Jump to content
Dogomania

Piękny wyrzucony szczeniak / już w DT / szukamy DS


ang

Recommended Posts

Witajcie!
Dziś raniutko zadzwoniła do mnie mama. U niej na klatce schodowej (na 4 pietrze), pod jej drzwiami, leżał pies, nie ruszał się, ciężko oddychał. Prosiłam, żeby dała mu ciepłej wody. Pojechaliśmy. Pies leżał, próbował wstać, chwiał się na nogach. Daliśmy jeść, założyliśmy smycz i pojechaliśmy do pani weterynarz. Lekarka stwierdziła - pies, wiek ok. 6 m-cy, nie zabiedzony, nie wygłodzony, początek zapalenia oskrzeli, dała pierwszy zastrzyk z antybiotyku. Ja nie mogłam go wziąć do siebie, mama moja też nie może (za dużo by pisać). Zawiozłam psa do mojego ojca. Niestety, mój ojciec, z którym nie utrzymuję zbyt bliskich relacji, jest mentalności trochę "łańcuchowej". Swojego psa nie trzyma na łańcuchu, jednak żeby pies mieszkał w domu - nie mieści mu się w głowie. Obiecał, że w dzień pies będzie na podwórku a w nocy w domu. Zawiozłam razem z psem karmę i pseudolegowisko. Nie wiem, czy psiak nie będzie chciał uciec, bo skomli przy bramie. W każdym razie nie mam czystego sumienia, że go tam zostawiłam. Nie liczę za bardzo że ktoś mi pomoże, bo będąc na forum od września poznałam beznadziejną sytuację i wiem ile jest psów potrzebujących pomocy. Ale nie napisać tez nie mogłam - ten psiak jest piękny, mieszaniec, masywnej budowy, brązowo-czarny. Jest bardzo grzeczny, w samochodzie wgramolił się na tylną deskę, jakby był przyzwyczajony do jazdy autem. U lekarki leżał niesamowicie grzeczny, bez reakcji na zastrzyk czy mierzenie temp. W domu pokazałam mu legowisko a on natychmiast się na nim położył. Bardzo przyjacielski dla człowieka. Nie jestem w stanie powiedzieć, do jakiej rasy jest podobny, patrzyłam na zdjęcia ras, ale żadnego nie przypominał, a ja się nie znam na psach :smile: dziś córka zrobi mu zdjęcie to wstawię. Myślicie, że jest szansa żeby znaleźć mu dom? Gdyby ktoś chciał go wziąć na tymczas pokryłabym pół kosztów, ale to chyba niemożliwe. Wydrukuję i rozwieszę ogłoszenie, bo może jednak komuś uciekł (a jak nie uciekł to ktoś go przywiózł i wywalił jak śmieć, bo weterynarz powiedziała, że nigdy go wcześniej nie widziała), w ogóle pojawił się u nas w Małogoszczu wczoraj, pałętał się podobno wśród gapiów,którzy przyszli sobie pooglądać wielki pożar w centrum, notabene tragiczny w skutkach, bo zginął w nim człowiek....przepraszam za chaos, ale zmęczona jestem, pierwszy raz uczestniczę w takiej sytuacji. Proszę, doradźcie mi coś....jeśli nie znajdzie się właściciel, za kilka dni muszę mu szukać domu...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 691
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nie udało się zrobić dobrych zdjęć, może następnym razem

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/521/dsc06621r.jpg/"][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/1053/dsc06621r.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL="http://imageshack.us"]ImageShack.us[/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/714/dsc06629t.jpg/][IMG]http://img714.imageshack.us/img714/8130/dsc06629t.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ang, szkoda ,że założyłaś wątek na świętokrzyskim, tu nikt nie zagląda, nikt mu nie pomoże, trzeba było na ogólnym.
Zrób tez lepsze fotki , to się go ogłosi.

Bardzo prosimy o domowy tymczas dla psiaka, z zapaleniem oskrzeli on nie może być na dworze cały dzień.

Link to comment
Share on other sites

No cóż jak nikt nie zagląda tu to trzeba rozreklamować wątek .
Zaraz porozsyłam ile mi net pozwoli bo mi dziś dogo tak muli że mam ochotę rzucać klawiaturą :(

Maluch z zapaleniem oskrzeli nie może siedzieć na polu /dworze :(

[CENTER] [SIZE=4][B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/218427-Pi%C4%99kny-szczeniak-z-zapaleniem-oskrzeli-wyrzucony-albo-uciek%C5%82-Ma%C5%82ogoszcz."][COLOR=#FF6600]SZCZENIAK Z ZAPALENIEM OSKRZELI PILNIE POTRZEBNY DT -ŚWIĘTOKRZYSKIE- PROSIMY O POMOC [/COLOR][/URL][/B][/SIZE][/CENTER]
[SIZE=4][B][URL="http://www.dogomania.pl/threads/218427-Pi%C4%99kny-szczeniak-z-zapaleniem-oskrzeli-wyrzucony-albo-uciek%C5%82-Ma%C5%82ogoszcz."] [/URL][/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rudzia-Bianca']Wojtuś na Ciebie zawsze można liczyć :) Dzięki .
Ale nie wiem czy Dziewczyny zdecydują się tak szybko ...[/QUOTE]
Wiem, wiem ... ale jest piękny i ... podobny do Miłki,
napisałem już do dziki.nomada,
Mój Moris zgarnięty z pod klatki kaszlał przez 2 noce, wystarczył tylko Rutinoscorbin 2 x dziennie i wyszedł z przeziębienia,

