Jump to content
Dogomania

Zuzka w DS! Inne MIKROPSY do adopcji.


KOSKA

Recommended Posts

Zuzka jest malutką, drobną sunią, wielkością przypominająca yorka. Waży niecałe 6 kg….. Obecnie przebywa w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt Promyk w Gdańsku. Mieszka w budzie, w schroniskowym boksie, dzieląc go z pozostałymi, małymi towarzyszami niedoli. Jest młodą ok. 2 letnią panienką. Jako, że jest najmniejsza w boksie, pierwsza próbuje zwrócić na siebie uwagę, szuka kontaktu, daje łepek do głaskania a nawet brzuszek. Wspina się po nogach na ręce. Jest bardzo wdzięcznym i żywiołowym psem.

Zuzkę poznałyśmy bliżej przy okazji wykonywania zabiegu wycięcia przepukliny. Jest bardzo mądrą i pojętną sunią. Od pierwszych chwil, kiedy zaufa chciałaby być najbliżej człowieka, daje brzuszek do głaskania, wskakuje na kolana i ‘rozdaje buziaki’. Szybko się uczy. W domu zachowuje czystość. Broni swojego terenu. Przybiega na zawołanie, ładnie chodzi na smyczy. Grzecznie wskakuje do auta, układając się na siedzeniu. Bardzo cieszy się, kiedy opuszcza boks i wychodzi na spacer. Najchętniej biega po trawce, zrobiłaby wszystko, aby nie wracać do boksu….

Jak na młodego psa przystało potrzebuje więcej ruchu i zabawy.
[COLOR="blue"]Niestety sunia w przeszłości musiała być źle traktowana przez dzieci, a nawet dorosłych. W przypadku, kiedy ktoś obcy pojawi się nieoczekiwanie zbyt blisko suni, zwłaszcza obce dzieci może ugryźć. Choć w jej wykonaniu to bardziej uszczypnięcie niż ugryzienie-tak właśnie może zareagować. Dlatego potrzebuje więcej czasu, aby zaufać, poznać domowników, sąsiadów. Nauczyć się, że nie wszyscy ludzie a zwłaszcza dzieci wyrządzają krzywdę.

Jest malutka i krucha, zasługuje na ciepły kąt i miłość. Szybko przywiązuje się, a zima w schroniskowym boksie dla takiego malucha będzie wielkim wyzwaniem. Pomóżmy Zuzce w znalezieniu kochającego domku, w którym będzie czuła się bezpiecznie i zaufa na nowo.[/COLOR]

Szukamy dla suni domu, który da jej bezpieczeństwo, okaże cierpliwość, pokocha i nauczy właściwego zachowania w stosunku do obcych ludzi.

poniżej zdjęcia ze schroniska, spacerów i po zabiegu:
[IMG]http://i56.tinypic.com/34tes1v.jpg[/IMG]

[IMG]http://i56.tinypic.com/358s4ub.jpg[/IMG]

[IMG]http://i55.tinypic.com/6ehd79.jpg[/IMG]

[IMG]http://i56.tinypic.com/oit4w0.jpg[/IMG]

[IMG]http://i54.tinypic.com/2mzm6v8.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dziękuję wszystkim za 'przybycie'. Ogłoszenie umieszczone na Trójmieście, może kogoś zauroczy. A takich maluchów w schronie jest dużo, tylko za mało wolontariuszy (zaledwie kilku czynnych), do robienia fotek- jeszcze mniej. Przy czym kierownik schroniska nie jest zachwycony współpracą. Najlepiej gdyby wolontariuszy w ogóle nie było. Tak się tam dzieje. A psów pond 400.

i trzymam kciuki[B] lika1771 [/B]:)

Link to comment
Share on other sites

Dt o ktorym pisałam bardzo sie zastanawia nad daniem suni dt.Tylko teraz jaki jest stan zdrowia suni czy bedzie potrzebne wizyty u weta?Czy jest po sterylce,czy szczepiona,odrobaczona bo to tez koszty.....

Jak sunia do innych psow i Koska bedzie potrzebna Twoja pomoc w adoptowaniu suni jak to ogarnac jezeli schronisko nie wydaje psiakow na dt ja bym mogła podpisac na siebie tylko teraz tez nie wiadomo czy tak mozna po psa przyjezdza ktos inny,a adoptuje inny.
Cioteczka by podjechała po sunie za zwrot kosztow dt jest za darmo o ile jest zdrowa i tu bardzo prosze o prawde bo biore sunie na swoja głowe i nie chce problemow jak było z moja Sonia.....

