOTE]
Oczywiscie, że to jest naduzycie, tym razem ze strony administracji portalu Tablica!!!
Jednak rządzi nami pieniądz, a nie rozum i logika...

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']ale nic nie stoi na przeszkodzie by we własnym domu mieć psy rasowe, jednocześnie pomagając bidom. to się nie wyklucza ;)[/QUOTE]
Czasem się wyklucza, bo pies rasowy zajmuje miejsce psu ze schronu tak samo jak pies w typie rasy.
Trzeba to szczerze przyznać.
Jeśli chodzi tylko o charakter to śmiało można psy pasujące charakterem do chyba każdej z ras znaleźć w schronisku, ale nie zawsze wygląd ten sam. Ale jak widać nie chodzi tylko o charakter i nikt nikogo nie zmusi do brania kundelków.
A nadpopulacja psów w Polsce jest faktem.
Gdyby kastracja bezrasowych była za darmo to problem byłby chociaż w jakiejś części mniejszy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaginiona sara']
Gdyby kastracja bezrasowych była za darmo to problem byłby chociaż w jakiejś części mniejszy.[/QUOTE]


[url]http://www.dogomania.pl/threads/219280-quot-m%C3%B3wi%C4%99-Ci-jaki-ostry-seks-by%C5%82!-quot-czyli-o-kolejnej-ci%C4%85%C5%BCy-male%C5%84kiej-suczki[/url] wejdź i zobacz gdzie nie gdzie są ze free

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']ale jak ona zrobi im fotę, to psy będą w takim sobie stanie... pomyśl o ile łatwiej będzie znaleźć dom odpicowanemu, wykąpanemu psu, który ma na wydarzeniu mnóstwo swoich pięknych fotek i uaktualnień dotyczących zachowania :) wydaje mi się, że pojedyncze wydarzenia to lepsze rozwiązanie dla znalezienia domu[/QUOTE]

niejasno sie wypowiedzialam, chodzilo mi o to ze jak juz burki beda w DT odpicowane na maksa to wtedy robic im fotki i wrzucac na swojego fejsa a z niego Agata sobie wybierze i wrzuci do ogolnego wydarzenia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anastazja&Aleksander'][url]http://www.dogomania.pl/threads/219280-quot-m%C3%B3wi%C4%99-Ci-jaki-ostry-seks-by%C5%82!-quot-czyli-o-kolejnej-ci%C4%85%C5%BCy-male%C5%84kiej-suczki[/url] wejdź i zobacz gdzie nie gdzie są ze free[/QUOTE]
Niestety nie u mnie. A kilka zwierząt osobiście bym zawiozła żeby tylko właściciele się zgodzili.
A ile osób o tym myśli tylko ciągle im kasy brakuje.
Sama wykastrowałam swoją jedną suczkę.

Strasznie żałuję, że na Misia któremu szukam domu nie ma tyle chętnych co na małe rasowe pieski. Tracę już nadzieję.

Dodam, że zauważyłam jakby tłumaczenie tej hodowli, że wymknęło się spod kontroli. Pseudo również.
Obowiązkiem właściciela jest żeby się nie wymykało. Oni te grzywki mogli sprzedać za niezłą cenę, trzeba było tylko o nie dbać.
Teraz zaniedbane i chore psy oddają za darmo. Czasem trzeba mierzyć siły na zamiary.

Link to comment
Share on other sites

widzisz ja z chęcią bym swe ciachnęła koleżanką swe dwa tez, chwile temu prosiła ze gdybym coś słyszała to aby od razu ja powiadomić, już w zeszłym roku chciała ciąć ale kasa kasa kasa.... wiadomo min. 300 zł to nie mało zwłaszcza ze nie jest to priorytet bo ciągle są nowe płatności a rachunki w dół nie idą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anastazja&Aleksander']widzisz ja z chęcią bym swe ciachnęła koleżanką swe dwa tez, chwile temu prosiła ze gdybym coś słyszała to aby od razu ja powiadomić, już w zeszłym roku chciała ciąć ale kasa kasa kasa.... wiadomo min. 300 zł to nie mało zwłaszcza ze nie jest to priorytet bo ciągle są nowe płatności a rachunki w dół nie idą.[/QUOTE]

:o 300zł to można zapłacić za dużą sukę...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...