Jump to content
Dogomania

nieaktualne


ataK

Recommended Posts

  • Replies 998
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To tu mnie takie drwiny spotkały :) Skąd miałam wiedzieć, że się numer zmieni...
[url]http://www.dogomania.pl/threads/223045-Pieski-wyci%C4%85gni%C4%99te-z-olkuskiej-mordowni-pod-moj%C4%85-opiek%C4%85-pilnie-szukaj%C4%85-dom%C3%B3w./page28[/url]
post #696

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam po powrocie między żywych :) Grypa mnie złapała i ledwo kontaktowałam przez parę dni. Pouzupełniałam nieco pierwszy post :)


[quote name='mmd']No to fajnie się dzieje :) Norka-weteranka wreszcie ma dom.

Atko, pamiętaj o rachunkach za jajca i takie tam :) Trzeba wkleić, żeby ... no, żeby sobie były :)[/QUOTE]

Rachunki oczywiście trzymam :)

[quote name='Nikaragua']Jak dużo wieści :) A już się martwiłam, że zniknęłaś...
Super, że Norka ma dom :multi:
Atko! [B]Wpisz koniecznie w 1 poście wydatki[/B]! Teraz miałaś przecież bardzo duże, żeby znów jakieś 'ciotki' się nie awanturowały. No i takie zasady sa :)[/QUOTE]

Powpisywane :)

[quote name='mmd']Atko, był pan zainteresowany Trampkiem. Nie pytaj skąd wiem, pół dogomanii wie i jeszcze sobie jaja ze mnie robią ;)[/QUOTE]

W tzw. międzyczasie domek znalazł się na miejscu :) Wypatrzyli go na tablicy, to chyba z Twojego ogłoszenia :) Okazało się, że trafił do rodziny chłopca, który w podstawówce chodził do klasy z moją najstarszą córką, a mieszkają dwa domy od mojej siostrzenicy (szczęśliwej właścicielki 4 psów)...

[quote name='KarolinaNS']Kochana wstaw zdjęcia znalezionej suńki. Opis podobny do tej mojej co znalazła dom...[/QUOTE]

Wstawione :)

[quote name='Pianka'][COLOR=green][B]ataK moja cierpliwość się kończy

proszę zrobić rozliczenie, czas do końca marca. Rozliczenie ma być nie tylko z bazarków i nie tylko wpłaty. Ma być wszystko, wszystkie wpłaty, wszystkie wydatki[/B][/COLOR][/QUOTE]

Chyba większość wydatków wyłapałam... Gdzie mam wysłać skany faktur Oriflame?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikaragua']Witaj :multi:

jeszcze pododawaj :)

wydatki -2339,50
wpływy +3784,14
_______________
pozostało +1444,64[/QUOTE]

Zrobione, dziękuję :)
No i parę słów na temat główny - moje stadko :)
Ramzes jest znowu w trakcie leczenia, obawiam się, że to potrwa...
Kropka to sunia, która przybłąkała się w trakcie cieczki i natychmiast po została wysterylizowana. Zgodnie z przewidywaniami, była to sterylka aborcyjna... Prawdopodobnie to była jej pierwsza cieczka, to młodziutka sunia, straszna przylepa :) Czekają ja jeszcze szczepienia.
Basta została chyba wyrzucona z samochodu, bo miotała się po parkingu sklepowym... Ma skrzywioną tylną łapkę, czasem na niej nie staje, ale Szami mówi, że to może być z przyzwyczajenia, bo nie wygląda na to, żeby ją to bolało. To też jeszcze młodziak, ma bardzo miłą w dotyku sierść, bardziej przypominającą włosy. W przyszłym tygodniu obie sunie pewnie zaszczepimy.

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3]To co AtaK przedstawiła jako rozliczenie, to jest kpina ! Nie dość, że przedstawione w sposób mało czytelny, to jeszcze mało, a właściwie wcale nie wiarygodny. Bo jak można po upływie 2 lat, nie mając faktur, czy paragonów wiedzieć, że na tego, czy innego psa w danym miesiącu wydało się np 85, czy 92,50 zł.[B] PA R A N O J A[/B][/SIZE][SIZE=3].
Toż uczciwiej byłoby powiedzieć - nie mam, nie prowadziłam rozliczenia i nie wiem ile wydałam na te psiaki. Bo i tak wiemy, że taka jest prawda.
AtaK szkoda było Twojego czasu na takie rozliczenie wpływów, bo tego żadną miarą nie można uznać za rozliczenie.
Nie mogę zrozumieć Twojej postawy i osób oburzonych żądaniem rozliczenia wpłat z bazarków. Uczciwość to nakazuje. Jeśli dysponuję cudzymi pieniędzmi, to robię wszystko, żeby ktokolwiek nie [COLOR=black]pomyślał, że wydałam jego pieniądze na inny cel, niż sobie tego życzył.
[/COLOR] [/SIZE] [SIZE=3][COLOR=black]A żeby tak nikt nie myślał, to sama, [/COLOR][/SIZE][SIZE=3][COLOR=black]n[/COLOR]ie nagabywana rozliczyłabym się z wpływów i wydatków. Pomijam fakt, że wymaga tego regulamin, który jest jednakowy dla wszystkich organizatorów bazarków, bez względu na to czy organizuje go BDT, czy ktokolwiek inny.[/SIZE]

