Jump to content
Dogomania

Poszukuje Stawek


bety

Recommended Posts

KOCHANI DOGOMANIACY W WAS CAŁA NADZIEJA


Poszukuję stawek Akity Amerykańskiej z lat 2000 - 2006 z polskich wystaw. Jeśli ktoś miałby którąkolwiek z niżej wymienionych baaaaaaardzo proooooooszę o pomoc (może być skan na PW)
Dla przypomnienia Akita Amerykańska w latach 2000 - 2005 nosiła nazwę Duży Japoński Pies i znajdowała się w II Gr. FCI, a dopiero od 2006 roku wróciła do V Gr.
Najwięcej braków mam z 2000 r. i 2001 r., w niektórych przypadkach mam tylko ilość zgłoszonych psów, w innych znam częściowo stawkę imienną.

Oto brakujące stawki:


2000 r. - Grudziądz (30.VII); Jarosław (19.III); Kalisz (25.VI); Konin (27.VIII); Nowa Ruda (2-3.XII); Przemyśl (3.IX); Radom (28.V); Rzeszów (20.VIII); Słupsk (28.V); Toruń (20.VIII); Wałbrzych (25.VI); Zakopane (6.VIII)


2001 r. - Jarosław (4.III); Kielce (20.V); Legnica (5.VIII); Nowy Sącz (29.VII); Płock (3.VI); Przemyśl (2.IX); Racibórz (3.VI); Radom (27.V); Rzeszów (19.VIII); Słupsk (27.V); Wałbrzych (24.VI); Zakopane (5.VIII)


2003 r. - Przemyśl (19.X); Wałbrzych (1.VI)


2004 r. - Legnica (1.VIII); Przemyśl (5.IX)


2005 r. - Włocławek (4.IX)


To by było na tyle, wiem że tego jest dużo, jednak proszę pomóżcie w miarę swoich możliwości. :multi: :multi::multi:

Z góry BARDZO BARDZO BARDZO DZIĘKUJĘ :cool2: :thumbs: :happy1:

(Lista zaktualizowana)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:multi: :multi: Dzięki wieeeeeeelkie, będę grzecznie czekać. :multi: :multi:
Niestety nie wszystkie oddziały posiadają pełne archiwum wystaw, a inne nawet nie podają stawek na bieżąco i tu tkwi cały problem. :shake: :shake: :shake:
Jeszcze raz dzięki, dzięki, dzięki!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

w ktorym roku rozdzielono akite inu na akity i djp?
przewertowalam te katalogi co mam i myslalam ze wiecej bede w stanie Ci pomoc, tymczasem z Twoja lista pokrywa sie tylko kilka katalogow. zawsze to cos do przodu ;-)

Chojnice 2001
akit, djp - brak

[B]Grudziadz 2002[/B]
akit - 7
djp - 3
psy kl. posrednia
Fugi Skierdy, wilczasto-bialy, 25.10.2000, II-67301, 1258/XIII/00 (Premek's Cadillac el dorado - Choki Skierdy) hod. E.Marcinkowska, wl. Przemyslaw Nowicki, 88-100 Inowroclaw, ul. Kruczkowskiego 4

suki kl. posrednia
ALFA Herbu Korsak, sezamowa, 14.05.2000, II-65379, 63492/I/00 (Ch.Homare-Shogun Dogutti - Anata-Bara Oahu), ?, wl. Jacek Piotrowicz, 02-470 Warszawa, ul. Pluzanska 23

suki kl. otwarta
Aminaki Dalton (Ml.Ch.PL, Ml.Zw.Eu.Śr&Wsch), biala ze znaczeniami, 03.10.2000, II-66754, 1241/XIII/00, (Askino z Komornickiej Fermy - Durukawa spd Szrenicy), hod. Tomasz Tertel, wl. Lidia Trawinska, Inowroclaw, ul. Przybyszewskiego 120

[B]Dobre Miasto 2001[/B] (w 2001 byl podzial?)
akita - 3
djp - 0

[B]Rybnik 2000 [/B]klubowa V gr
a djp nie byl w tym roku w II grupie? bo po stawce akit widze ze kolory typowo akitowe...
[B]
Bydgoszcz 2002[/B]
akita - 10
djp - 2
suki kl. posrednia
Fujin Hana Skierdy, szaro-wilczaste z bialym, 25.10.2000, II-65565, (Premek's Cadillac el dorado - Choki Skierdy) hod. E.Marcinkowska, wl. Marija Sala, Lotwa

suki kl. otwarta
Aminaki Dalton, jw.

