Jump to content
Dogomania

Porady co do pierwszego psa.


pusia1969

Recommended Posts

Siemka.Na tym forum to mój pierwszy post więc się przedstawie.Mam na imię Karolina i mam 9 lat. urodziłam się 2 lipca 1997 r.Więc mój proglem jest taki.W maju lub w lipcu bądż w sierpniu będe miała psa:multi: ,ale nie weim co mu kupić,nie wiem jeszczejaka karma jest najlepsza,bo po tym co zobaczyłam na forum dowiedziałam się że karma pedigree nie jest najlpsza dla psa.Tak więc proszę o porady związane z wybrawką dla szczeniaka, jaka karma była by najlepsza oraz jakieś rady dla początkujące właścicielki psa.Pozdrawiam Karolina.
P.S.Mój piesek będzie rasy sznaucer miniaturka i będzie to pies a nie suczka

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

O tak, wątek ,,Zestaw dla szczeniaka" jest jak najbardziej konieczny do przeczytania ;) Mozesz także przeczytać to: [URL]http://www.karusek.com.pl/poradnik/wyprawka.html[/URL]
Mogłabys kupic sobie jakąś książke o szkoleniu i psie gazety (Mój Pies, Przyjaciel Pies).

Link to comment
Share on other sites

Mysle ,ze sznaucer miniaturowy nie bedzie najleprzym pieskiem dla osoby zastanawiajacej sie nad 1-szym psem-j mialam kiedys mieszanke(tyle ,ze olbrzyma)i byl to baaardzo zywiolowy piesek,az za bardzo!!!Jezeli juz musisz rasowego to napewno nie teriera(jakiegos),sznaucera i nie beagla!!;) Odpowiednia rasa bedzie jakis retriver (labek lub golden). A z mniejszych ras...hmmm Moze jakis szpic?? Bardzo spokojne i wspaniale (tak slyszalam) dla poczatkujacych wlascicieli sa Schipperke...;)
A co do wyposarzenia to koniecznie przeczytaj watek: wszystko dla szczeniaka. Obowiazkowo kup sobie ksiazke o wybranej rasie i jakas lekturke o tresurze(lub behawiorystyce). Radze skontaktowac sie z wetem. Duzo o rasach dowiesz sie czytajac nasze forum!!!;) :multi: Zapraszam do lektury i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']Mysle ,ze sznaucer miniaturowy nie bedzie najleprzym pieskiem dla osoby zastanawiajacej sie nad 1-szym psem-j mialam kiedys mieszanke(tyle ,ze olbrzyma)i byl to baaardzo zywiolowy piesek,az za bardzo!!!Jezeli juz musisz rasowego to napewno nie teriera(jakiegos),sznaucera i nie beagla!!;) Odpowiednia rasa bedzie jakis retriver (labek lub golden). A z mniejszych ras...hmmm Moze jakis szpic?? Bardzo spokojne i wspaniale (tak slyszalam) dla poczatkujacych wlascicieli sa Schipperke...;) [/quote]
Hmm... a przepraszam retrivery nie potrzebuja duzo ruchu?! :roll: mniej niż sznaucer miniaturowy?! :roll: :roll: :roll: i czy ta dziewczynka napisała że chce mało ruchliwego pieska? pytanie było o wyprawkę a nie o rasę, jesli piesek jej odpowiada to jej wybór.

A co do wyprawki, najlepiej chyba poinformuje Cie hodowca ;) i według mnie kupuj taką karmę jaką karmi się w hodowli z której bedziesz miała pieska ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pusia1969']Nie mam zbyt dużego wyboru bo mojej mamy koleżanka będzie miała właśnie sznaucera miniaturowego a tak to z nikąt nie możemy kupić psa[/quote]


jeśli szczeniaki będą bez papierów to lepiej nazbieraj pieniazki na psa z papierami, nie rozmnaza się psow bez uprawnien.

Link to comment
Share on other sites

A ja wcale nie uwazam, zeby sznaucer miniatura sie jakos specjalnie nie nadawal na pierwszego psa. Ty Wiska mialas mieszanke olbrzyma, a to trosze inaczej, ale niech sie wypowiadaja wlasciciele sznaucerkow. :D
Ja tylko powiem, ze watpie, czy miniatura sznaucera bedzie gorsza od labka czy goldka. Sa to psy ktore potrzebuja baardzo duzo uwagi (nie twierdze ze sznaucerki potrzebuja mniej - nie znam sie wiec sie na ich temat nie wypowiadam). Oprocz tego taki golden jest wiekszy w zwiazku z czym potrzebuje wiecej jedzenia (drozej), a podejrzewam ze 9-latka sie jeszcze sama nie utrzymuje ... No i golden i lab sa to duze psy, ktore maja duuuzo energii, potrzebuja duzo ruchu, mysle ze miniatura potrzebuje go troszke mniej. No i latwiej sobie poradzic z mniejszym psem ... Aczkolwiek retriever to nie jest zly wybor - po prostu musi byc przemyslany jak kazdy. ;) A z tego co slyszalam o szpicach, to mi sie kojarza jako dosc trudne i wymagajace psy ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']Odpowiednia rasa bedzie jakis retriver (labek lub golden). A z mniejszych ras...hmmm Moze jakis szpic??

