Jump to content
Dogomania

Holi i spółka! Czyli, jak 5 psów, 3 koty w jednym domu spali. 20.09.2020 r. żegnaj Holusiu :(


Istar19

Recommended Posts

wróciłam do domu ...zdziwiłam się bo Holi nadal miała bandaż na łapie :crazyeye:

i wiecie co? obskakała mnie jak zawsze ... ściągnęłam jej teraz opatrunek ..niech sobie wyliże tą ranę ...własna ślina jej nie zaszkodzi no nie? dopóki nie zacznie wylizywać nadmiernie ...ale to wtedy znów dostanie bandaż na łapcię ..


a co do bólu i szaleństw .. Holi z ta rozciętą łapką (krew lała mi się na spodnie ...) z tą łapką Holi nadal skakała, biegała i aportowała ..i nie chciała przestać :shake: ..dopiero jak ją zapięłam na smycz to ...no właśnie wtedy stwierdziła że ona nigdzie nie idzie bo musi krew z łapki zlizać ...i ranę wyczyścić ..a jak już w końcu poszła ....to znów kulała na tą drugą łapę co zwykle bywa kuleć jak idzie na smyczy ...a ta przecięta łapa (przednia lewa) jak nigdy nic dreptała


a ja dziś sobie paskudnie palec przecięłam ...nie cierpię dostaw wina ...kto widział stosy kartonów ze szklanymi butelkami ...stosy tak mniej więcej nieraz po 140 cm .. a potem bierze się karton gdzie okazuje się że wino jest pęknięte a jak się je wyciąga to spada ...a potem trzeba pozbierać szkło ...i powycierać wino ..ble ...

eh ale co zrobić ...pracować trzeba :)

dziś to już siły nie mam, ale jutro wstawię wam zdjęcia :D

Link to comment
Share on other sites

Holi boli łapka ...nie dziwie jej się - ja gdybym miała taką ranę pewnie przeklinałabym na czym świat stoi i przestałabym być taka miła ...chyba ...bo z drugiej strony nieraz miałam paskudne rany (niektórzy pamiętają wypadek z linką sprzed roku^^) i w sumie na otoczeniu się to nie odbijało ;) no ale Holusia musi pokazać że ją coś boli ...i musi wyznaczyć granicę ile można przy tym cokolwiek robić ...

Noc spędziła bez opatrunku - spała i nie lizała rany. Rano jako że chciałyśmy iść na spacer bandaż miał wylądować na łapce ...a w wtedy z bardzo bliska zobaczyłam garnitur Holusiowych ząbków ...najpierw głośno burczała (warczeniem nie da się tego nazwać) a jak to burczenie nie dało rezultatów to ząbki się pokazały ...oj w całej swej okazałości ...ale i to ostrzeżenie nic nie dało więc ząbki poszły w ruch ...tylko że wraz z nimi wyszedł z Holi taki żałosny pisk (coś pomiędzy skomleniem, a płaczem dziecka oO) że nie w sposób było na nią krzyknąć .. ..zresztą nie było po co ..Holiusiowe ząbki zatrzymały się przed moją ręką ..

Bandaż był na łapce, więc mogłyśmy wyjść ...poszliśmy na mniejszą łączkę (gdzie nie ma wody) i wiecie co ..Holi goniła za piłeczką jakby nigdy nic ...na łące byli też panowie z psem wielkości Holi i pani z sunią collie ...fajnie się razem bawiły ...Figa (sunia wielkości Holi) ciągle porywała holiusiową piłkę i potem się goniły :D zdjęć z tego nie mam ...z dziś mam tylko kilka zdjęć na innym planie by nudno nie było :)

ale najpierw zaległe spacery ... pierwszy z 24, kiedy to Holusia miała jeszcze całą łapcie ...

