Jump to content
Dogomania

15- letni Onek z alergią, wyniszczeniem i spondylozą porzebuje DT i leczenia


BERKANO

Recommended Posts

  • Replies 592
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wybaczcie, mam nawał pracy.
Reksio Sama Słodycz jest u nas chyba szczęśliwy. Domaga się bardzo kontaktu z człowiekiem i wszędzie za nami chodzi dzwoniąc swoją wypasioną kolczugą, w którą go na drogę zaopatrzono ;) Ma już kącik w garażu i całkowicie wpisał się w krajobraz naszego grajdołka. Był również zapoznać się z psami, które były na wybiegu. Wszędzie trakowany jest jak element składowy tej samej układanki - bardzo przyjaźnie ;) Wczoraj było bardzo gorąco. Wyniosłam gar z ugotowanym mięsem do budynku gospodarczego, żeby w chłodzie ostygł. W międzyczasie wyrwano jedne z drzwi do środka i oparto je krótszym bokiem, żeby psy nie wchodziły 8) Reks niczym chart wyścigowy przeskoczył przeszkodę i chyba wtedy zsunął pokrywkę z gara. Mięso było gorące, więc rozsądnie pozostawił je w spokoju. Wyskoczył na zewnątrz jak z procy ku mojemu ponownemu zdumieniu. Potem drzwi odsunięto, bo układano podłogę i już ich nie postawiono z powrotem. W garze pozostała połowa zawartości...Zaraz poszłam szukać winnych i oczywiście, a jakże winnego wskazał wiszący tłusty brzuchol. Ojciec Dyrektor nafutrował się na styk. Jeszcze deko i pękłby z hukiem. Po Reksiu nic widać nie było, więc może Bej go skutecznie od gara odsunął. Za to staruszka Kasetka z bokami krągłymi też mi podpadła. Musiałam dogotować brakującą ilość, ale przy kolacji uwzględniłam przydziały. Bejowi przypadł makaron z warzywami lekko polany rosołkiem, którego honorowo nie tknął. Kasetka wmłóciła wszystko i wyżebrała trochę mięsa - dałam, bo żal mi się zrobiło suni. Ledwo do na przyjechała. Reksio zjadł swoją porcję z dodatkiem swoich leczniczych prochów, ale trochę jednak pozostało 8) A największe zdziwienie dopadło mnie przy Daszce! Niosę jej miseczkę wypieszczoną, bo wiem, że warzyw nie lubi, więc rozdrobnione, poukrywane, mięsko z tabletkami w środku, a ona pysk z obrzydzeniem odwraca. Myślałam, że to już koniec Daszki, bo skoro nie je, to znaczy, że coś ją boli. A Daszka ZAWSZE je! Macam guza, czy nie urósł nagle, a tu oprócz guza brzuszysko wypchane wyczuwam! Nasza Daszeńka! Chorutki delikatny terminator! Musiała sterroryzować wszystkich skoro na widok michy miała mdłości. Skręcało ją z obrzydzenia, bo nażarła się samgo mięsa. A ja z duszą na ramieniu kluseczkę jej podtykam. Daszki miseczką zajął się Ząbalek, ale dojadał chyba z pół godziny na leżąco, bo przecież nie ma gdzie pakować chudzinka ;)

Wczoraj były wetki i obejrzały Reksiowy grzbiet oraz wyniki badań. Podejrzewają, że być może skórę mógł podrażnić inny pasożyt. Jeżeli zaczerwienienie ponownie się pojawi, to trzeba będzie zrobić zeskrobinę. Tymczasem przemywam mu grzbiet kilka razy dziennie "różowym płynem" - antybakteryjnym. Dostałam też receptę na tabletki przeciwświądowe, żeby sobie nie drapał - będzie je miał na spółkę z Isią, która ma placek na zadku - też o podobnym podłożu. Wykupię i podam cenę. Wczoraj wetki podały Reksiowi zastrzyk przeciwświądowy. Koszt wizyty i zastrzyku 15 zł.

Link to comment
Share on other sites

Ło Mateńko jakie wspaniałe wiadomości :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:
Tak bardzo się cieszę, że mój sąsiad jest szczęśliwy :multi::multi::multi:

Za pobyt Reksia u Czarodziejki Tz już przekazał 300zł, a że niepełny miesiąc to Reksik ma nadpłate- jak Czarodziejka napisze ile po odliczeniu tych 15zl za weta i lek to zaraz na pierwszej postaram się zrobić jak najbardziej przejrzystą rozpiskę.
Dziewczyny, gdyby Waszym zdaniem moje liczenie nie było przejrzyste to proszę dajcie mi znać

[SIZE=3][B]*********************************************************[/B][/SIZE]

[SIZE=3][B]P.S[/B][/SIZE]. właśnie sobie przypomniałam, że Reksik jest zadziwiająco SKOKLIWY mimo problemów z chodzeniem On nie widzi żadnych przeciwwskazań do skakania przez przeszkody albo przez płotki :-)
Osobiście widziałam jakieś 2 tygodnie temu, jak zamiast patyczkować się z wchodzeniem po schodach z piwnicy- wolał wykonać zręcznego susa wzwyż- a murek sięga mi do pasa :-)

Link to comment
Share on other sites

Reksio tęskni bezustannie za towarzystwem człowieka. Zawsze jest tuż tuż i czeka, żeby go pogłaskać. Zawsze uśmiechnięty i zadowolony. Apetyt ma bardzo dobry. Zakupiłam mu Encontrom - kosztował 6 zł, ale na spółkę z Isią będzie go brał. Dodatkowo nabyłam u wetek kilogram tabletek Dolfos Senior - ogólny preparat wzmacniający dla wszystkich moich dziadków. Reksio łyka 2 piguły dziennie od dzisiaj. Grzbiet bez zarzutu.

