Jump to content
Dogomania

Uratujmy 2 owczarki szkockie!Mamy mało czasu,wyrok w grudniu!Sytuacja już opanowana:)


martik b

Recommended Posts

  • Replies 574
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Carmen napewno bedzie potrzebowala wiecej uwagi..bo trzeba ja nauczyc wszytskiego ..zycia z czlowiekiem..zycia w mieszkaniu..chodzenia na smyczy..a z uwagi na to ze ma 3 lapki potrzebuje domu ktory zrozumie funkcjonowanie takiego psa..nie mowie ze sa ograniczenia ale napewno nie bedzie psem mega aktywnym fizycznie bo poprostu nie da rady..napewno meczy sie szybciej od psa ktory ma 4 lapki.. byc moze za jakis czas kiedy troszke swoja kondycje poprawi ..jak narazie szybko sie meczy..ale swietnie sobie radzi z 3 lapkami :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czorcik']ale przypuszczam , ze po schodach będzie jej cieżko :([/QUOTE]


U mnie w domu schody pokonała bez przeszkód ;) ale to jest sporadyczne wchodzenie po schodach..nie wiem jak by codziennie pokonywała je parę razy dziennie.. najlepsze dla niej to dom z ogrodem..marzenie każdego psa :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='border collie']Czorcik-13 ;) No,niestety mieszkam w bloku,mieszkanie małe nie jest,mam dostęp do lasu,parku itp.oczywiście codziennie byśmy ćwiczyli chodzenie,by było jej łatwiej,może jakieś rehabilitacje w mieście?Ale nie wiem,co rodzice na to,mama może by się zlitowała nad psem,bo je kocha,tylko tata się nie zgodzi[/QUOTE]

tylko na razie jak by na to nie patrzeć rodzice mają decydujące zdanie, ale rozmawiaj , a nóż widelec się uda :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kkasiiiar']..... najlepsze dla niej to dom z ogrodem..marzenie każdego psa :)[/QUOTE]
I tu się Kasiu mylisz :) Moją Fionke przygarnęłam z ulicy. Nie wiem jak długo się błąkała, ale napewno kilka miesięcy. Odkąd ma domek czyli mieszkanie z moją rodzinką w bloku jest najszczęsliwszym psem na ziemi. :) Ona się najbardziej cieszy jak wracamy ze spaceru do domu :D Mało tego, jak jedziemy na wieś, gdzie mamy działkę, to Fionka prawie cały czas siedzi w domu, chociaż my jesteśmy w ogrodzie. Ona poprostu najlepiej się czuje w pomieszczeniu.

Link to comment
Share on other sites

a sunię mogłabym wnosić po schodach,tata czasem mnie zabiera do swojej mini siłowni w garażu i ćwiczę,więc to nie byłby problem.Mam koleżankę,która też ma collie,może by się sunie zaprzyjaźniły,również została uratowana przed schronem lub co gorsza-porzuceniem

Lucyja-Kasi zapewne chodzi o to,że pies ma się gdzie wyszaleć,i to zawsze ułatwienie wyjść z psem na ogród,niż ubierać się,wyjść z mieszkanie i pójść gdzie indziej,choć niektóre psy,lubią przytulne mieszkania

Edited by Szamanka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lucyja']I tu się Kasiu mylisz :) Moją Fionke przygarnęłam z ulicy. Nie wiem jak długo się błąkała, ale napewno kilka miesięcy. Odkąd ma domek czyli mieszkanie z moją rodzinką w bloku jest najszczęsliwszym psem na ziemi. :) Ona się najbardziej cieszy jak wracamy ze spaceru do domu :D Mało tego, jak jedziemy na wieś, gdzie mamy działkę, to Fionka prawie cały czas siedzi w domu, chociaż my jesteśmy w ogrodzie. Ona poprostu najlepiej się czuje w pomieszczeniu.[/QUOTE]

Ja zawsze mialam psy ktore odzywaly w ogrodzie..ADHAdowce ;) w domu sen, lenistwo ..a na dworzu radosc pelna geba..;) wiec tak sobie wyobrazalam ze dom z ogrodem to marzenie kazdego psa :)

Link to comment
Share on other sites

Kasia-to nawet lepiej,gdyż psa nie miałam nigdy,owszem,mam z nimi dużo do czynienia,szkolę od czasu do czasu psy koleżanek itp.a moi rodzice chyba nie chcieli by mega aktywnego psa.Mama nie pracuje,więc zawsze by ktoś w domu był ;) A i jej łatwiej byłoby wyprowadzać spokojnego collie,niż mojego wymarzonego bordera

Link to comment
Share on other sites

Collie to są bardzo spokojne psy. Owszem lubia się wyszaleć, ale kiedy wracają ze spaceru wylegują na łóżkach i jest im dobrze. Nie są zbyt wymagające jeśli chodzi o ruch.
Przypadek Carmen jest troszkę inny, bo o ile ja swoje czworonożne kolaki wyprowadzę na dwugodzinny spacer, to one maja już dośc i z chęcia w domu śpią. Carmen natomiast nie może mieć zbyt dużo ruchu na raz, bo nie da rady fizycznie. Ona powinna miec sama możliwość pobiegania, kiedy da radę.

Link to comment
Share on other sites

Psy zaganiajace to nie moj temat ..ale mysle ze border to jest ADHAdowiec wlasnie..chociasz moge sie mylic taka jak mowie nie moja "specjalizacja" ;) ale mi sie kojarzy ze ciagle jest w ruchu ;) Carmen jak narazie nie jest psem ktory sie nadbiernie ekscytuje nakreca..jest zrownowazona spokojna i delikatna..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...