Jump to content
Dogomania

Sam's Field ?


Chell

Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja karmię od połowy lipca czyli prawie 3,5 miesiąca najpierw poszedł 3kg worek jagnięciny a teraz kurczak (nie kupuje workow 15 kg bo raz kupilam i zalowalam-psu karma sie znudzila a do tego po zjedzeniu 4 kg rewolucje gastryczne)...suczka je z checią i widac ze jej smakuje (a wybredna jest). Sierść piękna, zero zapachu z pyska, zero pierdów, kondycja bardzo dobra, kupy małe i to 1 dziennie w porywach do 2. Karmię ilością mniejszą niż na opakowaniu bo suczka jest po sterylizacji...ale widzę że najada sie tą porcją którą dostaje. Karma dość ładnie pachnie (jak na karmę), ciemne granule, nie jest ani tłusta ani sucha.
szwagier ma jrt suczke 4 miesiączną do tej pory była na sam'sie i bylo wszystko bardzo dobrze...tyle że okazało sie ze mloda ma uczulenie na drob wiec drugiego worka nie dokonczyla juz...
Kup worek 3 kg i zobacz jak będzie pies reagował...każdy toleruje inaczej

Link to comment
Share on other sites

ja karmię swoją labczyce sams's field junior large od poczatku i jestem bardzo zadowolona i z psa i z karmy po 1 jest super jakości,zawsze swieza,nie smierdzi tj niektore inne karmy ,a także wystarcza na dość długo ponad2mce.szał jak dla mnie cenowo optymalna jestem w stanie tyle zaplacic jesli ma mi wystarczyc na tak długo wczesniej myslalam o rc dla labroadorów lub brit(ale dużo w nim zbóż)ta wydała mi się najbogatsza naijbardzij wartosciowa i sie nie pomyliłam,tez ją sprzedaję:)jesli ktos zainteresowany wiadomosci na priv wowczas dam namiary jestem jak najbardziej na tak:)

Link to comment
Share on other sites

My testujemy Sam's Field dopiero od tygodnia, ale jestem bardzo mile zaskoczona. Pierwsza karma, którą mój pies tak dobrze przyjął, od razu twarde koopki, jak nigdy przy zmianie karmy na nową... Oprócz tego fajnie pachnie, Mediumowy rozmiar granulek też w sam raz. Więc ogólnie polecam, jeśli ktoś szuka fajnej karmy w niewielkiej cenie, bo cenowo Sam's Field stoi jak Brit. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Ja mojej małej daję tą karmę szczenięcą od początku jej pobytu u nas, czyli od czerwca i jesteśmy bardzo zadowolone. Zdrowo rośnie,sierść się błyszczy chętnie zajada, nie ma żadnych problemów z kupkami, gazami itp., co się jej zdarzylo, jak podjadła troszkę innej karmy, albo "ludzkiego jedzenia".
Jednym słowem- polecam :)

Link to comment
Share on other sites

No to wrażenia dalsze :)
U nas po ostatniej zmianie trzy psy na nowej reszta nadal na Sams Field i niestety te na nowej mi schudły...
pozostałe dwa karmione Sams Field w dobrej kondycji bez zmian, sierść super waga dobra, żadnych problemów ale dawki jedzenia podaję od początku większe niż zalecane na opakowaniu

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='pauli_lodz']a ciekawa karma, ciekawa relacja składu do ceny :) interesuje mnie wersja 4300 power lub zwykle medum adult :) ktoś testował karmę na wrażliwych jelitach?
szukam alternatywy dla rc medium sensible.[/QUOTE]
Ja bardziej chwalę sobie 4300
Mediuma je od roku 8 letni golden -po gotowanym czasem są sensacje po tej karmie nic się nie dzieje.

Link to comment
Share on other sites

ja przerobiłam już 1,5 worka (2,5 kg) medium z kurczakiem, 1 worek (też 2,5kg) jagnięciny i 3/4 worka łososia...suczka w końcu nie ma kompletnie żadnych problemów..po bricie były pierdy, po brit care mega rzadkie biegunki, agil był super...ale znudził jej się a że nie ma wyborów smakowych więc nie kupiłam więcej bo końcówka worka 10 kg był już po prostu męczony...a przy tych karmach nie ma problemow kompletnie zanych..ani wzdęć, ani bąków, ani biegunek..no i nie nudzi się bo możesz stosować np łosoś na zmiane z jagnięcina (oba dla wrażliwych-przynajmniej gdzies tak przeczytalam chyba na opakowaniu)

Link to comment
Share on other sites

znalazłam dokładny skład, 26% łososia, muszę wypróbować tą wersję

[B]HIPOALERGICZNY ŁOSOŚ OWOCE I WARZYWA
SKŁADNIKI:[/B] łosoś(Minimum 26 %), ziemniaki, kukurydza, tłuszcz drobiowy (konserwowany mieszanką tokoferoli, źródłem naturalnej witaminy E), olej z łososia, aromat naturalny, suszone jabłka, drożdże piwne, pomidory, ekstrakt z Yucca schidigera, marchew, minerały, DL-metionina, L-lizyna, mannan-oligosacharydy, fruktooligosacharydy, probiotyki.