Link to comment
Share on other sites

Belu, on tęskni za człowiekiem i jego uwagą. My go tu bardzo rozpieszczamy, więc garnie się jak może ;) To jest psi optymista i jak każdy onek - bardzo mądry. Zawsze zadowolony i uśmiechnięty. Niech żałują byli właściciele, że starcili taki skarb, ale myslę, że u nas jest szczęśliwszy. Daszka mu dzisiaj umyła nochal, Julka się z nim bawi, wciąż jest zauważony, obklepany, ukochany. Taka Kasetka leży cichutko i dyskretnie podchodzi, a Reksio drze łapy, żeby być obok człowieka i głośno woła, kiedy idę tam, gdzie on nie może.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarodziejka']Belu, on tęskni za człowiekiem i jego uwagą. My go tu bardzo rozpieszczamy, więc garnie się jak może ;) To jest psi optymista i jak każdy onek - bardzo mądry. Zawsze zadowolony i uśmiechnięty. Niech żałują byli właściciele, że starcili taki skarb, ale myslę, że u nas jest szczęśliwszy. Daszka mu dzisiaj umyła nochal, Julka się z nim bawi, wciąż jest zauważony, obklepany, ukochany. Taka Kasetka leży cichutko i dyskretnie podchodzi, a Reksio drze łapy, żeby być obok człowieka i głośno woła, kiedy idę tam, gdzie on nie może.[/QUOTE]Fajnie czytać takie wiadomości. Od razu lżej się robi na sercu. Kochany, mądry pieseczek!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BERKANO']OD SAMEGO POCZĄTKU BYŁAM PEWNA, że u Ciebie będzie znacznie szczęśliwszy niż u ludzi, którym całe swoje życie i miłość oddał...
A ci ludzie jakoś nie kwapią się, żeby zorientować się, czy aby Reksik wogóle żyje :-([/QUOTE]
co z oczu to...
tylko ze w ich sercach to pewnie nie był:(

Link to comment
Share on other sites

dziękuję Ci kochana Bello:loveu::loveu::loveu:
Zaraz jak zostaną zaksięgowane to zapiszę w rozliczeniu.

Moja dogo- przyjaciółka zrobiła bazar bazujący (m.in na Reksika) na babskiej ciekawości- więc uważajcie na sprawdzanie uczciwości ;-)
Jak ktoś chce to ten bazarek znajdzie, ale ja nie powinnam go reklamować :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BERKANO']
Moja dogo- przyjaciółka zrobiła bazar bazujący (m.in na Reksika) na babskiej ciekawości- więc uważajcie na sprawdzanie uczciwości ;-)
Jak ktoś chce to ten bazarek znajdzie, ale ja nie powinnam go reklamować :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/QUOTE]
a tam, już sprawdzone zostałyśmy :evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BERKANO']dziękuję Ci kochana Bello:loveu::loveu::loveu:
Zaraz jak zostaną zaksięgowane to zapiszę w rozliczeniu.

Moja dogo- przyjaciółka zrobiła bazar bazujący (m.in na Reksika) na babskiej ciekawości- więc uważajcie na sprawdzanie uczciwości ;-)
Jak ktoś chce to ten bazarek znajdzie, ale ja nie powinnam go reklamować :evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:[/QUOTE]

Beatko proszę prześlij mi na PW numerek konta do wpłat dla naszego Reksia ......niebawem poleci dla chłopaka obiecane 100 zł :)
Czekam tylko na potwierdzenie odesłania paczuszki :)
Ogromny buziak dla cudownego Reksia :*

Link to comment
Share on other sites

[quote name='romenka'][INDENT][URL="http://www.dogomania.pl/threads/214335-Uwa%C5%BCaj%21Sprawdzamy-Twoj%C4%85-uczciwo%C5%9B%C4%87%21-Wst%C4%99p-to-tylko-3-z%C5%82%21-Na-trzy-cele-do-22.09-g.20-0"][IMG]http://www.obrazki.info/miniatury/SugarwareZ-171.gif[/IMG]BAZAREK:Tu nikt nikogo nie zaprasza [IMG]http://republika.pl/blog_oj_1271134/2617878/tr/kropelki26fr_1_.gif[/IMG] [SIZE=4][COLOR=red]Wchodzisz na własne ryzyko!!![/COLOR][/SIZE][/URL]
[/INDENT][/QUOTE]

Już tam dwa razy weszłam. :):):)
Ryzyko jest!:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

A jak się Sama Słodycz miewa?
Jak tam Jego samopoczucie, kontakty towarzyskie, może jakaś miłość na horyzoncie się pojawiła, czy wywija jakieś ciekawe numerki :-) no i jak Mu nocki mijają- może zrobił sobie z którego z towarzyszy poduchę ;-) i jak fizycznie się ma Reksik?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BERKANO']A jak się Sama Słodycz miewa?
Jak tam Jego samopoczucie, kontakty towarzyskie, może jakaś miłość na horyzoncie się pojawiła, czy wywija jakieś ciekawe numerki :-) no i jak Mu nocki mijają- może zrobił sobie z którego z towarzyszy poduchę ;-) i jak fizycznie się ma Reksik?[/QUOTE]

No właśnie, też ciekawość mnie zżera ;) :):):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...