Retrivery, szpice, przecież to psy, które są strasznie żywe i potrzebują ogromnej ilości ruchu! Myślę, że łatwiej okiełznać już sznaucera miniaturkę,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pusia1969']Nie mam zbyt dużego wyboru bo mojej mamy koleżanka będzie miała właśnie sznaucera miniaturowego a tak to z nikąt nie możemy kupić psa[/quote]

Jak nie chcesz to nie mow, to prywatna sprawa, ale mysle ze warta przemyslenia. Jak to ,,tak to z nikąt nie możemy kupić psa"??? A co stoi na przeszkodzie? :-o

Link to comment
Share on other sites

Nie chodzi o ruch,ale o to ,ze sznaucery miniaturowe sa szczekiliwe i wymyagaja gruntownego szkolenia,a goledeny(z tego co slyszalam) sa dosc latwe w tresurze i sa polecane dla poczatkujacych wlascicieli.Sznaucery nie zabardzo sie lubia bawic(szczegolnie z innymi psami),a goldeny latwo wybiegac zabawa z jakims pieskiem.
Ja jak bylam w jej wieku to chcialam owcz. francuskiego(beuceron) lub/i azjatyckiego,a ani ja ani moi rodzice nie byliby w stanie wychowac takiego psa(mialam w tamtym czasie border collie-co prawda bez rodowodu-i byl to niewychowany,niustajaco wyjacy pies-horror,a co dopiero by bylo z owcz azjatyckim???:angryy: ).

Link to comment
Share on other sites

Tyle, ze sa latwe w prowadzeniu (co nie zawsze sie sprawdza :evil_lol: ) nie rowna sie z ,,nie potrzebuja gruntownego szkolenia". I niewyszkolony golden moze byc 2x bardziej dokuczliwy niz niewyszkolonu sznaucer min. NP: Wyobrazasz sobie 9cio latke, ktora golden zaciaga na smyczy na spacer, bo wlasnie zobaczyl innego psa do ktorego nalezy podejsc?? Ja tak. I nie jest to zabawne ... A sznaucerek raczej tak nie postapi a jesli nawet to duzo latwiej go utrzymac na smyczy.

Link to comment
Share on other sites

Mozliwe,nie wiem jak jest,ale z tego co widze w parku to wlasciciele sznaucerkow (nawet min)maja wiekrze problemy z posluszenstwem pieskow niz wlasciciele goldenkow,mozlewie ,ze poprostu znam nieodpowiezialnych wlascicieli podchodzacych do sprawy tak,ze uwazaja,ze male nie potrzebuja tresury,niemniej jednak tak jest.A tak na marginesie to nie latwo wybiegac pieska jak nie lubi sie bawic...!!;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiska']Nie chodzi o ruch,ale o to ,ze sznaucery miniaturowe sa szczekiliwe i wymyagaja gruntownego szkolenia[/quote]
znam tylko jednego ktory non stop szczeka ;) KAZDEGO psa trzeba wychowywac

[quote]a goledeny(z tego co slyszalam) sa dosc latwe w tresurze i sa polecane dla poczatkujacych wlascicieli.[/quote]
tiaa... czytalas ile tych LATWYCH psow szuka nowych wlascicieli? Bo nawarczaly na dziecko? :| na dogo jakis czas temu bylo kilka psow tej rasy do oddania, bo nagle ta opinia ktora krazy o tych psach nie sprawdzila sie

[quote]Sznaucery nie zabardzo sie lubia bawic(szczegolnie z innymi psami),a goldeny latwo wybiegac zabawa z jakims pieskiem.[/quote]
pierwsze slysze, wszystkie miniatury ktore znam, biegaja i bawia sie z innymi psami, malymi i duzymi, nie sa szczegolnie szkolone, po prostu sa kochane. Nie wiem jak jest z olbrzymami znam tylko jednego od Eri i z tego co wiem, nie ma problemow z innymi psami ktore zna.


[quote]Ja jak bylam w jej wieku to chcialam owcz. francuskiego(beuceron) lub/i azjatyckiego,a ani ja ani moi rodzice nie byliby w stanie wychowac takiego psa(mialam w tamtym czasie border collie-co prawda bez rodowodu-i byl to niewychowany,niustajaco wyjacy pies-horror,a co dopiero by bylo z owcz azjatyckim???:angryy: ).[/quote]
Roznica miedzy azjata czy owczarkiem francuskim, a sznaucerem miniaturowym jest kolosalna.

Link to comment
Share on other sites

Na większe psy niż sznaucer miniaturowy rodzice się nie zgadzają.A nawet jak labrador urośniej to ja go będe się bałam bo nie stety ale się psów wielkości owczarka niemieckiego lub labradora.Nasze mieszkanie ma 44 metrów więc labrador odpada i inne większe rasy.Rodzice się zgadzają na psa który ma około 40 cm wzrostu jak będzie dorosły.

Link to comment
Share on other sites

Guest aneta_w

Ja jestem trochę po stronie żaby
No ale już cicho... nie kłóćmy się.

A wracając do tematu... dziewczynko: A czy Twój przyszły piesek będzie miał rodowód? Bo wiesz... to dosyć ważne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aneta_w']Ja jestem trochę po stronie żaby
No ale już cicho... nie kłóćmy się.

A wracając do tematu... dziewczynko: A czy Twój przyszły piesek będzie miał rodowód? Bo wiesz... to dosyć ważne.[/quote]

ja absolutnie się z nikim nie kłoce, po prostu sie z tym nie zgadzam co napisała wiska.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...