[B]GWARANTOWANA ANALIZA: [/B]

[LIST]
[*]Białko surowe 25%
[*]Oleje i tłuszcze surowe 14%
[*]Włókno surowe 2,0%
[*]Popiół surowy 5,5%
[*]Wilgotność 10%
[*]Wapń 1,1%
[*]Fosfor 0,9%
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

[B]HIPOALERGICZNA JAGNIĘCINA OWOCE I WARZYWA

SKŁADNIKI: [/B]jagnięcina(Minimum 18%), ryż, ziemniaki, kukurydza, tłuszcz drobiowy (konserwowany mieszanką tokoferoli, źródłem naturalnej witaminy E), olej z łososia, aromat naturalny, suszone jabłka, drożdże piwne, pomidory, ekstrakt z Yucca schidigera, marchew, minerały, , DL-metionina, L-lizyna, mannan-oligosacharydy, fruktooligosacharydy, probiotyki.


[B]GWARANTOWANA ANALIZA: [/B]

[LIST]
[*]Białko surowe 24%
[*]Oleje i tłuszcze surowe 9%
[*]Włókno surowe 3,5%
[*]Popiół surowy 6,7%
[*]Wilgotność 10%
[*]Wapń 1,5%
[*]Fosfor 1,1%
[/LIST]

Link to comment
Share on other sites

Wersje z kurczakiem


[B]ADULT LARGE
SKŁADNIKI: [/B]kurczak(Minimum 45%), wątróbka z kurczaka, ziemniaki, kukurydza, tłuszcz drobiowy (konserwowany mieszanką tokoferoli, źródłem naturalnej witaminy E), olej z łososia, aromat naturalny, suszone jabłka, drożdże piwne, pomidory, ekstrakt z Yucca schidigera, marchew, minerały, glukozamina, chondroityna, , DL-metionina, L-lizyna, mannan-oligosacharydy, fruktooligosacharydy, probiotyki.

[B]
GWARANTOWANA ANALIZA: [/B]


[LIST]
[*]Białko surowe 25%
[*]Oleje i tłuszcze surowe 13%
[*]Włókno surowe 2,7%
[*]Popiół surowy 6,5%
[*]Wilgotność 10%
[*]Wapń 1,4%
[*]Fosfor 1,0%
[/LIST]

[B]

ADULT MEDIUM
SKŁADNIKI: [/B]kurczak(Minimum 47%), wątróbka z kurczaka, ziemniaki, kukurydza, tłuszcz drobiowy (konserwowany mieszanką tokoferoli, źródłem naturalnej witaminy E), olej z łososia, aromat naturalny, suszone jabłka, drożdże piwne, pomidory, ekstrakt z Yucca schidigera, marchew, minerały, DL-metionina, L-lizyna, mannan-oligosacharydy, fruktooligosacharydy, probiotyki.

[B]
GWARANTOWANA ANALIZA: [/B]


[LIST]
[*]Białko surowe 26%
[*]Oleje i tłuszcze surowe 15%
[*]Włókno surowe 2,5%
[*]Popiół surowy 6,6%
[*]Wilgotność 10%
[*]Wapń 1,5%
[*]Fosfor 1,0%
[/LIST]

[B]
ADULT MINI
SKŁADNIKI: [/B]kurczak(Minimum 43%), wątróbka z kurczaka, ziemniaki, kukurydza, tłuszcz drobiowy (konserwowany mieszanką tokoferoli, źródłem naturalnej witaminy E), olej z łososia, aromat naturalny, suszone jabłka, drożdże piwne, pomidory, ekstrakt z Yucca schidigera, marchew, minerały, DL-metionina, L-lizyna, mannan-oligosacharydy, fruktooligosacharydy, probiotyki.

[B]
GWARANTOWANA ANALIZA: [/B]


[LIST]
[*]Białko surowe 28%
[*]Oleje i tłuszcze surowe 17%
[*]Włókno surowe 2,5%
[*]Popiół surowy 6,5%
[*]Wilgotność 10%
[*]Wapń 1,5%
[*]Fosfor 1,1%
[/LIST]
[B]

PUPPY
SKŁADNIKI:[/B] kurczak(Minimum 48%), wątróbka z kurczaka, ziemniaki, kukurydza, tłuszcz drobiowy (konserwowany mieszanką tokoferoli, źródłem naturalnej witaminy E), olej z łososia, aromat naturalny, suszone jabłka, drożdże piwne, pomidory, ekstrakt z Yucca schidigera, marchew, minerały, DL-metionina, L-lizyna, mannan-oligosacharydy, fruktooligosacharydy, probiotyki.

