Jump to content
Dogomania

POMOCY!!! Pies je kupy


MisiePysie

Recommended Posts

hej,
jakiś miesiąc temu wzieliśmy Ciacho ze schroniska. Świetny pies, bezproblemowy, ale wyjada wszelkie śmieci na spacerze nawet jak nie jest głodny, najczęściej zjada kupy i to chyba ludzkie :angryy: Pilnuję go na spacerach, ale nawet jak jest na smyczy i tak potrafi gdzieś coś znaleźć i chapnąć. Jest mega łagodny i nie chciałabym zakładać mu kagańca. Co może być przyczyną takiego zachowania?
Dodam jeszcze, że Ciacho ma problemy żywieniowe i dostaje specjalną karmę bo inaczej ma rozwolnienie. Dlatego boje się za każdym razem, gdy coś zje, że to mu zaszkodzi.
Może coś podpowiecie??? Bardzo proszę :razz:

Link to comment
Share on other sites

Próbowaliście podawać Rumen Tabs? Tylko nie wiem, czy przy problemach z żołądkiem można podawać psu. Co do kagańca - w tej chwili nie chodzi o to, czy pies jest łagodny czy nie i czy jest powód o założenia mu kagańca; jeśli zjada co bądź na spacerach, równie dobrze może zjeść kiedyś trutkę, wiec póki go nie oduczycie, poleciłabym kaganiec fizjologiczny, odpowiednio dobrany - w tej chwili kwestia komfortu jest drugorzędna przy kwestii ewentualnego zdrowia i życia psa.

Link to comment
Share on other sites

dla bezpieczeństwa dodam, ze zjadanie kupy (zwykle ludzkiej) nie musi oznaczac,ze pies ma w ogole tendencje do zjadania wszystkiego co napotka na swej drodze. najprawdopodobniej chodzi konkretnie o zjedzenie kupy.

ps. a jaką karme mu podajecie? to juz tak na marginesie.

Link to comment
Share on other sites

w oparciu o artykuł wklejony przez diune... znam co najmniej dwa psy, które zawsze zjedzą napotkaną na drodze kupe( zawsze ludzką nigdy psią) przy czym są psami prowadzonymi wzorcowo. odpowiednio w kontekscie specyfiki rasy są trenowane itp itd. - to tak a propos nudy. choc pewnie zdarzyc sie moga i takie przypadki.chodzi o to byscie nie brali całego artykułu za bardzo do siebie bo mozna sie zestresować;)

Kiedys w rozmowie z weterynarzem, uslyszałam, ze chodzi zwykle o zaburzenia flory bakteryjnej w jelitach

Link to comment
Share on other sites

Moja suka po wzięciu ze schroniska była MEGA odkurzaczem. Żarła wszystko, co się nadawało do zjedzenia i jeszcze więcej. Ręce mi opadały, potrafiła nawet zżute gumy z chodnika odklejać! Kupie nie przepuściła nigdy :shake:

Pomogła dobra karma (konkretnie Brit Care z jagnięciną/indykiem), RumenTabs, co jakiś czas kefir czy jogurt naturalny do żarełka. Teraz jesteśmy na BARFie (chociaż długo się bałam i wahałam) i zauważyłam, że skłonność do zbieractwa sukcesywnie się zmniejsza. Przy tym pomogła pewnie niestety szokowa terapia, czyli za każdym razem porządny op..., gdy przyłapałam psa na gorącym uczynku :roll: No i kaganiec, fizjologiczny. Ludzka kupa to dla niektórych psów frykas nad frykasy, niestety.

Link to comment
Share on other sites

Jest rada - żołądki wołowe nieczyszczone (surowe, a nie suszone). Pies wie, czego mu potrzeba. Kilka dni karmienia żołądkami wołowymi nieczyszczonymi i znikną biegunki a kupy na spacerach będą ignorowane.
[quote name='Rewelacja']Dobra kupa nie jest zła! i to w dodatku ludzka - z takiego założenia wychodzi moja suka i gro innych psiaków, które znam. nie chcę Cię martwić ale na przetrawione miecho i inne pyszne rzeczy nie ma mocnych, ew kaganiec, ale ubabrany w kupie :-)[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jeana']Jest rada - żołądki wołowe nieczyszczone (surowe, a nie suszone). Pies wie, czego mu potrzeba.[B] Kilka dni[/B] karmienia żołądkami wołowymi nieczyszczonymi i znikną biegunki a [B]kupy na spacerach będą ignorowane[/B].[/QUOTE]

No z tym to bym nie przesadzała - surowe nieczyszczone żwacze są bardzo OK (uwaga - śmierdzą paskudnie!), ale pies, który ma bardzo zakorzeniony paskudny nawyk zażerania się kupami jednak tak szybko może z nich nie zrezygnować ;)