cała i zdrowa polująca na patyk :D
IMG_8870.JPG

o takie ładne ząbki ...ja dziś zobaczyłam je całe nie tylko koronki^^
IMG_8871.JPG

kolejny dowód na to że psy latają ..albo Holi ma sprężyny w łapach^^
IMG_8872.JPG

a tu już w chwili gdy patyk miał polecieć na drugi brzeg:)
IMG_8878.JPG

i na drugim brzegu
IMG_8881.JPG

Link to comment
Share on other sites

a takiego kolegę (bądź koleżankę) spotkaliśmy w lasku ....Masza go wyniuchała ale jak usłyszała jak syczy odskoczyła i patrzyła się już z daleka :D
IMG_8902.JPG


szkoda że nie znam się na gadach ..nawet nie wiem jaki to wąż ...zaskroniec?
IMG_8903.JPG

moje dwa skarby:)
IMG_8917.JPG

a tu Solka, która idzie się przywitać :)
IMG_8923.JPG


z dnia 24 tyle ...za niedługo zdjęcia z wczoraj :) (o ile zdążę przed pracą ^^)

Link to comment
Share on other sites

dobra wstawię od razu ..zasypie was tymi zdjęciami :D

na pierwszy rzut Masia ...Masia patrzyła się na patyk który był nad jej głową ...bo ona lubi się bawić patykami ...o ile te się ruszają i uciekają od niej ^^
IMG_8925.JPG


a tu Holi i kółko ^^
IMG_8927.JPG

piękna zieleń traw i biegnąca Masia ...cudny widok :)
IMG_8936.JPG

a tu popas:)
IMG_8941.JPG

IMG_8944.JPG

Link to comment
Share on other sites

Holusia i woda ...tylko gdzieś tam jest utopione holusiuwe kółko...
IMG_8950.JPG

czas się wytrzepać ^^
IMG_8951.JPG


IMG_8952.JPG

kółko było za głęboko i nawet jak Holi zanurzała pyszczek i tak nie sięgała ...więc wymyśliła że będzie kopać we wodzie ..może w ten sposób dostanie się do zabawki?
IMG_8958.JPG

tu powinien być filmik jak Holi kopie we wodzie ..ale chwilowo nie chce mi się go przesyłać na YT ...więc filmik będzie kiedy indziej :)

i Masza znów gdzieś biegnie ...gdzieś ..bo na pewno nie do nas ...
IMG_8966.JPG

Link to comment
Share on other sites

Holusia w rzece :)
IMG_8975.JPG

i zabawa na "wzgórzu" to gdzieś tu musiała przeciąć sobie łapkę ...
IMG_8979.JPG

w sumie .. jeśli np tak zatrzymała się na jakimś ostrym badolcu to się nie dziwie że łapa przecięta ...
IMG_8984.JPG

hmm a tu Masza ..nie pytajcie się co ona robi ..chyba nie chce wpaść na Holi :D
IMG_8988.JPG


tor przeszkód z krzaków ;)
IMG_8989.JPG

Link to comment
Share on other sites

i znów w swoją drogę
IMG_8992.JPG


ciekawe co tam zobaczyła
IMG_8996.JPG


:)
IMG_8999.JPG


dobrze że ona lubi się tarzać tylko w trawie ^^
IMG_9001.JPG


a tu Holi ..w tym momencie miała już przeciętą łapę ... (zakrwawiła mi nieźle spodnie) a mimo wszystko nadal zawzięcie się bawiła ^^
IMG_9004.JPG

Link to comment
Share on other sites

No i jeszcze Masia :D
IMG_9072.JPG

IMG_9074.JPG

muszę jej coś z tymi kłaczkami na oczach zrobić ^^
IMG_9075.JPG

A teraz najlepsze ujęcie ..Masza chyba chce startować do roli NIEBIESKIEGO kapturka - Babciu dlaczego masz takie wielkie zęby?!!
IMG_9079.JPG

hmm albo do roli babci ..
IMG_9080.JPG

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Istar19']dobra a tu Masza chce być zbójem :D
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-NcBfSg8z4eg/T5kfu8glRXI/AAAAAAAAOWs/Y5mzTjnfrAo/s640/IMG_9081.JPG[/IMG][/QUOTE]

To nie zbój... To Masza Ninja :evil_lol:

