Jump to content
Dogomania

Kości...


Gazuś

Recommended Posts

Odkopuję po raz drugi.
Ostatecznie nigdy się za te kości jagnięce nie zabrałam i nie sprawdziłam.
Byłam teraz w mięsnym, bo się suce straszny kamień na zębach zrobił. Trafił się pan rzeźnik, który też ma stafika. I mnie nastraszył, że jedyne bezpieczne kości to wołowe/cielęce, bo jagnięce są za kruche dla ich mocnych szczęk i zamieniają się w drzazgi. Powiedział, że oczywiście jak chcę, to mi da, ale on osobiście swojemu psu by nie dał.
Wołowe/cielęce odpadają dla Kolo, bo jest strasznie uczulona na wołowinę. Od wieprzowych też wolę trzymać się z daleka.
Pytanie: pan rzeźnik przesadzał, czy faktycznie kości jagnięce mogą zamienić się w drzazgi?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Becia23']Odkopuję po raz drugi.
Ostatecznie nigdy się za te kości jagnięce nie zabrałam i nie sprawdziłam.
Byłam teraz w mięsnym, bo się suce straszny kamień na zębach zrobił. Trafił się pan rzeźnik, który też ma stafika. I mnie nastraszył, że jedyne bezpieczne kości to wołowe/cielęce, bo jagnięce są za kruche dla ich mocnych szczęk i zamieniają się w drzazgi. Powiedział, że oczywiście jak chcę, to mi da, ale on osobiście swojemu psu by nie dał.
Wołowe/cielęce odpadają dla Kolo, bo jest strasznie uczulona na wołowinę. Od wieprzowych też wolę trzymać się z daleka.
Pytanie: pan rzeźnik przesadzał, czy faktycznie kości jagnięce mogą zamienić się w drzazgi?[/QUOTE]

a oktore jagniece chodzi? ja swoim podaje z jagniecych jedynie żeberka i jest ok. nie wiem natomiast jak z innymi .

Link to comment
Share on other sites

Hm, rzeźnik mówił ogólnie o wszystkich jagnięcych. Ale po dłuższym przemyśleniu i przestudiowaniu kilku angielskich forów, stwierdzam że tak powiedział, bo jak większość ludzi wychodzi z założenia, że pies może kości obgryzać i meflać, ale nie może zjadać (bo mu chodziło głównie o to, że stafiki mają za mocne szczęki i ona to bardzo szybko rozgryzie i [B]zje[/B]). Jutro się wybiorę do mięsnego i jednak zaryzykuję ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Becia23']Hm, rzeźnik mówił ogólnie o wszystkich jagnięcych. Ale po dłuższym przemyśleniu i przestudiowaniu kilku angielskich forów, stwierdzam że tak powiedział, bo jak większość ludzi wychodzi z założenia, że pies może kości obgryzać i meflać, ale nie może zjadać (bo mu chodziło głównie o to, że stafiki mają za mocne szczęki i ona to bardzo szybko rozgryzie i [B]zje[/B]). Jutro się wybiorę do mięsnego i jednak zaryzykuję ;)[/QUOTE]

Myślę że trzeba poprostu wybrać jakieś delikatniejsze części :) Pzecież nogi udowej nie rzucisz lub głowy ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Temat bumerang. Chciałabym upewnić się u fachowców, czy pies może jeść indycze skrzydełka? Mam niedużego psa ok. 9 kg, po trudnym dzieciństwie, z moich obserwacji dzięki temu ma "żelazny" żoładek. Je głownie suchą karmę (teraz joserę), ale staram sie dawać różne inne rzeczy. Czasem coś gotuję, a czasem daję coś surowego.
Ostatnio z uwielbieniem pochłonął surowe indycze skrzydełko, właściwie połowę bo to ma wielkość udka kurzego. Przedtem po prostu je sparzyłam. Nie miał żadnych problemów gastrycznych, tylko podczas jedzenia zostawił takie drzazgi, których pewnie nie udało mu się pogryżć. Od razu je pozbierałam, jeszcze zanim dokończył jedzenie.

Link to comment
Share on other sites

Jak pies je na co dzień karmę, bałabym się chyba dać skrzydło z indyka. Owszem, drzazgi z niego są dość ostre i o ile pies na barfie sobie z nimi poradzi, tak pies żywiony karmą z wypełniaczem ma słabszy kwas żołądkowy i jakiś ostry element może się nie do końca rozpuścić zanim przejdzie do jelit.

Link to comment
Share on other sites

To jakie rozwiązanie jest lepsze? Szukać jagnięcych? Z mięsem? Chciałabym od czasu do czasu dawać mojemu psu surowiznę, on jest taki prawdziwy psies.:evil_lol: Zęby ma jak rekin lub raczej sznupodyl jak określiła zdjęcie w linku jedna cioteczka. :diabloti:
Poza tym jest to sposób na to, żeby nie interesował się świństwami na dworze.
Nie zauważyłam problemów gastrycznych, rzadko mu daję te skrzydełka.

Link to comment
Share on other sites

Skrzydeł z indyka ja nie podaję mojej suce, choć jest większa niż Fidel i je barf. Lepsze byłyby chyba szyjki - tam masz takie kości, które pies musi dokładnie rozgryźć. Albo coś z kurczaka - te sklepowe kury to nawet rękami można połamać, więc chyba nie powinno być większych obaw. No i pilnować odstępów między różnymi rodzajami żywienia.

Link to comment
Share on other sites

Mój rudy i jego przyrodnia siostra labka są na barfie i wcinają kości aż miło (najczęściej wołowe, cielęce, wieprzowe - nóżki, żeberka, skrzydełka drobiowe). Bardzo dobrze je tolerują, u mnie to świetne lekarstwo na problemy żołądkowe. Psy rodziców na diecie "zróżnicowanej" (gotowane, suche) dostawały kości z obiadu, drobiowe też i miały się świetnie.
Wszystko zależy od psa i jego "zwyczajów" żywieniowych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Skrzydeł z indyka ja nie podaję mojej suce, choć jest większa niż Fidel i je barf. Lepsze byłyby chyba szyjki - tam masz takie kości, które pies musi dokładnie rozgryźć. Albo coś z kurczaka - te sklepowe kury to nawet rękami można połamać, więc chyba nie powinno być większych obaw. No i pilnować odstępów między różnymi rodzajami żywienia.[/QUOTE]

To rzeczywiście spróbuję dawać szyjki. Surowe mieso oczywiście też, ale mnie przede wszystkim zalezy,żeby trochę sie również potrudził z gryzieniem. Gotowanych kosci nie mam mu zamiaru podawać, bo sie już wystarczająco dużo naczytałam o ich szkodliwych właściwościach. Poza tym jak piszesz daję mu taką surowiznę dość rzadko, ale za to ile ma z tego radochy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...