Edited by elik
Link to comment
Share on other sites

Litości
Czytałam rozliczenie AtaK i jeśli coś w nim źle napisała to raczej na swoją niekorzyść, bo zdecydowanie więcej wydaje sie na psa miesięcznie. Na Misia proponuje robic zbiórki i bazarki bo utrzymanie w hotelu jest dość kosztowne, a ponieważ będą one robione przez najuczciwsze i kierujace się tylko i wyłacznie dobrem Misia osoby to pewnie zbiegną się cioteczki z całego dogo. A ta wielka czcionka w poście to pewnie psikus komputera, no bo chyba nie podejrzenie wszyscy są ślepi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_Dunaj_']Litości
Czytałam rozliczenie AtaK i jeśli coś w nim źle[B] napisała[/B] to raczej na swoją niekorzyść, bo zdecydowanie więcej wydaje sie na psa miesięcznie...[/QUOTE]
Pewnie nie było to zamierzone, ale dobrze to ujęłaś. AtaK napisała rozliczenie, a nie rozliczyła zebranych na bazarkach kwot.
Czy tego typu zapis można uznać za rozliczenie?
[I]VII 2011 – karma, badania, odrobaczenie, szczepienia i kastracja Bastera 332zł[/I]
Z takich i tylko takich pozycji składa się "rozliczenie" AtaK. W rozliczeniu oczekuję szczegółowego wyliczenia: co, za ile. Oczywiście, że w marcu 2012 roku nie można powiedzieć co i za ile zostało zakupione w lipcu 2011, czy grudniu 2010, jeśli nie ma się faktur lub paragonów.
Sądząc po wpisach, nie oczekuję szczerej odpowiedzi, a może jednak ? Czy przyjęłabyś takie rozliczenie, gdybyś powierzyła komuś swoje pieniądze na wykonie konkretnego zadania ?

[quote name='_Dunaj_']...Na Misia proponuje robic zbiórki i bazarki bo utrzymanie w hotelu jest dość kosztowne...[/QUOTE]
Dziękujemy za doradztwo, będziemy to mieć na uwadze.

[quote name='_Dunaj_']...a ponieważ będą one robione przez najuczciwsze i kierujace się tylko i wyłacznie dobrem Misia osoby to pewnie zbiegną się cioteczki z całego dogo...[/QUOTE]
Biorąc pod uwagę sytuację, sarkazm jest tu całkowicie nie na miejscu.

[quote name='_Dunaj_']...A ta wielka czcionka w poście to pewnie psikus komputera, no bo chyba nie podejrzenie wszyscy są ślepi :)[/QUOTE]
Nie, nie jest to psikus komputera, ani podejrzenie o ślepotę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nikaragua']nie macie jeszcze dość kłótni i podjudzania!!
pierwszy raz na dogo spotykam się z takim traktowaniem ludzi
odpuście sobie bo to tylko źle o was świadczy[/QUOTE]
Własnym oczom nie wierzę :crazyeye:
Oczekiwanie rozliczenia się z zebranych pieniędzy nazywasz kłótnią, czy podjudzaniem ???
I jeszcze piszesz, że to o nas źle świadczy ???

Wstydziłabym się występować w obronie kogoś, kto nie potrafi rozliczyć się z zebranych pieniędzy. Świadczyłoby to, że mam tak samo lekceważący stosunek do ofiarodawców i nie przeznaczam zebranych pieniędzy na to, na co zadeklarowałam, że przeznaczę.

Dla przykładu, jak powinno wyglądać wyliczenie się z zebranych cudzych pieniędzy.