[quote name='Istar19']własna ślina jej nie zaszkodzi no nie? dopóki nie zacznie wylizywać nadmiernie ...ale to wtedy znów dostanie bandaż na łapcię ..[/QUOTE]

Ślina nie powinna jej zaszkodzić... Słyszałem że ślina zwierząt jest dla nich najlepszym antybiotykiem :p Ale nie pamiętam dokładnie czy dla wszystkich czy określonych... Ale psy chyba się zaliczają :)

Link to comment
Share on other sites

Cudne fotki :loveu:
Domowe przytulańce najlepsze ;]

Ślina jest dobra dla psa, który nie ma opieki medycznej, czyli dla bezdomniaków - wtedy ślina jest jedynym "lekarstwem". Natomiast dla naszych podopiecznych już nie jest taka dobra, bo rana goi się dłużej: rozwalają sobie strupy etc, dlatego też ja nigdy nie pozwalam mojemu psicowi lizać ran ;)

Link to comment
Share on other sites

wiem Ty$ka że psy potrafią sobie same babrać w ranie - dlatego Holi chodzi w bandażu jak nas nie ma - jak jesteśmy to ją pilnuje by ttylko czasem sobie tam wylizała ...

byłam z nią u weta, ale rana jest w takim miejscu co nie da się nic poza czyszczeniem (przemywaniem) zrobić :( musimy czekać aż Holusi się to samo wygoi ... póki się nie babrze (nie ma ropy ani żadnej innej wydzieliny poza krwią) mam się nie przejmować ...

A Holi hasa w najlepsze ;)


Aha i Masza kazała mi napisać, że ona też jest w domu i że mam tyle się nad Holi nie rozczulać ^^' na co oczywiście jej odpowiedziałam, że wiem, że jest w domu ...najbardziej to czuje jak śpi mi pod kołdrą ...muszę ją wykąpać ^^'
a tak serio to faktycznie z kąpielą Maszy zwlekam już kilka tygodni ...ale koniec końców będę musiała ją wsadzić pod prysznic ...bo moja kochana psina strasznie nie miło już ...nie ..ona już nie pachnie ...

Link to comment
Share on other sites

Masza podejrzewa co ją czeka ..bo jej o tym mówię od kilku tygodni :D

ale pon już na pewno ją "wypiorę" ... rano będzie spacer ..potem prysznic ..bo my i tak jedziemy do centrum Kato załatwiać sprawy w urzędach ..w końcu trzeba ustalić termin ślubu :D

a teraz zdjęcia z dziś ....

Najpierw kilka słów wyjaśnienia - Masza ma manie słońca ...tzn uwielbia ciepło - a wiadomo słońce to najlepsze źródło ciepełka zaraz po piecyku w pokoju u mamy ;)...tak więc Masza w domu kiedy chce spać, to szuka "plam słonecznych" czyli miejsc gdzie słońce przez okna pada na ziemie/łóżka itp ... a dziś zobaczyliśmy taki widok ...
IMG_9095.JPG

IMG_9097.JPG

ona nie widziała w tym nic dziwnego ...
IMG_9096.JPG


no co ...kot może leżeć na meblach a ja nie?
IMG_9099.JPG

no i co miałam zrobić? zostawiłam ją na tej szafce^^
IMG_9100.JPG


Tylko teraz się zastanawiam ...czy na pewno kot wyjada swoją suchą karmę??

Link to comment
Share on other sites

Za to Sol urażona tym, że pies zajął JEJ SZAFKĘ ..znalazła sobie inne miejsce do spania ...

IMG_9101.JPG

słyszałam o kotach w worku ..ale kot w misce na pranie? :evil_lol:
IMG_9104.JPG

po chwili kazała mi zabierać się z tym aparatem bo ona chce spać^^
IMG_9110.JPG

Więc zabrałam się ...wraz z Patrykiem i psami na łąkę ..inną ..z dala od wody ..ale Holi do szczęścia wystarczy piłeczka^^
IMG_9111.JPG


i co z tego że bandaż na łapie? że łapka powinna boleć ..
IMG_9112.JPG

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...