Szczeniak musi być w ciepełku na DT by miał szanse na wyleczenie

Link to comment
Share on other sites

Jesteśmy.
Jak duży jest to psiak? Ma jakąś smycz, obrożę itp?
Jeśli chodzi o tymczas u nas, to trochę to trudna i ciężka decyzja... no ale miejsce jest... Nie mamy teraz kasy, więc potrzebowałybyśmy karmę i leki dla niego. Mamy 15kg zapas Brita, ale dla dorosłych psów, a jemu by trzeba było jakiegoś juniora i pewnie witaminy. No i jeszcze kwestia tego, że nie mamy samochodu, a do weta od nas jest kilka kilometrów i żeby go brac busem, to trzeba by było go zaszczepic ;) A wcześniej potrzebowałybyśmy też pomocy w dowozie do weta.
Jaka była opinia weta na temat jego choroby? Tj jak szybko ma szansę wyzdrowiec i czy wymaga jakiejś specjalnej opieki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wojtuś']Wiem, wiem ... ale jest piękny i ... podobny do Miłki,
napisałem już do dziki.nomada,
Mój Moris zgarnięty z pod klatki kaszlał przez 2 noce, wystarczył tylko Rutinoscorbin 2 x dziennie i wyszedł z przeziębienia,

Szczeniak musi być w ciepełku na DT by miał szanse na wyleczenie[/QUOTE]

No to czekamy :)

[quote name='Saththa']Ja na zaproszenie Rudz przybyłam... nijak pomóc nie mogę ale chociaz podniose psinkę:)[/QUOTE]

[quote name='milla.j']Przyszłam na zaproszenie, mogę tylko popodnosić i po cichutku pokibicować....[/QUOTE]

Dzięki , dzięki - super że jesteście podnoszenie to strasznie potrzebna robota :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dziki.nomada']Jesteśmy.
Jak duży jest to psiak? Ma jakąś smycz, obrożę itp?
Jeśli chodzi o tymczas u nas, to trochę to trudna i ciężka decyzja... no ale miejsce jest... Nie mamy teraz kasy, więc potrzebowałybyśmy karmę i leki dla niego. Mamy 15kg zapas Brita, ale dla dorosłych psów, a jemu by trzeba było jakiegoś juniora i pewnie witaminy. No i jeszcze kwestia tego, że nie mamy samochodu, a do weta od nas jest kilka kilometrów i żeby go brac busem, to trzeba by było go zaszczepic ;) A wcześniej potrzebowałybyśmy też pomocy w dowozie do weta.
Jaka była opinia weta na temat jego choroby? Tj jak szybko ma szansę wyzdrowiec i czy wymaga jakiejś specjalnej opieki?[/QUOTE]

Weroniko, Ty jesteś ANIOŁEM :) Nie wiem jak duży to psiak, nie wygląda na olbrzyma ale poczekajmy na ang aż się pojawi .
Smycz, obróżkę i nawet szelki się na pewno znajdzie , ang zresztą pisała że się dołoży do utrzymania więc pewnie by małej wyprawkę zrobiła :)
a znając złote serce kolejnego psiego Anioła - Wojtusia pewnie pomoże w transporcie do weta :) Ja zrobię bazarek na maluńką ,

Gdybyście się rzeczywiście zdecydowały pozostaje tylko transport z Małogoszczy do Krakowa załatwić .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dziki.nomada']Jesteśmy.
Jak duży jest to psiak? Ma jakąś smycz, obrożę itp?
Jeśli chodzi o tymczas u nas, to trochę to trudna i ciężka decyzja... no ale miejsce jest... Nie mamy teraz kasy, więc potrzebowałybyśmy karmę i leki dla niego. Mamy 15kg zapas Brita, ale dla dorosłych psów, a jemu by trzeba było jakiegoś juniora i pewnie witaminy. No i jeszcze kwestia tego, że nie mamy samochodu, a do weta od nas jest kilka kilometrów i żeby go brac busem, to trzeba by było go zaszczepic ;) A wcześniej potrzebowałybyśmy też pomocy w dowozie do weta.
Jaka była opinia weta na temat jego choroby? Tj jak szybko ma szansę wyzdrowiec i czy wymaga jakiejś specjalnej opieki?[/QUOTE]
Kochane:loveu:
Dzięki że jesteście:)
Będziemy razem jeździć do Weta ze szczeniakiem, albo u Was k.Gdowa albo do Dr Szpeyera w Krakowie.
Z 1 postu wynika, że maluch dostał antybiotyk i ma początki zapalenia oskrzeli,
potrzeba mu ciepełka i "domowego" DT, wtedy jest szansa dla Niego - będzie zdrowy:)

