Jump to content
Dogomania

Entropium - Co wiecie o operacji?


ELLI

Recommended Posts

Witam na Forum,
czy moglby mi ktos napisac czy rany po wycieciu skory sa juz na cale zycie widoczne, mamy termin OP na 15 grudnia, lekarz mowil ze bedzie tez go troche golic, wlosy mu napewno odrosna, ale jak to dlugo bedzie trwalo? Czy waszego psa tez golili do operacji entropium? Moj ogarek jest jeszcze mlody 7 mies. ale powieki tak mocno wwiniete, ze specjalista nie chce dluzej czekac, mam duze obawy czy dobrze robie ale on ponoc bardzo cierpi i tak bardzo chcialabym mu ulzyc!
Napiszcie prosze!!!!

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy ci to pomoże. Tutaj masz zdjęcie krowy cierpiącej na entropium. Wem, że to nie to samo ale nic innego nie znalazłam. Przynajmniej zobaczysz jak to sie goi.
Zaraz po operacji.
[IMG]http://img144.imageshack.us/img144/1331/eeop901ch0.jpg[/IMG]

Jakiś czas po.
[IMG]http://img109.imageshack.us/img109/4641/eeop902ha7.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

golenie wlosa to chyba najmniejszy problem-kazda operacja tego wymaga
najwazniejsze zeby robil ja specjalista z doswiadczeniem i zastosowal odpowiednia anestezje
pies cierpi -wyobraz sobie ,ze TOBIE rzesy pocieraja o galke oczna
blizny moga zostac lub nie to osobnicza sprawa plus fachowosc weta
kliknij sobie w googlach entropium i przeczytaj czym to grozi

Link to comment
Share on other sites

dziekuje wam za szybkie odpowiedzi, czy blizny zostana czy nie, nie bedzie to mialo wplywu na moja decyzje, a tak wlasciwie decyzja juz podjeta, sa to rozterki o ktorych nie rozmawialam z lekarzem, postaram sie znalezc kontakt z majajaga, moj ogarek bedzie operowany w klinice specjalistycznej, ale lekarze to tylko ludzie a on to cala moja milosc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chefrenek']Nie wiem czy ci to pomoże. Tutaj masz zdjęcie krowy cierpiącej na entropium. Wem, że to nie to samo ale nic innego nie znalazłam. Przynajmniej zobaczysz jak to sie goi.
Zaraz po operacji.
[IMG]http://img144.imageshack.us/img144/1331/eeop901ch0.jpg[/IMG]

Jakiś czas po.
[IMG]http://img109.imageshack.us/img109/4641/eeop902ha7.jpg[/IMG][/quote]
Chefrenek,wszystko ok,ale dam sobie głowe odciąć,że to nie jest krowa,tylko koń:lol:
Faktycznie podobnie o wygląda u psiaka po operacji,bardzo szybko sie goi,blizna jest malutka i praktycznie nie widoczna,sierść tez szybko odrasta.

Link to comment
Share on other sites

Moje dwa psiaki miały taki zabieg i to naprawdę nic strasznego. U żadnego nia ma śladu po zabiegu, ale to rzeczywiście kwestia psa i dobrego lekarza. Sam zabieg trwa nie zbyt długo, pies naogół dostanie :głupiego jasia" i będzie się słaniał na nóżkach, a potemjakieś znieczulenie miejscowe (lub nie-to zależy) i po kilkunastu minutkach jest po sprawie. Potem piesek najczęściej ma kołnierz, żeby nie rozdrapał ranki a po kilku dniach zdejmuje się szwy i tyle. Włoski odrastają szybko i po misiącu nie będzie znaku po zabiegu :) Głowa do góry, najważniejsze aby psiak nie cierpiał.
Mój shar pei miał entropium- z taką ilością skóy nie ma się co dziwić :) a śladu nie ma najmnjjszego :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majaga']Chefrenek,wszystko ok,ale dam sobie głowe odciąć,że to nie jest krowa,tylko koń:lol:
Faktycznie podobnie o wygląda u psiaka po operacji,bardzo szybko sie goi,blizna jest malutka i praktycznie nie widoczna,sierść tez szybko odrasta.[/quote]

Głowa pozostanie na miejscu :multi: :multi: :multi: . Faktycznie, to źrebię.

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za tyle slow pocieszenia, jak dobrze, ze glowa na miejscu zostanie! :lol: Mamy termin w klinice okulistycznej i ponoc lekarz bardzo dobry, dobrze, ze was spotkalam w moim zyciu. Po otrzymaniu tej diagnozy wydawalo mi sie, ze jestem calkiem sama z tym ogromnym problemem, a tu tyle slow troski i pocieszenia, dzieki!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Witam, mam pytanie, mój chow chow miał właśnie wczoraj zabieg i nie wiem czy to normalne po zabiegu, ale dzisiaj miała rozwolnienie a w dodatku cały czas pije i nie chce się wysikać. Podejrzewam że ma gorączkę ale to tylko spekulacje. Jeszcze w dodatku wczoraj miała 20 dzień cieczki ale lekarz wiedział i powiedział, że to nie przeszkadza, tylko że jej teraz leci krew a już nie powinna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...