Gorzow 2002
akita - 6
djp - 3
psy kl. championow
Baron z Komorickiej Fermy, zlote z czarna maska, 12.10.99, II-63350, 4950/XXVII/99, (Askino z Komornickiej Fermy - Aisuru Skierdy), hod. M.Lis, wl. M.M.Gierak, 66-439 Kolczyn, Rudna 8

suki kl. otwarta
Sasquehanna Kenka, szare, 28.11.99, II-63353, 10116/XXI/99, (Przemek's Cadillac el dorado - winspirit Akiko No Keisuke), hod. M.Smurlo, wl. Grazyna Borek, 71-810 Szczecin, ul. Zagorskiego 30

Diana z Grodzkiego Zakatka, czerwone, 25.07.99, V-7129 (Adam Saviano - Besia Kizon), hod. M.Sterczynski, wl. Sylwia Skorupka, 64-125 Poniec, ul. Sliwinskiego 19

niestety wiecej nie mam katalogow z Twojej listy... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miśka']w ktorym roku rozdzielono akite inu na akity i djp?
przewertowalam te katalogi co mam i myslalam ze wiecej bede w stanie Ci pomoc, tymczasem z Twoja lista pokrywa sie tylko kilka katalogow. zawsze to cos do przodu ;-)[/quote]

Już wyjaśniam. Podziału dokonano faktycznie pod koniec 1999 r. Fizycznie dwie rasy zaczęły istnieć od 1.I.2000 r. z tym, że japońska akita (akita inu) pozostała w grupie V, natomiast amerykańska pod nową nazwą duży japoński pies wylądowała w grupie II. Najśmieszniejsze jest to, że mimo podziału, djp klubówki (też krajówki V gr) miał razem z akitą japońską i resztą V gr, czyli tak jakby faktycznie był w V grupie. W tym roku (czyli od 1.I.2006) djp od nowa zmienił nazwę na akita amerykańska i wrócił do grupy V. W chwili obecnej mamy w grupie V dwie akity: japońską (która w katalogach widnieje pod nazwami akita bądź akita inu) i amerykańską.
Skomplikowane co nie? :roll: To, że np: w 2000 r. w wielu katalogach nie widnieje djp to skutek tego, że była to wtedy rasa mało liczna (niezbyt często zgłaszana na wystawy). Wielu właścicieli nawet nie wiedziało o podziale rasy i zdarzało się że psy, które powinny być zaliczone do djp, były zgłaszane i wystawiane jako akita inu. :roll: :crazyeye: :roll:
W każdym razie [SIZE=6][COLOR=red]MIŚKA[/COLOR] [/SIZE][SIZE=5]DZIĘKI [SIZE=6][COLOR=red]WIELKIE[/COLOR][/SIZE] ZA WYSZPERANIE STARYCH KATALOGÓW. PO PROSTU JESTEŚ [SIZE=6][COLOR=red]SUPER[/COLOR][/SIZE]. :multi: :multi: :multi: [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

a nie problem, tez szperalam po stawkach husky :)
To co jeszcze moge Ci doradzic - to zakrecic sie w swoim oddziale zwiazku. Oni tam zwykle maja jakas szafe gdzie gromadza katalogi z innych wystaw. Przynajmniej w Olsztynie tak jest. Moze za usmiech lub papier do ksero ;-) pozwola Ci tam pobuszowac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lexie']niestety nie widzę żadnej akity amerykańskiej w katalogu z Bytomia 2006 :shake:[/quote]

