Jump to content
Dogomania

Chory airedale-Demo


BEBE

Recommended Posts

Strasznie się martwię ,mój Demo od wczoraj jest bardzo apatyczny,nie chce jeść ani pić.Byłam wczoraj u weta -znalazł tylko czerwone gardło i leciutko podwyższoną temp.Wieczorem doszedł podbarwiony krwią wyciek
z siusiaka -ale siśki nie są ciemne.Od ponad 24 godz wypił tylko wlane przezmnie 5 łyżek stołowych wody i troszeczkę ok 100 g jedzonka.Wczoraj
ok 11 dostał zastrzyki z antybiotyku i środka przeciwzapalnego.Jestem załamana-dzisiaj oprócz badań krwii i moczu zlecę chyba dodatkowo na babeszję chociaż jak twierdzi nasza wet objawy nie wskazują.Może ktoś
tak miał za swoim psiakiem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BEBE']Jestem załamana-dzisiaj oprócz badań krwii i moczu zlecę chyba dodatkowo na babeszję chociaż jak twierdzi nasza wet objawy nie wskazują.Może ktoś
tak miał za swoim psiakiem[/quote]
W naszej lecznicy od babeszji zaczynają, nawet jeśli objawy nie są typowe dla tej choroby. Badanie w miarę proste i szybkie, a choróbsko podstępne i śmiertelne, więc nie czekaj i wyklucz przynajmniej tę opcję (mam nadzieję).

Link to comment
Share on other sites

Tylko dlaczego ta krew będzie pobierana po podaniu antybiotyku, a nie przed?

BEBE, nie martw się za bardzo - poczekaj na badania krwi. To może być również problem z układem moczowym, niekoniecznie groźny ale bolesny.

A tak w ogóle, to czemu Ty zniknęłaś z serdelkowego topiku? :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Dzieki dziewczyny za rady.Witaj Flaire-bardzo mi miło Cię znowu wirtualnie spotkać.Zniknęłam z serdelkowego topiku bo zmienił mi się rytm życia na
dużo dużo szybszy ,trochę byłam poza krajem i nie byłam w stanie was
"dogonić'.
Wróciłam z Demciem z badań.Babeszja wykluczona,badania krwi ok oprócz leukocytozy,biochemia wątrobowo-nerkowa ok.Okazało się że ma juz dzisiaj bardzo wysoką gorączkę ponad 40 st i badania moczu niefaJNE-leukocyty,erytrocyty i białko a także za wysokie pH moczu.Wszystko wskazuje na zakażenie układu moczowego ale muszę jeszcze zrobić przed
świetami usg aby potwierdzic diagnozę i wykluczyć problemy z prostatą.
Mam kilka namiarów zaraz zacznę dzwonić a to wszytko oczywiście tuż przed świętami -ma to moje psisko wyczucie :shake:

Link to comment
Share on other sites

Ch.., tez pomyslałam o nerkach, bo dokładnie tak miesiąc temu wyglądała sytuacja u znajomych-5 letni pies nagle przestał jeśc, pić, temp.40. Wet też dał antybiotyk i p/zapalne , niby było ok a po kilku dniach znów pies zaczął dziwnie stac, wygarbiac sie, był smutniejszy. No i wyniki krwi były już kiepskie, USG nerek też-zmiany zwyrodnieniowe już w obu nerkach...
Bebe, nie czekaj, tylko zrób jeszcze raz profil nerkowy i USG nerek.Im szybciej, tym lepiej

Link to comment
Share on other sites

Niedżwiedzico-mam nadzieje że z nerkami ok -profil nerkowy miał robiony
1,5 godz temu i było ok -weci orzekli że ten stan zapalny do nerek jeszcze nie doszedł -infekcja jest na odcinku drogi moczowe -pęcherz.Chcą żeby zrobić usg jamy brzusznej aby wykluczyć prostatę choć na 99% obstawiają pęcherz.Z usg jest koszmar -wydzwaniam po lecznicach ale nigdzie nie ma miejsca przed świetami-nie wiem czy mi się uda zrobić.
Mam na jutro przywieżć jeszcze raz mocz bo dzisiaj go było trochę mało na badania kryształków.Dostał cos bardzo silnego na gorączkę plus zestaw
leków i kroplówkę podskórnie bo nawet tak odwodniony nie był.

Link to comment
Share on other sites

Bebe, trzymam kciuki za twojego szorstka..jesli to kamienie w pęcherzu, to biedny on jest.:-( ich wydalanie podobno do najprzyjemniejszych zjawisk nie nalezy :shake: krew i leukocyty tez sie wtedy pojawiaja w moczu. 8 letni syn mojej Koki własnie taka miał przypadłośc wczesną jesienia i wyglądało to brzydko, pęcherz był w stanie zapalnym, o pogrubionych ściankach, ale w ciągu paru dni było ok.

Link to comment
Share on other sites

BEBE, ja bym radziła jednak chyba metrem... Wysiadasz albo na staji Wierzbno i idziesz Alejami troszkę dalej, albo na stacji Wilanowska i idzesz wstecz. Ja bym się chętnie z Tobą spotkała i poznała wreszcie Demcia, ale niestety jestem na tę godzinę umówiona z przyjaciółmi... :-(

Link to comment
Share on other sites

Sorry dopiero teraz załatwiłam zaległości kulinarno-porządkowe.Usg ok -wszystko w normie poza-pecherzem ,którego obraz nie jest jednoznaczny ale nie wyklucza piasku oraz prostatą ,która jest nieznacznie powiększona
i jest tam malutka torbiel-co nie ma prawa wywoływać aż tak burzliwych
objawów.Więc chyba robocz hipoteza zapalenia pęcherza się utrzymała.
Demcio ma się nieznacznie lepiej-dalej nie je ale po raz pierwszy od 48
godzin napił się porządnie.Ogólnie jest w troszke lepszej formie,trochę weselszy ale dalej jednak flak:shake: .Godzinę temu mierzyłam temperaturę było 39,8 i juz drugi raz chyba mierzyć nie będę :roll: .Ogólnie chyba jest lepiej ale nie chcę zapeszać.Jeszcze raz dzięki jeszcze się odezwę.Pa.

Link to comment
Share on other sites

Wrócilismy od weta-jest już ok -temperatura spadła,pije,interesuje się jedzeniem /ale nie swoim:evil_lol: / humorek o wiele lepszy.W siuśkach nie ma
krzyształków więc to zwykłe zapalenie pęcherza:multi: .Od teraz leczenie
domowe antybiotyk w tabletkach,urosept i na miesiąc karma lecznicza typu "urinary" . Bardzo się cieszę ,że sprawdził się najbardziej optymistyczny scenariusz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BEBE']Wrócilismy od weta-jest już ok -temperatura spadła,pije,interesuje się jedzeniem /ale nie swoim:evil_lol: / humorek o wiele lepszy.W siuśkach nie ma
krzyształków więc to zwykłe zapalenie pęcherza:multi: .Od teraz leczenie
domowe antybiotyk w tabletkach,urosept i na miesiąc karma lecznicza typu "urinary" . Bardzo się cieszę ,że sprawdził się najbardziej optymistyczny scenariusz.[/quote]
Oh, no to super!!! A nie pisałam, żeby się nie martwić na zapas? ;-)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...