Jump to content
Dogomania

ŚLEPY ZENEK z rowu. Happy End - juz w swoim domku, bez długów i szczesliwy:) :):):):)


divia_gg

Recommended Posts

  • Replies 534
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zenek ma uraz kręgosłupa i przez to prawdopodobnie stracił wzrok.

Rozmawiałam jeszcze z p. doktor, która robiła RTG. Raczej nie bedzie widział. Urazy kręgosłupa najskuteczniej mozna leczyć do 2 dni od ich wystapienia. Mam yorke, która uszkodziła sobie kręgosłup, jak spadła z łózka. Pojechałam od razu do p. doktor. Sunia po dwóch dniach zaczęła chodzić. Co prawda, po sterydach dostała ropomacicze, ale lepsze to, niż niechodzenie.

Szczerze, to jesteśmy z mamą Zenkiem załamane. Mama nie ma sił go ciągle nosic, Dunia ma cieczkę, Zenek jest na sterydach i lekach obniżających cisnienie, bo których bez przerwy sika. Leki musi miec podawane o konkretnych godzinach. Pokój mama ma cały zalany i bez przerwy go myje.
Chyba warto zacząć go szybko ogłaszać. Może ktoś się nad nim ulituje. Mama ma za duzo kłopotliwych psów, żeby móc się opiekować tak wymagającym i absorbującym czas psem.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj Zenus był na konsultacji neurologicznej w Tychach, dr Olender stwierdziła, że Zenuś doznał urazu kręgosłupa i to prawdopodobnie było powodem dużego zwiększenia ciśnienia w gałkach ocznych i ślepoty.
Byc może ,że gdyby od razu dostał leki, to udało by sie coś zrobić, ale teraz jest prawdopodobnie za późno. My przeceiz nawet nie wiemy, jak długo on leżał w tym rowie, dziewczyna karmiła go tydzień, ale mógł jeszcze dłużej.
W każdym razie dostał bardzo dużo różnych leków,które muszą byś podawane ściśle o określonych godzinach, w dodatku dostaje steryd, po którym dużo siusia.

Mama Jaagi mówi,że chyba sobie nie poradzi, bo musi go wynosic często na dwór na rękach, a on nie jest taki bardzo mały i lekki, w dodatku jeszcze ta tymczasowiczka z cieczką ,trzeba też pamietać o godz. odawania leków, a mama Jaagi podaje leki róznym psom i mówi,że może jej sie wszystko mylić.

Wszystko się skomplikowało, najlepszy byłby dom tymczasowy, gdzie Zenus byłby jedynym psem, aby można sie nim zająć.
Musimy szukać takiego miejsca, bardzo proszę o pomoc, ale to musi byc na razie na Śląsku, bo Zenus musi jeszcze 27.08 jechać na kontrolę do dr Olender do Tychów.

Divia_gg, bardzo proszę napisz w tytule,że szukamy dt na Śląsku dla Zenusia. No i prosimy o pomoc finansową.

Wogóle jestem złamana, bo co dalej??? Jak nic sie nie poprawi, to czy znajdzie sie dom dla ślepaczka???
My juz mamy kilka małoadopcyjnych psów, które czekają na dom ponad rok, nie bedziemy w stanie utrzymywac tak długo następnego. A jak widac o pomoc finansową trudno.
Nie wiem, co robić? Eutanazja??? Przecież to jeszcze młodziutki psiak:(:(:(

Bardzo dziękujemy slayowi, który całe przedpołudnie poświęcił na wizytę z Zenusiem:):).

Link to comment
Share on other sites

Erko, nie wiem czy to przez moje osobiste trudnosci, ale również jestem tak zdołowana i załamana Zenkiem, jak jeszcze nigdy zadnym.
Nie dopytałam, czy to ciśnienie obnizy się po lekach na stałe, bo podobno powoduje ból. Tak mi powiedział okulista przy innym psie.
Erko, mama powiedziała, ze do tego 27 jakoś sobie poradzi, więc trzeba szukac czegos na potem. Po prostu nie da rady opiekować się nim długo. Teri i Albinka sa przy nim super adopcyjne, a zobacz jak długo siedza u niej.
Sama wiem, co to podawanie sterydów u Oskara. Mam już wyryte w mózgu, że do godz. 9 rano trzeba podać leki. Oczywiscie Oskara kocham bardzo, ale nie podjęłabym się opieki nad podobnie leczonym psem.

