Jump to content
Dogomania

Sznaucery z Piły i Jędrzejewa - latami czekają na szansę - pomóż! Ogłoszenia, DT!


malawaszka

Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Moim skromnym zdaniem to jakiś dziwny jest ten wet.Żeby psa przetrzymywać od 7 do 15 tylko przy zabiegu czyszczenia zębów nawet nie usuwania bo tak zrozumiałam to trwa max do 0,5 godz.No chyba,że podał jakąś silną narkozę na kilka godzin.Mój wet podaje narkozę co kilka minut zależnie od tego jak długo trwa zabieg.Psa odbierałam po usunięciu siedmiu zębów i czyszczeniu po godzinie,był już wybudzony tylko trochę niemrawy i to wszystko.
Z okiem powinnaś skonsultować się z okulistą albo z porządnym wetem,który ma przyrządy do tego celu przeznaczone bo na oko to chłop w szpitalu umarł.A Malik się dalej będzie męczył.Jemu chociaż potrzebne są odpowiednie krople do oka jeżeli dalej ma żyć z tą powieką.Kajak sama pisałaś,że oko jego swędzi a może boli bo ociera się.Wydawać pieniądze to rozsądnie-szkoda pieniędzy na byle jakich wetów bo to są pieniądze stracone i tyle.

Link to comment
Share on other sites

też myślę, że przydałyby się kople - O ILE JEST STAN ZAPALNY, bo przecież my nie wiemy jak to oko wygląda, a drugiego zabiegu nie można mu robić teraz - zbyt złe wyniki krwi były i miał dzisiaj narkozę, nie wiem czy w kwietniu nie będzie za wcześnie na drugą... zobaczymy czy poprawią mu się wyniki po karmie wet

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kajak']jutro podliczę wszystkie finanse ile mi zostało,nie wiem ile kosztuje taka operacja powieki ja z chęcią coś dołożę ale dopiero w kwietniu ,bo też pewnie szybciej nie ma co go obciążać serducha narkozą.[/QUOTE]
A może operacja w ogóle nie będzie potrzebna.Tak jak pisałam potrzebna jest wizyta na cito u dobrego,weta,który zna się na okulistyce.
Jestem na wątkach bernardynów i one bardzo często mają tą przypadłość i w niektórych przypadkach wystarczają krople,po których powieka wraca do normy-dlatego tak się wymądrzam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula']A może operacja w ogóle nie będzie potrzebna.Tak jak pisałam potrzebna jest wizyta na cito u dobrego,weta,który zna się na okulistyce.
Jestem na wątkach bernardynów i one bardzo często mają tą przypadłość i w niektórych przypadkach wystarczają krople,po których powieka wraca do normy-dlatego tak się wymądrzam.[/QUOTE]

to może jednak pokazać go u tego weta co z Gaju psiaki tam jeżdżą? kurcze to jest tak daleko, że ja nie mam pojęcia tam o wetach :(

a w Jędrzejewie są nowe sznupkowate psiaki - 3 podrostki średniakowate - cudowne chłopaczki

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj poszperam i poszukam jak coś znajdę to dam znać ,ale najprawdopodobniej będzie to Poznań.Może faktycznie dobre krople z antybiotykiem i nie będzie konieczna operacja-Anula może wiesz co to za kropelki?
Poszukam kogoś innego chociaż ten na początku wydawał się ok, tym bardziej że powiedział że podczas zabiegu wszystko mu sprawdzi, wytnie ,a na oczkach to się chyba nie zna tylko mnie ściemniał, no cóż wszędzie są partacze,a w internecie nic o nim nie znalazłam,na Śrem jest trzech wetów i żadnych konkretnych informacji

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kajak']Przychodnia Weterynaryjna Piotra Dąbrowskiego - ul. Zbąszyńska 26, Poznań znalazłam coś takiego jest to okulista:lol:[/QUOTE]
No widzisz - znalazłaś i tam się trzeba udać,ponieważ weci ogólni nawet nie mają odpowiedniego sprzętu nawet lupy porządnej aby obejrzeć dokładnie i zbadać oczy i jeszcze mogą zaszkodzić.Na takie wizyty o ogólnego weta szkoda wydawać kasy bo skasuje za nią tak samo jak wet specjalizujący się w danej dziedzinie.
Jeżeli chodzi o krople to nigdy nie natknęłam się na nazwę tylko tyle,że np.jest intensywnie leczony kroplami,maściami.
Ja też mieszkam na zadupiu i teraz też zaliczyłam okulistę w Legnicy a nie w Polkowicach bo takiego niema tylko są ogólni.I jestem zadowolona bardzo bo oczko rezydenta się wyleczyło super po kroplach,maściach i żelach ale i też było porządnie zbadane wraz z atropiną i tak powinno być.