[B]
GWARANTOWANA ANALIZA: [/B]


[LIST]
[*]Białko surowe 30%
[*]Oleje i tłuszcze surowe 18%
[*]Włókno surowe 2,5%
[*]Popiół surowy 6,7%
[*]Wilgotność 10%
[*]Wapń 1,5%
[*]Fosfor 1,1%
[/LIST]
[B]

JUNIOR LARGE
SKŁADNIKI: [/B]kurczak(Minimum 50%), wątróbka z kurczaka, ziemniaki, kukurydza, tłuszcz drobiowy (konserwowany mieszanką tokoferoli, źródłem naturalnej witaminy E), olej z łososia, aromat naturalny, suszone jabłka, drożdże piwne, pomidory, ekstrakt z Yucca schidigera, marchew, minerały, glukozamina ,chondroityna ,DL-metionina, L-lizyna, mannan-oligosacharydy, fruktooligosacharydy, probiotyki.

[B]
GWARANTOWANA ANALIZA: [/B]


[LIST]
[*]Białko surowe 28%
[*]Oleje i tłuszcze surowe 14%
[*]Włókno surowe 2,5%
[*]Popiół surowy 6,6%
[*]Wilgotność 10%
[*]Wapń 1,5%
[*]Fosfor 1,1%
[/LIST]
[B]

4300
SKŁADNIKI: [/B]kurczak(Minimum 44%), wątróbka z kurczaka, ziemniaki, kukurydza, tłuszcz drobiowy (konserwowany mieszanką tokoferoli, źródłem naturalnej witaminy E), olej z łososia, aromat naturalny, suszona pulpa buraczana, suszone jabłka, drożdże piwne, pomidory, ekstrakt z Yucca schidigera, marchew, minerały, DL-metionina, L-lizyna, mannan-oligosacharydy, fruktooligosacharydy, probiotyki.

[B]GWARANTOWANA ANALIZA: [/B]

[LIST]
[*]Białko surowe 32%
[*]Oleje i tłuszcze surowe 21%
[*]Włókno surowe 2,8%
[*]Popiół surowy 7,2%
[*]Wilgotność 10%
[*]Wapń 1,6%
[*]Fosfor 1,2%
[/LIST]

Edited by Metheora
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

No to przyszedł czas żeby coś napisać o tej karmie.
[LEFT][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Od 14 miesięcy Methadone jest żywiony karmą Sam's Field.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Ma idealną sierść oraz samopoczucie , jest pełen energii , a co najważniejsze zjada karmę bez problemu.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Waga na dzisiaj to 34,2 kg w wieku 16 miesięcy.
Oczywiście na początku był na puppy obecnie jest na junior i adult.

Z czystym sumieniem mogę polecić tę karmę każdemu kto szuka dobrej karmy w dobrej cenie.

[/FONT][/COLOR][IMG]http://fc00.deviantart.net/fs71/i/2012/332/a/6/sams_field_by_ajpo-d5mfuz3.jpg[/IMG][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]


[/FONT][/COLOR][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hej hej wygląda na to, że to karmy klasy super premium w świetnej cenie?
Pani w sklepie zoologicznym kusiła mnie nią (szukam bardzo dobrej suchej karmy dla małego psa około 2-3 letniego, aktywnego) i faktycznie, skład wygląda super. Chyba lepsza od Royala jest :)
A ja właśnie Royala chcę uniknąć...testowaliśmy Acanęi Orijena, ale biegunki masakryczni miał po nich.

Czyli, Sam's Field - żadnych biegunek?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Joven']hej hej wygląda na to, że to karmy klasy super premium w świetnej cenie?
Pani w sklepie zoologicznym kusiła mnie nią (szukam bardzo dobrej suchej karmy dla małego psa około 2-3 letniego, aktywnego) i faktycznie, skład wygląda super. Chyba lepsza od Royala jest :)
A ja właśnie Royala chcę uniknąć...testowaliśmy Acanęi Orijena, ale biegunki masakryczni miał po nich.

Czyli, Sam's Field - żadnych biegunek?[/QUOTE]

Stosunek jakości do ceny jest rewelacyjny , Czesław (Methadone) na początku był karmiony Orijenem lecz rozsądek wygrał. Sams Field jest bardzo dobra karmą , jak możecie zobaczy na zdjęciach na fanpagu Czesława pies rozwija sie idealnie , jest w świetnej kondycji z piękną błyszczącą odpowiednio wybarwioną sierścią.

Około 13-14 miesięcy podaje mu karmę Sams Field teraz ma 17 miesięcy waży 34kg.
Polecam każdemu kto szuka dobrej karmy w dobrej cenie.

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam na próbę worek 13kg z kurczakiem i czekam na kuriera :lol:
Jak psu nie podpasuje kolejna karma to spakuje go razem z nią i odeśle do producenta.

Do tej pory miał uczulenie po brit care z łososiem, arionie z jagnięciną i kilkunastu innch karmach ;/
najlepiej sprawdzał się klasyczny brit... ale chciałam coś z lepszym składem, ostatnio próbowaliśmy trochę Markusa, ale małe dawkowanie, to wiecznie głodny był.

Bardzo jestem ciekawa jak zareaguje na tą karmę

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...