[CENTER][SIZE=4]październik[/SIZE][/CENTER]


[LEFT][B][SIZE=3]WPŁATY[/SIZE][/B] [/LEFT]

[LEFT][COLOR=blue]137,00 zł [/COLOR]- stan kasy na 1.10.
[COLOR=blue]120,00 zł[/COLOR] - [B]Martika@Aischa[/B] bazarek - 3.10.
[COLOR=blue]..30,00 zł[/COLOR] - [B]Kometa[/B] (bazarek Dogo07) - 4.10.
[COLOR=blue]..30,00 zł[/COLOR] - [B]moca 35 -[/B] 4.10.
[COLOR=#0000ff]..30,00 zł[/COLOR] - [B]elik [/B](deklaracja X.) - 4.10.
[COLOR=#0000ff]..10,00 zł[/COLOR] - [B]muza_5[/B]1 (deklaracja X.) - 6.10.
[COLOR=blue]150,00 zł[/COLOR] - [B]Asia & Ginger [/B](bazarek cegiełkowy) - 9.10.
[COLOR=#0000ff]..10,00 zł[/COLOR] - [B]Justyna Lipnicka [/B](deklaracja X.) - 10.10.[/LEFT]
[COLOR=blue]300,00 zł - [/COLOR][B]Emilia2280[/B] (DT) - 10.10.
[COLOR=blue]142,50 zł[/COLOR] - [B]BeaBono[/B] (bazarek) - 13.10
[COLOR=#0000ff]..30,00 zł[/COLOR] - [B]AgusiaP[/B] (deklaracja X.) - 13.10.
[COLOR=#0000ff]..20,00 zł[/COLOR] - [B]halisa[/B] - 13.10.
[COLOR=blue]...8,00 zł[/COLOR] - [COLOR=#000000][B]Soko [/B]- 14.10.[/COLOR]
[COLOR=#0000ff]..55,00 zł[/COLOR] - [B]Martika@Aischa[/B] bazarek - 18.10.
[COLOR=#0000ff]..25,00 zł[/COLOR] - [B]Mantis [/B](bazarek) [B]- 18.10[/B]
[COLOR=#0000ff]..20,00 zł[/COLOR] - [B]suślik - 21.10[/B]
[SIZE=3][B]========[/B][/SIZE]
[LEFT][SIZE=4][COLOR=blue]1.117,50 zł[/COLOR][/SIZE][/LEFT]


[LEFT][B][SIZE=3]WYPŁATY[/SIZE][/B][/LEFT]

[LEFT][SIZE=3][SIZE=2][COLOR=red][COLOR=purple]178,88 zł[/COLOR] [/COLOR]- wizyta u weta i likarstwa - 5.10.[/SIZE][/SIZE][/LEFT]
[SIZE=2][COLOR=purple]300,00 zł[/COLOR] - DT (za okres 12.10. - 11.11.2011)[/SIZE]
[LEFT][SIZE=2][SIZE=3][SIZE=2][COLOR=red][COLOR=purple]214,90 zł[/COLOR] [/COLOR]- wizyta u weta i likarstwa - 19.10.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/LEFT]
[SIZE=3]======[/SIZE]
[SIZE=4][COLOR=darkorchid]693,78zł[/COLOR][/SIZE]

[CENTER][SIZE=3][SIZE=3][COLOR=red][SIZE=3][COLOR=red]Bilans na dzień 31.10.2011 r.[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/CENTER]


[SIZE=4][COLOR=darkorchid][COLOR=blue]1.117,50 zł[/COLOR][/COLOR][/SIZE]
[COLOR=darkorchid][SIZE=4][COLOR=darkorchid]- 693,78zł[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=4][SIZE=4][COLOR=darkorchid][SIZE=3]========[/SIZE][/COLOR]
[COLOR=blue]..[SIZE=4]423,72zł
[SIZE=2][COLOR=black]

Widać różnicę ?
Czy już wiadomo o co chodzi, gdy mowa jest o rozliczeniu zebranych pieniędzy ?
To tylko sam sposób rozliczenia się, już nie wspomnę o skanach faktur, czy innych umownych sposobach uwiarygodnienia wypłat - kwestia dogadania się.[/COLOR][/SIZE]
[/SIZE][/COLOR][/SIZE][/SIZE][/COLOR]

Edited by elik
Link to comment
Share on other sites

A ja się nie wstydzę, bo według mnie AtaK jest rozliczona.
Nie wiem skąd podejrzenie o sarkazm, to był komplement, chyba, że uderz w stół, a nożyce się odezwą, co znaczy, że ci uczciwi nie koniecznie kieruja się tylko i wyłacznie dobrem Misia a raczej bardziej chęcią zdobycia łatwego grosza.
Według mnie w zaistniałej sytuacji i konieczności kolejnych sterylek itp AtaK nic nie jest winna na konto Misia, może obrońcy Misia sami się zrzucą, bo my AtaK w razie co do sterylek możemy dorzucić, ale do hotelu niekoniecznie, mamy trochę innych psów, które koniecznie trzeba było z róznych powodów umieścić w hotelu, a nie dlatego że nam sie ktoś nie podobał, dobro psa jest najważniejsze personalne odczucia się nie liczą przynajmniej dla mnie i nie mam natury śledczego, może powołamy komisję, bo AtaK schowała stare paragony i robi wielki przekręt, karma kosztowała nie 50 zł tylko 52,50 życzę miłego wieczoru