Link to comment
Share on other sites

erko juz zmieniam. A Asior cos pisala ze cos dla niego mozeby by sprobowala znalezc. Czyli do 27 mamy czas mniej wiecej? Moze sie cos znajdzie...Boshe boshe...
Co do finansow to ... lipa. Ja wystawie to kurtke od JOMY na allegor, jak sie psrezda to bedzie na gada. I ciagle przygotowuje bazarki, a idzie mi juz calkiem niezle...

Pooglaszam go, tylko nie bardzo zrozumiala - co Zenkowi dolega oprocz tego ze nie widzi? Nie moze chodzic? Jak ma wygladac jego "normalne" zycie?

No i ile mniej wiecej ma lat? Zrobimy serie ogloszen i zobaczymy jaki odezw, ok?:)

Link to comment
Share on other sites

Jaaga, jak chodzi, to czemu Twoja mama musi go nosić? są schody, których się boi? czy na czas tego brania leków tak doktor kazał uwazać? Z objawami po sterydach jest rzeczywiście ciężko, ale gdy to będą już tabletki a nie zastrzyki, bedzie łatwiej. Moja sunia weteranka musi miec podawany encorton na guzy w plucach i na początku bardzo krótko trzymała siku, teraz wystarczy co 5 godzin wyjść za dnia, a noc przesypia. A czy te sterydy on ma długo brać?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgaG']Jaaga, jak chodzi, to czemu Twoja mama musi go nosić? są schody, których się boi? czy na czas tego brania leków tak doktor kazał uwazać? Z objawami po sterydach jest rzeczywiście ciężko, ale gdy to będą już tabletki a nie zastrzyki, bedzie łatwiej. Moja sunia weteranka musi miec podawany encorton na guzy w plucach i na początku bardzo krótko trzymała siku, teraz wystarczy co 5 godzin wyjść za dnia, a noc przesypia. A czy te sterydy on ma długo brać?[/QUOTE]

To, że ma sprawne nogi, to nie znaczy, że chce z nich korzystać. Nie chce nigdzie chodzić, a moja mama ma z nim do przejścia 90 m mieszkanie. Schody dla niego sa nie do przejścia. Nie dośc, że ma nieproporcjonalnie krótkie nogi, to boi się po nich schodzić i wchodzić. On od niedawna przeciez jest niewidomy. Na spacerze pod schodami przechodzi ok. 3 m i tam tez się załatwia.

AgaG, gdyby nie był bardzo klopotliwy, to mama poradziłaby sobie. Nie musisz mi pisac, jak pies sika po sterydach. jak Oskar się w domu wysika, to mało nie mdleje od paskudnego zapachu moczu po lekach. Mama ma kilka razy dziennie cały pokój do mycia. Wszystko jest zalane i rozdeptane. Do tego jest niewidoma Dunia z cieczką, która wprost szaleje. Forsuje mamie wszystko, wyje i piszczy, żeby tylko uciec i dać się pokryć.

Erko, czy Andrzej mówił Ci, dlaczego ma dostawać karmę Hepatic? Czy z wątrobą też ma problemy? Mama ma to zapisane na kartce, ale nie bardzo zrozumiała o co chodzi. Na razie wezmę od Oskara, dobrze?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jaaga']To, że ma sprawne nogi, to nie znaczy, że chce z nich korzystać. Nie chce nigdzie chodzić, a moja mama ma z nim do przejścia 90 m mieszkanie. Schody dla niego sa nie do przejścia. Nie dośc, że ma nieproporcjonalnie krótkie nogi, to boi się po nich schodzić i wchodzić. On od niedawna przeciez jest niewidomy. Na spacerze pod schodami przechodzi ok. 3 m i tam tez się załatwia.

AgaG, gdyby nie był bardzo klopotliwy, to mama poradziłaby sobie. Nie musisz mi pisac, jak pies sika po sterydach. jak Oskar się w domu wysika, to mało nie mdleje od paskudnego zapachu moczu po lekach. Mama ma kilka razy dziennie cały pokój do mycia. Wszystko jest zalane i rozdeptane. Do tego jest niewidoma Dunia z cieczką, która wprost szaleje. Forsuje mamie wszystko, wyje i piszczy, żeby tylko uciec i dać się pokryć.