Link to comment
Share on other sites

przeczytałam że to super klinika specjalizację mają chyba w każdej dziedzinie weterynaryjnej,
Są to badania dobrane celowo pod kątem problemów zwierząt starzejących się. Należą do nich:

Badanie fizykalne (wykrywamy zmiany zachowania, orientacji i funkcji zmysłów, poruszania się, wydolności fizycznej, funkcji układu oddechowego, krążenia, wydalniczego i pokarmowego)

Badanie krwi - badamy stan nerek, wątroby, trzustki, oceniamy zdolności krwiotwórcze, wykrywamy nowotwory.

Badanie moczu daje informacje o nerkach i pęcherzu.
EKG jest pomiarem funkcji elektrycznej serca, pozwala na stwierdzenie szeregu zmian dotyczących rytmu serca, przewodności elektrycznej, stanu mięśnia sercowego, wsierdzia i zastawek.

Badanie oka pozwala na stwierdzenie zaćmy i jaskry.

Badania te wykonujemy corocznie (w przypadku psów ras olbrzymich można częściej). Pierwsze badanie daje nam punkt odniesienia, który ułatwia interpretację odchyleń od normy w kolejnych latach.

Jaka jest korzyść z przystąpienia do programu zdrowotnego dla starszych zwierząt?
Poza nie kwestionowanymi korzyściami, jakie daje nam ukierunkowana diagnostyka i możliwość szybkiego leczenia, otrzymacie Państwo pakiet badań w cenie stanowiącej 70% kosztów wszystkich testów wykonanych osobno.

Jakie zwierzęta mogą wziąć udział w programie zdrowotnym dla starszych zwierząt?
Wszystkie starsze psy i koty oraz te zwierzęta, które wykazują zmiany w zachowaniu, wyglądzie sierści, osłabienie siły kończyn, zasłabnięcia, ospałość, biegunki i wymioty, zwiększenie ilości moczu i pragnienie, kaszel i duszności, utratę masy ciała.


Tylko do Poznania mam ok 50 km w jedną stronę to jest kawał drogi na pewno z nim pojadę tylko nie wiem kiedy,moje auto ledwie dyszy a mąż mi swojego nie da

Link to comment
Share on other sites

Kajak, koniecznie sprawdzajcie nerki, sama karma mocznika mu nie zbije. Szkoda, że Malik nie je niczego gotowanego, bo Ipakitine jest naprawdę świetnym lekiem wspomagającym, a niewydolnośc' nerek może bardzo źle się skończyc'. Trzymajcie się, chłopcy i dziewczyny:glaszcze: :calus:

Link to comment
Share on other sites

nic nie wiem ja ok 13 była po dziecko w przedszkolu ,mam nadzieję że jeszcze podjedzie,szkoda że nie podałam Tobie telefonu ,nie pomyślałam.
Malik pierwszy raz zaliczył kanapę:) jak pojechałam do przedszkola to został w domu przychodzę a Maliniak leży sobie wyciągnięty:),od wczoraj nie opuszcza mnie na krok,pewnie boi się że go zostawię,Nawet zaczął biegać przy siatce z sąsiada psami i chrapie tym swoim głosikiem jest cudny i widać że wraca do zycia:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']podałam kurierowi Twój tel - smsem bo nie odbierał, mam nadzieję, że jeszcze przyjedzie... kurde a swoja drogą to nie wiem czy głupi nie szukał Twojej ulicy w Zaniemyślu... no ale oby jeszcze zadzwonił, a jak nie to pewnie jutro,[/QUOTE]

Może szukał w Zaniemyślu jak nowy i nigdy tu nie był ,bo inni to wiedzą gdzie to moje zadupie tzn.tam gdzie mieszkam,Kurde Monia jak ja żałuję że nie trafiłam wczesniej na adres tej kliniki, trochę daleko ale tam robią wszystko, całą ich stronę przewertowałam,nie wiem jak cenowo pewnie drożej bo to Poznan ale chyba warto.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kajak']Kurde Monia jak ja żałuję że nie trafiłam wczesniej na adres tej kliniki, trochę daleko ale tam robią wszystko, całą ich stronę przewertowałam,nie wiem jak cenowo pewnie drożej bo to Poznan ale chyba warto.[/QUOTE]

ale mimo wszystko trzeba poszukać opinii dogomaniaków o tej klinice bo na stronie może być napisane cudnie, bajkowo i w ogóle, a rzeczywistość często idzie zupełnie inną drogą ;) ja nie wierzę w to co wypisują na stronach - najwazniejsza jest opinia ludzi którzy tam korzystają z usług

a kurier - nowy czy nie nowy to w końcu jego praca i powinien sobie poradzić, nr telefonu do ciebie już ma

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...