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=seagreen][B]Witam, niestety rozliczenia te nie satysfakcjonują moderatorów działu bazarek, a co za tym idzie - będziemy przeglądać wszystko co ma związek ze sprawą tych bazarków. Jeżeli pieniądze chcecie przelać na użytkownika (aby rozdysponował je wedle uznania) - to nie róbcie tego przez bazarek, tylko wpłaćcie pieniądze "luzem". Niestety na dogo było już sporo, źle rozliczanych bazarków - zatem każde wątpliwości muszą być rozwiewane. Dobrze rozliczone wydatki - to paragony, faktury, oświadczenia (ich skany/zdjęcia) wstawiane regularnie na wątku celu - a nie wtedy kiedy moderator zwróci uwagę. Regularne i przejrzyste rozliczenia - to podstawa.
[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][SIZE=3]A ja proponuję przyjrzeć się dwóm z bazarków. Czy aby na pewno podane przez ataK kwoty są prawidłowo zliczone?

[/SIZE][/FONT] [FONT=Georgia][SIZE=3][FONT=&quot]Ramzes, Misiek, Milka i Norka [B]- [COLOR=#FF6600]05.01.2012 - 18.01.2012 -[/COLOR][/B] [B][COLOR=#FF6600]174,94zł[/COLOR][/B][COLOR=#FF6600]:[/COLOR]
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/220499-Rozliczam%21-Umyj-sie-uczesz-sie-i-wybieraj-kogo-chcesz...-do-18-I-do-21.00"]http://www.dogomania.pl/threads/220499-Rozliczam!-Umyj-sie-uczesz-sie-i-wybieraj-kogo-chcesz...-do-18-I-do-21.00[/URL]

Mnie, po podliczeniu wyszła tu kwota - [B]512zł[/B]. Niemała różnica, prawda? Ale może gdzieś i ja popełniłam błąd w sumowaniu. Zerknijcie, proszę.

I podobnie tutaj:

[/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Georgia][SIZE=3][FONT=&quot]Ramzes, Misiek, Milka i Norka [/FONT][FONT=&quot] [B]- [COLOR=navy]10.12 2011 - 19.12.2011 -[/COLOR][/B][COLOR=navy] [B]103,90zł[/B] :[/COLOR]
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/219278-do-usun%C4%99cia[/URL]

[/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Georgia][SIZE=3][FONT=&quot]Mnie, po podliczeniu wyszła tu kwota -[B] 248zł[/B]. Również znacząca różnica więc i prośba jak wyżej.[/FONT] [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pianka'][COLOR=green][B]
co do przekazywania pozostałości kasy jednego tymczasa na drugi- nie widzę w tym nic dziwnego, ani niedorzecznego. Z tym, że muszą być jasne rozliczenia, albo całość prowadzona na watku ogólnym tymczasów, albo prowadzone oddzielnie na każdym wątku tymczasu, ale jak coś zostanie z 1 tymczasa trzeba napisać ile zostało i na jakiego psa przechodzi, a wątku tegoż psa na którego przeszły pieniądze, powinna pojawić sie informacja w rozliczeniu x zł- spadek po psie y[/B] [B]
[/B][/COLOR][/QUOTE]

Nie wiem, czy wystarczy taka informacja, jaką zamieściłam w pierwszym poście? Chodzi o przejście puli z bazarków na Ramzesa, Kropkę i Bastę.

[quote name='Viris'][COLOR=seagreen][B]Witam, niestety rozliczenia te nie satysfakcjonują moderatorów działu bazarek, a co za tym idzie - będziemy przeglądać wszystko co ma związek ze sprawą tych bazarków. Jeżeli pieniądze chcecie przelać na użytkownika (aby rozdysponował je wedle uznania) - to nie róbcie tego przez bazarek, tylko wpłaćcie pieniądze "luzem". Niestety na dogo było już sporo, źle rozliczanych bazarków - zatem każde wątpliwości muszą być rozwiewane. Dobrze rozliczone wydatki - to paragony, faktury, oświadczenia (ich skany/zdjęcia) wstawiane regularnie na wątku celu - a nie wtedy kiedy moderator zwróci uwagę. Regularne i przejrzyste rozliczenia - to podstawa.
[/B][/COLOR][/QUOTE]

Rozliczyłam, jak umiałam... Co mam poprawić? Bo jeśli robię to źle i nie będę miała już więcej możliwości robienia bazarków, to okaże się, że grupa osób, których nie będę wymieniać, doprowadzi do tego, że na dogo będzie o jeden BDT mniej, bo nie będę miała jak utrzymywać psów... Nie wiem, czy im o to chodziło, ale myślę, że moderatorom - niekoniecznie...