Jaaga, rzeczywiście, ja w ogóle nie myślę po prostu.. przecież Kasanowę niewidomego też nosiłam, w ogóle się nie nauczył nigdy chodzić po schodach, nawet bym tego nie próbowała.. Problem jest gigantyczny.:-(.chyba musiałby być tymczas z ogródkiem, bez schodów i jeszcze ktoś musiałby mieć mnóstwo czasu, by go wszystkiego uczyć.. zwłaszcza robienie si na polu, proszenia o wyjscie..

Link to comment
Share on other sites

Ja ze swojej strony moge oczywiscie zaoproponowac ogłoszenia, ale moze jeszcze parę osób by sie właczyło. Chodzi o to ,zeby go ogłaszac intensywnie i na różne sposoby, z różnymi tekstami, bardziej i mniej dramatycznymi...Kazdy ma jakis tam swój styl i każdemu co innego wydaje się istotne .Może dzięki różnym ogłoszeniom cos by się udało....:roll:
Tylko,że czasu, kurcze dramatycznie mało...
Jaaga i tak bierzecie na siebie zbyt duzo. Myśle,że powinnismy Ci bardzo dziękować,za to,że reagujesz w krytycznych sytuacjach...:loveu:
Przez jakiegoś _ebila zdrowy,młodziutki pies stał się kaleka.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Tekst do ogloszen dla Zenona:

[CENTER][CENTER][I][B][U][FONT=&quot]Ślepy nieduży Zenek, młody ODDAM[/FONT][/U][/B][/I][/CENTER]
[/CENTER]
[SIZE=3][I][FONT=&quot]Zenek to psiak znaleziony przy ruchliwej ulicy, gdzie prawdopodobnie ktoś go wyrzucił. Tam czekał na powrót „właściciela”, jednak się nie doczekał…[/FONT][/I]
[I][FONT=&quot]Znalazła go dobra dusza i wzięła do siebie. Po wizycie u weterynarza okazało się, że Zenek jest ślepy, co jest spowodowane najpewniej mechanicznym urazem. Zenek dopiero uczy się co znaczy ślepota, powoli poznaje świat innymi zmysłami. Na razie obija się o przedmioty, ale jak pokazuje nam doświadczenie z innymi ślepaczkami doskonale się nauczy radzić sobie w codziennym życiu.[/FONT][/I][/SIZE] [SIZE=3]
[I][FONT=&quot]Dla Zenka szukamy spokojnego domu, gdzie uczył by się nowego życia.[/FONT][/I][/SIZE] [SIZE=3]

[I][FONT=&quot]Zenek jest odrobaczony, będzie zaszczepiony i wykastrowany.[/FONT][/I][/SIZE] [SIZE=3]

[I][FONT=&quot]Ogólny stan jego zdrowia jest dobry. Psiak jest młodziutki – może nie mieć jeszcze roku, bo czasem nawet sika jak szczeniak. Jest nieduży, o pięknej biało- rudej puchatej sierści.[/FONT][/I][/SIZE] [SIZE=3]

[I][FONT=&quot]Na pewno odwdzięczy się bezbrzeżną miłością nowym właścicielom, bo dzięki nowemu domowi Zenek zacznie nowe życie – życie szczęśliwego niewidomego psiaka.[/FONT][/I][/SIZE] [SIZE=3]

[I][FONT=&quot]Kontakt:[/FONT][/I][/SIZE] [SIZE=3]
[I][B][COLOR=black][FONT=&quot]609-890-204[/FONT][/COLOR][/B][/I][/SIZE] [SIZE=3]
[I][FONT=&quot][email protected][/FONT][/I][/SIZE] [SIZE=3]

[I][FONT=&quot]Zenek zostanie wydany po podpisaniu umowy adopcyjnej. [/FONT][/I][/SIZE] [SIZE=3]
[/SIZE]

Oczywiscie wszelkie uwagi mile widziane:)

Link to comment
Share on other sites

Zrobie teraz malemu na szybko allegro, moruska, tablice i olxa. Reszte jakby ktos mog nieco podzialac. Ja oczywiscie pozniej tez pooglaszam, ale zeby juz - jak to savahna mowi - hulał w sieci :cool3:

A i mimo wszystko jednak zrobie mu narazie na Krakow, bo tam chyba najwieksze szanse sa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...