Jump to content
Dogomania

czy pies może mieć łupież?


konopka

Recommended Posts

[quote name='Czarne Gwiazdy']ja bym poszedł z nim do weta, może to jakieś uczulenie lub choroba skóry.

A co do ścian to zapewnij mu jakieś gryzaki, zabawki. Pies ma 3 miesiace - musi coś gryźć![/QUOTE]
ma dużo zabawek i mimo to gryzie.Pewnie ma za mało wapna...Czy mogę dać mu takie wapno dla ludzi?

Link to comment
Share on other sites

pies ma ph skóry ponad 7,człowiek - 5,5 ! kosmetyki dla ludzi absolutnie nie powinny być stosowane u zwierząt,to właśnie one mogą być przyczyną problemów z łupieżem u psów.Są specjalne szampony dla piesków z kłopotami skórnymi,np. Bio-groom ma linię kosmetyków owsianych,polecam.

Link to comment
Share on other sites

[quote]
(lepiej nie kompac psa w szamponach dla ludzi, poniewaz moze dostac uczulenia).
[/quote]

Ja tez nie polecam...psy mogą dostać uczulenia...wysuszają też ich skóre(co może być powodem łupieżu) i nie są rewewelacyne dla sierści...lepiej w psim który chociaż też nie jest w 100% idealny...głównie chodzi mi tu o częste mycie psa...czego nie polecam, piecha się kąpie 2- 3 razy w roku lub jeśli sie zabrudzi...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ja też uważam, że nizoral nei zaszkodzi. zwłaszcza jednorazowa kąpiel. prepearat zawiera lek przeciwgrzybiczy i jest naprawdę skuteczny.
Kilka razy sprzedawałam nizoral dla psów, własnie na polecenie weterynarza.

Link to comment
Share on other sites

Nizoral to naprawde skuteczny srodek na lupiez, sprawdzilam.Co do obgryzania scian to z pewnoscia skutek braku wapnia, piesek bedzie zmienial zeby i potrzebuje tego wapna wiecej nalezy mu go dostarczyc, najlepiej podawac fosforan wapnia jest w tabletkach i w proszku.Poza tym kup cieleca kosc taka z glowkami obgotuj i daj psu napewno bedzie wolal obgryzac te kosc niz sciane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']Czarne Gwiazdy nizoral zalecil mi weterynarz wlasnie na lupiez.
sama bylam w szoku i sprawdzalam na dogo .... i to pomaga.
[/quote]

Nathanielku - Nizoral jednemu psu pomoze, innemu (akurat trafisz na alergika) zaszkodzi. Sa szampony przeciw-lupiezowe dla psow.

Lupiez moze sie pojawiac u zwierzecia takze wtedy, gdy ma ono duzo stresow.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='SuperGosia']Nathanielku - Nizoral jednemu psu pomoze, innemu (akurat trafisz na alergika) zaszkodzi. Sa szampony przeciw-lupiezowe dla psow.

Lupiez moze sie pojawiac u zwierzecia takze wtedy, gdy ma ono duzo stresow.[/quote]

Troszkę mnie zdziwiło, że weterynarz mi o tym nie powiedział...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...