Link to comment
Share on other sites

tak , kupa , szczególnie ludzka to zbór pyszności dla psa który ma wyjałowiony przewód pokarmowy a z tego powodu braki witaminowe i mikroelementowe , niestety , bez wprowadzenia chociażby najprostszego rumen tabsu nic się nie zmieni , to że dajesz psu specjalną karmę , bo ma rozwolnienie też nie do końca załatwia sprawę , trzeba pożądnie podziałać na przewód pokarmowy psa , na jego florę bakteryjną tak jak napisała [B]evel[/B] dobra , bogata w mikroelementy karma , rumen tabs , a najlepiej żwacze i krótka smycz na spacerach

najlepszy byłby barf oczywiście , ale jak nie to chociaż różnorodna dieta witaminy i mikroelementy ....... i czas :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jara']U mnie pomogło regularne podawanie wędzonych uszu wieprzowych.
Uszy się skończyły, kupy powróciły. Bogata karma, witaminy, warzywa, owoce, mięso surowe, jogurty, szczepy bakterii nie pomogły.[/QUOTE]
nieraz potrzeba na to nawet paru miesięcy , my u naszej suni walczyliśmy ze śmieciożernością około 2 miesiące , a wyglądało to tak że wychodziła na dwór i włączała odkurzacz , szła z pyskiem przy ziemi i wchłaniała wszystko ziemię , kamienie , śmieci , kupy .... wszystko
była w bardzo złym stanie fizycznym , jako 2,5 miesięczny wyżełek była wielkości i postury trochę większego ratlerka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MisiePysie']hej,
jakiś miesiąc temu wzieliśmy Ciacho ze schroniska. Świetny pies, bezproblemowy, ale wyjada wszelkie śmieci na spacerze nawet jak nie jest głodny, najczęściej zjada kupy i to chyba ludzkie :angryy: Pilnuję go na spacerach, ale nawet jak jest na smyczy i tak potrafi gdzieś coś znaleźć i chapnąć. Jest mega łagodny i nie chciałabym zakładać mu kagańca. Co może być przyczyną takiego zachowania?
Dodam jeszcze, że Ciacho ma problemy żywieniowe i dostaje specjalną karmę bo inaczej ma rozwolnienie. Dlatego boje się za każdym razem, gdy coś zje, że to mu zaszkodzi.
Może coś podpowiecie??? Bardzo proszę :razz:[/QUOTE]
Z wlasnego doświadczenia wiem,że problem może zozwiązać tylko kaganiec.To co dla Ciebie jest obrzydliwe i wstrętne dla psiaka jest smakołykiem.W temacie zjadania ludzkich kup od 20 lat poruszam się jak KARAMBA i staram się pierwsza zabezpieczać znalezisko...

Link to comment
Share on other sites

karmimy go Royal Intenstinal.
Hmm dziękuje wszystkim za odpowiedzi, nie wiedziałam, że to może być tak poważne, jeżeli to ma związek z wyjałowieniem itd to zanim cokolwiek zrobię skonsultuję się z weterynarzem. Kojarzę ze na samym początku nie jadł kupy problem mamy może od 1,5 tyg wiec coś jest nie tak a karmimy go tą karmą właśnie od tego czasu tyle, że jest to pierwsza karma ok której nie ma rozwolnienia.

Link to comment
Share on other sites

Ja jakoś nie wierzę w Royala. Rok, który przelecieliśmy na Royalu bytówce to był najgorszy rok - począwszy od problemów trawiennych, przez to nieszczęsne zjadanie śmieci i kup, aż po anginy włącznie. Wiele osób twierdzi, że bytówki i karmy weterynaryjne Royala to dwie inne bajki, ale osobiście po przygodzie z weterynaryjnym RC na stawy zupełnie tego nie mogę potwierdzić. Może z Intestialem jest inaczej.
A czy pies reaguje biegunkami także na próby urozmaicenia diety - jakiś jogurt itp.?
Nasz wet na biegunki nie polecał żadnej karmy - tylko ryż z marchewką stopniowo wzbogacany mięsem z kurczaka.

Link to comment
Share on other sites

Moja suka po wyjsciu ze schroniska miala rozwolnienie. Probowalam wszystkiego poczawszy od RC przez Acane, Pro Plana itp. - nie bylo mocnych. Nie tyla, rozwolnienie bylo non stop. Po 4 miesiacach prob skusilam sie na ... Husse :) pomoglo! rany! jaka to byla radosc dla mnie gdy po tak dlugim czasie zobaczylam stała kupę! Minely 3 lata, bazujemy glownie na Husse, zoladek jest pieknie wyregulowany, nie ma niespodzianek. co moge? tylko polecic zmiane karmy.

A w super jakosc Royal Canina nie wierz. Weterynarze go polecaja bo maja u siebie na półkach i niezłe prowizje. Dobry program lojalnościowy też czyni cuda....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='werbena520']Z wlasnego doświadczenia wiem,że problem może zozwiązać tylko[B] kaganiec[/B].To co dla Ciebie jest obrzydliwe i wstrętne dla psiaka jest smakołykiem.W temacie zjadania ludzkich kup od 20 lat poruszam się jak KARAMBA i staram się pierwsza zabezpieczać znalezisko...[/QUOTE]
ale moja po założeniu kagańca staje w miejscu, i nie załatwi się

[quote name='Rewelacja']Moja suka po wyjsciu ze schroniska[B] miala rozwolnienie[/B]. Probowalam wszystkiego poczawszy od RC przez Acane, Pro Plana itp. - nie bylo mocnych. Nie tyla, rozwolnienie bylo non stop. Po 4 miesiacach prob skusilam sie na ... Husse :) pomoglo! rany! jaka to byla radosc dla mnie gdy po tak dlugim czasie zobaczylam stała kupę! [/QUOTE]Moja po schronisku tez miała straszne rozwolnienia, przeszliśmy wtedy na Eukanuba Intestinal- i było Ok (teraz co jakiś czas wracam do tej karmy, bo np na Purinie Pro-plan tyje).
A po kawałkach kurczaka ma zawsze śluzowate kupy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...