Jump to content
Dogomania

Heidi, kudlata śliczna sunia w ds


kora78

Recommended Posts

  • Replies 452
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

W sobotę mój ulubiony wet nie miał dyżuru, dziś był na I zmianie, a ja wtedy w pracy. Jutro wieczorem się tam wybieram, wypytam, czy najpierw się szczepi na wirusówki, czy najpierw sterylka, niech ją poogląda już podkarmioną i ustalimy termin (wczoraj ważyła 19 i trochę, więc jutro przekroczy pewnie 20kg).
W pracy mam młyn, bo za tydzień kontrola, więc przygotowania idą pełną parą. W domu też godzinami przy kompie coś dłubię. Psy biedne, bo szybko robi się ciemno i w tygodniu spacery tylko w ciemności, więc niezbyt długie i atrakcyjne. Wynagradzam im to zaniedbanie spacerowe tym, że śpię blisko nich, w warunkach polowych, a nie na górze w wygodnym łóżku. Każda jest wyczochrana i poprzytulana przed snem i rano na powitanie. Tyle tylko mogę w tych dniach, żeby wyprzeć wyrzuty sumienia.

Heidi świetnie już czuje się w sforze, ale z jedzeniem nadal cyrk - krztusi się, dławi, tak łyka szybko swoją porcję.

Malawaszko (i inni też), poradźcie mi - zastanawiam się nad jej fryzurą. Można ją zrobić bardziej sznaucerowo, ale nie wiem, czy to jej nie zepsuje. Jest urocza przypominając pikardyjczyka, brodę ma nie taką jak sznupy, brwi też niedługie, więc sznaucer dobry z tego nie wyjdzie. Może tylko podgolić szyję (tak na kilka mm) i troszkę coś jeszcze. Uszka takie ma fajne z tymi włoskami, więc nie wiem, czy je golić. Jak to widzicie? Nie zabieram się za to i tak w tych dniach, ale w weekend chciałabym popróbować, teaz tylko planuję jak to zrobić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78'][url]http://www.dogomania.pl/threads/173217-Skarpeta-dla-kudłaczy-w-potrzebie-UWAGA-NOWE-KONTO/page20#top[/url]

poprosilam tutaj o pieniadze na sterylke.
pisac tez do sterylkowej skarbonki?[/QUOTE]

pisać do skarbonki - jakby się udało na sterylkę to ja zapłace szczepienia z bazarkowych sznupkowych


marako ja bym jej nie obcinała - ona jest cudowna taka jaka jest, tylko wyczesać martwe włosy i gotowe - jest piękna wg mnie taka kudłata, sznupa się z niej nie zrobi bo to nie taka sylwetka i w ogóle

Link to comment
Share on other sites

ja tez bym nie ruszala, ona bez niczego jest sliczna. nic jej nie potrzeba, ds i tak bedzie szybko!

kudlaczkowa skarbonka dorzuci sie do sterylki, tylko potrzeba koniecznie paragon lub fakture. i podajcie koszt, jak tylko sie dowiecie. wg tego przyznaja nam wysokosc pomocy. bedzie wiadomo, ile jeszcze zabraknie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wilczy zew']Inę najpierw zaszczepiłam na wirusówki a za 2tygodnie sterylka.[/QUOTE]

Dokładnie to powiedziała mi wet (mój wet w tym czasie operował, ale oni są zawsze zgodni, więc to tak, jakby jego głos).

Dziś nie zaszczepiliśmy, bo ma sr..., którą w dodatku narobiła na środku legowiska krótko po spacerze /kołdra poprzesiąkana/. Szczepić będę w piątek/sobotę. A sterylka za jakieś kolejne 10 dni. Rzadka qpa pewnie po obżarstwie z kompostownika, bo od paru dni jak jestem w pracy opiekuje się nimi chłopak córki, chodzi na spacery do lasu, ale też wypuszcza czasem na ogród, jak bardzo się upierają (czyt.: chcą podjeść sobie).

Więc jednak będziemy jeszcze jakiś czas razem, no i zbankrutuję, bo ona je 900 g RC dziennie, czyli niemal tyle, ile moje trzy olbrzymki łącznie.
Zapewne do świąt będzie już po zabiegu, podgojona, bo pierwsze dni po steryce muszą wypaść tak, żeby przychodnia była czynna jakby coś się pokomplikowało.

W ogóle wizyta u weta to był horror. Zrobiłam błąd i zabrałam jeszcze Hondę, żeby za jednym kursem załatwić też jej gruczoły okołoodbytowe. Jeździłam już nawet i z trzema psami naraz, a z dwoma to norma. Tym razem jednak za sprawą tego ADHD-owca jednak spociłam się jak mysz. W przychodni plątała się pod Hondą, pod krzesłami, wiązała węzły na smyczy, darła japę. W aucie albo dusiła się wisząc na smyczy albo oplątywała smyczą Hondę, a ta próbowała jej wytłumaczyć, że to się jej nie podoba. Jak ją w końcu uwolniłam z tej smyczy, zapragnęła kierować autem i wpychała mi się na drążek od biegów albo na kolana. Nie wiedziałam, czy dowiozę to towarzystwo całe do domu... W stronę do weta miałam pomocników, ale zostali w city, więc u weta i z powrotem już byłam sama. Nigdy więcej nie jadę z nią bez obstawy.

Link to comment
Share on other sites

tego nie wiem czy można bo do sterylkowej potrzebna jest faktura na Stowarzyszenie Sandomierskie a kudłaczkowa też pisałaś że chce fakturę


marako miałaś mi pisać jeśli potrzebujesz wsparcia na karmę - za kilka dni kończy się bazarek, który jest m.in. na Heidi i będą jakieś pieniążki, szczepienia zapłacimy ze sznaucerowych, a dobrze by było jakby na sterylkę udało się skołować kasę korze78 - wtedy byłaby Heidi zabezpieczona we wszystko

Link to comment
Share on other sites

koteczki, a moze prosbe napisze juz marako do sterylkowej? bo ja z 1 sunia wlasnie jestem w trakcie korzystania, a tam deklaracji zadnej nigdy nie dawalam. druga sunia tez moze bedzie potrzebowal korzystac. nie wiem,czy mi dadza na 3 suki w ciagu miesiaca...
tak wykombinowalam- wszedzie dla innej suni, z moich obecnych 3 w bdt u dogomaniakow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78']no to bardzo chcemy :) dziekuje :)[/QUOTE]

wysłałam, [url]http://www.dogomania.pl/threads/184498-Akcja-STERYLIZACJA-%C5%9Blijcie-MAILE-z-danymi-do-prywatnego-zwrotu!!?p=18157306#post18157306[/url]
ale nie wiem jak to dalej działa...
chyba faktura musi byc na skarbonke (doczytajcie)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...