Wiec tak dt jest darmowy oczekuje tylko pomocy w szukaniu domu i finansowej jezeli zajdzie taka potrzeba w opłacaniu weta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lika1771']Dt o ktorym pisałam bardzo sie zastanawia nad daniem suni dt.Tylko teraz jaki jest stan zdrowia suni czy bedzie potrzebne wizyty u weta?Czy jest po sterylce,czy szczepiona,odrobaczona bo to tez koszty.....

Jak sunia do innych psow i Koska bedzie potrzebna Twoja pomoc w adoptowaniu suni jak to ogarnac jezeli schronisko nie wydaje psiakow na dt ja bym mogła podpisac na siebie tylko teraz tez nie wiadomo czy tak mozna po psa przyjezdza ktos inny,a adoptuje inny.
Cioteczka by podjechała po sunie za zwrot kosztow dt jest za darmo o ile jest zdrowa i tu bardzo prosze o prawde bo biore sunie na swoja głowe i nie chce problemow jak było z moja Sonia.....

Wiec tak dt jest darmowy oczekuje tylko pomocy w szukaniu domu i finansowej jezeli zajdzie taka potrzeba w opłacaniu weta.[/QUOTE]
Kochana Cioteczko!Wiedziałam,że od razu zareagujesz dlatego zwróciłam się do Ciebie o pomoc dla tej biednej suni.Teraz tylko pozostaje dograć sprawę z Koską,może z Lumix i jakoś uda się sunię wyciągnąć ze schronu.Jeżeli chodzi o transport i koszta weterynaryjne gdyby były to ja oferuję swoją pomoc i myślę,że inne Cioteczki,które są na wątku Zuzki też pomogą.Jeszcze raz bardzo dziękuję.Mam nadzieję,że Koska odezwie się na wątku i podejmie decyzję dla suni w jej przypadku zbawienną.

Link to comment
Share on other sites

No to dobrych wieści nie ma!
Nie będę rozwodziła się na temat funkcjonowania schroniska Promyk, bo może niebawem dowiecie się z mediów. Powiem tylko, że dobro psów jest tam na ostatnim miejscu. Tam najważniejsze jest pokazanie wolontariuszom 'kto tu rządzi, kto jest ważny'.

Dzisiaj przyszła pani z ogłoszenia adoptować sunię i była gotowa ja zabrać, ale pani z biura wstrzymała adopcję na dwa tygodnie, bo wymyśliła sobie jej obserwację! bo w sobotę sunia chwyciła dziecko za spodnie, a jego matka nie zgłosiła żadnych uwag, wręcz przeciwnie napisała oświadczenie, że nie ma żadnych widocznych oznak na skórze. Obserwacja zupełnie poza procedurami. Wiem, bo dzwoniłam dzisiaj do Inspektoratu i pytałam o procedury. To złośliwa baba, która traktuje wolontariat jak największe zło w schronisku.

Oczywiście nie zamierzam tego tak zostawić. Tak własnie w Gdańsku odbywa się większość adopcji.

ps: nawet jeśli chcieliby ją obserwować, to powinni zrobić to od soboty, a nie tydzień później i pozbawiać psa szansy na dom.

Link to comment
Share on other sites

Koska a masz kontakt z tą Panią?Czy dalej jest zdecydowana na Zuzkę?Bo jak nie to lika1771 proponuje pomoc.
Jeszcze można ogłosić Zuzkę tu tylko trzeba podać tekst,fotki i kontakt.

[url]http://www.dogomania.pl/threads/216844-Oferuj%C4%99-po-30-og%C5%82osze%C5%84-dla-ka%C5%BCdego-psiaka-z-dogo-!!-Zam%C3%B3wienia-przyjmuj%C4%99-do-wtorku[/url]

Link to comment
Share on other sites

lika1771 bardzo dziękuję za pomoc!
sunia niestety musi czekać jeszcze dwa tygodnie od dnia wczorajszego- jak wspomniałam wbrew procedurom, poza tym zajmuje boks z innymi psami, więc co to za obserwacja?
To czysta złośliwość i nadużywanie kompetencji, mam cicha nadzieję, że już niedługo. Za dużo się tego zebrało, aby dalej na to wszystko patrzeć i milczeć.

Link to comment
Share on other sites

dziewczyny jak macie jakieś dowody na działanie kierownictwa na niekorzyść zwierząt, to trzeba to gdzieś zgłosić, nie znam się na tym kto kontroluje schroniska, ale moze by zgłosić to do Uwagi czy do gazet?Prawie w kazdym schronisku, z tego co słyszę są wojny wolontariuszy z kierownictwem, bo jest konflikt interesów:wolontariusze chcą dobrze dla psów, a kierownicy dla siebie.Tak nie moze dłuzej być trzeba coś z tym robić!Tylko psy na tym cierpią.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...