[quote name='majqa'][FONT=Georgia][SIZE=3]A ja proponuję przyjrzeć się dwóm z bazarków. Czy aby na pewno podane przez ataK kwoty są prawidłowo zliczone?

[/SIZE][/FONT] [FONT=Georgia][SIZE=3][FONT=&quot]Ramzes, Misiek, Milka i Norka [B]- [COLOR=#FF6600]05.01.2012 - 18.01.2012 -[/COLOR][/B] [B][COLOR=#FF6600]174,94zł[/COLOR][/B][COLOR=#FF6600]:[/COLOR]
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/220499-Rozliczam%21-Umyj-sie-uczesz-sie-i-wybieraj-kogo-chcesz...-do-18-I-do-21.00"]http://www.dogomania.pl/threads/220499-Rozliczam!-Umyj-sie-uczesz-sie-i-wybieraj-kogo-chcesz...-do-18-I-do-21.00[/URL]

Mnie, po podliczeniu wyszła tu kwota - [B]512zł[/B]. Niemała różnica, prawda? Ale może gdzieś i ja popełniłam błąd w sumowaniu. Zerknijcie, proszę.

I podobnie tutaj:

[/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Georgia][SIZE=3][FONT=&quot]Ramzes, Misiek, Milka i Norka [/FONT][FONT=&quot] [B]- [COLOR=navy]10.12 2011 - 19.12.2011 -[/COLOR][/B][COLOR=navy] [B]103,90zł[/B] :[/COLOR]
[URL]http://www.dogomania.pl/threads/219278-do-usun%C4%99cia[/URL]

[/FONT][/SIZE][/FONT][FONT=Georgia][SIZE=3][FONT=&quot]Mnie, po podliczeniu wyszła tu kwota -[B] 248zł[/B]. Również znacząca różnica więc i prośba jak wyżej.[/FONT] [/SIZE][/FONT][/QUOTE]

Patrz niżej...

[quote name='Pianka'][COLOR=green][B]
Zacznę od tych bazarków z kosmetykami. Mozna robić bazarki za zwrot kosztów (avon, oriflame) tak jak jest w regulaminie napisane. Jeśli atak pomyliła się to ja nie widze problemu żeby to poprawiła. Ludzie juz nie róbmy takiego cyrku, że będzie musieli zbierać na pokrycie kosztów firmie. Tylko uwaga- ataK musi wykazać skan faktury/rachunku z tych kosmetyków na których będzie widać jasno ile zysku z tego było.[/B] [/COLOR][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=green][B]Ten dopisek o przechodzeniu funduszy na inne psy może działać od dnia jego zamieszczenia, nie działa wstecznie. Zatem zbierając pieniądze na Misia (wskazując go jako cel - z linkiem do tematu) - te pieniądze powinnaś wydać na niego. Nie zaznaczyłaś w bazarku, że pieniądze mogą przechodzić z celu na cel lub że są dzielone 10% na Misia, 50% na innego itp. Ile pieniędzy w chwili obecnej ma u Ciebie ten "konfliktowy" pies. Dziwi mnie, że sama jako organizator bazarku na swoje wątki, nie byłaś w stanie tego rozliczać jak należy.

Nie ma sytuacji bez wyjścia - rozlicz swoje bazarki, a będziesz miała możliwość zbierania pieniędzy.

Odnośnie bazarku "oriflame", muszę go dokładnie przeczytać. Ale mam odmienne zdanie od mojej koleżanki Pianki - nieznajomość prawa szkodzi. Jeśli w bazarku nie piszesz o tym, że niewielki procent kasy idzie na psy - to jest to moim zdaniem po prostu oszustwo. Dlatego takie bazarki wymagają zgody moderatora - bo inaczej każdy by sobie - niewielkim wysiłkiem tak "handlował" wszystkim. Tak jak napisałam, muszę przejrzeć ten temat jeszcze raz (i usunięty przez Piankę bazarek również).


I jeszcze zaznaczę, że strata każdego użytkownika działającego w PWP jest stratą odczuwalną, ale nikt nie "czepia" się bez powodów.
[/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...