Link to comment
Share on other sites

To nasza wspólna decyzja, więc nie tylko ja ;)
Może z transportem do weta pomogłaby nam Magdalenka? Ma do nas bliżej niż Wojtuś, choc byłoby miło go zobaczyc :)
Kinia niedługo się odezwie w sprawie, o której rozmawiałyście i może uda się nam wesprzec bazarek - coś na malucha i coś na kieleckie skarbki.
Młody może przyjechac, czekamy na niego, tylko konieczna będzie pomoc w żywieniu go itp, bo my kasę mamy tylko wirtualną jak zwykle ;)
Czekamy na Ciebie mały Truflu!

Link to comment
Share on other sites

No tak muszę zapamiętać że nick dziki.nomada oznacza Weronika + Kinga - przepraszam
Obie jesteście ANIOŁAMI :)

Teraz czekamy tylko na ang która musi podjąć decyzję i odpowiedzieć na Wasze pytania :)

Trufel super imię takie szlachetne :)

A no i jeszcze zaprzęgniemy do roboty magiczną savahne po której ogłoszeniach maluchy w mig domki znajdują i mam nadzieję że tym razem też zadziała Jej magia :)

Link to comment
Share on other sites

Jestem:) jak napisałam i wkleiłam fotki, to nikt się nie odzywał to se poszłam:)
Bardzo szybko tu się wszystko dzieje. Miałam zamiar porozklejać ogłoszenia licząc, że może psiak komuś uciekł. A teraz to nie wiem. Bo z drugiej strony, mimo, ze przekonałam ojca żeby mały był caly czas w domu, to jednak nie wierzę w to do końca, bo on niestety empatii dla zwierzat nie ma. Ja do siebie go wziać nie mogę, bo np. w poniedzialek, wtorek i środę nie będzie nikogo w domu od 7 do 19, nie miałby kto z nim wyjść, w ogóle brak słów...
antybiotyk mały dostał dziś w zastrzyku i w poniedziałek wieczorem miał wziać kolejny, a w środę ostatni. nie jest w złym stanie, jak zjadł to nie było po nim widac choroby, tylko kasłał raz i taki oddech miał świszczący.

edit: co do utrzymania, to jeśli będę wiedziała co potrzeba i za ile to będę dawać kasę. Z transportem będzie problem, ja nie miałabym na razie możliwości.

edit2: wiem, że kolejność jest nieprawidłowa, ale to z szoku - BARDZO WAM DZIĘKUJĘ :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ang']Jestem:) jak napisałam i wkleiłam fotki, to nikt się nie odzywał to se poszłam:)
Bardzo szybko tu się wszystko dzieje. Miałam zamiar porozklejać ogłoszenia licząc, że może psiak komuś uciekł. A teraz to nie wiem. Bo z drugiej strony, mimo, ze przekonałam ojca żeby mały był caly czas w domu, to jednak nie wierzę w to do końca, bo on niestety empatii dla zwierzat nie ma. Ja do siebie go wziać nie mogę, bo np. w poniedzialek, wtorek i środę nie będzie nikogo w domu od 7 do 19, nie miałby kto z nim wyjść, w ogóle brak słów...
antybiotyk mały dostał dziś w zastrzyku i w poniedziałek wieczorem miał wziać kolejny, a w środę ostatni. nie jest w złym stanie, jak zjadł to nie było po nim widac choroby, tylko kasłał raz i taki oddech miał świszczący.[/QUOTE]

Powiem tak, a raczej napiszę ;)
Ogłoszenia możesz dać , jak się znajdzie właściciel i mu na psu zależy pojedzie sobie po niego do Krakowa .
Znając jednak polskie realia właściciel się nie znajdzie ...
Decyduj ang , bo jak mają go zabrać duet ;) dziki.nomada to trzeba szukać transportu bo drugi taki tymczas może się mu nie trafić ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ang']Nie ma co decydować - jeśli jest ktoś, kto zapewni mu opiekę, lekarza i pogłaszcze od czasu do czasu, to się zgadzam. A kasę na jedzenie i weta mu zapewnię. Tylko czy znajdzie dom?[/QUOTE]


No tego to my nie wiemy, ale z magiczną ręką savahny wierzymy że tak :)
Dziki.nomada czyli co przyjmiecie Trufla ;) ?
Czyli co szukamy transportu ?
Wojtuś w razie co można liczyć na Ciebie z Krakowa ?

No cuda chyba się naprawdę zdarzają :)
Kochani wszyscy jesteście :)

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj vega17 na wątku krakowskim prosiła o wizytę p/a w Krakowie
i że .... jutro byłby transport.
Kochani, Rudzia, Erko chyba jutro, jak wnioskuję, jedzie transport ze Świętokrzyskiego do Krakowa, nie wiem niestety skąd,
może szczeniaka będzie można zabrać, można by go dowieść do mnie a ja wieczorem pojechałbym z nim do Gdowa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...