Jump to content
Dogomania

Francja


navy_blue

Recommended Posts

LOT też zabiera zwierzaki, nie wiem czy same, trzebaby się dowiedzieć. Trzeba mieć papiery od weta, że pies jest zdrowy, świadectwa szczepień, trzeba wypożyczyć klatkę na lotnisku i tyle, ale czy jest możliwość, żeby wzieli psa bez właściela, to naprawdę nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Czy ktoś się może orientuje co trzeba zrobić by zabrać psa do Francji?? Oczywiście paszport i chip, ale czy coś jeszcze?
Możliwe, że po studiach się tam wybiorę na rok z psem oczywiście i chciała bym wiedzieć co i jak.
A może wiecie jak wygląda psie życie we Francji.
Będę wdzięczna za każdą pomoc. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Paszport, chip aktualne szczepienia. Wiadomo. Generalnie nie ma problemu. Nikt niczego moim psom nie sprawdzał chociaż nie byliśmy jeszcze w strefie Schengen. Francuzi są bardzo pozytywnie nastawieni do psiaków. Pod tym względem to inny świat.Wejście z psem np do kawiarni to nie problem. Fajnie jest ! Jeśli masz jakies konkretne pytania to zapraszam na PW.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

We Francji naogol nie ma problemu z wejsciem do restauracji (poza hinduskimi i niektorymi arabskimi) czy do sklepu. Niektore hotele biora oplate za psa, choc to raczej rzadkie i zawsze mozna znalezc jakis, co nie bierze oplat, albo symboliczne. Problemem jest komunikacja. Wiekszosc miast nie toleruje duzych psow (takich na wlasnych nogach) w srodkach komunikacji (z taksowkami wlacznie). W Paryzu moga jezdzic tylko szybkim metrem RER. Male pieski, w torbach moga jezdzic wszedzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam, cześć i czołem ! :p

Mam do was kilka pytań odnośnie podróży samochodem za granice psiaka rasy York. Trasa : (Francja-Polska) (Polska-Francja)

Co trzeba mieć ? Jakie papiery ? Szczepienia ? W czym go trzymać ? Co do jedzenia, żeby nie było jakichś nieprzyjemnych niespodzianek ?

Hmm co jeszcze.. jakieś ogólne rady dla podróżujących z psiakiem ?

Aby wywieść szczeniaka za granice to ile musi mieć miesięcy ??

Link to comment
Share on other sites

Cześć mi się wydaje, że chyba wystarczy paszport z ważnymi badaniami i ksiązeczka zdrowia. Ja z moją psicą jade do Chorwacji i takie informacje dostałam. Może ktoś jeszcze się wypowie kto juz jeździł??
Co do jedzienia to sucha karma i juz. Ja bede mieć problem jesteśmy na barfie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Psiurka99']Witam, cześć i czołem ! :p

Mam do was kilka pytań odnośnie podróży samochodem za granice psiaka rasy York. Trasa : (Francja-Polska) (Polska-Francja)

Co trzeba mieć ? Jakie papiery ? Szczepienia ? W czym go trzymać ? Co do jedzenia, żeby nie było jakichś nieprzyjemnych niespodzianek ?

Hmm co jeszcze.. jakieś ogólne rady dla podróżujących z psiakiem ?

Aby wywieść szczeniaka za granice to ile musi mieć miesięcy ??[/quote]

Pies musi miec wazny paszport z wpisanym do niego numerem czipu-jesli ma, badz jesli ma tatuaz to z numerem tatuazu.Musi miec wazne szczepienie p/wsciekliznie.Psa musisz w samochodzie ulokowac bezpiecznie dla niego i reszty pasazerow.Czyli moze byc przypiety pasem jechac w transporterze,badz jesli masz samocgod kombi to z tylu ale musi byc siatka zabezpieczajaca.O wodzie dla psa na droge chyba wspominac nie musze:razz:Jesli chodzi o jedzenie to mysle ,ze to zalezy od psa.Moj nie ma choroby lokomocyjnej i przesypia cala droge do Polski czy z powrotem,wiec przed wyjazdem je normalnie( nie daje mu tylko np. kosci w dniu wyjazdu),w czasie trasy nie daje mu jesc.Ale my jedziemy max 10 godz. ty troche dluzej:)hmmm to chyba tyle....:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 years later...

jezeli ktos tu jeszcze zaglada i mieszka we Francji prosimy o pomoc pies zostal porzucony przez kuriera poniewaz czip byl nieczytelny zrozpaczeni wlasciciele szukaja i prosza o jakakolwiek pomoc oto opis tego co sie stalo dodany przez wlascicielke psa na FB

[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Witam wszystkich tych których znam i których nie przykro mi że w tych okolicznościach ale musze jakoś zwrócić uwagę na to co przydarzyło mi i jak już wiem nie tylko za sprawą firmy przewozowej fhu express znajdziecie ją też na facebooku jak i właściela Piotra szarame przed którą ostrzegam ale po kolei. Dnia 22.03.2013 zabrał on z miejscowości Piaseczno pod warszwą naszego psa Brzozę aby go jak by[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]ło wcześniej umówione przywieźć do uk otrzymał oczywiście paszport psiny. Dnia 23.03.2013 o godzinie ok. 8.00 rano otrzymałam wiadomość takiej oto treści "jest problem z psem pies nie przejdzie pies zostaje we francji" na moje sms-y Dlaczego? co się stało? nie otrzymałam odpowiedzi. ok godziny 11.00 zadzwoniła do mnie zaplakana koleżanka z Polski ze dodzwoniła sie do przewoźnika i ze ten oznajmił jej ze zostawił psa w krzakach nie daleko eurotunelu. Oczywiście i ja próbowałam sie z szefem firmy skontaktować bez rezultatu do dnia dzisiejszego jednakże po parunastu próbach dodzwoniłam sie do innego kierowcy który o zgrozo nie dość że to potwierdził to jeszcze powiedział że jak będzie wracał może psa zabrać do polski ( po 24h!!!!!!!) oznajmiłam że natychmiast chce paszport i że jade sama po psa podał mi adres jak się okazało klienta któremu wcześniej dowiózł paczke i jego tam już niema bo siedzi w kebabie ok 500 m dalej przy odbiorze dokumentów otrzymałam też mapke rysowaną odręcznie gdzie jest pies w przeciągu może 5-ciu godzin byliśmy na miejscu (przystanek autobusowy bez wiaty) gdzie zastałam wycięta z plastikowego pojemnika na płyn hamulcowy prowizoryczna miske na wode i tekturowy talerzyk Psa ani śladu ( jest to rondo przed eurotunelem koło rue dante na przeciwko kfc) psa ani śladu przez 3 kolejne dni koczowaliśmy na parkingu przy pet control bo tam chociaż ktoś po angielsku rozmawiał i mógł nam pomóc chociaż rozmawiać z policją przez te 3 dni obszukaliśmy wszelkie lasy sklepy pola dosłownie wszystko byłam w l.p.a. czyli francuskim schronisku ale też nic to nie dało wywiesiłam 30 ogłoszeń ze zdjęciem i po francusku (dzięki pomocy pracowników euro tunelu) i nic!!!! proszę was wszystkich podajcie dalej gdziekolwiek się da do znajomych i nie tyko aby nigdy więcej nikomu się to nie przytrafiło ale też aby nasz pies sie znalazł
[IMG]http://i48.tinypic.com/10csxaf.jpg[/IMG][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...