Jump to content
Dogomania

ile będzie ważył mój york biewer?


misio123

Recommended Posts

[quote name='misio123']aktualnie waży 94gram czyli 940gram w wieku 4,5miesiąca ?
rasa york biewer. Jaką wage jako dorosły przewidujecie że osiągnie?[/QUOTE]
Chyba chodziło Ci o 94 deko :D A ile ważyli rodzice? We wzorcu rasy jest napisane że dorosły osobnik waży 1,5-3kg ;).

Link to comment
Share on other sites

To nie takie proste jak się wydaje.
Czasem jest tak, że po rodzicach średniej wielkości rodzi się szczenię skrajnie małe albo skrajnie duże.

Tu jest coś takiego, na przykładzie chihuahua, ale to się odnosi raczej do większości tych małych ras:
[img]http://jeanz.webs.com/chihuahua-size-chart.jpg[/img]

Aczkolwiek jeśli psiak w wieku 4,5 miesięca waży niespełna kilogram to można oczekiwać, że docelowa waga to będzie coś poniżej 2 kg.
Większość małych ras rośnie do 7-8 miesiąca życia.

Link to comment
Share on other sites

Marto, nie wiem z czego radość ;)
Serio serio.
Normalni ludzie, kupujący psy z normalnych, zarejestrowanych hodowli też zadają takie pytania, a siedząc w tak małej rasie jaką jest chihuahua dla mnie pytanie o wagę to prawie norma wśród nowoprzybyłych na fora.
Dla mnie osobiście nie zależy na jak najmniejszym psie, wręcz suczki ważącej 1.5 kg chyba nie użyłabym do hodowli, ale są osoby które kupowały maskoteczkę na kolanka i chcą się upewnić czy wszystko ze wzrostem psa idzie ok. Lub przeciwnie - kupiły psa na wystawy i chcą zasięgnąć porady.
Ja nie widzę w tym nic złego.
Aczkolwiek nie pochwalam kupowania z pseudo - jeśli psiak rzeczywiście z niej jest (tego nie wiemy) to postaram się autorce tematu wytłumaczyć dlaczego psów z takich warunków nie powinno się brać i na co powinna zwracać uwagę.
Mleko się rozlało, przecież nawet jeśli to psa nie odda...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bobroska.']'A co to w ogóle jest ten przydomek?' :roll:[/QUOTE]

Przydomek to nazwa hodowli zarejestrowanej w FCI (nie ma dwóch tak samo brzmiących przydomków) np. "Z zielonego zakątka" Przydomek ten otrzymują wszystkie szczenięta urodzone w tej hodowli np. Adelina z zielonego zakątka. To takie jakby nazwisko rodowe pieska.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beata+Barbie'][quote name='bobroska.']'A co to w ogóle jest ten przydomek?' :roll:[/QUOTE]Przydomek to nazwa hodowli zarejestrowanej w FCI (nie ma dwóch tak samo brzmiących przydomków) np. "Z zielonego zakątka" Przydomek ten otrzymują wszystkie szczenięta urodzone w tej hodowli np. Adelina z zielonego zakątka. To takie jakby nazwisko rodowe pieska.[/QUOTE]

:D Padłam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beata+Barbie']Przydomek to nazwa hodowli zarejestrowanej w FCI (nie ma dwóch tak samo brzmiących przydomków) np. "Z zielonego zakątka" Przydomek ten otrzymują wszystkie szczenięta urodzone w tej hodowli np. Adelina z zielonego zakątka. To takie jakby nazwisko rodowe pieska.[/QUOTE]

Nie, poważnie?! :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Szczeniaka karmiłam ok. 5 razy dziennie- karmą royal canin. Ale dobre są też inne karmy np. hills(którego również baaardzo polecam). Czasem dawałam ryż z marchewką i gotowanym mięskiem a czasem mokrą karmę- animonda. Szczeniaki często mają króciutką odstającą sierść,może przez to się wydaje taka kulkowata :) A czym teraz karmisz sunię?

Link to comment
Share on other sites

dziękuję wogule za odpowiedzi:)
kupiłam jej mokre jedzonko pedigree junior i suche,ale szczerze mówiąc to tego mokrego wogóle nie chce tlko galaretkę wylizwała a suche zje ale z średnia chęcią za to w przedpokoju stoi miska kota z suchą karmą i sunia tylko patrzy jak się do niej dostać aż ją trzęsie jak tamta karmę kocią czuje,ale oczywiście jej nie dostaje:) za to uwielbia jeść zupki z moim synkiem,lane kluseczki lub zupę z ryżem i marchewką,dziś np pochłaniała wręcz zupę grzybową z makaronem oczywiście bez grzybów tylko sama wodę. a co do krągłości to własnie dokładnie ją sprawdzałam i nie sądzę że to sierść bo brzuszek jest okrągły,ale robaki odpadają była 2 x odr. i szczepiona na wszystko. chyba to ja przesadzam z karmieniem, kupki nawet 3 raz dziennie-normalne. kurczę zawsze miałam duże psy z tond może ta przesada;-/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...