W której grupie szukałeś? Oddział podawał stawkę ilościową i miały być trzy sztuki. Od 2006 r. trzeba szukać w V gr. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja mogę podać z Raciborza 2006 roku :cool3:
psy
klasa młodzieży
SIMPLY THE BEST Buckshot czarne z białym ( EMPEROR GEN GHISHAHN, YOJIMBO AMATERASU Nisei), hod.B.M.Spyra,wł.Elzbieta Pierzchała Żory
klasa pośrednia
CZARNY GROM Strażnik Beskidu czarne z białym znaczeniem,(YOJIMBO HORUS Nisei, EMMA od Gabrysi), hod.I.Mianowska-Marcinek, wł.Waldemar Macha Gogolin
klasa otwarta
NIKEFOROS z Czarnej Olszy brązowe z czarną maską (ATAMAN Legion Gagatków,sasquehanna HYDRA) hod.A.Mayer-Kałuzny,wł.Lucyna Gąsiorek Czechowie Dziedzice
suki
klasa młodzieży
SHE'S THE ONE Buck Shot(EMPEROR GEN GHIS HAHN, YOJMBO AMATERASU Nisei) hod.B.M.Spyra,wł Lucyna Gąsiorek Czechowice Dziedzice
klasa pośrednia
SNOWSTORM Buckshot białe (EMPEROR GEN GHIS HAHN, YOJMBO AMATERASU Nisei) hod.B.M.Spyra,wł.Anna Bzdyk Krapkowice
klasa Championów
BRAUN BAZYLIA Strażnik Beskidu szaro-brązowo-białe ( EMPEROR GEN GHISHAHN, YOJIMBO AMATERASU Nisei), hod. B.M.Spyra,wł Anna Bzdyk Krapkowice

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=6][COLOR=red]PIĘKNE DZIĘKI BŁYSKOTKA[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=6][COLOR=#ff0000][/COLOR][/SIZE]
[COLOR=black]Pozostałe stawki z 2006 roku też właśnie dostałam, tak więc rok 2006 w komplecie HIP HIP HURRRA :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lexie']SZUKAŁAM w grupie V
jest dużo AKIT (FCI 255) ale akity amerykańskiej nie ma:shake:[/quote]

To dziwne, no chyba że oddział był gapowaty i wsadził ją do II gr (tak było np: w Radomiu) :roll: Nie ważne stawkę podał mi ktoś inny.
[SIZE=6][COLOR=red]DZIĘKI ZA DOBRE CHĘCI[/COLOR][/SIZE] :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bety']
[B][I]2001 r.[/I][/B] - Bielsko-Biała (15.VII); [/quote]
Psy
klasa szczeniąt
RICO Legion Gagatków
RINO Legion Gagatków
klasa pośrednia
Toshimi's CHICAGO CONNECTION

Suki
klasa szczeniąt
RIVA Legion Gagatków
klasa otwarta
DATORI spod Szrenicy


[quote name='bety']
2001r. Zabrze (14.X); [/quote]
Psy
klasa szczeniąt
JAWA JUMBO
Sasquehanna RENO
klasa championów
FURLONGS ROLL THE DICE RENO

Suki
klasa otwarta
HAKITA Pa-Ya-Ko
Sasquehanna HYDRA

------------------
Proszę bardzo;)

Link to comment
Share on other sites

Już powoli traciłam nadzieję, że ktoś się jeszcze odezwie :puppydog:
[SIZE=6][COLOR=red][COLOR=blue]ZULA[/COLOR] [/COLOR][/SIZE]wracasz mi wiarę w ludzi :klacz: :shiny: :klacz: :biggrina: :klacz:
[B][SIZE=4][COLOR=red]:sweetCyb:DZIĘKI, :sweetCyb:DZIĘKI, :sweetCyb:DZIĘKI, :sweetCyb:DZIĘKI, :sweetCyb:DZIĘKI, :sweetCyb:DZIĘKI, :sweetCyb:DZIĘKI, :sweetCyb:DZIĘKI, :sweetCyb:DZIĘKI, :sweetCyb:DZIĘKI, :sweetCyb:DZIĘKI, :sweetCyb:DZIĘKI :sweetCyb: [/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bety']Już powoli traciłam nadzieję, że ktoś się jeszcze odezwie :puppydog:
[SIZE=6][COLOR=red][COLOR=blue]ZULA[/COLOR] [/COLOR][/SIZE]wracasz mi wiarę w ludzi :klacz: :shiny: :klacz: :biggrina: :klacz:
[B][SIZE=4][COLOR=red]:sweetCyb:DZIĘKI, :sweetCyb:DZIĘKI, :sweetCyb:DZIĘKI, :sweetCyb:DZIĘKI, :sweetCyb:DZIĘKI, :sweetCyb:DZIĘKI, :sweetCyb:DZIĘKI, :sweetCyb:DZIĘKI, :sweetCyb:DZIĘKI, :sweetCyb:DZIĘKI, :sweetCyb:DZIĘKI, :sweetCyb:DZIĘKI :sweetCyb: [/COLOR][/SIZE][/B][/quote]

Miło mi, że mogłam pomóc;)

Link to comment
Share on other sites

Witaj bety!! ja mam Toruń WYSTAWA 2006
Psy
[B]kl.młodzieży[/B]
STELER OF HEART'S Buckshot
[B]kl.otwarta[/B]
Finigan(FCI) JAS-UP AERI
NASAI Iwbil
Suki
[B]kl.szczeniąt[/B]
INNA WIZJA Etruria Polonia
Finigan SIL-KOD BOSSITA
[B]kl.championów[/B]
Finigan(FCI) JAS-UP AKEIRA

Link to comment
Share on other sites

Witam. Ja Mam Katalogi Z Tych Wystaw:
2002:
18-19 Maj Leszno,2 Czerwiec Gorzów Wlkp,22-23 Czerwiec Szczecin,14 Lipiec Koszalin,21 Lipiec Gdynia;
2003:
21-22 Czerwiec Szczecin,13 Lipiec Koszalin,20 Lipiec Gdynia,3 Sierpień Chojnice,9-10 Sierpień Sopot,14 Wrzesień Zielona Góra,9 Listopad Poznań:
Napisz, Które Ciebie Interesują.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=5]Witaj Agiza!!! :multi: :multi: :multi: [/SIZE][/B]
Prosiłabym Cię tylko o potwierdzenie inormacji, które posiadam na temat tych wystaw (stawki mam z serwisu akity am. - ale tam we wcześniejszych latach nie wypisywano np. psów nieobecnych na wystawie :roll: i często ilości się nie zgadzają :shake: ):
[B][I]Leszno - Maj 2002[/I][/B] - mam imiennie podane, że były zgłoszone dwa psy i brakuje mi sędziego
[B][I]Szczecin 2002[/I][/B] - mam imiennie 4 sztuki
[B][I]Koszalin 2002[/I][/B] - zgłoszono 0 djp
[B][I]Gdynia 2002[/I][/B] - zgłoszony 1 pies
[B][I]Szczecin 2003[/I][/B] - zgłoszono 2, brakuje mi sędziego
Z [B][I]2003[/I][/B] jeszcze: [B][I]Koszalin, Chojnice i Zielona Góra[/I][/B] - na tych trzech wystawach ponoć nie było ani jednego djp.
Jeśli ilości nie zgadzają się z tym co masz w katalogach to prosiłabym Cię o podanie stawki imiennej tylko z tych nie zgadzających się wystaw. Jeśli wszystko się zgadza to proszę tylko o tych dwóch sędziów.
Z góry [SIZE=6][COLOR=red][SIZE=7]WIELKIE DZIĘKI[/SIZE] :happy1: [/COLOR][/SIZE]
[SIZE=6][COLOR=black]POZDRAWIAM[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=6][COLOR=red]:laola: :laola:[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...